PDA

View Full Version : Остри болки в корема след кардио



Stellichka
04-14-2014, 17:40
Здравейте :)
От няколко дни след кардио тренировката ми или по време на нея получавам остри болки долу ниско в корема или високо , малко по ребрата. Можете ли да ми кажете какво да направя , за да ги предотвратя ? Благодаря :)

bsfit
04-15-2014, 08:27
Здравей Стела, това е нормално ако скоро не си бягала или извършвала някаква кардио дейност.
Проблема го има при много хора които те първа започват да тренират. След когато организма започне да свиква на сърцебиенето и умората която му предоставяш със твоите тренировки които извършваш, ще се оправи и няма да имаш никакви проблеми.
Ще те посъветвам да бягаш по малко на кратки периоди, говорим за нормално бягане.Каква кардиo дейност извършваш?

Stellichka
04-15-2014, 13:00
Ами бягане. Аз си извършвам кардио тренировки , но точно бягане - не . Благодаря иначе :)

DeHu
04-15-2014, 13:52
Дишай равномерно и не би трябвало да имаш този проблем.На мен ми се случва и ако съм яла скоро преди тренировка.

anonymous708973
04-15-2014, 14:27
При мен е горе вляво, точно под ребрата. Там бил далакът.
Има дни, в които бягам и скачам и нищо ми няма, има дни, в които болката е просто пронизваща и не мога да си вдигна крака на 90 градуса без да ме свие рязко.

yakuza_
04-15-2014, 16:02
Далака след като продължиш да бягаш, спира да боли, но ако говориш в дясно под ребрата, нямам идея какво е. И мен ме е боляло (още ме боли, просто не бягам), обикновено като бягам навън, до толкова, че просто трябва да спра и после едва ходя. Знам, че черния дроб се намира някъде там, както и жлъчката, но не знам дали е от тях.

Rakshy
04-15-2014, 18:35
Лявата страна под ребрата боли от диафрагмата, от дясно от черния дроб. Първото защото дишаме много "неправилно" и диафрагмата се била натоварвала. Второто защото не сме били свикнали със скоростта на кръвоснабдяване т.е. не можеш толкова бързо да снабдиш тялото си с кръв и за това боляло. Така са ми казвали адски много хора. Не знам дали е вярно.

bsfit
04-15-2014, 19:30
Първото защото дишаме много "неправилно" и диафрагмата се натовара. Второто защото не сме били свикнали със скоростта на кръвоснабдяване т.е. не можеш толкова бързо да снабдиш тялото си с кръв и за това боляло.

Точно така, това имам предвид!

anonymous708973
04-15-2014, 20:46
Мда, аз си знам, че не дишам правилно, ама диафрагмата не е ли някъде в средата :д
Мен ме боли силно вляво.

Rakshy
04-15-2014, 21:43
Тя е по цялата дължина на ребрата ти отдолу. Тя е тази, която кара дроба да се свива. Затова ти казват да дишаш с корема,а не с гърди (странно звучи, но така е най-лесно да го направиш правилно :D ) защото така можеш по-добре да изпънеш диафрагмата си и да поемеш повече въздух. http://previewcf.turbosquid.com/Preview/Content_2010_12_05__09_26_49/RespSystem_th02.jpgd04067a2-59fa-428c-8281-603317d53d3cLarger.jpg Това е картинка на диафрагмата. Боли от лявата страна защото май там някъде беше "закачена". За това не съм напълно сигурен. Опитай се докато тичаш да правиш точно това с корема. Би трябвало да помогне, донякъде.

Stellichka
04-17-2014, 16:54
Благодаря за съвета ! :) От време на време , когато не забравям, дишам с корема и не ме боли чак толкова , колкото беше в началото . Може би е и защото скоро не съм тичала и един вид съм "стреснала" тялото си.