PDA

View Full Version : Бягане+силови тренировки



Speedz
04-19-2014, 20:43
Подходящо ли е сутрин да бягам и после да правя тези силови упражнения http://www.bb-team.org/workout/4256_fitnes-aerobik-f2-a2 ? Графика за седмицата малко ще го сменя, искам да бягам 4-5 пъти в седмицата, 2-3 дни бързо ходене, а последователността на Ф1,Ф2,А1 ще е както е написано (сряда,събота и неделя е почивка, но съответно остава само бягането или ходенето, зависи как го измисля). И кога да правя силовите, следобед? Целта ми е малко сваляне в бедрата, дупето и стягане. Храненето вече доста съм го подобрила от преди, но има още.

Rakshy
04-20-2014, 00:22
Стига да можеш да го понесеш, защо да не може?
Аз бих ти предложил да си оставиш 4те силови тренировки и да правиш кардиото в почивните дни. Просто е по-приятно и можеш да дадеш максимума на силовата.

Speedz
04-20-2014, 14:36
Да, май ще ми дойдат нанагорно и двете да правя, защото все пак съм начинаеща. А някакви други съвети относно храненето? Чувала съм за яйца, извари преди лягане и тн.

Rakshy
04-20-2014, 23:23
Еми и 2те храни, които спомена са добър източник на протеин, предполагам го знаеш. В изварата има бавния протеин - казеин. На този вид протеин му отнема повече време, за да бъде смлян от тялото. Т.е. като ядеш извара вечер се предполага, че в тялото ти ще бъдат освобождавани аминокиселини за период от около 5-6 часа. Това помага да запазиш това, което си постигнала в залата защото ще поддържа нивата на хормоните и т.н. на добро ниво, за да не започнат катаболни процеси a.k.a. тялото ти използва най-лесния източник на енергия когато е гладно т.е. белтъчините - мускулите ти. Поне така знам де, ако греша имате пълното право да ме поправите.

Conclusion: добре е да ядеш извара преди лягане.

Гледах клипче, в което човек с докторска степен каза, че има проучване което оспорва досегашните твърдения, че яденето на жълтъци ще влияе зле на холестерола и т.н. Както и сега по Великден говореха по телевизиите как не трябва да се яде по повече от 1 яйце на ден. Ако погледнеш примерната диета на Big Rammy той поглъща 17 яйца на ден, е да има само около 5-6 жълтъка някъде, но пак 5-6 жълтъка са си бая. И на него нищо му няма. (е да това е сигурно от нещата които боде, но нека не го коментираме сега.) Веднъж от лакомия изядох 6 яйца ии дори не ми беше лошо. Нямах стомашен проблем или нещо.

Изчисли си калориите и гледай да ги спазваш някъде грубо.

Speedz
04-21-2014, 13:28
О, благодаря много за подробните съвети. :) Ще послушам съвета за изварата. Иначе и аз ги обичам яйцата, сигурно мога и 20 да изям, но все пак трябва с мярка всичко. Главно сигурно ще ги ям сутрин.