PDA

View Full Version : Спиране на Диане35



smileyworlddd
04-21-2014, 19:50
Вече от 4 месеца пия Диане35, поради нередовен цикъл и акне,което сравнително ми се изчисти, но забелязвам, че започва да ми се образува много целулит по краката и задника, при положение, че съм слаба - 45кг и преди не съм имала този проблем, затова смятам, че се дължи на хапчетата. Въпросът ми е след като ги спра, цикълът ми отново ли ще си възвърне предишното състояние, както преди да ги почна и акнето отново ли ще се появи?

kalpazanka
04-22-2014, 07:30
Да.

Щитовидна жлеза изследвала ли си, преди да започнеш да пиеш ОК?
Пускала ли си изследване за склонност към тромбози, изследвала ли си чернодробни проби? Ехо на корем правила ли си?

LadyDi
04-22-2014, 08:56
душата, ти я застреля... тия работи и аз не съм ги правила преди да почна да пия хапчета...

kalpazanka
04-22-2014, 13:02
Душата, и на мен навремето никой не ми каза да ги правя тия изследвания, затва съм в потрес, шок и ужас имам ли разширена дясна камера или само задебелена междукамерна преграда.
И като кажа за преживяната белодробна емболия, реакцията е общо взето една и съща- Късметлийка съм, че съм останала жива.

LadyDi
04-22-2014, 13:11
Ама това не е масов случай при приемане на противозачатъчни. Аз не съм чувала да се назначават подобни изследвания, за да ти предпишат контрацептиви, а имам доста познати, които пият. Включително майка ми, от години.
Аз си ги пих кротко в продължение на година и не съм имала никакви проблеми.

kalpazanka
04-22-2014, 13:19
Тва, че не е масов случай, не оправдава безхаберието. На който се случи, обикновено му е за последно.

smileyworlddd
04-22-2014, 17:47
Само Ехо на корем съм правела и всичко беше наред.

Djara
04-23-2014, 06:05
Само Ехо на корем съм правела и всичко беше наред.
Няма никаква взаимовръзка между корем и хормонални лекарства. Диане 35 е медикамент с много странични действия. Във Франция бяха (може и все още) прекратили изписването му.
Има и други алтернативи, потърси друго лекарско мнение. Диане 35 е много силен.

kalpazanka
04-23-2014, 07:07
Няма никаква взаимовръзка между корем и хормонални лекарства.

Чернодробният аденом е абсолютна контраиндикация за прием на естрогени!!!


А неизследване на коагулационен статус и ч.д. биохимия оставям без коментар.

doctors
04-27-2014, 10:19
Колежката,Калпазанка много добре ви е казала нещата.Подкрепям я напълно.
Преди започване на хормонални препарати било контрацептиви или хормонално заместителна терапия има определен минимум от изследвания които би било хубаво да се направят.А това,че този минимум не се прави е друг въпрос.
Задължителни са следните изследвания:
1.АГ преглед с цитонамазка
2.Преглед на млечни жлези - за да се установи какво е състоянието им преди прием,защото в резултат на такива препарати е възможно да се образуват някой неща в тях.
3.Ехо на коремни органи
4.Хормонални изследвания
5.ПКК и биохимия - чернодробни проби!!!!
6.ЕКГ
7.Урина

Този набор трябва да го има преди да почнете хапчета и както казах по-горе това,че не се прави не е добре.Но който държи на здравето си и изисква от лекарите ще си го направи.

Поздрави!