PDA

View Full Version : Подготовка за актьор



camelopard2
04-14-2014, 16:41
Здравейте,
аз съм момче на 17 години,10 клас. От близо година съм решил, че искам да стана актьор и започнах да се готвя усилено. Започнах с четенето и анализирането на пиеси, като целта ми е да прочета доста за да имам добра обща култура. Освен това се записах в един клуб, където изиграх първата си роля, беше малка, но чувството да съм част от екипа беше невероятно. А после на сцената, пред публиката... Невероятно! Това ми харесва и това бих го работил дори да не ми плащат. После втората ми роля не беше подходящата, тъй като се оказа голям залък за устата ми и завърши неуспешно като дубльора ми се зае с нея, макар че и той не се справяше. И така сега вече не съм част от този клуб/школа. Решил съм да се запиша в един друг и допълнително с това да започна да изкарвам пари от едно място и да ходя на частни уроци. Също така чета книги с теория, пълни със съвети за глас, дикция и подобни неща. Заел съм се и да изуча теорията на Станиславки. Разбира се имам големи мечти и се старая да имам покритие. Ще кандидатствам в НАТФИЗ и се надявам да ме приемат. Не бих се отказал. Та, искам да се подготвя колкото се може по-добре.
От вас искам да ми дадете съвети как да го направя? Тоест препоръчайте ми нещо.
Аз лично като цели сега съм си поставил да започна да правя наблюдения на случайни хора и да си ги записвам, също и да правя публични етюди, да си тренирам гласа и разказването на проза.
Очаквам и вашите съвети. Благодаря предварително!

Мартин

yakuza_
04-15-2014, 08:05
За НАТФИЗ ти стигат и добри връзки.

anonymous708973
04-15-2014, 14:36
За съжаление съм много далеч от сферата и съвет не мога да дам, но искам да кажа едно голямо браво за сериозността, с която подхождаш! Тук обикновено се срещат всякакви принцески, които мислят, че с голия талант, паднал от небето (че и най-често потвърден само от мама и тате), НАТФИЗ ще им паднат на колене.
Пожелавам ти успех!

yakuza_
04-15-2014, 16:49
Всъщност един авер се сетих, че кандидатства 2-3 пъти там, преди това се подготвяше при един който понякога е в журито или там както му викат. Може да пее, често го прави, участва в театъра в града и в някаква друга академия, на последното си явяване направи всичко като хората и тогава тоя при който се готви му каза, че си е направил всичко перфектно, но няма идея защо не са го взели.

Belew
04-15-2014, 21:48
Има много актьори ! Просто това е поредната ти наслада на нещо. Защо мислиш че след толкова кандидати в един филм (примерно) ще вземат теб ? Има хора който не са кандидатствали за актьори и пак стават ! А според мен нямаш шанс за актьор ! :) Откажи се , самоубий се :D

camelopard2
04-16-2014, 02:47
След като съм се заел с това значи съм достатъчно нахъсан и решен да го направя ;) Да, има много актьори. Също има и много доктори. Но един доктор примерно винаги е в плюс на обществото. Същото е и с актьорите. Пък и аз не искам да се занимавам с българско кино и театър. След това ще замина за Америка и така. В момента взимам и уроци за да изкарам сертификат. Самоубийството е отчаян подход, който не е за мен. Но все пак ми се иска някой ден да го изиграя. Ще ти изпълня желанието вероятно, ама да не вземеш да повярваш наистина, че знdе ли се :D
Очаквам още съвети :0

starr21
04-24-2014, 14:47
Не е препоръчително да завършваш НАТФИЗ,ако искаш да работиш с актьорско майсторство в друга държава :) Тъй като,веднъж завършиш ли,влизаш в системата на всички театри в Бг :) Ноооо,може и да се получи де..

~LadyCrawley~
04-24-2014, 16:35
Ти в България с 300 зора изобщо ще влезеш в НАТФИЗ, а за каква Америка говориш?! виж сега, похвално е, че си се нахъсали се подготвяш, но ако мечтите ти са за Холивуд едва ли не..До колкото знам доста сериозно приемат актьорското майсторство в Германия, Франция..пробвай се в Европа, но със сигурност не и в БГ.

