PDA

View Full Version : Новородени котки



Lonsdale.
04-19-2014, 14:42
Въпросът ми е на колко дни проглеждат? И другото, кога могат да се хранят самостоятелно (без майка си), например със домашно прясно мляко и спринцовка?

Yogurt
04-19-2014, 15:17
Аз в момента имам малки котенца.Едното котило е на 7 дена и едно от тях вече си е отворило очичките.Но по принцип си ги отварят след 11 дена.
А за храната е малко сложно.С прясно мляко от козата на село така отгледахме 3 котенца, но едното се разболя и умря :( . А с мляко, продавано по магазините недей.Гаранция ще си умрат котенцата.Кой знае какви неща има в тези млека. Има специално адаптирано мляко, което е за новородени котета.Храни ги с капкомер, или лъжичка.Пази котетата на топло.Слагай до тях бутилка пълна с топла вода и я сменяй често. Това ще е от полза: http://celtic.blog.bg/drugi/2012/06/04/otglejdane-na-novorodeni-kotenca.963286

Lonsdale.
04-19-2014, 15:29
Благодаря за полезния отговор ! :)

hristo99
04-19-2014, 18:38
А с мляко, продавано по магазините недей.Гаранция ще си умрат котенцата.

Не е вярно, няма да умрат, давали сме им. Иначе да, не е за предпочитане краве мляко, но чак пък да умрат... Майка им няма да ги оставя първите няколко дни, че дори и цялата първа седмица е възможно, така че е хубаво купичката с храната на майката, както и тоалетната да са и наблизо. Аз съм ги хранил с капкомер откакто започват да пискат, а майка им я мързи да отиде при тях. Котенцата започват да проявяват интерес към твърдата храна като станат на около един месец.

anonymous708973
04-19-2014, 18:44
А защо те интересува храненето без майка им?

C0oKieS
04-19-2014, 18:52
ако някой от махалата или околните продава мляко от крава да е домашна и да е хубаво може и от него да им даваш то се продава по 1л или 2ва ,ако не се лъжа не беше скъпо около 2 лв купи свари и може да им дадеш важното е да не е от магазина от там е вредно за новородени котета , а проглеждат около 10ти ден ( не съм сигурна )

дано да са здрави сладурите

C0oKieS
04-19-2014, 18:59
http://jivotinkiteydoma.wordpress.com/2013/06/06/etapi-razvitie-malki-koteta/ ето и една статия за развитието на малките сладури