PDA

View Full Version : Аз няма да емигрирам



troll4
04-21-2014, 00:36
Защото един доста умен човек казва това:

https://www.youtube.com/watch?v=M4zua8s3P84#t=433

Overkill_Teen
04-22-2014, 13:44
Аз няма да емигрирам

Ако щеш.

The Cheetah
04-22-2014, 13:58
както си решиш

EinGutesKind
04-22-2014, 14:48
Ха, много е прав тоя от клипа. Проблемът на българина е, че харчи много, а не че има малко пари. В чужбина и по мои наблюдения е много по-скъпо.

stynioo
04-22-2014, 15:09
някой , ще обясни ли .. къв е тоя?

Stoqn_Trakiev
04-22-2014, 16:11
И аз няма да емигрирам. Работя от дома за западни компаний и печеля западни пари. Защо ми е тогава да заминавам ? Ето как и вие да започнете да го правите: http://iconomicabg.blogspot.com/p/blog-page_2.html

yakuza_
04-22-2014, 16:22
някой , ще обясни ли .. къв е тоя?

Човека основал първия софтуерен университет (силно казано университет) в България.
И няма да емигрира, защото има умствения потенциал да се развива в която и да е нормална държава.

stynioo
04-22-2014, 17:31
Човека основал първия софтуерен университет (силно казано университет) в България.
И няма да емигрира, защото има умствения потенциал да се развива в която и да е нормална държава.

т'ва е много хубаво.

Stoqn_Trakiev
04-22-2014, 17:57
т'ва е много хубаво.
Универтитета муу дава всички познания за софтуерното инженерство, които са нужно на един умен млад човек за да хване здраво живота си в ръце, дори и без да има някакъв капитал преди това. С наученото там няма проблем човек да си намери много добре платена работа и в България.

OoVasKoO
04-22-2014, 18:08
Универтитета муу дава всички познания за софтуерното инженерство, които са нужно на един умен млад човек за да хване здраво живота си в ръце, дори и без да има някакъв капитал преди това. С наученото там няма проблем човек да си намери много добре платена работа и в България.
Това обаче задължително не означава, че всеки става за софтуерен инженер(програмист).

Fisherman
04-22-2014, 18:16
Браво на автора на темата,трябваше някой да ви го каже,въпреки че той говори специално за софтуерното инженерство,ако си размърдате мозъка ще осъзнаете,че е прав като цяло.

Auriss
04-22-2014, 18:21
фишката дето мама му плаща семестъра обяснява тука как се живеело ахуахаууахуа

Fisherman
04-22-2014, 18:33
фишката дето мама му плаща семестъра обяснява тука как се живеело ахуахаууахуа

ти живееш с баба ти и тя те завива,кво си седнал да ми говориш глупендер,мишка,смрад

tori
04-22-2014, 18:41
Супер, радвам се за теб. Аз лично бих, защото не ми се стои тук. Света е мой, света е наш. Бих живяла другаде, даже бих сменяла държавите през някаква цифра години, прекарани на едно място. Не съм типа човек, който обича да стои на едно място. Познатото не е за мен, не си представям да порасна и остарея на едно място.

yakuza_
04-22-2014, 19:31
Супер, радвам се за теб. Аз лично бих, защото не ми се стои тук. Света е мой, света е наш. Бих живяла другаде, даже бих сменяла държавите през някаква цифра години, прекарани на едно място. Не съм типа човек, който обича да стои на едно място. Познатото не е за мен, не си представям да порасна и остарея на едно място.

Не ти ли е тъпо да си придаваш "качества" които не притежаваш? Или така се чувстваш по-готина?

EinGutesKind
04-22-2014, 19:49
Супер, радвам се за теб. Аз лично бих, защото не ми се стои тук. Света е мой, света е наш. Бих живяла другаде, даже бих сменяла държавите през някаква цифра години, прекарани на едно място. Не съм типа човек, който обича да стои на едно място. Познатото не е за мен, не си представям да порасна и остарея на едно място.

И кво, цял живот без собствена къща, кръг от хора, приятели ...

ПyРкО ♠
04-22-2014, 20:02
Не ти ли е тъпо да си придаваш "качества" които не притежаваш? Или така се чувстваш по-готина?

