PDA

View Full Version : Android vs iOS



u3HePBeH
04-20-2014, 19:09
Хора, според вас кои смартфони са по-добри, тези на самсунг или айфоните на епъл ?
Не знам какво да правя.. Време е да си сменям телефона, но не знам какъв да си взема. До сега бях със самсунг и изобщо не съм доволен от тази марка. Дали да изчакам малко да събера пари и да си взема айфон 4с или 5, или да избирам някой от андроид смартфоните :/

OoVasKoO
04-20-2014, 19:41
Зависи с кой модел на Самсунг си бил, може да е скапан по принцип.
Събирай пари за Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy Note 3.
Ако искаш можеш да изчакаш да излязат Note 4 и LG G3, но Xperia Z2 е много добър избор, проучи го. ;)

ПyРкО ♠
04-20-2014, 20:31
iOS!
Apple - Компанията, е на светлинни години пред другите.

Lilanda
04-20-2014, 20:58
Зависи с кой модел на Самсунг си бил, може да е скапан по принцип.
Събирай пари за Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy Note 3.
Ако искаш можеш да изчакаш да излязат Note 4 и LG G3, но Xperia Z2 е много добър избор, проучи го. ;)
Васе, напомни ми като трябва да си избирам телефон, да дойда при теб! :D

OoVasKoO
04-20-2014, 21:17
Васе, напомни ми като трябва да си избирам телефон, да дойда при теб! :D
Тия, които изброих са много скъпи. То си зависи какво точно ще правиш на телефона, до 500 лева доста приличен можеш да си вземеш. :D

RapExotic
04-21-2014, 15:44
Нито Самсунга, нито Айфоните си заслужават. По-добре се вземи някоя Нокия с Windows 8.

mayaaa
04-21-2014, 18:02
Android за операционна система. Ама телефоните само на Samsung и Apple ли се делят? Защо не видиш някой на HTC, например, добро впечатление ми правят напоследък.

ПyРкО ♠
04-21-2014, 18:18
Android за операционна система. Ама телефоните само на Samsung и Apple ли се делят? Защо не видиш някой на HTC, например, добро впечатление ми правят напоследък.

Който разбира, на iPhone се спира!
Както и да е, искам да кажа, че iPhone, можеш да го ползваш 3/4-години без никакви проблеми! Защото на няколко месеца Apple пускат Update, след това ти спокойно си ъпдейтваш телефончето за 10-минути, и нямаш никакви грижи.
За забиване и лагване, дума да не става при iPhone.

За другите модели съм забелязал, че постоянно питат за ъпдейтите или се оплакват, че се бавят с ъпдейтите или пък, че им лагвал телефона и тем-подобни глупости..

Предимствата на ябълките са много "но какво ли разбирате"
+ това, на iOS няма начини да се качи вирус! или да свалиш някакви такива...

Ще си запазя коментара за @RapExotic :D

YSMF
04-21-2014, 18:54
Абе като ще е за ъпдейти аз си получавам редовно всеки петък и нямам проблеми, а съм с Андроид.

OoVasKoO
04-21-2014, 19:18
Хора, според вас кои смартфони са по-добри, тези на самсунг или айфоните на епъл ?
Не знам какво да правя.. Време е да си сменям телефона, но не знам какъв да си взема. До сега бях със самсунг и изобщо не съм доволен от тази марка. Дали да изчакам малко да събера пари и да си взема айфон 4с или 5, или да избирам някой от андроид смартфоните :/

Какво искаш да правиш на смартфона - говорене, съобщения, социални мрежи, сърфиране, клипове, игри?
Тук във форума има хора с различни предпочитания, едни ще ти дадат инфо и модели с Android, други с iOS или пък с Windows Phone. Също така трябва да кажеш колко пари макс можеш да отделиш.

ПyРкО ♠
04-21-2014, 19:45
Това само на мен ли се показва?#?
http://prikachi.com/images/747/7283747k.jpg

YSMF
04-21-2014, 20:30
Adblock+

mayaaa
04-21-2014, 20:52
ПyРкО ♠, звучиш все едно правиш реклама на Apple... :D


това, на iOS няма начини да се качи вирус! или да свалиш някакви такива...
Бяха открили вирус в AppStore и то сравнително скоро, така че не ми минавай с тая глупост. За ъпдейтите също не е вярно.

