PDA

View Full Version : Има ли място в една връзка благородната лъжа?



Cucko0
04-17-2014, 14:58
Какво миСлите по въпроса ?

MaLyKoLiU
04-17-2014, 15:04
Няма благородна лъжа. :)

fUcKsMiLe
04-17-2014, 15:05
миСлите*

Зависи от ситуацията.

TheNormalGuy
04-17-2014, 15:05
Какво милите по въпроса ?

Не нам, како да миля.

Cucko0
04-17-2014, 15:25
ех ,че сте ... все същите ; )

MaLyKoLiU
04-17-2014, 15:36
ех ,че сте ... все същите ; )

Все същите глупчовци сме си... 8-)

Виж си личните съобщения... :3 http://www.teenproblem.net/forum/images/smilies/al.gif

vali97
04-17-2014, 15:37
Лъжата си е лъжа, но в даден момент тя ще си проличи колкото и безобидна да е и може да провали всичко само за един миг! :)

Lilanda
04-17-2014, 15:42
Очаквах повече от тази тема..

baby_baby
04-17-2014, 15:45
Няма благородна лъжа. :)

Съгласна

Hayashi
04-17-2014, 16:15
Тази тема сериозна ли е всъщност?
Ако съм прекарала над час да се приведа в приличен вид и МиУото ми изтърси, че изглеждам ужасно може и да му забия някой шамар. Жените когато питат добре ли изглеждат никога не очакват честен отговор така или иначе.
Пълно е с благородни лъжи. Лъжица лицемерие прикрито зад добри маниери никого не е убило все още. Хората, които не знаят ситиуациите, в които да си замълчат и да си поспестят истината леко ме отвръщават.

AnarchyBoy
04-17-2014, 16:24
Тази тема сериозна ли е всъщност?
Ако съм прекарала над час да се приведа в приличен вид и МиУото ми изтърси, че изглеждам ужасно може и да му забия някой шамар. Жените когато питат добре ли изглеждат никога не очакват честен отговор така или иначе.
Пълно е с благородни лъжи. Лъжица лицемерие прикрито зад добри маниери никого не е убило все още. Хората, които не знаят ситиуациите, в които да си замълчат и да си поспестят истината леко ме отвръщават.

Ако ще и 10 часа да е прекарала да се приведе в "приличен вид" ако прилича на бутната от влак, такива ебавки ще отнесе, че не е истина, което не значи, че няма да си я гушкам и целувам и да й се радвам, щото си я обичам и за мен е красива дори като не прилича на човек, с рошава коса, раздърпани дрехи,зле направен грим и етц етц.. Обичам колко перфектни са неперфектните й черти.. :smt007

Al3ksandra
04-17-2014, 17:40
Мисля че няма място за благородна лъжа във една връзка. Дори да е за най-малкото нещо.Не се знае кога ще разбере половинката и от малкото камъче цялата каруца да се преобърне ..

Cucko0
04-17-2014, 22:28
изтритите НЕуместни коментари са повече от смислените в тази тема ...жалко .
Говоря за нещо просто ,което наблюдавам напоследък .Пример : Дадената двойка живеят в различни градове и за заедно от 4=5 години .Момичето ще излиза ,но казва на момчето "ок аз ще си лягам ,до утре " и си спестява известното главоболие и цупене на другия ден ,че е излязла без него . /ест. очаквам сега да кажете "тая е излязла да се ... с някого",но не всяко момиче е такова/На другия ден всичко ще си е 6+ тя ще се е забавлявала,а той ще е спал спокоен .
Не говоря за благородна лъжа ,относно външния вид ,защото всички я ползваме с познати,приятели ,семейство или просто човек,който не искаме да нараним.

anonymous708973
04-17-2014, 22:47
Относно конкретния пример в последния ти пост:
За това трябва да се постигне съгласие - поне според мен. Представи си, девойката излиза сама и стане нещо, някак пострада. Какво ще обяснява после?
Но пък... никога не съм била в тази ситуация, никога не са ми мрънкали, че излизам сама. Единствената причина, поради която лъжа, е да си спестя главоболия. Ако знам, че заради едно невинно нещо ще ми трие сол на главата все едно ми е баща, еми... ще се позамисля дали да му кажа.
Та... малко ми е уклончиво мнението по този въпрос, но май има място за такова нещо.


Лъжица лицемерие прикрито зад добри маниери никого не е убило все още. Хората, които не знаят ситиуациите, в които да си замълчат и да си поспестят истината леко ме отвръщават.

С това съм много съгласна... остава въпросът обаче дали е редно да го прилагаме върху уж най-близкия си човек.

Иначе и аз някак очаквам по-интригуващи мнения по темата... ако е възможно да излезем малко от шаблона с "не бих могла да излъжа най-близкия си човек" и т.н.

tori
04-17-2014, 22:53
Имах идея да напиша някакъв по-сериозен коментар ама няма, щото нещо не се радвам на темата. Само ще кажа, че понякога го лъжа благородно - „В хладилника НЯМА торта, НЕ! НИКОГА! НЕ!“ или пък „О, да, скъпи, 5 минутки да се дооправя само. Обещавам тоя път да са само 5.“, защото съм зла.

