PDA

View Full Version : Как да я убедя?



sl1nceetoo
04-15-2014, 16:31
Здравейте, хора. Темата може да е банална, но ми е изключително важна. На 16 съм, след два дни навършвам 17. Точно там е проблемът. От тази учебна година съм с нова компания, много по - подходяща от предишната ми. С тези хора се сбижихме страшно бързо, защото си паснахме. Те са възпитани, умни, защитават себе си и близките си. Та, проблемът е, че досега не съм празнувала рожден ден с тях и малко се притеснявам. Искам да отпразнувам рожденния си ден в дискотека, но майка ми не ми разрешава. Разбирам доводите й, че рожденият ми ден съвпада с празниците(Великден), че ще е пълно с пияни хора по улиците, но все пак... Много искам да ида. Между другото досега не съм ходила ( не ме мислете за задръстена :д впрочем я ме светнете как вървят цените на обикновените напитки, уиски, водка и т.н. ). Чувстам се много зле, тъй като има и други проблеми в живота ми и просто имам нужда да разнообразя и да разпусна. Всички мои съученички ги пускат навсякъде. Вечерният им час е 22:00, а моят е 20:30 :/. Не знам какво да правя. Родителите ми са разведени. Живея с майка ми и баба ми. Тя не ме пуска... Как да убедя майка си да ми разреши? Помогнете ми :(

TheMaggie
04-16-2014, 11:04
Има резон, че не те пускат на дискотеки. Малко строго ми се вижда 20.30, но пък по улиците наистина си е опасно и има всякакви хора, особено за само момиче. Аз също не мисля, че точно около Великден е подходящо за празнуване в дискотека, а освен това, понеже сте непълнолетни, ще ви искат един куп пари, ако изобщо се съгласят (що се отнася до редовен вход след 12, а не за "детска" дискотека). Не знам от кой град си, но конкретно за София: масите в "елитните" заведения започват от 200лв., което включва бутилка и няколко безалкохолни, евентуално купичка с ядки. Кола, вода (330мл., рядко 500мл.) обикновено са 2-5лв., концентратите започват от 50лв. нагоре, в зависимост от заведението. Избери си няколко и конкретно виж по страниците им във Фейсбук или домейните, какви оферти предлагат. Личното ми мнение е, че ще ви е по-готино на домашен купон, наргиле бар или някъде другаде на почерпка. Разпитай приятелите си как са празнували своите, къде, колко пари са дали и т.н.

RapExotic
04-16-2014, 12:46
За нощна дискотека +18 не си и помисляй. Забраната от вашите ще ти се види най-малкия проблем. Първо, че надали ще пуснат цяла компания непълнолетни момичета в полунощ, второ по празниците наистина ще е пълно с пияници и разгонени чичковци, които няма да ви оставят намира и трето прибирането след това ще си е опасно. В дискотека за непълнолетни по-може, тъй като те започват по-рано и съответно няма да имате гореспоменатите проблеми. Но най-добре според мен е това:


Личното ми мнение е, че ще ви е по-готино на домашен купон, наргиле бар или някъде другаде на почерпка.

anonymous708973
04-16-2014, 12:54
Сладурка.
В дискотеката се ходи да се танцува, евентуално да ближеш нещо за пиене цяла вечер. Истинското пиене е преди това вкъщи. Така де - това е, ако не искаш да оставиш 50 лв на човек.

Иначе... много зависи на каква дискотека искате, но е напълно реално да не ви искат години изобщо. Все пак... може би е добра идея да се консултираш с приятелите си за съвети, няма нищо срамно.

И съм приятно изненадана, че те имат вечерен час :)

shmatarok
04-16-2014, 13:03
Може да не им искат години? По празниците обикновено е пълно с полицаи, при нас беше изключено на празник да те пуснат в дискотека, ако нямаш 18.

Авторке, да ти кажа най-яките ни купони винаги са били свързани с наргилета и/или домашно. За дискотека обикновено все се намира някой и друг индивид, който не си пада по тоя вид забавления. Плюс това нито можеш да си лафиш на спокойствие, нито да се отпуснеш наистина. Пак можеш да си изкараш яко, ако музиката става, ама защо да се изръсиш толкова пари, като можеш да си направиш още по-яко на друго място?

sl1nceetoo
04-17-2014, 14:14
Благодаря ви хора. Прави сте. Аз го реших, ще идем на заведение, ще хапнем тва онва и така :)

Kally3
04-18-2014, 23:17
Радвай се че има хора които мислят за теб и те пазят . Не искай много . Еми ако тези хора ги нямаше . По добре отиди на заведение с приятели :)