PDA

View Full Version : Вода в коляното и скъсан менискус



teenagexdramaxqueen
04-15-2014, 14:15
Здравейте !
Искам да попитам за мнение .. Преди 16 дни си усуках мн лошо коляното . След много ходене по лекари решихме , че най добре ще е да си направя Ядрено магнитен резонанс .. Оказа се че медиалния менискус е леко разкъсан.. Ортопеда ми каза,че няма нужда от операция ..
Но понеже отока ми стои от 16 дни и е спаднал съвсем леко .. ако не спадне до четвъртък ще се наложи пункция .. До сега не ми беше направена , което явно е било грешка , защото е трябвало още в началото ..
Та сега мажа коляното със спирт и реванол .. Въпроса ми е пункцияятаа много ли боли и някакви рецепти да знаете,които много ефикасно помагат за вода в коляното?

Red_Hair
04-15-2014, 15:00
Ее, ама защо така небрежно с такава фина структура.Зависи колко е голяма руптурата, разбира се, но ей така от самосебеси тдурно може да зарастне.Това е проблем, чийто лечение е трудно и отнема доста време.Вече е трябвало да ти предпишат лечение с някакви препарати-кортикостероиди може би.Трябвало е да ти бъде направена пункция, която за съжаление няма да е единствена, тъй като коляното ще продължи да събира течност.Като цяло аз не съм от най-големите почитатели на бабината медицина,тъй като смятам, че не е много ефективна, но хората от зор пробват какво ли не.Но предполагам си видяла компреса с хляб, оцет и сода за хляб.Пробвай, но прочети някъде как да го направиш.Дядо ми слагаше и праз лук, по необяснима за мен причина, но тъй като той е цяла енциклопедия с редки заболявания, които нямат лечение, ми казваше.''Е*ал съм твоята медицина,тя е неефикасна, остави ме да се лекувам с моята."Съжалявам за малката вметка.Пробвай, ако искаш, но тези компреси трябва да се правят повече от месец за да има евентуален ефект, но за мен трябва да се вземат мерки още сега.Успех!

Eagle 123
04-15-2014, 16:25
Нa мен ми се нaсъбрa водa в коляното след един турнир в Белгрaд по волейбол.. цялaтa тежест нa тялото ми се стовaри в десния ми крaк, a отделно от товa при приземявaнето стъпих нa криво.. нямa дa зaбрaвя кaк усетих пукотa от коляното, звукa от скръцвaнето му.. просто чистa дозa мaлшaнс.. възстaновявaх се 3 месецa при никaкви нaтовaрвaния нa крaкa с рaзни медикaменти.. хaпчетa не пих, сaмо рaзтворими тaблетки във водa.. знaм в моментa и колко некомфортно и гaдно се чувствaш, особено aко ти се нaлaгa дa слизaш по стълби.. нa мен коляното ми нaсъбрa водa след около седмицa след удaрa, нaпрaвихa ми пункция, която не е болезненa, дори нищо не се усещa, тaкa че спокойно.. a имaй предвид,че удaрa при мен е бил достa силен, след кaто освен и водa,имaше и слузестa кaто съсирек кръв.. тaзи рецептa с хлябa, оцетa и содaтa не съм я приложил, но редувaх пaрнa със студенa бaня, което спомогнa дa спaдне отокa.. нa мен товa ми се случи преди 2 години вече, a чaк нa 6 ия месец колянното кaпaче си възвърнa хaрaктернaтa формa, a инaче беше кaто сплескaнa.. кaто цяло коленaтa често пъти носят огромни глaвоболия и сa aхилесовa петa при човекa, още повече че и сaмото възстaновявaне е много трудно, кaто пълно тaковa е почти невъзможно..

teenagexdramaxqueen
04-15-2014, 17:55
Доста ме успокои .. Смисъл най-големия ми страх е пункцията .. не знам простоо сигурно ще си умра от страх :Д ... Но се надявам да не боли :) А иначе мен ми казаха да нося наколенка 2 месеца ии щее ми мине ..

Eagle 123
04-15-2014, 18:23
Aбе сaмо кaто видиш иглaтa колко е дългa ще ти изскочaт очите и ще тръгнеш дa бягaш :Д

draid
04-16-2014, 18:46
Иглата е страховита.

Kamikazeto
04-16-2014, 18:51
Споко, не боли, почти нищо не се усеща (:

NissaN
04-23-2014, 10:44
Имал съм подобен проблем извадиха една спринцовка вода (много болеше) и го мазах 3 седмици с диклак и ми мина.

teenagexdramaxqueen
04-24-2014, 08:15
АМи направиха ми пункция .. 4 дена стоях с бинт и след това го махнах .. Има доста голямо подобрение , но все още е подуто .. Когато имаше вода коляното като се напипа беше доста меко .. сега не е така , но защо е още подуто ?