PDA

View Full Version : Мощен компютър за интернет?



I love Music
04-18-2014, 12:03
Предложете ми средно мощен компютър за браузене и гледане на HD клипове че моя много ми лагва на клиповете с високо качество?

RapExotic
04-18-2014, 14:27
Не е от компа, а от операционната система или интернета. И най-слабия съвременен компютър става за това, което искаш ти.

npp
04-18-2014, 15:19
има възможност sempron-а да се клокне от 1.6GHz на 2.1 (т.е. с 33%), а също и видео адаптера - тогава клиповете може да ти вървят по-добре, но е добре и windows-а да се оптимизира, иначе за нов компютър е най-добре или четириядрен процесор на интел над 3GHz, или шестядрен на amd над 3GHz, и памет 1600MHz CL8: 4GB за 32bit windows или 8GB за 64bit windows, видеокарта: или nvidia модел от х40 нагоре, или amd от х670 нагоре, харддиск: WD blue 64MB cache, seagate barracuda 64MB cache, или hitachi от същия клас 64MB cache, захранване 80-85% efficiency: corsair, seasonic, fd, fortron - това е конфигурация за интернет без засичане, но ако ще е и за игри, тогава ще трябва по-мощна видеокарта: или nvidia модел от х60 нагоре, или amd от х870 нагоре

I love Music
04-18-2014, 15:31
От компа ми е защото видео картата и процесора са ми слаби.........

I love Music
04-18-2014, 15:35
има възможност sempron-а да се клокне от 1.6GHz на 2.1 (т.е. с 33%), а също и видео адаптера - тогава клиповете може да ти вървят по-добре, но е добре и windows-а да се оптимизира, иначе за нов компютър е най-добре или четириядрен процесор на интел над 3GHz, или шестядрен на amd над 3GHz, и памет 1600MHz CL8: 4GB за 32bit windows или 8GB за 64bit windows, видеокарта: или nvidia модел от х40 нагоре, или amd от х670 нагоре, харддиск: WD blue 64MB cache, seagate barracuda 64MB cache, или hitachi от същия клас 64MB cache, захранване 80-85% efficiency: corsair, seasonic, fd, fortron - това е конфигурация за интернет без засичане, но ако ще е и за игри, тогава ще трябва по-мощна видеокарта: или nvidia модел от х60 нагоре, или amd от х870 нагоре


Значи от всичко това изброено само видео картата трябва да ми е по-мощна за да играя игри? Двуядрен процесор не става ли 2x 3.3 GH?

AnarchyBoy
04-18-2014, 16:15
Не е от компа, а от операционната система или интернета. И най-слабия съвременен компютър става за това, което искаш ти.

Ей бе разбирача бе.. Голям професор бе.. :lol:

Рап-чо фен съм ти братле! До живот! Едно изречение не можеш да вържеш правилно, некомпетентен във кажи речи всичко! Ама се напъваш ли напъваш.. буташ между шамарите и на всяка манджа мерудия, дали разбираш или не, боли те кура.. нали е важно да пишеш глупости.. :razz:

RapExotic
04-18-2014, 16:58
Ей бе разбирача бе.. Голям професор бе.. :lol:

Рап-чо фен съм ти братле! До живот! Едно изречение не можеш да вържеш правилно, некомпетентен във кажи речи всичко! Ама се напъваш ли напъваш.. буташ между шамарите и на всяка манджа мерудия, дали разбираш или не, боли те кура.. нали е важно да пишеш глупости.. :razz:

Мога да демонстрирам как тръгват HD клипове на старият ми компютър, който е с WinXP, 2GHz двуядрен процесор, 1GB RAM, 512MB видео карта, ама не ми се занимава.

И понеже виждам, че ти е нещо като хоби да се заяждаш с мен на тема правопис ще ти кажа, че намерих точно четири грешки в този ти пост. Едната е неправилно използване на предлога "във", пред дума, която не започва с "в". Другите три оставям на теб сам да си ги откриеш. И не, не се заяждам или пък поддавам на провокацията, а просто ми се набиха в очите и реших да отбележа. :D

JDeel
04-18-2014, 17:32
Значи от всичко това изброено само видео картата трябва да ми е по-мощна за да играя игри? Двуядрен процесор не става ли 2x 3.3 GH?

