PDA

View Full Version : помощ?



kwak
04-14-2014, 18:56
Искам куче ...нашите ми дават..една приятелка си взе такова http://prikachi.com/images.php?f=images/963/7260963j.jpg&sendlinks=1 тя казва че е померан но на мен не ми прилича за това реших да питам и вас ...много ще ви благодаря ако ми кажете ..ии да искам такова :д

TheMaggie
04-16-2014, 10:40
Чрез една бърза консултация с Google, се разбира, че това кученце е доста далече от померан, но пък това изобщо не го прави по-малко сладко и чаровно. Както и да е. Кучето е много голяма отговорност. Взех си куче преди около година - така нареченото "мини чихуа" и аз като теб си мислех, че не е чак толкова сложно да гледаш едно куче. Да, ама не! Първите дни особено, даже месец е много трудно, особено ако кучето е с по-тежък характер или по-несигурно. Има ваксинации, хранене, чистене (обикновено в началото навсякъде за тях е тоалетна), избор дали ще го кастрираш или не, и т.н. и т.н. Когато те няма, кой ще го гледа? То също ще преживява липсата ти. Кучето е като малко дете и всяка порода, големина, възраст си има особености за гледането. Ако нямаш намерение да инвестираш 50% от свободното си време за кучето МИНИМУМ, не ти трябва куче, само от глезотия или защото е модерно ("готино" или "яко").

kwak
04-16-2014, 20:38
не го прявя от глезотия...имах куче но умря :( август 2013 и мама ми обеща да ми вземе друго ...аз много обичам кучетата и затова съм решила да имам другоо....но просто исках да питам каква е породата ако някои разбира повече да пише :)

kwak
04-17-2014, 12:16
моля някой който разбира или има такова и го подарява или продава за около 70-80 лева (нямам много възможност) да пише ..също и в олх.бг (продавалник) има такава обява ... но кученцето ще се гледа с много любов :)