BlackEyedPeas
04-24-2014, 16:35
Ех, тази България за нищо я нямате, че бягате в Америка. Не, че нещо, но в Америка пък някой да забележи един българин е съвсем нищожен шанс. Браво, че си упорит, но това е бита карта според мен. Искаш да си рамо до рамо с Брус Уилис ли? Ако се мислиш за новата Нина Добрев.. то в прочие какво стана с нея, изчезна някъде и тя. Имаше слава точно 3 години и замря драстично, даже и във вбокса вече няма "говори на български в американско шоу" :D Иначе късмет!

Lilanda
04-24-2014, 16:55
Ех, тази България за нищо я нямате, че бягате в Америка. Не, че нещо, но в Америка пък някой да забележи един българин е съвсем нищожен шанс. Браво, че си упорит, но това е бита карта според мен. Искаш да си рамо до рамо с Брус Уилис ли? Ако се мислиш за новата Нина Добрев.. то в прочие какво стана с нея, изчезна някъде и тя. Имаше слава точно 3 години и замря драстично, даже и във вбокса вече няма "говори на български в американско шоу" :D Иначе късмет!
То пък един български...

BlackEyedPeas
04-24-2014, 17:30
То пък един български...

О да, а уж постоянно го говорила у тях, родителите й й забранили да говори на английски. Някакви такива глупости четох, ама иначе забива като говори..

anonymous708973
04-25-2014, 08:32
Ако се мислиш за новата Нина Добрев.. то в прочие какво стана с нея, изчезна някъде и тя. Имаше слава точно 3 години и замря драстично, даже и във вбокса вече няма "говори на български в американско шоу" :D Иначе късмет!

Мдааа бе.
Само я викат за корици на списания и фотосесии. 100% е рекламно лице на нещо, ама не се сещам на какво.

Тя има слаб български, ако родителите й са се сетила да учат на тия години, нормално да не дава отражение (толкова) бързо.

anonymous908491
04-25-2014, 09:37
Ако се мислиш за новата Нина Добрев..

И каква причина има да даваш тая мастия за пример ? Какво е постигнала, един сериал, който се гледа от грозните женки, а актриси като нея има милиони само в щатите.

BlackEyedPeas
04-25-2014, 10:45
И каква причина има да даваш тая мастия за пример ? Какво е постигнала, един сериал, който се гледа от грозните женки, а актриси като нея има милиони само в щатите.

Еми "българска" актриса в Холивуд, която доби слава за малко време, но вече замря. Не я знам на какви корици е била, последно беше рекламно лице на азиатски шампоан. Преди беше по-известна, вече дори и по новините не я споменават.

anonymous708973
04-25-2014, 12:24
Те и Васко Василев не го бяха споменавали по новините, а преди да стане жури, изобщо не го бях чувала, честно казано.
И българската журналистка Ралица в CNN също не я споменават.

Та, не е критерий.