:D

ПyРкО ♠
04-22-2014, 20:03
Супер, радвам се за теб. Аз лично бих, защото не ми се стои тук. Света е мой, света е наш. Бих живяла другаде, даже бих сменяла държавите през някаква цифра години, прекарани на едно място. Не съм типа човек, който обича да стои на едно място. Познатото не е за мен, не си представям да порасна и остарея на едно място.

Еххх тори-тори, често започнах да забелязвам такива изумителни качества у теб :)

tori
04-22-2014, 20:43
Не ти ли е тъпо да си придаваш "качества" които не притежаваш? Или така се чувстваш по-готина?
Що да са качества, които не притежавам? Тва кво общо има? о.о Пише „бих“, защото не искам да остана, искам да напусна града си, да се запознавам с разни нови места и да мога да си тръгна когато ми втръсне отново, нищо да не е твърде сериозно. Нужен ми е само моя човек и няколко приятели, които са готови да пият кафе с мен в 3 сутринта и същевременно да ме ритат до посиняване ако сбъркам някъде. Винаги съм искала да съм гражданин на света, а не на България. Не че има нещо лошо в страната ни ама не ми се стои, искам да видя, опозная и вкуся където и каквото успея. Обещала съм си да направя всичко възможно да се докосна до идеала си за живот. И не че не бих се върнала - напротив даже, просто искам това да се случи в етап от живота ми и откриването на това коя всъщност съм аз, който ще задоволи мен. Представям си се на 55 години примерно, обиколила адски много държави и живяла в поне три-четири от тях за някоя и друга година.

ПyРкО ♠
04-22-2014, 21:13
ТорЕ: стига де, не е както ти го мислиш, все още :D

Аз съм извън България, и когато искам, бих могъл да се прибера и пак да дойда. Или да обикалям тук, всеки ден за да се запозная с нови неща, нови хора, но нещата не стоят точно така, както ти мислиш в момента. :)
И все пак, пожелавам ти го това, което в момента искаш да направиш, някой ден да се случи.

tori
04-22-2014, 21:42
Знам, че не е. Точно поради тая причина казвам, че ще опитам да направя каквото мога, но ако все пак не успея, не бих била нещастна. Мога да съм щастлива и тук, но бих била доста по- ако успея да направя живота си едно голямо пътуване.

troll4
04-24-2014, 12:44
Също и:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/q71/998722_10151498809457051_182832650_n.jpg

The Don Killuminati
04-24-2014, 12:57
Мен не само държавата не ме кефи, ами и хората в нея.Смятам да я напусна при първа възможност.

troll4
04-24-2014, 13:34
Тогава трябва и във форума да не пишеш, защото е пълен с такива хора.

The Don Killuminati
04-24-2014, 13:37
За съжаление съм все още тук.

ПyРкО ♠
04-24-2014, 13:39
Ами, донякъде е тъй.. :/ "за съжаление мамка му"

у БГ останаха малко повече, такВиС хора..

ПyРкО ♠
04-24-2014, 13:59
Също и:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/q71/998722_10151498809457051_182832650_n.jpg

Дамн затова, всеки гледа да излезе и по-някакъв начин, да не се върне повече.
един пуб* с патриотично мислене..

golemiq_korab_minava
04-24-2014, 14:21
тъжно ми става как новото поколение са възпитавани от малки в духа на чужбината и не искат въобще да се пробват в България, да се борят за родината си..
Иначе околосветското обикаляне е много яко. Стига да имаш кинти и свободно време.
Пък и това не е достатъчно. За някои неща трябва да имаш умения + чужд език.
Аз искам да се кача на Хималайте например. Не, че като имаш средства не можеш да излетиш в космоса, но като имаш и умения - това става доста по-лесно и не толкова скъпо.
А работата, която ще да е печеливша - иска голяма отговорност. Не можеш да оставиш един куп ангажименти и да заминеш за чужбина.
Другите истории от вида как ще оставиш всичко и ще тръгнеш да пътешестваш с 5 лв в джоба си изглеждат много вълнуващи, но са малко като блян.
И на последно, идва един момент, когато ще предпочетеш усамотението, уединението. Да си изградиш своя позната територия, на която най-много държиш.

