PDA

View Full Version : Проблем с компютъра ми :D



koko95
04-22-2014, 13:52
Помагайте да си оправя компютъра.С windows xp е :D , нещо напоследък стана бавен, лампичката за хард диска започна да свети доста и пс-то забива.Процесора не се товари постоянно на 100%.Рам паметта е доста -2,05 гб в момента при наличие на 2гб, даже под 2 гб защото част се заделя за вграденото видео intel q35 chipset.Ta вчера разкачих процесора и му смених термопастата с от тея най-евтините за 2 лева, също така рам паметите( 2х1гб) ги разкачих и пак ги закачих.След това като го пуснах почна да издава ПИИИИИИПП , ПИИИИИППП и да чеква за dhcp , и след това се пуска уидолса.Помагайте. Рам паметта се товари доста.Процесора е Pentium e2160 със зададено използване и на 2-те ядра.Хард диска е WDC WD800JD-55MUA1.Компютъра е леново с лепенки на него windows vista, energy star и core 2 duo, но процесора незнайно защо не е core 2 duo, също така windowsa е пиратски xp.Също така има един допълнителен вентилатор за охлаждане под захранването.На захранването пише Lite on.

koko95
04-22-2014, 13:54
Също така от хард диска се чува звук като стържене :D или от компютъра някъде не знам :D.

saruhi
04-22-2014, 13:59
Преди да нанесеш термопастата почисти ли хубаво? Освен това има голям шанс да ти е засъхнала пастата и да ти грее процесора колкото щеш... Ползвай качествени продукти, а не ментаци от 2лв... ;)

koko95
04-22-2014, 14:02
Преди да нанесеш термопастата почисти ли хубаво?

Ако имаш предвид дали съм почистил компютъра добре, ами нямаше изобщо прах,защото скоро беше почистен.Странно :О момиче да пише в тема за компютри :D :P .

saruhi
04-22-2014, 14:05
Случват се и такива аномалии :D Имам предвид там,където нанесе пастата дали почисти преди това?

koko95
04-22-2014, 14:11
Случват се и такива аномалии :D Имам предвид там,където нанесе пастата дали почисти преди това?

Махнах старата със салфетка, на процесора и на вентилатора.Ето и снимка от Aida (sensor):
http://prikachi.com/images.php?images/638/7285638J.jpg

Също така вентилатора , те са 2 вентилатора един върху друг започнаха да бучат повече, смисъл да се въртят с по-голяма скорост :D. Офф кво говоря, охладител+ вентилатор де.

saruhi
04-22-2014, 14:28
Едно е сигурно-че не ти охлажда като хората. Старата вместо със салфетка е най-добре да я махнеш с тампонче, което не оставя власинки и отгоре равномерен слой вече да сложиш от новата,съвсем тънък. Друг вариант е да си сложил повече отколкото трябва и да си предизвикал обратен ефект..

koko95
04-22-2014, 14:32
Едно е сигурно-че не ти охлажда като хората. Старата вместо със салфетка е най-добре да я махнеш с тампонче, което не оставя власинки и отгоре равномерен слой вече да сложиш от новата,съвсем тънък. Друг вариант е да си сложил повече отколкото трябва и да си предизвикал обратен ефект..

Не съм предизвикал обратен ефект!Охлажда по-добре от преди и по-малко забива,но забива пс-то.Вие като слагате много малко и не охлажда добре.Смисъл сложих навсякъде равномерно тънък слой от най-евтината термопаста- на процесора и на охладителя.

saruhi
04-22-2014, 14:35
Е преди термопастата какви температури достигаше-390 по Целзий? :P

koko95
04-22-2014, 14:36
Е преди термопастата какви температури достигаше-390 по Целзий? :P

Не съм гледал, ама май пак същите :D . Ти май не си запозната много добре с температурите :D , при 390 градуса по целзий процесора ще спре да работи завинаги.

saruhi
04-22-2014, 14:39
Това ти казвам.....

koko95
04-22-2014, 14:42
А какво значи тоя звук при пускане на компютъра ПИИИИППП , ПИИИИППП и после чеква за dhcp ?Също така днеска ми даде син екран :D .

saruhi
04-22-2014, 15:07
Писукането най-вероятно ти е от BIOS-а. Възможен вариант е някое пиларче да си изкривил като си барникал с термопастата и да не се свързва тока към някоя част и да не ти зарежда дадения файл,откъдето може и да ти е синия екран...за друго не се сещам честно казано.. А изключва ли ти сам?

koko95
04-22-2014, 15:24
Писукането най-вероятно ти е от BIOS-а. Възможен вариант е някое пиларче да си изкривил като си барникал с термопастата и да не се свързва тока към някоя част и да не ти зарежда дадения файл,откъдето може и да ти е синия екран...за друго не се сещам честно казано.. А изключва ли ти сам?