camelopard2
04-25-2014, 12:59
Много сте излезли от темата. Помолил съм за съвети как да развия актьорската си кариера, не за съвети как да стигна до Америка. След като казвам НАТФИЗ, значи съм решил това и точка. Не съм ви питал дали ще успея. Явно вие сте големи песимисти. Мислите си, че след като си от едно малко градче, в една забутана страна, никога няма да успееш и няма никакви надежди за тебе. Точно за това хората в тази държава са толкова зле. Учениците още в училище си казват "Какво ще се трудя за нещо. Просто ще избутам някак си до 12 клас и ще се захвана с някаква работа, която я плащат добре." И какво? Може това да се случи. Ще заработят, ще забременят някоя жена. Ще създадат семейство и ще продължат да ходят на скучната си работа, без дори да са поемали някакви рискове, без да са опознали живота, щастието, успеха, провала. Не твърдя, че аз съм нещо повече от останалите, но аз поне имам смелостта да мечтая. И разбира се, не само да мечтая, а да се трудя за да сбъдна тези мечти, да ги направя реални. С желание и много труд се постига всичко, колкото и да го отричате. Може да не стигна до Холивуд, но един ден със сигурност ще говоря за това от къде съм тръгнал и до къде съм стигнал, докато поколението тук ще деградира, заради родители,учители и каквито и да било хора, които мислят като вас.
Мога да говоря още много по тази тема, но няма смисъл. Хора различни, мнения различни.
Колкото до Нина Добрев - Чудесен пример! И тъй като вие я засегнахте, не аз, ще кажа какво мисля за това. Нина е едно момиче от български произход. Не съм много запознат с живота й, но сигурно баща и майка й са българи, преместили се да живеят в Канада. Осъзнали, че в България нищо няма да постигнат. Възпитали са добре дъщеря си и са й дали най-ценното - възможността да мечтае и да сбъдне мечтите си. И сега виждаме една зряла, талантлива и не на последно място красива жена. Много се радвам, че се е намерил кой да я забележи. Не си мислете, че защото вие не чувате нищо за нея или пък защото по българските новини не дават нищо за нея, тя е замряла. Поинтересувайте се и ще разберете дали е деградилара. Напротив. Още от тинейджърските си години е започнала кариерата си и до ден днешен се справя отлично с ролята си в най-хитовия вампирски сериал в света "Дневниците на вампира". Явно не сте гледали сериала, след като смятате, че не става за нищо. Тя е много талантлива, бъдете сигурни в това. Погледнете поне един епизод от сериала. Това е една от малкото актриси, която успя да се справи с двойна роля, без да свързва двете героини. И това е най-малкото. Изключително талантлива актриса! И тепърва предстои да израства още повече. В Америка всеки ден споменават името й във всички списания и новини, бъдете сигурни в това. Но няма да коментирам повече, не мисля, че има смисъл.
След като мислите така явно сте доста ограничени и комплексирани, но няма намерение да ви превъзпитавам, след като родителите ви не са се заели да го направят. Успех!

BlackEyedPeas
04-25-2014, 14:12
Айде пак държавата ви виновна.
Ще ти кажа само, че живееш и ти в един доста измислен свят. Колкото до Нина, повярвай ми, интересувам се от американският живот на известните, следя си редовно какво се случва там и наистина е започнала да затихва. Дори по наградите вече не я номинират толкова, самата тя не ходи вече по награди. Опитва се да взима роли в някакви филми, които нямат много успех. Станала е известна не защото е българка, а защото от малка са я набутали да ходи на кастинг за филми, наистина не знаеш нищо за нея. Смея да твърдя, че й бях фенка в продължение на години, но щом видях в какво се превръща се отказах - сериала и започва да има все по-малко фенове, стана типичната Холивудска мадама, която не показва никакво по-голямо умение. Дневниците на Вампира си стана типичната сапунка, но е умение как прехвърляше героите от Катрин на Елена и някви други се появили там двойнички, което няма да коментирам, добра актриса е, но и тя самата забравя вече от къде идва. Когато беше по-малка беше едно, но сега вече си стана чиста американка и дори и тук вече спря да идва.
Човек е хубаво да има мечти, дори аз си имам, бъди просто позитивен и ще станат, но престани да обвиняваш какви били хората тука. Само мислите как да избягате, а после ми говориш как всички тук сме едни и същи и само сме критикували, а ти си по-специален от нас и не можел си да ни траеш. Прав ти път тогава.

camelopard2
04-25-2014, 16:14
Айде пак държавата ви виновна.
Ще ти кажа само, че живееш и ти в един доста измислен свят. ...................
Човек е хубаво да има мечти, дори аз си имам, бъди просто позитивен и ще станат, но престани да обвиняваш какви били хората тука. Само мислите как да избягате, а после ми говориш как всички тук сме едни и същи и само сме критикували, а ти си по-специален от нас и не можел си да ни траеш. Прав ти път тогава.