Fisherman
04-24-2014, 17:27
Дамн затова, всеки гледа да излезе и по-някакъв начин, да не се върне повече.
един пуб* с патриотично мислене..

лайнарче вместо да се жалваш колко е скапана България,направи нещо да го промениш,ей за тва живеете скапан живот тука и сте го заслужили,защото давате на всички да ви тъпчат и не уважавате,това което имате

troll4
04-24-2014, 22:27
https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/546651_3384438923911_1846104336_n.jpg

RagioL
04-25-2014, 07:30
цяла тема с патриотични глупости, аз бих напуснал защото и отвъд въздуха се диша, ако не стесняваш света си няма да бъдеш ограничен.

RagioL
04-25-2014, 07:36
фишката дето мама му плаща семестъра обяснява тука как се живеело ахуахаууахуа

не го съди човека само защото го е шубе да пререже пъпната връв
така и не разбра колко смешен е изтъквайки чужди постижения

LadyDi
04-25-2014, 08:03
знаете ли, не мога да ви хвана спатиите

я ми направете една бърза схема кой кого най-често псува?

RagioL
04-25-2014, 08:53
и аз им губя спатиите в последно време

troll4
04-25-2014, 21:04
цяла тема с патриотични глупости, аз бих напуснал защото и отвъд въздуха се диша, ако не стесняваш света си няма да бъдеш ограничен.

Значи Левски напразно се е борил - трябвало е просто да каже на хората да се изселят някъде, където въздухът става за дишане, и да освободят територията на турците.

diksi
04-26-2014, 22:11
ко да кажа ко

EinGutesKind
04-26-2014, 23:51
Значи Левски напразно се е борил - трябвало е просто да каже на хората да се изселят някъде, където въздухът става за дишане, и да освободят територията на турците.

Много повече щеше да спечели за себе си, ако го беше направил. Ма то с тая чест, патриотизъм и всичките подобни сантиментални глупости далеч не се стига ...

troll4
04-27-2014, 14:55
Ако Левски го беше направил, турците щяха да се преместят още по на запад, а след това и още, и още - и така до океана, а на Айфеловата кула днес щеше да има минаре. А жените да ходят със забрадки. И всички щяха да са мюсюлмани. И цяла Европа щеше да е Турция и мангали навсякъде. И тогава никой нямаше да има къде да избяга. А пък днес в Турция никой не иска да емигрира, защо така?

RagioL
04-27-2014, 15:09
то щото сега няма мангали навсякъде

anonymous895156
04-27-2014, 15:15
Ако Левски го беше направил, турците щяха да се преместят още по на запад, а след това и още, и още - и така до океана, а на Айфеловата кула днес щеше да има минаре. А жените да ходят със забрадки. И всички щяха да са мюсюлмани. И цяла Европа щеше да е Турция и мангали навсякъде. И тогава никой нямаше да има къде да избяга.

#даразбирашнещата

EinGutesKind
04-27-2014, 17:28
Ако Левски го беше направил, турците щяха да се преместят още по на запад, а след това и още, и още - и така до океана, а на Айфеловата кула днес щеше да има минаре.

Това е просто хипотеза, а дори да беше реално - щеше да живее много по-добре, отколкото е живял.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 18:31
Това е просто хипотеза, а дори да беше реално - щеше да живее много по-добре, отколкото е живял.

ако всички правиха така, никой нямаше да живее.
За това имената на тези кат Левски отекват във вечността и се повтарят години на ред. За това се говори още за тях.
Днес времената са коренно различни, но идеалите са едни и същи. Днес такива хора са още по-малко. От там идва и все по-голямата разруха в равновесието..

EinGutesKind
04-27-2014, 18:37
ако всички правиха така, никой нямаше да живее.
За това имената на тези кат Левски отекват във вечността и се повтарят години на ред. За това се говори още за тях.
Днес времената са коренно различни, но идеалите са едни и същи. Днес такива хора са още по-малко. От там идва и все по-голямата разруха в равновесието..

Дето има една приказка, "по-добре жив страхливец, отколкото мъртъв герой" ... кел файда че имената им се "повтарят", като самите те един вид не са живяли ...

troll4
04-27-2014, 20:21
то щото сега няма мангали навсякъде

Ами няма - в Европа все още няма.