ПyРкО ♠
04-21-2014, 21:23
ПyРкО ♠, звучиш все едно правиш реклама на Apple... :D


Бяха открили вирус в AppStore и то сравнително скоро, така че не ми минавай с тая глупост. За ъпдейтите също не е вярно.

Ах :D ех, чак пък толко? Не мисля, че ставам за рекламно лице LoL
Между другото, лично аз ползвам, iPhone-Mac-TV и няма ден в който да не прочета НОВИНИ, или да не вляза в app-store :)
Моля те, по-добре не пиши такива работи :) Защото тук "със сигурност" има доста хора, който разбират и срамота за теб!
Просто няма как, а ако имаш намерение да пишеш обратното на това, което казвам "покажи доказателства"
Кое, не е вярно за ъпдейтите? Постоянно има ъпдейт и по-този начин, телефончетата карат 3-години без проблемно.

u3HePBeH
04-21-2014, 21:35
Телефона ще го използвам главно за социални мрежи и чат. Аз от доста време имам желание за iPhone , но тъй като все още на работя и няма как да си позволя да си го закупя, бих искал да питам тези 4s-ки които ги има в продавалник (OLX) за около 400 лв. за предпочитане ли са ? или да ги избягвам. Далеч съм от мисълта, че телефона ще блести, без никакви следи от употреба. Но не знам дали няма да има софтуерни или хардуерни проблеми :( . Моля някой който е по запознат да си каже мнението.

Mary_Jane_69
04-21-2014, 21:40
Андроида дава по-голяма свобода.
Освен ОС, компаниите си имат свой собствен отличаващ ги интерфейс, спрямо версията андроид, и е удивително тъпо заключение да я наплюеш спрямо тва което си пробвал и вкусовите ти предпочитания.

Още повече-руутват се
Сенс 5.5 на хтц - лайквам си го. Удобен ми е.

ПyРкО ♠
04-21-2014, 21:47
Телефона ще го използвам главно за социални мрежи и чат. Аз от доста време имам желание за iPhone , но тъй като все още на работя и няма как да си позволя да си го закупя, бих искал да питам тези 4s-ки които ги има в продавалник (OLX) за около 400 лв. за предпочитане ли са ? или да ги избягвам. Далеч съм от мисълта, че телефона ще блести, без никакви следи от употреба. Но не знам дали няма да има софтуерни или хардуерни проблеми :( . Моля някой който е по запознат да си каже мнението.

Зависи на какъв ще попаднеш, но аз лично мисля да НЕ купуваш от там.
Събери си пари и си купи от магазина, за да ти е мирна главата :)

u3HePBeH
04-21-2014, 21:58
Зависи на какъв ще попаднеш, но аз лично мисля да НЕ купуваш от там.
Събери си пари и си купи от магазина, за да ти е мирна главата :)

Да кажем, че го вземам с преглед и тест. И работи нормално когато го тествам, това може ли да ме успокои по някакъв начин, че и за напред ще е така :D

OoVasKoO
04-22-2014, 07:36
Да кажем, че го вземам с преглед и тест. И работи нормално когато го тествам, това може ли да ме успокои по някакъв начин, че и за напред ще е така :D
Не.

ПyРкО ♠
04-22-2014, 11:09
Adblock+

Е.В.А.Л.А - С добро впечатление съм останал, още от преди!
Заслужи си повече, хап-хап :-)

mayaaa
04-22-2014, 16:09
Кое, не е вярно за ъпдейтите? Постоянно има ъпдейт и по-този начин, телефончетата карат 3-години без проблемно.
Офф, никой не говори за ъпдейтите на Apple. Дали има или няма - нито знам, нито ме интересува. Наблюдения съм имала само от познати, не лични. Отказах се от този вариант още от момента, когато разбрах как работи операционната (ограничава, ако сложиш крак ти се губи гаранцията, когато излезе ъпдейт и няма още свестен крак си за никъде). НО мога да кажа от личен опит, че актуализациите на софтуера са винаги редовни и не ти отнемат повече от 10 минути и на Android.