Само те моля да не ми натрапваш своите виждания. Това, което показвате тук в темата ми, а и не само, като цяло в живота, само доказва това което казвам. Не съдя никой, просто виждам. Няма да коментирам повече това, тъй като не с тази цел съм направил темата..

Моля ако можете да ми дадете съвет за актьорството - дайте, в противен случай въобще не пишете! И спрете да ми оспамвате темата!

anonymous908491
04-25-2014, 16:49
Еми "българска" актриса в Холивуд, която доби слава за малко време, но вече замря. Не я знам на какви корици е била, последно беше рекламно лице на азиатски шампоан. Преди беше по-известна, вече дори и по новините не я споменават.

Слава според теб е да те споменават в българските новини ?
Извън България я знаят може би само в Канада.

anonymous708973
04-26-2014, 10:43
Слава според теб е да те споменават в българските новини ?


Един път да съм съгласна.
Че то по тая логика Николета Лозанова заслужава най-голяма слава сред всички.

~LadyCrawley~
04-26-2014, 19:11
Слава според теб е да те споменават в българските новини ?
Извън България я знаят може би само в Канада.

По-скоро, че прехвалената до преди няколко месеца любимка на българите вече не се споменава и на родна уж нейна почва. като била толкова велика, че чак да трябва да се гордеем с нея, защо всички телевизии замлъкнаха? И само любопитна забележка-авторе, не си й голям фен, а знаеш цялата й биография...дафуя?

camelopard2
04-26-2014, 20:24
Не разбирам защо говорите на дадена тема без да знаете. Първо на първо българските новини са критерии само за пропадналост /когато става дума за звезда/. Рядко дават ннещо вдъхновяващо, което наистина си струва. Колкото до Нина - Знаели я само в Канада и България? Напротив, с толкова много награди я знаят по цял свят, не случайно са я викали за какви ли не проекти. Пък и едва преди 3 месеца спечели последната си награда, не е истина, че не я канят на награди. Да, фен съм й, вдъхновява ме, знам историята й и когато говоря за нещо гледам да съм наясно с нещата, за разлика от вас, комплексирани деца такива.

BlackEyedPeas
04-27-2014, 09:32
ЕХ, ех, еййй, голям си бе!! Ама иначе първо ще ми вика, че не бил фен. И той не знае вече какъв е :D

mousse
04-27-2014, 10:53
Ако мога да попитам, по повод Нина Добрев - кой от вас, които я плюете, е постигнал повече в живота? С какво сте повече от нея? То завистта няма почивен ден. Затова няма и да престанете. Досега нито един окуражителен коментар не видях относно желанието на момчето да бъде актьор.
Обръщам се към camelopard2: отиди директно в НАТФИЗ и попитай как стоят нещата. Тук си губиш времето.
И много ми е странно - защо да не завършва НАТФИЗ, ако иска да работи в друга държава - какво означава това, че автоматично влиза в системата на всички БГ театри - те насила ли ще го накарат?
А между другото, имах един съученик, роден за актьор - завърши НАТФИЗ, сега не слиза от екрана.

Кал
04-27-2014, 11:43
camelopard: подкрепям мечтата ти, но уви, не се сещам за познати, към които да те насоча.

Включвам се само да кажа, че можеш да ползваш отзивите в тази тема за каляване на търпението си. Ценно умение – и в актьорството, и въобще. ;)

anonymous908491
04-27-2014, 11:54
Ако мога да попитам, по повод Нина Добрев - кой от вас, които я плюете, е постигнал повече в живота? С какво сте повече от нея? То завистта няма почивен ден.


С какво съм по-малко от нея, какво е постигнала ? Не я плюя, казвам истината, твой проблем е, че живееш във фантазия.


Колкото до Нина - Знаели я само в Канада и България? Напротив, с толкова много награди я знаят по цял свят, не случайно са я викали за какви ли не проекти. Пък и едва преди 3 месеца спечели последната си награда, не е истина, че не я канят на награди. Да, фен съм й, вдъхновява ме, знам историята й и когато говоря за нещо гледам да съм наясно с нещата, за разлика от вас, комплексирани деца такива.