А и явно не знаеш, какво е да са навсякъде:

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/10301457_559718200808498_6256470993789148596_n.jpg

troll4
04-27-2014, 21:47
Това е просто хипотеза, а дори да беше реално - щеше да живее много по-добре, отколкото е живял.

Хипотезата е реална - имперските амбиции на Турция са добре известни - исторически и днес.

А Левски много добре е знаел какъв е риска и какво най-вероятно го е чакало, и въпреки това го е правел - правел го е за другите и като саможертва, но може би и като пример да им покаже какво трябва да правят самите те - защото, когато се надигнат всички вместо да си траят, става това:

http://www.ourgodlyamericanheritage.com/images/Teamwork-IfUnited-TheResultIsThis-720x552.jpg

anonymous895156
04-28-2014, 15:05
Хипотезата е реална - имперските амбиции на Турция са добре известни - исторически и днес.

Всъщност *хипотезата* ти сериозно издиша, освен ако за теб Левски и хан Тервел не са едно и също лице. Говори за нещата такива, каквито са, не каквито на теб ти се иска да бъдат, защото отстрани изглежда като безсмислено биене в гърдите, а то, както се надявам да знаеш, не води доникъде.

an7raks
04-28-2014, 15:59
Дето има една приказка, "по-добре жив страхливец, отколкото мъртъв герой"

Мхм... то за това и каузата им е била обречена... щото овчето винаги надделява...

golemiq_korab_minava
04-28-2014, 17:00
Мхм... то за това и каузата им е била обречена... щото овчето винаги надделява...

A каква трябва да е днешната кауза?

Да еба, сега на изборите отново всички наши пари ще отидат за подкупи да еба.
И как ще се обединим като всички са на различно мнение?!
Кво става?
Аз, ако утре кажа ае да превземем Варна, ти и всички други ще ми покажите среден пръст.
Никой няма да повярва, всеки си гледа своята партия от хилядите и си знае едно - омагьосан триъгълник.
Знаете ли? Вярно е, че ако всяка община се отцепи от властта в София ще е по-добре? Ама пак ще покажете един среден пръст. хахахаха

RagioL
04-28-2014, 18:21
Ами няма - в Европа все още няма.

А и явно не знаеш, какво е да са навсякъде:

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/10301457_559718200808498_6256470993789148596_n.jpg
какво разбираш под мангали?
говореше за турци, дори някои вицове могат да те информират приблизително колко има из Европа.
сирийците и останалата паплач която се изсипа покрай тях забрави ли ги?

troll4
04-29-2014, 00:06
какво разбираш под мангали?
говореше за турци, дори някои вицове могат да те информират приблизително колко има из Европа.
сирийците и останалата паплач която се изсипа покрай тях забрави ли ги?
Нямах картинка само с турци в парламента. Но същото важи и за циганите, защото и този проблем идва със страшна сила. Мангали може да се ползва и по-общо - не само за цигани.
Като казвам мангали навсякъде, имам предвид да са мнозинство. Тогава ще видиш разликата между това да има и това всички да са мангали. А това щеше да стане ако Турция не беше спряна преди векове и беше минала на запад.

troll4
04-29-2014, 00:22
Всъщност *хипотезата* ти сериозно издиша, освен ако за теб Левски и хан Тервел не са едно и също лице. Говори за нещата такива, каквито са, не каквито на теб ти се иска да бъдат, защото отстрани изглежда като безсмислено биене в гърдите, а то, както се надявам да знаеш, не води доникъде.

Значи ти не оспорваш турските имперски амбиции, а само това, че нашата страна ги е спряла по пътя им на запад. Но помохамеданчването не се е случило. А ако днес стоеше този въпрос, всички щяхте да приемете турската вяра и да носите фесове.

golemiq_korab_minava
04-29-2014, 06:41
Тогава ще видиш разликата между това да има и това всички да са мангали. А това щеше да стане ако Турция не беше спряна преди векове и беше минала на запад.
По тази логика и Хитлер щеше да завладее целия свят и да изпълни мисиите си..
Сериозно, няма империя, която да го е направила.. искаш не искаш се появяват въстания и разпад на системата.
Левски е бил повече от това.
И сега, циганите нямат нищо общо с турците.

an7raks
04-29-2014, 08:52
A каква трябва да е днешната кауза?

