PDA

View Full Version : AMD или Intel



desperedbob
04-16-2014, 06:57
AMD или Intel са по-добрите процесори ,дайте мнение

npp
04-16-2014, 10:54
intel са по-производителни на ядро, така щото четириядрен на intel е по-мощен от шестядрен на amd работещ на същата честота като интелския, обаче интелските са и по-скъпи

RapExotic
04-16-2014, 12:01
Intel ®

dimitar_ak
04-16-2014, 12:56
Аз също съм фен на Intel. Вижте, че Apple нямат машина с AMD, а марковите сървъри едва от скоро залагат на Opteron в някои модели. Като цяло в сериозните машини се слага Intel.

desperedbob
04-16-2014, 18:38
ами Haswell отделят ли много топлина ,защото съм ги чувал и тези митове ;д

JDeel
04-16-2014, 19:34
Аз съм за Intel. Новия ми лаптоп е с Haswell процесор средна хубост (Pentium 3556U) и по мое впечатление топли по-малко от този на предишния ми лаптоп, макар че според cpuboss новия е почти 2 пъти по-бърз (поне по точки). Ето един шот, дори гледам едно видео в YouTube в момента: http://prntscr.com/3am3qm

Даже вярвам, че следващото поколение лаптопи ще са безвентилаторни. Иначе топлината зависи много (МНОГО) от охлаждането. По едно време на един приятел лаптопа започна да сдава багажа, щото когато играе на игри и видеокартата се напича до над 80 градуса. И понеже го отписахме, пробвах какво ще стане ако му закача втори вентилатор отдолу. Няма да казвам колко идиотски изглеждаше след това, но температурите паднаха под 40 градуса по време на игра! Така че охлаждането е ключово.

draid
04-16-2014, 20:35
Интел изядоха АМД при процесорите, въпреки това тенденцията е да се залага на GPU-та вече тъй като са много по производителни. Вземи за пример CUDA.

JDeel
04-16-2014, 20:43
Ето и една малко по-натоварена картинка от мен: http://prntscr.com/3amx1i Значи с малко зор мога и да мина над 60 градуса

desperedbob
04-16-2014, 20:45
значи всички са доволни от интел ,ами какво ще кажете за това дъно GIGABYTE GA-Z87X-SLI някакво мнение ? или ако някой знае по добро в рамките на това (относно цена -тя е 220 лв )

draid
04-16-2014, 20:46
Како ви притеснява, че греят ? Прескотите навремето стигаха до 80+ градуса под товар. Проблем може да е единствено в лаптопите където охлаждането е зор.


значи всички са доволни от интел ,ами какво ще кажете за това дъно GIGABYTE GA-Z87X-SLI някакво мнение ? или ако някой знае по добро в рамките на това (относно цена -тя е 220 лв )

Хубаво е дъното. Вземай и една i7 и си готов. Не забравяй бърза памет и най-важното хубаво захранване.

MaGuSs
04-16-2014, 23:47
Предпочитам и винаги ще предпочитам AMD. Ако някога си купя Intel, то ще е по някаква случайност...

desperedbob
04-17-2014, 05:25
каква е причината?

yakuza_
04-17-2014, 08:27
вземай си интел, даже не знам защо има такъв въпрос изобщо

anonymous908491
04-17-2014, 08:42
Интел изядоха АМД при процесорите, въпреки това тенденцията е да се залага на GPU-та вече тъй като са много по производителни. Вземи за пример CUDA.

Всеки с минимални знания, щеше да даде за пример OpenCL, но ти си по-зле и от начинаещ.
Тенденция е да се залага на OpenCL за сметка на CUDA.

draid
04-17-2014, 10:20
Всеки с минимални знания, щеше да даде за пример OpenCL, но ти си по-зле и от начинаещ.
Тенденция е да се залага на OpenCL за сметка на CUDA.

Хахахахахах. Ще трябва да си размърдаш мозъка за да схванеш какво говоря, ама явно го нямаш. Нищо на теб ти е простено.

npp
04-17-2014, 15:01
значи всички са доволни от интел ,ами какво ще кажете за това дъно GIGABYTE GA-Z87X-SLI някакво мнение ? или ако някой знае по добро в рамките на това (относно цена -тя е 220 лв )

ако няма да купуваш отключен процесор и да го клокваш, тогава можеш да вземеш и по-евтино дъно, дори и по-евтино дъно с чипсет B85 е достатъчно, а ако планираш да вземеш две видеокарти за sli, имай предвид, че не си заслужава да го правиш, защото цената ще е твърде висока за малко по-голямата производителност, която е възможно да имаш с sli, затова по-добре си вземи една по-мощна видеокарта - не се набутвай с две, sli е за богаташи, които могат да си позволят 3-4 най-мощни видеокарти примерно за гейминг в много висока резолюция

desperedbob
04-17-2014, 19:00
да така е ,но аз мисля да го клоквам , а за видео карта нз каква , искам да е поне 256 бита , и да е от по новите модели. някакви предложения

doomkillerr
04-18-2014, 17:42
Винаги "Intel" са били по добрите процесори. Преди години АМД се опитваха да се конкурират с тях, но в момента Интел къртят на всякъде...

П.С. - Аз съм с AMD, но дай боже някой ден и аз да се радвам на някой Core i7

koko95
04-18-2014, 18:36
Зависи , ако ти трябват за игри -i5, ако за работа amd 8350, ако трябва да избираш между и3 и amd -amd x6-x8 ;)

koko95
04-22-2014, 17:12
Предпочитам и винаги ще предпочитам AMD. Ако някога си купя Intel, то ще е по някаква случайност...

+1 :D Как така amd не почиствано, не пипано нищо не прегрява, пипан интел-добавян допълнителен вентилатор прегрява :D.

mcfe
04-22-2014, 19:25
Всеки с минимални знания, щеше да даде за пример OpenCL, но ти си по-зле и от начинаещ.
Тенденция е да се залага на OpenCL за сметка на CUDA.

Същото щях да пиша.

Тенденция е да се взимат карти с OpenCL заради Scrypt копане, защото AMD картите са по-бързи откъм изчисления с цели числа, докато Nvidia са по-добри във floating point изчисления.
Но тъй като излизат вече ASIC-и за Scrypt, тепърва ще видим наводнение на пазара на видеокарти на AMD.

A сега по темата, бях на AMD платформа четири години, ъпгрейднах и минах към интел. AMD чипа ми беше стар, не мога да сравня с новия, но мисля да остана на Intel.

an7raks
04-22-2014, 19:47
Зависи , ако ти трябват за игри -i5, ако за работа amd 8350, ако трябва да избираш между и3 и amd -amd x6-x8 ;)
Може би, само вторият ти пост е по-тъп от този...

Bitch_Please
04-30-2014, 00:38
Intel ако имаш пари, AMD за по-бедните.