ПyРкО ♠
04-22-2014, 17:44
Офф, никой не говори за ъпдейтите на Apple. Дали има или няма - нито знам, нито ме интересува. Наблюдения съм имала само от познати, не лични. Отказах се от този вариант още от момента, когато разбрах как работи операционната (ограничава, ако сложиш крак ти се губи гаранцията, когато излезе ъпдейт и няма още свестен крак си за никъде). НО мога да кажа от личен опит, че актуализациите на софтуера са винаги редовни и не ти отнемат повече от 10 минути и на Android.

Я се научи, да се уточняваш! :)
Разбира се, че ще се изгуби! Но нищо не ти пречи да го използваш така както си е!
1) Ако не можеш, да си позволиш приложение от APPSTORE - няма да си взимаш iPhone! (лично аз съм купил за над 40$ приложения и игри, но понякога ги пускат и безплатно)
2) Няма никакви проблеми с дебитните/кредитните- карти! Винаги можеш да я активираш за 1-минута, и да я деактивираш, в другите, дори ви смартчета дори не знам имате ли подобни работи и как работят...
3) Затова нямам нужда от кракнати приложения/игри. И никога не бих си прецакал телефона с подобни джейлбрейкове и кракове...
4) Хубавото в Apple е, че когато пуснат #update, веднага можеш да си ъпдейтнеш телефона! БЕЗ НИКАКВИ ЗАНИМАНИЯ, само натискаш Download и телефона за 15/20мин е готов! А ти за какви кракове ми говориш при ъпдейт? При аpple, няма такива цигании, при нокия хтцц самсунг и т.н. там съм съгласен за такива работи..
Ми няма какво да кажа повече, всеки мисли различно :) и има съвсем друг вкус.

ПyРкО ♠
04-22-2014, 17:49
Като не си използвала iPhone, недей коментира! :)

OoVasKoO
04-22-2014, 18:51
Отказах се от този вариант още от момента, когато разбрах как работи операционната (ограничава, ако сложиш крак ти се губи гаранцията, когато излезе ъпдейт и няма още свестен крак си за никъде).
Не разбрах, този крак за ъпдейтите на iOS ли е, или за ъпдейтите на приложенията.
Предполагам не е голям проблем, сигурно винаги можеш да се върнеш към по-стара версия на iOS и така да не падне гаранцията?
При андроид е почти същото, ако си root-неш телефона или сложиш неофициален ъпдейт гаранцията пада, но ако направиш "ъпдейт" към по-стара версия root-a изчезва и всичко е наред. Не могат да разберат какво си правил. ;)

mayaaa
04-22-2014, 19:10
Я се научи, да се уточняваш! :)
Ъм, нито съм имала намерение да се уточня при първия коментар, нито нищо. Казах само, че твърдението ти не е вярно, ама ти веднага скочи, да говориш за това колко качествени телефони правят Apple.


Разбира се, че ще се изгуби! Но нищо не ти пречи да го използваш така както си е!
По същия начин, нищо не ми пречи да си взема телефон, който няма да ме ограничава до толкова, няма да ми трябва крак, за да си тегля каквото ми дойде на акъла.


1) Ако не можеш, да си позволиш приложение от APPSTORE - няма да си взимаш iPhone! (лично аз съм купил за над 40$ приложения и игри, но понякога ги пускат и безплатно) Извод - вземи си IPhone, за да се правиш на гъзар. Еми, аз пък съм си наблъскала телефона с приложения на утроената стойност, че ако не и повече, без да платя нито стотинка допълнително. Ау, колко е ужасен Android!


2) Няма никакви проблеми с дебитните/кредитните- карти! Винаги можеш да я активираш за 1-минута, и да я деактивираш, в другите, дори ви смартчета дори не знам имате ли подобни работи и как работят...
Всъщност, мисля, че си работят доста добре. Anyway. Не са ми трябвали.