По-евтини кебапчета у Кауфланда!

RagioL
04-29-2014, 08:54
да шипнем философията на Туле и да стартираме

Stoqn_Trakiev
04-29-2014, 10:15
Хубавото на емиграцията е че прави останалите по-нужни и сваля изискванията за определена работа. Работодателите не обичат да повишават заплащането когато могат да понижат изискванията. Последствията от това си личат много късно, когато е невйзможно да се премахнат лесно. А и констатирането им е рбота на структури от квалифицирани хора, каквито липсват и там, що се отнася до България. Така че когато умните емигрират, българския работодател търси които и да е да му бачка там някак си, като за без пари. Обаче това няма да продължи повече от 5-6 години и после вече ще са наложи наистина да се плаща. http://iconomicabg.blogspot.com/p/blog-page_2.html

troll4
04-29-2014, 15:45
По тази логика и Хитлер щеше да завладее целия свят и да изпълни мисиите си..
Чак целия свят с Русия и САЩ не, но цяла Европа - да.


И сега, циганите нямат нищо общо с турците.
Нямат, но все си е мангал.

golemiq_korab_minava
04-29-2014, 16:36
Чак целия свят с Русия и САЩ не, но цяла Европа - да.


Нямат, но все си е мангал.

Ако ги нямаше Русия и Америка...
Второто не го разбрах.. нямат, но все си е мангал'' какво ще рече?
Що те си мислят така за нас?
Там където си израснал , такъв си се имаш

anonymous895156
04-29-2014, 17:24
Значи ти не оспорваш турските имперски амбиции, а само това, че нашата страна ги е спряла по пътя им на запад. Но помохамеданчването не се е случило. А ако днес стоеше този въпрос, всички щяхте да приемете турската вяра и да носите фесове.

О, не оспорвам имперските амбиции на никоя велика сила, просто намирам за аматьорско изказване с нулева академична стойност да твърдиш, че през 19 век Османската империя е била в състояние да завладее цяла Европа сама, и, видиш ли, само Васил Левски я е спрял.
Аз не виждам нищо лошо в това всички да бъдем мюсюлмани. :)

troll4
04-29-2014, 18:41
Ако ги нямаше Русия и Америка...
Второто не го разбрах.. нямат, но все си е мангал'' какво ще рече?

Америка - тогава още не е имало такава държава! А Русия си е имала вътрешни проблеми - докато не е застрашена, едва ли е щяла да тръгне по онова време. Арабските завоевания на Европа по онова време са били реална опасност. А, както се вижда, и днес, и в бъдеще!
Значи, че все не са бели, а като не са бели, какви са? На небелите най-често как им се вика?

troll4
04-29-2014, 18:46
О, не оспорвам имперските амбиции на никоя велика сила, просто намирам за аматьорско изказване с нулева академична стойност да твърдиш, че през 19 век Османската империя е била в състояние да завладее цяла Европа сама, и, видиш ли, само Васил Левски я е спрял.

Не съм казал 19-ти век - вековете са общо 5 преди това! И не съм писал, че само Левски я е спрял.



Аз не виждам нищо лошо в това всички да бъдем мюсюлмани. :)

Това изби рибата!

RagioL
04-29-2014, 18:51
О, не оспорвам имперските амбиции на никоя велика сила, просто намирам за аматьорско изказване с нулева академична стойност да твърдиш, че през 19 век Османската империя е била в състояние да завладее цяла Европа сама, и, видиш ли, само Васил Левски я е спрял.
Аз не виждам нищо лошо в това всички да бъдем мюсюлмани. :)

и ако не беше страха на Англия от Русия през руско турските войни и толкова нямаше да изкрета Турция.

socareless
04-29-2014, 18:54
Америка - тогава още не е имало такава държава!

i sega nqma,Amerika e kontinent :)

RagioL
04-29-2014, 19:02
ае пиши на кирилица е келеш

golemiq_korab_minava
04-29-2014, 19:05
Америка - тогава още не е имало такава държава! А Русия си е имала вътрешни проблеми - докато не е застрашена, едва ли е щяла да тръгне по онова време. Арабските завоевания на Европа по онова време са били реална опасност. А, както се вижда, и днес, и в бъдеще!
Значи, че все не са бели, а като не са бели, какви са? На небелите най-често как им се вика?
Както е имала вътрешни проблеми е успява да отблъсне Хитлер в решителните моменти и след това, заедно с американците да превземат Германия за нула време от всички посоки.
Защото никой владетел стигнал до превземането на половин континент не се е спирал за по нататък, а и другите сили не са му позволявали... както и вътрешните конфликт породени от тласъка за оцеляване, а не за бягане към по-добър живот, който е бил невъзможен никъде.