Тя история ли е имала ? Какви награди бълнуваш, къде я викат ?
Иначе ще се радвам да я извикат за космомавт, да я пратят в космоса и да забравят да я върнат. Тя и без това е балон, ще и хареса там.

BlackEyedPeas
04-27-2014, 11:55
Включвам се само да кажа, че можеш да ползваш отзивите в тази тема за каляване на търпението си. Ценно умение – и в актьорството, и въобще. ;)

Така е, важно умение си е.

mousse
04-27-2014, 13:00
С какво съм по-малко от нея, какво е постигнала ? Не я плюя, казвам истината, твой проблем е, че живееш във фантазия.

В каква фантазия живея? Сега ще измъдриш нещо, навярно.
Наистина забравих защо преди време се отказах да влизам в подобни форуми. Отказвам да отговарям на подобни изказвания, защото както и завистта - и това няма да има край. Не ми се занимава. Сбогом, драги мои.

Към автора на темата: върви по пътя си, независимо кой какво ще измисли, от мен - успех.

camelopard2
05-07-2014, 12:11
Благодаря ви за съветите, макар че не получих това което исках, наистина ми тренирахте търпението.
mousse благодаря :)

sometimes_
05-07-2014, 12:23
Имам позната, която кандидатства в НАТФИЗ - много талантлива, родена е за тая работа. Доколкото си спомням, беше подготвила един монолог и още нещо си. Ходи на уроци доста дълго време, за да се подготви, но в крайна сметка не я взеха. Истината е, че за там трябват връзки. Чувала съм го от не едно място.

feel_me19
05-18-2014, 12:19
camelopard2, познаваш ли някой актьор въобще? Защото ако познаваше, щеше да си се отказал от това. Или просто си гледал нещо и си решил да станеш актьор? Много хора напоследък искат да стават актьори, наплива към НАТФИЗ е огромен и за едно място се борят доста хора. Друго, не си мисли, че като влезеш там, ще станеш известен. Без връзки и много, много, много труд (таланта е само 2% ;) ), нищо няма да постигнеш. Казваш, че даже би работил без да ти плащат - ами то актьорите почти не им плащат, мога това да ти кажа. Замисли се много добре, преди да тръгнеш натам, за да не съжаляваш след време, че си тръгнал по този път. :)

BlackEyedPeas
05-18-2014, 13:08
camelopard2, познаваш ли някой актьор въобще? Защото ако познаваше, щеше да си се отказал от това. Или просто си гледал нещо и си решил да станеш актьор? Много хора напоследък искат да стават актьори, наплива към НАТФИЗ е огромен и за едно място се борят доста хора. Друго, не си мисли, че като влезеш там, ще станеш известен. Без връзки и много, много, много труд (таланта е само 2% ;) ), нищо няма да постигнеш. Казваш, че даже би работил без да ти плащат - ами то актьорите почти не им плащат, мога това да ти кажа. Замисли се много добре, преди да тръгнеш натам, за да не съжаляваш след време, че си тръгнал по този път. :)

То това се опитахме да му кажем на момчето, но когато живееш в измислен свят другите са криви или остри, но истината най-добре е сервирана сурова. Може да сме груби в отговорите си, но след време другите осъзнават защо.

feel_me19
05-18-2014, 15:12
То това се опитахме да му кажем на момчето, но когато живееш в измислен свят другите са криви или остри, но истината най-добре е сервирана сурова. Може да сме груби в отговорите си, но след време другите осъзнават защо.

Хубаво е, когато искаш да учиш нещо, да го проучиш добре и да си помислиш дали това е правилното нещо за теб. Аз обожавам театъра, но и за миг не съм си помислила да работя в тази сфера, защото знам какво е и как актьорите (не всички, разбира се) в България буквално мизерстват и работят за жълти стотинки. Да, това е истината, за съжаление, но трябва някой да я каже. НО, ако тооооолкова много го желае, нека. Кой знае, може пък момчето да стане добър и прочут. :) :)