PDA

View Full Version : За и против ученето в колеж???



mim4ety_sara
04-15-2014, 13:17
Може ли според вас човек да получи надеждно и качествено образование в частен колеж и какви са предимствата и недостатъците му спрямо университетите? Вярно ли е , че учиш ли в колеж,после няма да си намериш работа?Споделете добър колеж в София за туризъм? Дайте своето мнение или споделете личния си опит...

П.П - Вариант ми е,ако не вляза в желания университет , да уча в колеж+ да запиша и магистър. Но всички ми казват,че работодателите ,като ти видят дипломата и те отписват, така ли е??

anonymous708973
04-15-2014, 14:21
да уча в колеж+ да запиша и магистър.

Това не е възможно.
От колеж излизаш специалист, а за да запишеш магистър, трябва да имаш завършено ниво на образование "бакалавър".
Предвид как в България сульо и пульо записва да учи в университет, суперсмехория е основният ти източник на образование да е колеж. Като допълнителна квалификация - окей, като семинари, които ще видиш в държавно уни в България през крив макарон - окей. Но иначе - не.

ikon
04-15-2014, 14:32
Това не е възможно.
От колеж излизаш специалист, а за да запишеш магистър, трябва да имаш завършено ниво на образование "бакалавър".
Първо, от колеж излизаш професионален бакалавър, не излизаш специалист, до 2007-ма се излизаше специалист, от 2007-ма степен на висше образование специалист в България няма. Второ, възможно е след завършен колеж да запишеш магистратура, поне от 2007-ма може, само че, ако за завършилите бакалавърска степен по същата специалност магистратурата е една година, за завършилите колеж е две.

ikon
04-15-2014, 14:37
Може ли според вас човек да получи надеждно и качествено образование в частен колеж и какви са предимствата и недостатъците му спрямо университетите? Вярно ли е , че учиш ли в колеж,после няма да си намериш работа?Споделете добър колеж в София за туризъм? Дайте своето мнение или споделете личния си опит...

П.П - Вариант ми е,ако не вляза в желания университет , да уча в колеж+ да запиша и магистър. Но всички ми казват,че работодателите ,като ти видят дипломата и те отписват, така ли е??

Най-добрите колежи по туризъм в България са: Колежът по туризъм към Икономическия университет - Варна, където има 4 туристически специалности, и Колежът по туризъм към Университета "Проф. д-р Асен Златаров" - Бургас, където има 2 туристически специалности. И двата колежа са държавни и са първите образователни институции у нас над средно образование в сферата на туризма. Колежът във Варна е създаден през 1963 г., а този в Бургас - през 1965 г.

mim4ety_sara
04-15-2014, 15:04
Искам колежът да е в София.

ikon
04-15-2014, 15:16
Е то и аз искам преподавателите да идват у нас, за да ми преподават без да ходя до университета, ама не става. :) По въпроса в София няма такъв.

anonymous708973
04-15-2014, 15:32
Първо, от колеж излизаш професионален бакалавър, не излизаш специалист, до 2007-ма се излизаше специалист, от 2007-ма степен на висше образование специалист в България няма. Второ, възможно е след завършен колеж да запишеш магистратура, поне от 2007-ма може, само че, ако за завършилите бакалавърска степен по същата специалност магистратурата е една година, за завършилите колеж е две.

Професионален бакалавър, пардон.
Не знаех, че може да се запише директно магистър, честно казано.