socareless
04-29-2014, 20:03
ае пиши на кирилица е келеш


6e pi6a i s kruvta ti ako iskam sopol

troll4
04-30-2014, 00:26
Както е имала вътрешни проблеми е успява да отблъсне Хитлер в решителните моменти и след това, заедно с американците да превземат Германия за нула време от всички посоки.
Защото никой владетел стигнал до превземането на половин континент не се е спирал за по нататък, а и другите сили не са му позволявали... както и вътрешните конфликт породени от тласъка за оцеляване, а не за бягане към по-добър живот, който е бил невъзможен никъде.
Абе какви американци през 15-ти век?
А Русия не е имала амбиции да завладява на запад към Европа, а на изток. И се е заела с Хитлер, защото е била застрашена от него от нападение.


i sega nqma,Amerika e kontinent :)
Още по-добре - как континент ще попречи на завладяването на Европа?

golemiq_korab_minava
04-30-2014, 04:47
Абе какви американци през 15-ти век?
А Русия не е имала амбиции да завладява на запад към Европа, а на изток. И се е заела с Хитлер, защото е била застрашена от него от нападение.


Още по-добре - как континент ще попречи на завладяването на Европа?

Момче, ако искаш хората да не ти се смеят с глас, вземи прочети няколко урока за Втората световна война, защото това, което говори са пълни излагации, а нещата са основни. Ако не ти се чете, което е недопустимо, попитай някой твой дядо, роднина, който е по-наясно, за да ти разкаже, А не да ми пишеш за 15-ти век!
Русия е била нападана мащабно от Хитлер два пъти като боевете са стигали на 30 км от Москва и са взели хиляди (дори милион) жертви.
След края на Войната Германия губи и е разпокъсана на парчета, което води до появата на берлинската страна. Като западните й части приемат демократичния стой и влиянието на Америка, а източните - комунизма под влиянието на Русия.
И се стига преди 20 и няколко години до нейното падане идването на твоя капитализъм, в който ти растеш в крайно неука среда.

golemiq_korab_minava
04-30-2014, 04:49
Ако примера с Хитлер не ти допада, вземи Наполеон - същата работа

golemiq_korab_minava
04-30-2014, 05:01
Значи, че все не са бели, а като не са бели, какви са? На небелите най-често как им се вика?

турците са по-бяла раса от нас малък

an7raks
04-30-2014, 09:22
турците са по-бяла раса от нас малък

Как е в Столипиново?

golemiq_korab_minava
04-30-2014, 09:24
Как е в Столипиново?
и по-чист народ са също, както и по-подредени

an7raks
04-30-2014, 09:30
и по-чист народ са също, както и по-подредени

Мхм... не се къпят у клозето...

troll4
04-30-2014, 16:09
Русия е била нападана мащабно от Хитлер два пъти като боевете са стигали на 30 км от Москва и са взели хиляди (дори милион) жертви.
След края на Войната Германия губи и е разпокъсана на парчета, което води до появата на берлинската страна. Като западните й части приемат демократичния стой и влиянието на Америка, а източните - комунизма под влиянието на Русия.
И се стига преди 20 и няколко години до нейното падане идването на твоя капитализъм, в който ти растеш в крайно неука среда.
Нали това и аз казвам - защото ги е нападнал. А турците едва ли щяха да нападнат руснаците. А Наполеон какво - нападнал ли е руснаците? А днес да не би да е по-различно? Ако Русия нападне Европа и ако ги няма САЩ - ще стигне до океана също. Също като Турция тогава.

troll4
04-30-2014, 16:31
турците са по-бяла раса от нас малък

Теб кой те излъга, че си бял?

troll4
04-30-2014, 16:35
Аз не виждам нищо лошо в това всички да бъдем мюсюлмани. :)


Бруней ще приеме ислямско криминално законодателство, съобщава "Ройтерс". Страната ще последва Малайзия и Индонезия в тази практика.

