PDA

View Full Version : Червен оттенък?



katalia3
04-14-2014, 17:50
Здравейте, косата ми е тъмно кафява, кестенява. По принцип не се боядисвам, и макар че имах мерак за черна коса, преди 2 години реших да я направя малко по-различна и си взех по-светла боя от моя цвят, без амонячна. Разбира се, както и очаквах не хвана, и станах като на кичури, та 2 седмици по късно просто я направих пак тъмна и я оставих. Миналото лято реших че ще я потъмня, но не напълно черна, и си бях взела 2ри номер от една боя. И дори и когато се боядисах с този тъмен цвят, отново имах червен оттенък!!! Не знам защо.
По принцип искам да постигна пепелен ефект, пепелно кафяво, без червено. http://www.prikachi.com/images/684/7260684L.jpg Нещо такова. Ама не знам как и тъй като не смятам да се боядисвам редовно и не искам да си хабя косата, предпочитам без амонячни бои, но ако бихте ми предложили и с амоняк, добре, няма проблем.
Мислите ли че този оттенък е от самите бои и че явно са с по-меки цветове? Ако може ми кажете бои които са с по студени цветове или начин да премахна това червено.
П.с.
Не съм сигурна дали имах този оттенък, преди да се боядисам за първи път.
http://www.prikachi.com/images/658/7260658C.jpg Това е косата ми.

Благодаря ви :)

JuStElly
04-15-2014, 16:04
Боядисала си се с някоя такава боя преди това или косата ти попринцип си го има този отенък.. отиди на фризьор най - добре, колористиката не е шега работа ;Д

katalia3
04-15-2014, 18:22
Ами точно това е че не съм се боядисвала с такава боя. Боядисвала съм се три пъти и винаги с точен номер и с цветове които нямат общо с червеното. Друг е въпроса ако по принцип боята си го има това във всеки нюанс. Не съм сигурна дали съм имала такъв оттенък, но и да съм имала явно е бил незабележим за да ми прави впечатление чак сега. Ами да, може би ще се допитам до фризьор когато имам възможност. Благодаря :)

therichbitch
04-16-2014, 20:56
Много от кафявите бои го имат този проблем. Коректор е решението, консултирай се с фризьор, може би от него даже ще можеш да си закупиш. :)

katalia3
04-16-2014, 21:29
Благодаря за отделеното време. Предполагам че коректор е нещо с което косата се обезцветява. Не намерих точна информация в гоогле за да видя точно какво е. А това вреди ли на косата?

therichbitch
04-16-2014, 22:54
Нее, коректор е просто по- сило пигментирано вещество, което се използва именно за подсилване на даден оттенък (по принцип най- често при русо, повечето жени не искат жълтеникаеи оттенъци, а пепеляви). Няма нищо общо с обезцветяването и мисля, че не е вредно, поне не по- вредно от боята. Доколкото знам, се слага малко количество в самата боя и той придава/премахва съответния оттенък. Но, както казах, аз лично не съм чувала някой да се е занимавал с коректори в домашни условия, така че най- сигурно фризьор. ;)

katalia3
04-17-2014, 04:54
Благодаря наистина, както казах, явно ще се ходи на фризьор:)