Е нали ти трябваше за браузене и гледане на HD, какви са тия игри сега :D

За браузене ти трябва повече RAM, щото съвременните браузъри са гълтачи. Да кажем че на XP лично му трябват 512MB (за > XP смяташ 1GB). Умножаваш по две заради разни програми и щуротии, добавяш да кажем 1GB само за браузъра и получаваш някакъв минимум дето нещата ще са прилични :) Ако пък случайно си наблъскаш машината с памет почваш да си скубеш косите що въпреки това пак трябва да рестартваш браузърите регулярно :D Те сякаш лапат пропорционално на паметта.

Процесора е лесен за установяване дали ти трябва нов. Ако е на 10 години няма какво да му мислиш. Ако е по-нов - установяваш машината в покой - видимо да няма много харч на процесор, под 10%. Пускаш HD клипа и ако удари 100% и сече значи направо отиваш в магазина, вадиш пачката и донасяш нещо ново. Дори и лаптоп за 500 лв би се справил с клиповете.

За игрите няма оправия, никога. Аз си спомням преди време как си купих чисто нова видеокарта GeForce 4 MX440 с цели 64MB! Щото предишната ми беше Riva Vanta с 16MB. Голям праз, те игрите сега едва ли са по-интересни, не всичко е в графиката :)

npp
04-18-2014, 21:17
Значи от всичко това изброено само видео картата трябва да ми е по-мощна за да играя игри? Двуядрен процесор не става ли 2x 3.3 GH?

ако ще е двуядрен, поне гледай да е i3-4xxx, т.е. i3 четвърто поколение, ето като този: http://nikem-bg.net/computer-components/I3-4330-3.5GHZ-4MB-LGA1150-BOX

AnarchyBoy
04-18-2014, 21:52
Рапчо, относно "грешката" само да ти кажа, че "кажи речи" е вмъкнато, което означава, че трябва да е отделено със запетаи (моя грешка, че не съм го отделил) та ако не знаеш какво значи вмъкнато, да ти обясня - това значи, че изречението може да върви гладко и без това вмъкване, а поставено така и изолирано от запетаи става "във - изолирано - всичко" ;)
Огромен фейл си, не ми пука как пиша тук, щото пиша бързо и не внимавам за пунктуация, но ти претендираш за грамотност, обясняваш как разбираш, едва ли не, от всичко, ама си гол като кур мой човек, а се изхвърляш като чекия на мокър пясък и се буташ навсякъде, където не ти е работа.. ;)

Това, което си написал като "Съвет" в тая тема, е пълна простотия.. жалко, че си вярваш.. ;) И моля те кажи ми, че не разбирам от компютри, моля те.. искам да ти се подигравам.

RapExotic
04-18-2014, 23:16
^Първо няма нужда да ми обясняваш нещо, което се учи в 6ти клас. Отдавна съм го минал. Второ ако трябва да издребняваме бих отчел, че има и още грешки в горния ти пост, като: "Кажи-речи" се пише с тире между двете думи, тъй като е сложно наречие, образувано от две прости. "Рап-чо" се пише БЕЗ тире, тъй като умалителните не са отделни думи. След точка новите изречения трябва да започват с главна буква и т.н. Но да не издребнявам.

Да, аз претендирам, че пиша грамотно, но не и че не допускам грешки понякога. Никъде не съм казал, че разбирам от всичко. Просто изказвам своето мнение. Сега ако исках да се заяждам с теб бих ти казал, че използваш израза "като чекия на мокър пясък" за трети път спрямо мен в рамките на 3 дни, което говори за беден речник. При това този израз го чу от една друга потребителка и го повтаряш като папагал, без дори да осмисляш значението му, но както казах не искам да се заяждам. :)

Относно това, дали разбираш от компютри или не - не съм като теб да си правя изводи за хора, които не познавам само от 2-3 поста в някакъв форум, тъй че няма да ти доставя удоволствието да го кажа. Колкото до "съвета", който съм написал, мога да се обзаложа, че ако компютъра на автора е с компоненти след 2008г., то проблемът му ще се реши чрез преинсталация на Уиндоус, инсталиране на приличен интернет браузър (разбирай Mozilla) и плейър.

Аз спирам със спама в тази тема. ;)

npp
04-19-2014, 07:29
Значи от всичко това изброено само видео картата трябва да ми е по-мощна за да играя игри? Двуядрен процесор не става ли 2x 3.3 GH?


