PDA

View Full Version : Въпрос относно антивирусната Comodo internet security



betterman
04-23-2014, 05:51
Здравейте, от скоро забелязах че програмата Comodo стартира много от програмите които ползвам в безопасна среда и слабо ограничени! до каква степен ограничава работата на дадена програма по този начин тази антивирусна? пак ли си работят напълно нормално в тази среда или има ограничения на работата? работя предимно с графични програми, текстови програми напълно безвредни и безопасни но не ги разпознава като такива, от както я инсталирах ми прави тези проблеми! също така ограничава им достъпа до други файлове и настройки
http://prikachi.com/images/382/7287382P.jpg

anonymous908491
04-23-2014, 09:19
Хахахаха, АВ на български.
Тия две опции ' повече не изолирай' и ' изключи уведомленията' да не са сложени за красота.
Изолират се не на база проверени или безвредни, а според подписа.

koko95
04-23-2014, 22:20
Купи си panda global protection!

betterman
04-24-2014, 11:28
Абе не ти искам съвет кво да си купувам! на теб пък нищо не ти се разбира от изречението

JDeel
04-25-2014, 22:34
Хубаво е когато човек ползва някоя програма да знае за какво я ползва. Ей за това винаги се учудвам на хората дето слагат антивирусна без дори да знаят за какво им е и как да работят с нея. Нямам си на идея що за глупост е това съобщение на това Comodo, изглежда ми като откаченото UAC на Windows, или с други думи - много шум за нищо. И все пак очевидно програмата ти е на български, значи какво можеш да направиш - примерно да влезеш в опциите и да разгледаш какви отметки има там, а после да разгледаш ако има Help или някакъв вид документация, за да си наясно какво е това говедо дето си го сложил да те тормози излишно.

Иначе аз като някой дето съвсем не си пада по антивирусните мога да кажа, че си харесах антивирусна. Открих, че Windows 8 си имал такова нещо вградено - Windows Defender. Ахъ, сега го открих. И хубавото е, че си е вградено, не изглежда да е тежко и даже може да се спре! Какво по-хубаво от това, кат ти кеф сканираш, през останалото време си се кефиш на живота и компютърните проблеми от друго естество :)

betterman
05-01-2014, 14:44
Инсталирах я за да не ми влизат в компа разни познати хакери... наистина не я разбирам тази антивирусна, уж за добро а сега маи си прецаках нормалната работа с програмите, винаги щом ги стартирам ги ограничава като слабо ограничени ;( ползвам и Eset но с нея тези проблеми ги нямам на пръв поглед или греша?

anonymous908491
05-01-2014, 17:27
Хубаво е когато човек ползва някоя програма да знае за какво я ползва. Ей за това винаги се учудвам на хората дето слагат антивирусна без дори да знаят за какво им е и как да работят с нея. Нямам си на идея що за глупост е това съобщение на това Comodo, изглежда ми като откаченото UAC на Windows, или с други думи - много шум за нищо. И все пак очевидно програмата ти е на български, значи какво можеш да направиш - примерно да влезеш в опциите и да разгледаш какви отметки има там, а после да разгледаш ако има Help или някакъв вид документация, за да си наясно какво е това говедо дето си го сложил да те тормози излишно.

Иначе аз като някой дето съвсем не си пада по антивирусните мога да кажа, че си харесах антивирусна. Открих, че Windows 8 си имал такова нещо вградено - Windows Defender. Ахъ, сега го открих. И хубавото е, че си е вградено, не изглежда да е тежко и даже може да се спре! Какво по-хубаво от това, кат ти кеф сканираш, през останалото време си се кефиш на живота и компютърните проблеми от друго естество :)

Сладур, имам чуството, че си жена в мъжко тяло, ако си в мъжко тяло.
АВ го избирал по красота, защото толкова разбираш.



Инсталирах я за да не ми влизат в компа разни познати хакери... наистина не я разбирам тази антивирусна, уж за добро а сега маи си прецаках нормалната работа с програмите, винаги щом ги стартирам ги ограничава като слабо ограничени ;( ползвам и Eset но с нея тези проблеми ги нямам на пръв поглед или греша?

Ти акъл нямаш, тия проблеми трябва да са ти последна грижа.

npp
05-01-2014, 18:30
Инсталирах я за да не ми влизат в компа разни познати хакери... наистина не я разбирам тази антивирусна, уж за добро а сега маи си прецаках нормалната работа с програмите, винаги щом ги стартирам ги ограничава като слабо ограничени ;( ползвам и Eset но с нея тези проблеми ги нямам на пръв поглед или греша?

трябва да намериш тази опция в настройките на програмата, доколкото си спомням имаше изолиран режим за програмите, или превключваш на него, или правиш всеки процес да се стартира свободно - comodo не са лесни за употреба от всеки потребител, затова ако имаш около 30-40лв., ти препоръчвам да си купиш norton internet security, просто инсталираш и забравяш за настройки, плюс това е най-добрата защита, по-добра от comodo и от zonealarm

betterman
05-03-2014, 02:25
не мога да се оправя с тая антивирусна, зададох в настройки да не ограничава Lyx, Flash и photoshop-a и пак си знае нейното, поставя ги в безопасна среда и слабо ограничени ;(

npp
05-03-2014, 15:34
просто още не си научила как да я настройваш, иначе comodo е една от най-добрите защити в момента, дори рейтингът и в някои ревюта я посочва като най-добра за тази(2014та) година, просто трябва да разгледаш внимателно всички настройки и да отмахнеш вече зададените ограничения от там, и не кликай (на) никакви ограничения за програмите, които ползваш, като четеш внимателно изскачащите съобщения/менюта и преценяваш адекватно (ползвай опцията дето запомня програмата и не пита повече) - добре е да познаваш всички процеси на твоя комп, в интернет има информация за тях, просто трябва да напишеш името на файла в google, примерно sharedintapp.exe, и след това от излезлите резултати отваряш линковете от рода на: what is sharedintapp.exe?, process information, и пр., и внимавай да не се подвеждаш, защото в някои от онези линкове можеш да прочетеш, че даден безвреден процес е уж зловреден, затова запомни и ползвай сайтовете, в които инфото е най-вярно и достатъчно изчерпателно