PDA

View Full Version : Кандидатстване след 7 клас. ПОМОЩ!!!!



julicat
04-15-2014, 15:02
Здравейте. А съм 6 клас в момента, и края на годината идва. До преди 2 месеца не се замислях толкова много за гимназията в която ще кандидатствам. В главата ми беше, че трябва да се постарая и да уча по всички предмети. Сега когато се замислих за гимназията, в която искам да кандидатствам, осъзнах че съм с празна глава. Не знам нищо за гимназиите в София. Само съм чувала. Започнах да се интересувам. За сега имам информация само за Американския колеж от сестрата на мой приятел. И мисля, че наистина би ми помогнало, ако събера още информация и мнение от ученици в дадено училище. Не ме интересува за кое училище е, стига да получа информация и да започна да се ориентирам и да си поставя цел. Благодаря ви много предварително :)!!!

JustaLittleKid
04-15-2014, 17:39
Може би ще ти бъдем по-полезни, ако кажеш дали искаш езикова гимназия, или нещо от сорта на НТБГ?

Аз уча в Първа АЕГ и... честно казано, донякъде съм разочарована от това училище. Очаквах много по-висок стандарт, много по-качествено обучение и много, много по-сериозна организация. Ако попаднеш на добри учители, всичко ще бъде страхотно, ама ако нямаш късмет... За мен Английската има две предимства пред другите гимназии: има страшно много извънкласни дейности (което е изключително полезно, защото ще развиваш качества, които не могат да бъдат придобити в обикновените часове) и отваря много врати за бъдещето ти образование (особено в чужбина). Определено АЕГ притежава някакъв елит и престиж, макар че (за съжаление) всичко това е само привидно.

TheMaggie
04-16-2014, 10:59
Aз учех в AКС и нивото определено е по-високо в срaвнение с повечето държaвни. Бългaрските учители сa много добри, с мaлко изключения, но и кaто хорa сa готини, стигa дa не се държиш кaто кретен естествено. Aмерикaнците си имaт достa кусури, в повечето случaи сa aвaнтюристи и не прекaлено компетентни, но и от тях имa кaкво дa се нaучи: нaй-мaлкото aко си прaвиш нещaтa съвестно (не стaвa въпрос дори зa зубрене), нивото нa познaние нa езикa след 5 години ще е много високо (B2 и нaгоре). Приемът вече не е толковa труден, но пък тaксaтa е достa високa (мисля че е 11 хиляди тaзи годинa, което включвa обучение, учебници и извънклaсни дейности, които сa силнaтa стрaнa нa колежa). Извънклaсните дейности сa десетки - нaистинa имa всякaкви вaриaнти и интереси. Зa жaлост, aтмосферaтa вече, зaрaди сaмите децa, които учaт тaм, е мaлко неприятнa, зaщото се усещaше достa снобaрство и мaтериaлизъм, НО!!! не всички сa тaкивa и дори децaтa със зaможни родители могaт дa бъдaт много приятни и дружелюбни. Не всички сa нaдути сноби, кaквaто е репутaциятa. Препоръчвaм го с две ръце, взимa много, но и учи и дaвa още повече. Много бих те aгитирaлa и зa 1НЕГ, a 2AЕГ кaто крaен вaриaнт. Много против 1AЕГ и ФЕГ съм, но в крaйнa сметкa всичко си зaвиси от теб. Aко учиш - ще сполучиш, но в последните две средaтa нaистинa е достa дегрaдивнa. Нaдявaм се дa съм помогнaлa. :)