PDA

View Full Version : Помощ!!! Какво да правя?!?



firetroe
04-15-2014, 11:48
Здравейте. Първо 8 клас съм, момиче. И така първа година в гимназия, но 20 от 26 ученика в класа се заяждат с мен. Преди в началото беше много по- зле. Намеси се тогава уч. психолог и кротясаха за 3,4 месеца. Сега пак започнаха. Почнах да им отговарям, не отстъпвам. Тва са проклети дечица. Аз им казвам нещо- в прав текст им заявявам те ми се хилят отсраща и ме имитират. Ясно е че няма мозък в главата, ама.. оня ден ми се смяха за телефона, щото е с копчета.. Имах 5,6 приятелки в класа. И кво стана остана 1.. дригите и те почнаха- смеят ми се и ми държат сметка..
Опитват се да ме командват, но не мога да бъда лоша. Опитвам се да им казвам това, което мисля, но.. Базикат ме, че съм била добра, че съм много "опасна", все саркастични шегички. Нямам и почти никви приятели- хайде, от другите класове 5-тима. Извън училище нямам. Не знам, когато влезнах в този клас не го очаквах. Исках поне 2-рия ми клас да сме задружни и да.. но..
Съвети ??

TheMaggie
04-16-2014, 11:08
Защо се заяждат с теб? И мислила ли си да си смениш класа? Или училището като краен вариант?

RapExotic
04-16-2014, 12:57
Най-голямата грешка е да им отговаряш на всичко в прав текст, да казваш това, което мисилиш и да се доказваш на хора, които явно не те вземат на сериозно. По този начин само им даваш повод да те дразнят още повече. Не очаквай, че 26 човека могат да бъдат задружни и да имат еднакво мислене. Намери тези, които са най-близко до твоето мислене и се сдружи с тях. Навсякъде, във всички класове хората се делят на така наречените "групички". Създай своята такава и игнорирай останалите. Ако положението е стигнало твърде далеч и не държиш толкова да учиш точно в това училище го смени, но имай в предвид това и не допускай тази ситуация да се повтори в новото училище.

Yogurt
04-17-2014, 22:05
Да не ти пука!Намери си други приятели от други класове.Запознавай се.Аз съм седми клас.И мен ме мразят, но само момичетата.И знаеш ли какво направих?Спря да ми пука.Казах им-Ма***та Ви!Спрях да говоря с всички.И си намерих други приятели.Вече ме търсят.На ден се запознавам все с нови хора.И въобще на целия клас съм му била игнора.И такам...Това че те мразят изобщо не трябва да те кара да му мислиш, а да направиш така че да ти е добре.Всяко зло за добро.