Чуждестранни дипломати са на мнение, че през последните години султанът става все по-религиозен, което се отразява на политиката на страната.

От днес жителите на страната ще бъдат съдени от ислямски съдилища за престъпления като бременност извън брака, пропускане на петъчна молитва и проповядване на религии, различни от ислям.

Запланувана е и втора фаза на законодателството, която ще бъде прокарана след 12 месеца и ще се отнася до престъпления като кражба и консумация на алкохол от мюсюлмани, които ще се наказват съответно с ампутация и удари с камшик.

Третата фаза ще въведе смъртно наказание, извършено под формата на убийство с камъни. С него ще се наказват прелюбодейство, содомия и произнасяне на обиди на Корана и пророка Мохамед.
.

socareless
04-30-2014, 16:40
турците са по-бяла раса от нас малък

oshte malko shte ni iskarash nqkwi aborigeni

golemiq_korab_minava
04-30-2014, 17:06
oshte malko shte ni iskarash nqkwi aborigeni

защо?
Няма коренна промяна, ама като цяло са с по-светъл цвят.. факт

golemiq_korab_minava
04-30-2014, 17:24
Нали това и аз казвам - защото ги е нападнал. А турците едва ли щяха да нападнат руснаците. А Наполеон какво - нападнал ли е руснаците? А днес да не би да е по-различно? Ако Русия нападне Европа и ако ги няма САЩ - ще стигне до океана също. Също като Турция тогава.

Не. Ти нищо не казва. от трънки на глог, спирам да си губя времето тук, ако бях на твое място щеше да ме досрами да пиша повече. Ако, че ако и гъз. И Наполеон, я пак, кого не е нападал? Турция не е водила война с Русия?
А я за Александър Македонски кажи нещо сега?
Съгласен съм иначе, че ако нямаше хора като Левски днес е можело да сме Турция, защото те са причината Русия да ни освободи. Но като цяло една империя винаги се разпада, заради външни и вътрешни фактори и амбициите й за все по-голяма и невъзможно разширяване за световно господство, а и не само.

socareless
04-30-2014, 17:26
зависи кво имаш предвид,но при всички положения не си прав
ние сме толкова омешани.че според мене като цяло е спорно кой от какъв етнос е ако родословното му дърво се проследи до корените,така че поясни кой визираш и как определяш кой към кой етнос принадлежи и как успяваш да сложиш всички под общ знаменател
дори чисто географски погледнато логиката е те да са по-тъмните

golemiq_korab_minava
04-30-2014, 17:33
зависи кво имаш предвид,но при всички положения не си прав
ние сме толкова омешани.че според мене като цяло е спорно кой от какъв етнос е ако родословното му дърво се проследи до корените,така че поясни кой визираш и как определяш кой към кой етнос принадлежи и как успяваш да сложиш всички под общ знаменател
дори чисто географски погледнато логиката е те да са по-тъмните
ние сме мешени, но все пак се откриват разлики и едната от тях е, че в голям процент турците наистина са по-бели. Не, не съм търсил причината И не слагам всички под общ знаменател.
Славяните руснаци уж също са много близки до нас, но разликите са очевидни.

golemiq_korab_minava
04-30-2014, 17:38
хахха, леле Русия, ако я нямаше Америка ще стигне до океана и рано или късно пак ще рухне, защото никой няма да я търпи, АКО не се спазват правата и исканията на хората... ..

socareless
04-30-2014, 17:46
tva 4e kato cqlo si popadal i vijdal pove4e ot po-belite turci ne zna4i 4e kato zeme6 vsichki turci i vsichki bulgari,procentno shte ima poveche po-beli turci
vse pak samo turcite jiveeshti v turciq sa kam 70 miliona(a kato cqlo mn poveche),dokato tezi koito obektivno mogat da bydat opredeleni kato bylgari sa ne pove4e ot 5-6... taka che ti trqbva dosta stabilna izvadka za da mojesh da stignesh do tezi izvodi
a i ima logika v polezrenieto ti da sa popadali ot po-belite tyi kato ti samiq se namirash v edna sreda koqto po-belite preobladavat,respektivno te kato se omeshat sas po-tymnite i sam se doseshtash che orginalnata im razcvetla do golqma stepen biva zagubena

golemiq_korab_minava
04-30-2014, 18:15
tva 4e kato cqlo si popadal i vijdal pove4e ot po-belite turci ne zna4i 4e kato zeme6 vsichki turci i vsichki bulgari,procentno shte ima poveche po-beli turci

