PDA

View Full Version : Дълга връзка



r.i.v1995
04-19-2014, 11:29
Здравейте съфорумници,

Почти на 19 съм, момче, ходя с едно момиче от малко повече от 3 години, като сме имали един период от 3 месеца, в който не сме били заедно. Обичам я, но напоследък само ѝ причинявам болка.

Последните няколко месеца постоянно се караме за нещо - било то малко или голямо. Тя ме обвинява, че не съм се интересувал от нея, че не ми пука за връзката ни, че не ѝ се обаждам често и т.н. Дори ме ревнува, когато излизам с приятели. Най-големия проблем за нея дойде, когато почнах да пуша по 1-2 цигари почти всеки ден. Тя ужасно много мрази това и когато ме види ми се сърди целия ден. Аз знам, че това е грешно решение, но смятам, че до известна степен то засяга само мен, защото аз си се тровя, а и по принцип когато сме в компания и тя запалва по една.

Замислям се за бъдещето на връзката ни, защото и двамата сме приети в един университет в чужбина и идеята ни беше да заминем и живеем заедно. Но как ще се случи това, след като непрестанно нещо се случва между нас. А ако си останем приятели знам, че евентуалното учене в един университет ще е проблем.

Как мислите да постъпя? Дали да скъсам с нея за добро, защото натам отиват нещата, или да продължа да се самозалъгвам и да лъжа нея, че всичко е наред?

anonymous708973
04-19-2014, 11:35
евентуалното учене в един университет ще е проблем.

Щото пък ще се засичате...

Изнервени сте и двамата, но имай предвид, че ако сега сте изнервени, в момента, в който захванете да учите в чужбина, ще стане кошмар. И двамата ще имате една камара неща за правене и наистина няма да имате толкова време един за друг. Ако сега не й обръщаш внимание, тогава ептен.

Лошото е, че сте на кръстопът - или се разделяте, или живеете заедно, защото сте от достатъчно дълго време заедно за тази крачка. Поне по мое мнение.
Като междинен вариант бих препоръчала да не живеете заедно. Повярвай ми, ще си имате нужда от уединение, и то не от типа на "в отделни стаи сме".

Защо да я лъжеш, че всичко е наред? Тя сляпа ли е, не вижда ли, че нещата не са съвсем идеални?

MaLkaTa_LaDy
04-19-2014, 15:21
Не мога да ти дам съвет за това как да постъпиш, но със сигурност бих казала - не живейте заедно. Първо - ще се разсейвате постоянно, второ - ще си омръзнете и ще започнете още повече да се карате за малки неща. И представи си се разделите, ще се наложи да живеете заедно до края на учебната година.
Както и пантерката каза - това че ще учите в един университет въобще не значи, че ще се засичате. Уча с един приятел и го видях 3 пъти за през цялата година...

RapExotic
04-20-2014, 17:31
Колкото и да ти е странно зарежи я. Щом след 3 годишна връзка имате такива проблеми, по-добре не очаквай да стане. Тази връзка само ще ти тежи и ще ти пречи на учението.

BeTheOne
04-20-2014, 20:41
Първо искам да те поздравя за приемането ти в университет в чужбина. Това е правилното решение предвид ситуацията в образователната ни система, а и в държавата ни като цяло.

Дали да се разделите или не - това можеш само ти да го решиш.
Три години не са кратък период от време и се познавате повече от добре. До сега може би сте живели по някакви не точно изяснени правила, но може би е време да седнете да поговорите за различни граници, компромиси, времето, което си отделяте един на друг и така на татък (това при положение, че решиш да продължите връзка). Говорете си. Без викане, крещене и каране. Няма значение кой е виновен и кой е започнал. Леко, бавно и спокойно.

В края на краищата една връзка се крепи на доверие, компромиси, разбирателство и така на татък. Прояви зрялост и спокойно говорете за болните теми.

Ревнува те? Това никак не е добре. Ревността е в основата на раздялата. Ако ще продължавате връзката трябва да изкорените тази ревност. Ревността е равна на недоверие и съмнения. А в основата на една връзка преди всичко останало стои доверието. Когато сте заедно вие сте едно цяло, но все пак всеки има нужда от своето време. Една връзка крепяща се на любов трябва да е свободна, подчертавам свободна. Трябва да дава свобода, а не да ограничава. Имайте си вашите общи моменти, но трябва да си имате и личната свобода. Говорете по този въпрос и си дайте нужната свобода. Ако ли не нещата ще продължават да се влошават.

Връзката ви може би е позападнала. Дайте й малко живец. Любовта трябва да се поддържа. Понякога с малки и незначителни жестове, понякога с нещо по-голямо. Споделените емоциите са сплавтта, която скрепява отношенията. Отделяйте си време един на друг. Радвайте се, забавлявайте се.

Ако не си сигурен просто я питай, какво не е наред, но нека ти обясни, не я насилвай, но нека ти обясни, къде точно е проблема и питай, как можеш да поправиш нещата. Една жена рядко ще ти даде еднозначен и ясен отговор, но може би ще успее да те насочи в правилната посока. Трябва да разбереш, къде е истинския проблем.

Специално за карането. Въпрос на зрялост и човечност е да проявявате търпимост. От карането не произлиза нищо добро, за това и двамата трябва да полагате усилия да си го спестявате и да намирате мирно и спокойно решение на нещата.

Що се отнася до цигарите. Ще изброя няколко причини, поради които е хубаво да избягваш цигарите:
* в пушенето няма геройство, а е израз на слаба воля и показва, че не можеш да се контролираш;
* вредно е за здравето;
* вредно е за джоба;
* не тровиш само себе - тровиш и другите около теб;
* трябва да бъдеш социално отговорен - с пушенето си даваш пример на по-малките от теб;
* замисли се за бъдещите ти деца - ако се родят с аномалии, как ще се чувстваш.

Вземи решение за връзката ви преди да заминете, после се съсредоточи върху ученето. В чужбина не е като в България, предполагам знаеш. Там ще ти е нужно цялото време за да учиш. Дай шанс, признайте си един пред друг, че имате проблем и се опитайте да оправите нещата. Намерете общо решение и така връзката ви ще укрепне. Ако не се получи - имали сте три години прекарани заедно, това е опит, това са хубави моменти.

Поздрави!


BeTheOne