4) Хубавото в Apple е, че когато пуснат #update, веднага можеш да си ъпдейтнеш телефона! БЕЗ НИКАКВИ ЗАНИМАНИЯ, само натискаш Download и телефона за 15/20мин е готов!
Да, както казах, нищо различно.


А ти за какви кракове ми говориш при ъпдейт? При аpple, няма такива цигании, при нокия хтцц самсунг и т.н. там съм съгласен за такива работи..
Ако го обясня грешно, ще ме извиняваш, куца ми терминологията тук. При ъпдейт на софтуера предишният крак не работи и трябва нов за новият софтуер. Но трябва време и да се направи читав такъв. Това съм го виждала на живо, на телефона на приятелка и ми беше много забавно как тя си триеше и теглеше по 1294662 пъти на ден позволения брой песни, за да слуша това, което иска, а аз си бях наблъскала 300+ песни на телефона.


Като не си използвала iPhone, недей коментира! :)
Да, като ти гледам коментарите съм абсолютно сигурна, че ти си използвал Android... Когато си търсих нов телефон разглеждах всички възможности и не ми беше трудно да се убедя, че Apple е далеч от изискванията ми. Някъде да съм говорила за характеристики на IPhone, за които не мога да знам, без да съм ги ползвала?

И да, всеки с вкуса си, ама просто аргументите ти куцат. Иначе винаги ще има много поддръжници и на единия и на другия вид телефони.

OoVasKoO
04-22-2014, 19:18
mayaaa, с какъв смартфон си?

ПyРкО ♠
04-22-2014, 19:29
Не разбрах, този крак за ъпдейтите на iOS ли е, или за ъпдейтите на приложенията.


Ето ви един напълно нормален iPhone Ф.О "Без djail", само за да видите как се #Ъпдейтва!
Без никакви особени занимания..
http://store.picbg.net/pubpic/83/80/dca576ebc8608380.PNG
http://store.picbg.net/pubpic/04/89/b364bd6057b40489.PNG
______

Аз не съм правил djailbreak, не съм запознат и нямам никакво намерение да се запознавам.
Знам само, че може да се инсталират кракнати приложения, за да не плащаш с ПАРИ.
Ами щом не можеш да платиш за едно приложение 2-долара, защо си си взел такъв телефон.
Естествено, че от apple, ще направят точно така, да ти падне гаранцията :) и вие да сте, точно това ще направите, но сега говорите, че е гадно.
@OoVasKoO За #Update на iOS да, НЕ Е НУЖЕН КРАК :lol:
А ако имаш кракнато приложение, не можеш да го ъпдейтваш!! Трябва да е закупено или свалено, по-нормалния начин за да се ъпдейтне.

OoVasKoO
04-22-2014, 19:35
А ако имаш кракнато приложение, не можеш да го ъпдейтваш!! Трябва да е закупено или свалено, по-нормалния начин за да се ъпдейтне.
А ако си свалил кракнато приложение, но после си го деинсталирал, пада ли гаранцията?
Ако е така значи при първото стартиране на приложение в интернет, Apple са те "хванали" и автоматично ти пада гаранцията?

Auriss
04-22-2014, 19:37
от ейпъл и купчина тор не бих си купил, че сигурно пак нещо няма да й работи к'вото трябва.
Вие, като посредствени потребители без особени нужди вероятно нямате проблеми с кухоглавието на Ябълката що се отнася до софта им генерално, но всеки с малко акъл в главата знае да бяга надалеч.

@Пурко, много ме кефи как цялата ти теория за превъзходството на ейпъл се крепи на факта, че можеш да си ъпдейтнеш телефона лесно :cool: баси празнодумието

OoVasKoO
04-22-2014, 19:50
Отдавна съм спрял да споря с "айфонистите", те си мислят, че винаги са прави. :cool:

ПyРкО ♠
04-22-2014, 20:16
А ако си свалил кракнато приложение, но после си го деинсталирал, пада ли гаранцията?
Ако е така значи при първото стартиране на приложение в интернет, Apple са те "хванали" и автоматично ти пада гаранцията?