MaLyKoLiU
04-18-2014, 02:00
Дори в дадения пример, има риск момчето да разбере, че го е излъгала и е излязла. Тогава проблемите ще са много по-големи от това да беше му казала истината в самото начало. За да съществува една здрава връзка дълго, трябва да има доверие и от двете страни за абсолютно всичко, и да не се лъжат.
А за неуместните коментари, аз се извинявам. Не им беше мястото тук, затова и ги изтрихме...

Seattle
04-18-2014, 05:20
Лъжи винаги има, колкото и да си натякваме друго яче. Човешко е и го правим по инстинкт, няма значение дали ще е родител, приятел, гадже и т.н.
А за примера който даде с излизането, ако трябва да се лъжат за нещо толкова просто нещо те няма да стигнат далеч.

xoxi
04-18-2014, 07:39
Само аз ли правя разлика между благородната лъжа и ненужната лъжа?
И ние прекарахме две години от нашата връзка предимно в различни градове, но никога не съм го лъгала къде и с кого съм. И да се цупи и да не се цупи, няма право да се сърди, че не съм излязла без него. След като се виждахме по 1-2 дни в седмицата, не може да очаква, че през останалото време ще съм под ключ у дома. Такъв вид лъжи са абсолютно ненужни.
Ако ме види общ приятел, той веднага може да разбере, че го лъжа. А ако не правя нищо нередно, защо съм го излъгала тогава?! После ще си бия главата, защо пък не ми вярва... Тези неща се оправят с говорене и изясняване на ситуацията, не с лъжи.

Иначе от лъжа до лъжа има огромна разлика. Попринцип вярвам в благородната лъжа, независимо дали мястото й е в една връзка или не. Току-що ставам и конректни примери не мога да дам, но ако се развие темата, пак ще се включа. 8-)

yakuza_
04-18-2014, 07:57
Естествено, лъжите спестяват много безсмислени разговори, които не желаеш да водиш, но ако кажеш истината, ще ти се наложи.

angelche3
04-18-2014, 08:55
Лъжата убива всяка любов и приятелство, заради лъжата ние използваме пари като доказателство че сме работили. С една дума лъжата е лоша по всякакъв начин освен по един. Един твой приятел е направил голяма беля, и ти казваш че ти си виновен за да го защитиш(лъжеш за добро)... няма по голяма любов от това да дадеш живота си за приятел.

AnarchyBoy
04-18-2014, 09:03
изтритите НЕуместни коментари са повече от смислените в тази тема ...

OWNED! :lol:

3oPuTy
04-18-2014, 09:46
Примера с излизането за мен не спада към благородните лъжи, но всеки с разбиранията си.
Аз също лъжа моя понякога.
Няколко пъти съм му казвала, че съм изморена когато иска да ходим на заведение с приятели, защото знам, че няма много пари и предстои плащане на сметки. Той е от хората с голямо его и иска да получавам максималното без да се замисля, че този месец може да му забавят заплатата, а има да плаща ток, вода, квартира и храна ... :? Би стоял гладен само за да ми е окей на мен.
Тъй като сме от различни градове и прекарваме доста време на телефона през седмицата се е случвало вечер да го излъжа, че ще лягам да спя щот' знам, че на другия ден е на бачкане и трябва да става рано, а ако зависи от него ще се мъчи да стои буден до последно.
Случвало се е и да трия СМС-и от един навлек, който вече 2 или 3 години не може да проумее, че няма шанс да сме нещо повече от познати ...
И да, за мен няма нищо лошо или нередно в тези благородни лъжи.

tori
04-18-2014, 10:31
Такъв вид лъжи са абсолютно ненужни.
Бих допълнила също, че не са от най-благородните. Едно е да излъжеш, че няма да имаш време да се видиш с половинката, щото имаш работа (всъщност работата е да му организираш подаръка примерно), съвсем друго е да излъжеш, че ще си лягаш, а да си вееш байрака някъде. Това веене естествено не е лошо ама що пък трябва да го скриваш?
Виждам разлика в благородната лъжа и лъжата за собствени облаги. Тя е, че при първият вид лъжеш за негово добро или в името на нещо добро като цяло - както казах, за да имаш време за подарък примерно, за да може той да стане сутринта на време, за да има пари за храна и тям подобни нещица. Използвам готовия пример нагоре, щото ме мързи да търся собствени примери. При вторият вид лъжеш, за да си отървеш задника по някакъв начин (къде да спестиш неприятни разговори, скандали, раздели и бая други примери) - собствени облаги. Тоест точния пример/ситуация няма нищо общо с благородната лъжа и който го вижда като такава, очевидно има неправилни разбирания.

therichbitch
04-18-2014, 12:02
Ако съм прекарала над час да се приведа в приличен вид и МиУото ми изтърси, че изглеждам ужасно може и да му забия някой шамар.
ако ти трябват 2 часа, за да се проведеш в приличен вид, от нагласата ти и написаното лъха наглост


