PDA

View Full Version : Скутер с друг двигател?



WildDog
04-19-2014, 23:02
Здравейте въпроса ми е малко тъпичък, но предпочитам да се унижа тук от колко при някой майстор :)
Та въпроса ми е мисля да си вземам едно скутерче, но то е 50 кубика ще може ли да му се сложи друг двигател например от някъв пистов 125 или 250 кубиков мотор?? Моля без обиди не съм много наясно с моторите карам го само на село :)

RapExotic
04-20-2014, 17:45
Не, няма как да сложиш двигател от пистов мотор на скутер. Самата конструкция на двигателя не го позволява. Пистовите са с вертикален цилиндър, имат скоростна кутия за разлика от скутера и съединителят им е ръчен, а не центрубежен както е при скутера. При това 125 кубикови пистаци почте не се срещат. Сещам се само за Априлия РС 125. По-добре си вземи готов скутер 125 или 250 кубика. Друг вариант е да шлайфаш цилиндъра и да сложиш по-голямо бутало, с което ще вдигнещ мощността с малко. Или пък готов кит с цилиндър 80 кубика.

Според мен щом ще го караш на село по-добре си вземи едно ендуро вместо скутер. Дори и 50 кубиково. Ще имаш много повече мощност, проходимост и ще се научиш да караш истински мотор, а не пенсионерската само с газ-спирачка. ;)

Виж модели като: Aprilia RX 50/80, Yamaha DT 50, Derbi Senda 50 или нещо подобно.