PDA

View Full Version : Сезонна работа



DarknessAngel
04-14-2014, 17:55
Здравейте! Предполагам част от вас са работили на сезонна работа по морето. Доволни ли сте от заплащането и коректно ли беше? Опитът в конкретната сфера на работа задължителен ли е бил? Бихте ли работили сезонно отново?

3oPuTy
04-15-2014, 12:32
Миналата година за първи път работих на морето. Опит нямах. Парите бяха малко, но пък бяхме на пълен пансион - закуска, обяд, вечеря и осигурена квартира. Плащаха редовно и шефовете бяха коректни. Работата ми беше лека и точно за това останах. Като цяло не отидох там за да изкарам пари, а за да си изкарам кефа.
Тази година с приятеля ми решихме да отидем отново на същото място. Причината е същата - в момента сме без сериозна работа, а и искаме да си изкараме едно хубаво и леко лято на мястото, на което се запознахме.
От друга страна имам приятели, които бачкат за по 1000лв. твърда заплата като сервитьори, а с бакшишите си изкарват поне още толкова, че понякога и двойно.

DarknessAngel
04-15-2014, 18:00
С каква професия беше миналото лято?

Belew
04-15-2014, 21:53
Не съм доволен! Още не съм работил на морето, но не съм доволен :D :D :D: D

3oPuTy
04-16-2014, 09:24
С каква професия беше миналото лято?

Бях камериерка в хотел, работещ на принципа на детските лагери. С други думи беше пълно с дечурлига от Русия, които като цяло са адски непретенциозни и супер леко и бързо си свършвахме работата. Единственото по-неприятно беше ако се случи в един ден да има и заминаващи, и пристигащи. Тогава се налага да се влагат малко повечко сили и бързина за да се подготвят стаите за новите, но дори тогава не е болка за умиране. Като цяло си беше айляк, а и повечето персонал беше млад (18-25 години), та шоуто беше на макс.
Е, ако целта ти е да се прибереш с пари и се насочиш към някое заведение ще ти е доста по-тежко, но поне бакшишите са супер.
Между другото не ти препоръчвам да работиш в магазин. Чужденците крадат много, а руснаците (с които е пълно по северното черноморие, за южното не знам) са направо уникални в това :? И естествено при ревизия ако нещо не излиза го отнасят продавачите ...

DarknessAngel
04-16-2014, 19:29
Смятам да се пробвам като готвач тази година. Заплатите са добри.

DieselBlood
04-16-2014, 22:20
Къде ще се пробваш? В Слънчев бряг ли?

DarknessAngel
04-17-2014, 18:52
Може и там, за сега съм за Приморско.