Лъжица лицемерие прикрито зад добри маниери никого не е убило все още. Хората, които не знаят ситиуациите, в които да си замълчат и да си поспестят истината леко ме отврАщават.
Мен пък мекотелите. Винаги има начин да се поднесе истината по подходящ и непросташки начин. Стига да можеш


Примерът, които 3oPuTy е дала, е точната дефиниция на благородна лъжа (грижа за другия човек и неговите интереси). В такива случаи съм "за". И аз съм го правила заради човека до себе си. Другото е чиста доза егоизъм ( това да не ти мрънкат за нещо и затова да излъжеш "благородно" )

Amore-Mio*
04-18-2014, 12:18
"Няма мъничка лъжа. Тъй както мъничко убийство. Тъй както половинка смърт"

Няма благородна лъжа.
Няма чиста лъжа или каквато още искаш я наричай.

RapExotic
04-18-2014, 13:45
Не!! По-добре мълчание, от колкото лъжа. Дори и най-"безобидната" лъжа може и ще развали доверието по между ви.

kalpazanka
04-18-2014, 13:50
Еми, послъгвал ме е. Къде за ситуации с бивши, къде за битовизми... не е благородно, по-скоро.
Не знам с каква цел го е правил, дали да си спести въпроси след това, дали да не ровя повече, нямам идея, обаче не е приятно, като го хвана, че се е оплел.

lisi4ety
04-18-2014, 14:16
Лъжата, благородна или не, си е лъжа и няма никакво място в една връзка.

MaLyKoLiU
04-18-2014, 17:20
Бих допълнила също, че не са от най-благородните. Едно е да излъжеш, че няма да имаш време да се видиш с половинката, щото имаш работа (всъщност работата е да му организираш подаръка примерно), съвсем друго е да излъжеш, че ще си лягаш, а да си вееш байрака някъде. Това веене естествено не е лошо ама що пък трябва да го скриваш?
Това което си дала като пример даже не е лъжа. Реално му казваш истината, че имаш работа и не можете да излезете. Това, че работата ти е да му подготвиш изненада е отделно нещо, което пояснява каква е работата...
Иначе съм съгласен с коментара на 3oPuTy, че ако ще го лъжеш за нещо, то трябва да е единствено за негово/нейно добро, а не, че да си спестиш въпроси и разговори... :)
И все пак си остава лъжа, която не трябва да я има... Много по-добре е да му кажеш истината, че не искаш да излизате и да го накараш да започне да мисли повече за важните неща като сметки и т.н. :)

anonymous708973
04-18-2014, 18:57
Това което си дала като пример даже не е лъжа. Реално му казваш истината, че имаш работа и не можете да излезете. Това, че работата ти е да му подготвиш изненада е отделно нещо, което пояснява каква е работата...

Хахаха, по твоята логика изобщо няма значение каква ми е работата.
Че аз мога да имам среща с друг, бе. Пак имам работа.
Това, че имам среща с друг, е отделно нещо, което пояснява, нали :д

tori
04-18-2014, 19:51
Това което си дала като пример даже не е лъжа. Реално му казваш истината, че имаш работа и не можете да излезете. Това, че работата ти е да му подготвиш изненада е отделно нещо, което пояснява каква е работата...
Коле, не се хващай за думите - беше пример.

ОР
04-19-2014, 00:25
Има място за един благороден кур :3

babity
04-19-2014, 10:55
Нищо, което не знам, не може да ме нарани. И него също. Не лъжа по принцип, 'щото ми е малко капацитета да си помня всички художествени измислици. Предпочитам да премълча. Макар че, ако е някой лек характер, с който да се кльопам добре, вероятно ще разбере за най-долните ми падения още в първите два часа от нашето познанство и то под формата на просташка шега или нещо от сорта. С'а, ако е някой прекалено сериозен и по официалностите и всичко... прекалено вероятно е да минат н срещи и пак да няма и грам представа колко божественярски готина съм. Ама той губи, де.
Та... може би не разбирам добре какво значи благородна лъжа или покрай цялата ми безпардонност на моменти, просто не ми се налага.

xXxPETYAxXx
04-19-2014, 12:02
Зависи от ситуацията. Ако е нещо безобидно едва ли дори ще се забележи, а още по-малко ще се възприеме като лъжа. Примерно "Харесват ли ти новите ми обувки" "-Да, много ми харесват", а в действителност да си мислиш "Абе и по-хубави съм виждал/а, ама как да ѝ/му кажа, че не ми допадат.". Лично аз не мога да си кривя душицата и просто казвам "Еми, стават". Ама дори и да излъжа не виждам как това би създало проблем.
Виж, ако е нещо важно, например "Давай слънце, можеш да се справиш с това", а в действителност да ми е ясно, че не е за него и няма никакъв шанс да се развият нещата в положителна насока, не бих му давала напразни надежди(примерно прием във ВУЗ, работа и т.н.).