уЖ много разбирате<а> защо задаваш такива смешни въпроси :D

Нямам намерение да се занимавам повече. Ч!А!О!

ПyРкО ♠
04-22-2014, 20:21
от ейпъл и купчина тор не бих си купил, че сигурно пак нещо няма да й работи к'вото трябва.
Вие, като посредствени потребители без особени нужди вероятно нямате проблеми с кухоглавието на Ябълката що се отнася до софта им генерално, но всеки с малко акъл в главата знае да бяга надалеч.

@Пурко, много ме кефи как цялата ти теория за превъзходството на ейпъл се крепи на факта, че можеш да си ъпдейтнеш телефона лесно :cool: баси празнодумието

Изобщо не се крепи на това :)
Просто доказвам, как стоят нещата! А ти/вие си работи с nokia - htc - android - Sony - lg - Windows. И след време, когато започнат да забиват/лагват, ще си кажеш "дори не ми трябва нов" А ако случайно отидеш да си купиш, добре се ориентирай какво да избереш :)

mayaaa
04-22-2014, 20:23
Ето ви един напълно нормален iPhone Ф.О "Без djail", само за да видите как се #Ъпдейтва!
Без никакви особени занимания..
Ииии продължаваш... А бе, човек, разбрахме как се ъпдейтва IPhone и за ТРЕТИ ПЪТ ти казвам, че не е нищо по-лесно или по-бързо от Android.


Аз не съм правил djailbreak, не съм запознат и нямам никакво намерение да се запознавам.
Знам само, че може да се инсталират кракнати приложения, за да не плащаш с ПАРИ.
Ами щом не можеш да платиш за едно приложение 2-долара, защо си си взел такъв телефон.
Ама убиваш ме с гениалните ти аргументи. Факт: Плюс на Android е, че НЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАШ за всичките им там приложения, НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ИМАШ ДВА ДОЛАРА. Аз не виждам защо въобще някой ще си взима такъв телефон и ще си дава двата долара, при условие, че може да си вземе телефон с не по-лоши характеристики без да плаща всеки път по два долара. А бе, бива да си зле, ама чак пък толкова. Не се ли усещаш малко колко нелепо звучиш. Ние говорим за плюсовете и минусите на телефоните, а ти ми минаваш с материалното състояние на притежателите им. :lol: :lol: :lol:


Естествено, че от apple, ще направят точно така, да ти падне гаранцията :) и вие да сте, точно това ще направите, но сега говорите, че е гадно.
Да, логично е да ти падне гаранцията, ако си djailbreak-неш телефона И ЗАРАДИ ТОВА е по-добре да си вземеш телефон, който не изисква това ИЗЛИШНО ГУБЕНЕ НА ВРЕМЕ за djailbreak-ване (защото за теб явно е доста важно времето).


@OoVasKoO За #Update на iOS да, НЕ Е НУЖЕН КРАК :lol:
А ако имаш кракнато приложение, не можеш да го ъпдейтваш!! Трябва да е закупено или свалено, по-нормалния начин за да се ъпдейтне.
Аз говоря за крак, който е остарял за целия софтуер и не тръгва след ъпдейт, а не за отделните приложения. То, че и това е минус - минус е, ама се преживява.

OoVasKoO, със Samsung Galaxy S3 съм.

OoVasKoO
04-22-2014, 21:07
уЖ много разбирате<а> защо задаваш такива смешни въпроси :D


Нямам намерение да се занимавам повече. Ч!А!О!

Защо да е смешен въпросът, аз питам ти отговаряш, айде отговори ми. Не съм дълбоко запознат с кракнатите приложения за айфоните, откъде да знам. xD

ПyРкО ♠
04-22-2014, 21:09
@mayaaa: Само да ти напомня, че съм доста паметлив! "Samsung Galaxy S3 съм."

:) затова, след време пак ще си поговорим, дали все още си с "Samsung Galaxy" а аз, със удоволствие ще изкарам 3/4години с iPhone 5

ПyРкО ♠
04-22-2014, 21:16
А ако си свалил кракнато приложение, но после си го деинсталирал, пада ли гаранцията?
Ако е така значи при първото стартиране на приложение в интернет, Apple са те "хванали" и автоматично ти пада гаранцията?

