PDA

View Full Version : Преинсталиране без загуба на данни?



DoctorSatan666
04-23-2014, 16:32
Ситуацията е следната: Имам инсталирано XP, което вече сдава багажа и искам да го преинсталирам. Проблема е че идиотите, които са го инсталирали, не са разделили твърдия диск и имам само един дял, на който е уиндоус и всичко останало. Има ли вариант за нова инсталация, без да се налага да форматирам целия диск т.е. без да си загубя всичката информация? Примерно някаква програма или пък вградена функция на XP, която от свободната памет да направи нов дял, там да си прехвърля всичко и чак след това да преинсталирам?

anonymous908491
04-23-2014, 17:02
Ako 100гб ти стигат, ще е по-добре да си направиш регистрация в meil.ru и да си прехвърлиш всичко в облака, след това при преинсталацията ще си направиш два дяла.

dimitar_ak
04-23-2014, 20:02
Свали си нещата и инсталирай на чисто. Помисли и за вариант да изхвърлиш XP. Тази система отива в миналото.

RapExotic
04-25-2014, 15:20
Не можеш ли да ги копираш важната информация в диск D:// и да си форматираш спокойно?

OoVasKoO
04-25-2014, 16:36
Не можеш ли да ги копираш важната информация в диск D:// и да си форматираш спокойно?


Проблема е че идиотите, които са го инсталирали, не са разделили твърдия диск и имам само един дял, на който е уиндоус и всичко останало.

Направи както каза papugai, регистрирай се тук: https://e.mail.ru/signup?from=authpopup
Качваш си важните файлове, форматираш твърдия диск, правиш два дяла и инсталираш.

JDeel
04-25-2014, 22:19
Имаше една програма Partition Magic Drive Image дето е за правене на дялове, ама ако нямаш много празно пространство по-добре не се занимавай. Следващите Windows си имат такова вградено, ама дали си заслужава да пробваш нещо по-ново от XP... ако си с 2GB RAM и повече - да, ако си с 1 - може да се пробва без много надежди, ако нямаш и 1 - не се и надявай.
Както казват можеш да качиш файлове нейде, но иначе си вземи някой външен хард - за това което са, направо са си без пари.