Не се изключва сам.Пиларче не се вика, вика се пин.Не съм изкривил пин, защото го извадих съвсем леко,докато го държах в ръката го намазах и съвсем леко го пуснах и си пасна перфектно.Ако пина беше изкривен изобщо нямаше да работи процесора.

saruhi
04-22-2014, 15:50
Душицо златна, от години се занимавам с компютри,главно хардуер, не казвай на кака ти на кое как да вика :P Щом мислиш,че си прав-твоя воля. Казвам ти според мен как е,вече ти си преценявай ;)

koko95
04-22-2014, 15:52
Процесора не пада под 69 градуса,тоест прегрява и за това забавя.С по-усилено охлаждане е , охладител+ вентилатор закачен на охладителя.Какво да правя да не прегрява процесора?

saruhi
04-22-2014, 15:53
Вземи си USB вентилаторчета :D:D

koko95
04-22-2014, 15:56
Душицо златна, от години се занимавам с компютри,главно хардуер, не казвай на кака ти на кое как да вика :P Щом мислиш,че си прав-твоя воля. Казвам ти според мен как е,вече ти си преценявай ;)

Аз също се занимавам от години с хардуер и софтуер по-малко.Хаха кака ти :D, по-скоро аз съм ти батко, 95 набор съм :D . Напиши в чичо ти Гугъл пиларче на процесор и пинове на процесор , и ще разбереш кое е правилното ;)

koko95
04-22-2014, 16:46
Последно май се оказа Fan failure,просто преди пс-то не го е отчитало и след като съм разкачил охлаждането+вентилатора на процесора и е започнало да го отчита с пиииип пиииип.Утре ще пробвам с друг охладител+вентилатор(работ ещ) да видим.

npp
04-22-2014, 17:07
...

процесорът ти е core 2 duo технология макар и на него да пише pentium

може вентилаторът на процесора да е "сдал багажа"

пп. и аз останах изненадан от това, че момиче разбира толкова от хардуер

saruhi
04-22-2014, 17:21
Говорех за пиларчетата,не за пиновете...пилар-отдолу....пин-отгоре!

п.п: 93 набор пък съм аз :)

Auriss
04-22-2014, 18:16
koko kokooo всеки път като ти чета темите ме хваща мигрената.

след като съм разкачил охлаждането+вентилатора на процесора и е започнало да го отчита с пиииип пиииип.
:cool: :cool: :cool:

koko95
04-22-2014, 22:41
koko kokooo всеки път като ти чета темите ме хваща мигрената.

:cool: :cool: :cool:

Имам предвид, че след като разкачих охлаждането на процесора, намазах го с термопаста и процесора го намазах с термо паста , отново сложих намазаното охлаждане с нова термопаста , и започна да издава този звук: ПИИИП ПИИИИП.Този звук е защото Fan-а е Failure.

koko95
04-22-2014, 22:42
Утре,тоест днеска ще пробвам процесора с друго стоково 100% работещо охлаждане да видим .

koko95
04-24-2014, 16:39
Купих си CM ОХЛАДИТЕЛ X DREAM I117 за 20 лева става за 1155/1156 и 775, но е с 3 пин-а connector,а мойто дъно е с 4 и не мога от никъде в София да си намеря преходник.Проверих в 5 магазина няма-plesio,reset computers,technomarket,technopolis и jar .Помагайте

npp
04-24-2014, 18:24
ето инфо по въпроса: http://www.allpinouts.org/index.php/Motherboard_%28CPU%29_4_Pin_Fan

koko95
04-25-2014, 15:32
ето инфо по въпроса: http://www.allpinouts.org/index.php/Motherboard_%28CPU%29_4_Pin_Fan

Не го разбирам тва, пробвах да свържа 3 пиновия фан с 4 пиновото дъно, но вентилатора не тръгна да работи.Кабела на 3 пиновия фан е черен за свързване.Помогай.Мерси .

npp
04-25-2014, 16:40
не става ли така както е показано на картинката: http://www.allpinouts.org/index.php/File:Connector_mbfanpwm_3to4pin.png?!

JDeel
04-25-2014, 22:14
Това с пастата дето се нанася на процесорите... оф. Аз каквото съм си играл досега с такива неща, впечатлението ми е че и с паста и без паста е все тая. То нека има паста колкото да не е без хич, но и да е без хич разликата няма да е десетки градуси. Това дето е над пастата се оказва доста по-важно. Та затуй браво за новия охладител, дано да покаже задоволителни резултати :)

koko95
04-26-2014, 16:22
Това с пастата дето се нанася на процесорите... оф. Аз каквото съм си играл досега с такива неща, впечатлението ми е че и с паста и без паста е все тая. То нека има паста колкото да не е без хич, но и да е без хич разликата няма да е десетки градуси. Това дето е над пастата се оказва доста по-важно. Та затуй браво за новия охладител, дано да покаже задоволителни резултати :)

Ама как, бе младеж, как да го свържа ? :D С 3 пина е fan-а , а дъното е с 4 пина.Търсих преходник да го свържа faн-а в захранването, но не намерих.Помагайте.

koko95
04-26-2014, 19:22
Дъното е строшено :D и не можах да сложа cm x dream i117 та взех вентилатора от него и го боднах на стария охладител.Температурите станаха 30 градуса.Само забравих да сложа термопаста върху охладителя,дано не е фатално да го р разкачам пак :D . Но нещо пак е бавен компютъра :D , но малко.

koko95
04-26-2014, 19:55
Разкачих пак охладителя и нанесох малко повечко термопаста и процесора доста добре се залепи с охладителя.Като е малко повечко пастата и има , и на охладителя паста температурите са по-малко с около 6-7 градуса ;) . Като чели забиването се махна с повечкото термопаста на процесора , доста сложих смисъл с това количество термопаста бих намазал едната си обувка цялата :D,но с тънък слой :D.

koko95
04-27-2014, 12:26
Пак се чу пип и компютъра пак заби .