А тук може и да има статистика някъде за средностатистическия българин и турчин, а не български турчин.
Другото са измислици.
Може и да не съм прав, но това не ги прави черни, както тоя наш приятел Трол ги описа.

socareless
04-30-2014, 18:30
Може и да не съм прав, но това не ги прави черни, както тоя наш приятел Трол ги описа.

с тва съм съгласен,тва че са черни като кюнци е безпочвено,преувеличено и очевидно невярно твърдение на ксенофобо-расистки настроените люде,които поради липсата на други причини заради които да ги мразят си измислят и проектират несъществуващи такива

troll4
04-30-2014, 22:04
Трябва да отидеш да се прегледаш на очен лекар за далтонизъм.

Верно е, че в района на Ст. Заг. са доста по-черни и сигурно са смесени с цигани, но това и не са типични бели.

Основната раса в страната ни е Caucasian White. Турците са нещо друго и не се наричат White - ето две карти, на които се вижда:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/25/Meyers_b11_s0476a.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Stoddard_race_map_1920.jpg

troll4
05-05-2014, 05:01
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1689961_10151910128592051_864273626_n.jpg

golemiq_korab_minava
05-05-2014, 11:29
^ най-тъпата му реплика, ама както и да е. Не го е казвал в този смисъл.
Някои хора нямат избор за развитие в техните си области у нас, но щом яденето и дишането са признаци на сила и напредък, ок.

troll4
05-05-2014, 14:27
Така ще кажеш, че е тъпо, защото не го разбираш и не гледаш по-далеч от носа си.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1535541_10151798292267051_17776235_n.jpg

Sir Humphry Davy
05-05-2014, 14:29
^ най-тъпата му реплика, ама както и да е. Не го е казвал в този смисъл.
Някои хора нямат избор за развитие в техните си области у нас, но щом яденето и дишането са признаци на сила и напредък, ок.

ти недей лая много,защото нищо не разбираш и си тъп на мотика

golemiq_korab_minava
05-05-2014, 15:10
Повече знам отколкото безбожно тъпи псевдо националисти, не знаещи историята си, които биха довели до пълен разпад на държавата им.

anonymous895156
05-05-2014, 16:40
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1689961_10151910128592051_864273626_n.jpg

Със сигурност :Д

golemiq_korab_minava
05-05-2014, 16:45
идеята е, че голяма част избират лесното и готовото в чужбина, вместо да градят родното.
но в това има много разминавания и различни случаи

troll4
05-05-2014, 21:12
Повече знам отколкото безбожно тъпи псевдо националисти, не знаещи историята си, които биха довели до пълен разпад на държавата им.
Точно тези, които я напускат, я довеждат до разпад като я оставят на циганите и турците.

golemiq_korab_minava
05-06-2014, 12:12
Точно тези, които я напускат, я довеждат до разпад като я оставят на циганите и турците.

еми като я напускат да си гледат работата, аз трябва ли пък да искам такива хора да се връщат, за да запълват местата между циганите и турците?
мен, ако знаеш колко ми е гадно, ама какво да направя? Та те турците вече са над 1 милион, те ни управляват, а една радикална власт, както нямаме армия и нищо - ще доведе до отделянето на цели региони от България и нищо друго.
Това е . Българите просто нямат чувство за самосъхранение.

IlovEmyPuffYToY
05-17-2014, 21:48
Според мен тук, в това положение, в което се намираме, един уважаващ себе си, работоспособен, честен гражданин, би искал в някоя друга държава да си плаща данъците, където поне ще се използват по предназначение. От друга страна държавата ще се оправи само от такива хора и вече тук идва дилемата.

troll4
05-18-2014, 06:24
Почти няма такава държава, в която данъците да се ползват по предназначение - навсякъде се краде здраво, вкл. и най-вече в САЩ, също и зап. Европа. Там и са много по-високи, отколкото 10%, каквито са в момента в нашата.