PDA

View Full Version : Моден дизайнер...



sara_29VT
04-18-2014, 12:40
Здравейте, от много малка (не, че сега съм много голяма де :D) имам една мечта-да бъда моден дизайнер! Родителите ми твърдяха, че това едва ли ще стане, било 1 на милион, с една дума, те не вярваха в мен. Имам по-голяма сестра и добри приятели, те ме подкрепят във всичко което правя. Ходя на уроци по рисуване от 11 годишна, сега съм на 13. Искам да сбъдна тази си мечта, но нашите не ме пускат да уча в училище по моден дизайн, защото най-близкото такова е в София, а нямаме роднини там и няма при кой да остана, а пък за Благоевград не искат и да чуят (сестра ми учи в друг град още по-далеч) абе, разпръснати сме :D. И така, чудя се, по-точно надявам се да ми помогнете като ми кажете за някои такива училища със специалност моден дизайн след 12 клас, как се кандидатства и прочие. И ако има някой който учи моден дизайн в момента, ако може да сподели струва ли си да се захващам с това, аз наистина имам талант (поне така ми казва учителя по-рисуване и хората които гледат творбите ми) и съм готова да се трудя здраво, но нз дали това ще ми носи добри доходи и дали е вариант да си изкарвам прехранатаа.....Моля ви, помогнете ми!!!

sara_29VT
04-25-2014, 15:30
Моля ви!!!

Hipster94
04-27-2014, 21:29
Първо до след 12 клас имаш предостатъчно време. Ако и тогава все още искаш да учиш това, трябва определено да следваш в чужбина. Аз също исках да стана моден дизайнер може би на твоята възраст, но по време на гимназията зарязах рисуването напълно, а с практиката и таланта се губи, така че ако найстина това искаш не си захвърляй таланта! Познавам няколко човека, който учат моден дизайн в момента, но всички са в чужбина, трябва да изпратиш портфолио при кандидатстването. И да разбира се, че всеки който е добър в това което прави и го прави с желание може да изкарва добри пари.