ако ще е двуядрен, поне гледай да е i3-4xxx, т.е. i3 четвърто поколение, ето като този: http://nikem-bg.net/computer-components/I3-4330-3.5GHZ-4MB-LGA1150-BOX

имай предвид, че един шестядрен на amd е по-мощен от който и да е двуядрен на интел, а и е по-евтин, например виж този: http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-FX-6300--3.5G-X6-BOX-AM3

AnarchyBoy
04-19-2014, 08:42
Проблема може да е кешът на рам-та, ако въобще знаеш какво е това?
Може да са вируси, може да е и слаб комп, може да е претоварен браузър..
Но повярвай ми, има компове, които колкото и да се мъчиш, няма да подкараш HD гладко..
Ето например- брат ми е с нормален олд скул комп
2 ГБ рам
1 ядрен 2.800 + 1.8 / ама пече /
Видео картата му е няква нвидиа, която беше добра за времето си
Харда ме е жал да му го спомена, щото е 80 ГБ
Та мога да ти кажа, че дори и след преинсталация, брат ми ползва само хром/файърфокс - HD клипове пак не му вървяха, отворихме кутията, изчистих го перфектно от до, като нов беше и все пак накъсваше, сменихме процесора и охлаждането, ъпгрейднахме на 6 рам - дадох му моята видео карта от компа щото си взех лаптоп и взехме един хубав харддиск (нямаш си и на идея, хубавият хард каква роля играе в бързината на компа) Ем мога да ти кажа, че ся той си ползва тоя комп за гейминг и то цъка стабилни игрици, а преди един клип не му вървеше като хората. ;)
Та не е от уиндоуса, макар да е възможно е слабо вероятно, кешовете да се претоварят до толкова, че да накъсва HD клип,а това се оправя с един рестарт, ако пък са вируси или липсващи драйвъри, е елементарно да се изчисти и стегне компа за има няма няколко часа.. ;)
Просто ако ще даваш съвети, пък барем научи се как да ги даваш и първо се запитай "разбирам ли?" "дали е така?" И не ги давай толкова категорично, че и спориш даже, но какво ли се занимавам, най-вероятно познанията ти в областта на компютърните технологии се ограничават до това да влезеш в тийнпроблем и да се напъваш на много можещ и знаещ.
Относно речникът ми изразът си го знаех и преди, просто го бях позабравил, а тя ми го припомни, това колко често го използвам е ирелевантно, защото ти си си такъв, напъваш се, постоянно и ежедневно във всяка тема, се напъваш претендираш, за грамотност а пишеш лекЪр и там ония другите глупости, които ги пишеш адски неграмотно. Сега искаш ли да те затапя още повече? Българският не ми е майчин, но все пак говоря / очевадно / доста по-добре от теб. :(

I love Music
04-19-2014, 09:49
Е нали ти трябваше за браузене и гледане на HD, какви са тия игри сега :D

За браузене ти трябва повече RAM, щото съвременните браузъри са гълтачи. Да кажем че на XP лично му трябват 512MB (за > XP смяташ 1GB). Умножаваш по две заради разни програми и щуротии, добавяш да кажем 1GB само за браузъра и получаваш някакъв минимум дето нещата ще са прилични :) Ако пък случайно си наблъскаш машината с памет почваш да си скубеш косите що въпреки това пак трябва да рестартваш браузърите регулярно :D Те сякаш лапат пропорционално на паметта.

Процесора е лесен за установяване дали ти трябва нов. Ако е на 10 години няма какво да му мислиш. Ако е по-нов - установяваш машината в покой - видимо да няма много харч на процесор, под 10%. Пускаш HD клипа и ако удари 100% и сече значи направо отиваш в магазина, вадиш пачката и донасяш нещо ново. Дори и лаптоп за 500 лв би се справил с клиповете.

За игрите няма оправия, никога. Аз си спомням преди време как си купих чисто нова видеокарта GeForce 4 MX440 с цели 64MB! Щото предишната ми беше Riva Vanta с 16MB. Голям праз, те игрите сега едва ли са по-интересни, не всичко е в графиката :)

Искам от време на време да разцъквам и игри :)

koko95
04-21-2014, 11:07
Искам от време на време да разцъквам и игри :)

amd x6,ati/amd 256 bit-а 2 гб ,8гб рам 1833 мхз с охладители , cm кутия и захранване 600вата, 1-3 tb хард диск.Успех!