Говоря за iPhone: 1 - От AppStore, НЕ можеш да свалиш "кракнато приложение" :D
Но има начини да се сложи, кракнато приложение! След като го сложил, няма да можеш да го ъпдейтнеш! затова ще се наложи да го изтриеш. НО това не засяга гаранцията, ако щеш и 20 кракнати да инсталираш.
Гаранцията няма да важи, ако си djailbreak-неш телефона!
Това е! написано, по най-простия начин.

OoVasKoO
04-22-2014, 21:41
Е, еврика брат, това исках да чуя, извинявай, че ти се ядосах.
То е ясно, че от appstore-а не можеш да свалиш кракнато приложение, аз по принцип питах.

ПyРкО ♠
04-22-2014, 21:57
http://www.teenproblem.net/forum/images/smilies/ay.gif

ПyРкО ♠
04-23-2014, 08:26
Реших, че тук е най-добре да добавя такива теми, затова започвам.
@mayaaa: Назад си с нещата :) Един минус за - Samsung Galaxy (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/564450-Samsung-S4-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D1%8F!?p=11073690&viewfull=1#post11073690)

mayaaa
04-23-2014, 13:06
^Назад съм с кое?
И тук казах да не си взима нито Apple, нито Samsung. S3 си е добре, но съм казвала в различни теми, че на S4 му е паднало качеството. Затова HTC предложих.

YSMF
04-23-2014, 16:15
Имала съм HTC и не го препоръчвам вече на никого. Толкова проблеми друг телефон не ми е правил.

OoVasKoO
04-23-2014, 16:43
Реших, че тук е най-добре да добавя такива теми, затова започвам.
@mayaaa: Назад си с нещата :) Един минус за - Samsung Galaxy (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/564450-Samsung-S4-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D1%8F!?p=11073690&viewfull=1#post11073690)
Този проблем го има при почти всички телефони с Android. При iOS как стоят нещата?

Mary_Jane_69
04-23-2014, 16:48
Имала съм HTC и не го препоръчвам вече на никого. Толкова проблеми друг телефон не ми е правил.

Що?
Кви?
И какъв?

YSMF
04-23-2014, 18:02
Щото за 900 лева /тогава/ очаквах много повече.
Дисплея се напука сам една сутрин о_0 После му стана нещо и не искаше да все включва, само се виждаше, че светва дисплея и това е. Минал е през всички възможни сервизи, които намерих в България, които да си имат поне малко идея от марката. Оказа, че частите струват майка си и баща си и се отказах да го поправям. Отделно имаше мега якия бъг по едно време да се рестартира сам и да праща всичките ми съобщения наведнъж на контактите ми. Изобщо не е весело 3 през нощта да се обясняваш какво станало.
Сенсейшън, стандартната версия.

ПyРкО ♠
04-23-2014, 18:55
Този проблем го има при почти всички телефони с Android. При iOS как стоят нещата?

При iOS, няма подобни проблеми! :)

ПyРкО ♠
04-23-2014, 18:59
Браво на @YSMF, че разкри, кирливите ризи на HTC.

@mayaaa: Ти пак си твърдиш, че "наше лошо няма" ами хубаво.

Mary_Jane_69
04-23-2014, 19:22
Аз си нямам бъгове

mayaaa
04-23-2014, 19:37
YSMF, преди колко време си го взела този телефон?

YSMF
04-23-2014, 19:55
Взех го 2010 лятото, но 2013 окончателно сдаде багажа.

mayaaa
04-23-2014, 22:18
^С риск ПyРкО ♠ пак да скочи, аз говоря, че последните им модели са ми направили добро впечатление. От "по-ранните" харесвам творенията на Samsung. Иначе nokia и sony също започнаха да правят интересни неща, ама нямам наблюдения от към качество.

DarkTemplar
04-25-2014, 17:33
ПyРкО ♠ e типичният Apple-сектант. Колко такива заблудени души има по света... 8-)