PDA

View Full Version : Мили батко батко



♥MATCHO♥
04-18-2014, 09:10
Пр.Мили батко батко,колко те обичам
вечер не заспивам щом не си до мен.
Тайно аз на тебе искам да приличам,
за да стопля с обич малкото петле.

Ти си ми любимец нежен и добричък
с тебе мога всичко аз да споделя.
Щом ми се усмихнат твоите очички
знам във миг започвам аз да се потя.

Пр. Мили батко батко, колко те обичам вечер не заспивам щом не си до мен..............

Две палави пръстчета играят си във ноща,
сутрин се превръщам в мензис кат роса
Как да кажа батко, на мама и на татко,
че искаш да ми попмиш, дупенцето сладко.

Пр. Мили батко батко, колко те обичам вечер не заспивам щом не си до мен..............

Author: Georgi

♥MATCHO♥
04-18-2014, 09:17
Чуй ме мили батко,
аз вече съм голяма
и мога да помагам
във кухнята на мама -
чиниите да мия,
със кърпа да ги трия.
А мама със усмивка
ми казва работливка.
Чуй ме мили батко,
от мене поучи се.
Над книгите залягай,
уроците си стягай,
че татко щом се върне
и двама да прегърне.

♥MATCHO♥
04-18-2014, 10:14
Имало някога едно малко сладко момиченце. То винаги ходело с шапчица от червено кадифе - подарък от любимият й батко. Затова всички го наричали Червената Кифличка. Една хубава слънчева сутрин майката на Червената Кифличка я изпратила да занесе кошничка с храна на бабата, която била болна, а живеела сама в другия край на гората. Както го била посъветвала майка му момиченцето вървяло право по пътеката и никъде не се отбивало. Внезапно иззад едно дърво изскочил чичко. Червената Кифличка не знаела, че той е свиреп звяр и никак не се изплашила. Повървели заедно и момиченцето чистосърдечно разказало на спътника си къде отива. Коварният чичко предложил на Червената Кифличка да набере букет за баба си. Докато момиченцето се спирало тук-там, за да откъсне някое красиво цвете и все повече навлизало в гората, чичкото си плюл на петите. По най-преките пътеки той бързо стигнал до къщичката на бабата и почукал на вратата.

Кой чука? - попитала старицата.
Аз съм, бабо, Червената Кифличка - отговорил свирепия чичко с тъничък глас.
Дръпни резето и влез! - викнала бабата. - Нямам сили да стана от леглото.
Чичкото дръпнал резето, хвърлил се върху болната старица и я плющял здраво няколко минути. После облякъл нейните дрехи, сложил домашното й боне, мушнал се под завивките и зачакал Червената Кифличка. Скоро след това пристигнало и малкото момиченце. То много се учудело от вида на баба си и запитало:
Бабо, защо са ти толкова големи срамните устни?
За да мога да пикая по-добре, детето ми.
Бабо, а защо са ти толкова малки циците?
За да мога по-добре да те прегърна, детето ми.
Бабо, а защо ти е толкова голям езикът? - възкликнало още по-учудено момиченцето.
За да мога по-лесно да те лижа- изревал чичкото и скочил върху Червената Кифличка.

Като изчукал и нея, преситеният чичкА захъркал гръмогласно.