PDA

View Full Version : Не искам да я обичам повече



Анoнимен
04-23-2014, 23:06
Започнах връзка с едно момиче, влюбих се, но тя не ме харесва повече, а никога не се е влюбвала в мен. Затова реших да спра да я обичам. Дори да се променят нещата и тя да се влюби в мен (въпреки че това е невъзможно да стане), пак не искам нищо с нея, искам дамо да си премахна чувствата - категоричен съм.

Минаха 1-2 седмици откакто го реших, категорично изгубих желание и надежда изобщо да съм влюбен в нея и да има каквото и да е с нея, но въпреки това не мога да спра да мисля за нея.

Същевременно в живота ми се появиха нови ангажименти които изискват концентрацията ми. Знам че ако го оставя ще си отмине само с времето, но искам да стане възможно най-скоро, не мога да мисля докато съм влюбен в нея.

HollyGolightly
04-24-2014, 02:11
искам дамо да си премахна чувствата - категоричен съм.
Е, щом си категоричен в решението си, ей сега ще ти дадем едно заклинание и ще се оттърсиш от всички чувства 8-)

Не знам какво очакваш да постигнеш с тази тема

RapExotic
04-24-2014, 17:00
Отиваш в контрол панел, в меню "чувста", маркираш избраната девойка и натискаш "Remove". После може да дадеш един Рестарт с 2-3 чашки уиски и си готов. :D

skatew
04-24-2014, 17:48
Брат не става така... гледай да не мислиш за момичето и ще започнеш с времето да се сещаш по-малко. Аз не мисля, че съм спрял да я обичам, но се сещам по-рядко колко много я обичам реално..

BeTheOne
04-24-2014, 19:20
Чувствата са част от нас. Това ни прави хора. Не можем да пренебрегнем чувствата. От друга страна имаме качеството саморефлексия, което също е уникално за хората. Тоест можем да се самоанализираме. Чувството го има и нищо не можеш да направиш за да го махнеш. Можеш обаче да разбереш ситуацията, да разбереш, че можеш да живееш с него.

Много е интересно, когато някой каже: "Обичах, но вече не". Това просто не е вярно. Щом един път го е имало това чувство - винаги ще го има. Друг е въпросът дали ще дадеш израз, свобода и интерпретация на това чувство.

В общия случай времето помага. Когато имаш други ангажименти дори е по-добре. От теб зависи, от дисциплината ти и желанието ти да се занимаваш с това, което е на дневен ред, а не да оставяш мислите да те водят в нежелана посока.


Поздрави!


BeTheOne

Анoнимен
04-24-2014, 20:36
"Невъзможно".

Мозъка е толкова сложен, няма невъзможни неща, има само "не знам". Разбирам, че е много трудно, но се надявам някой вече да има решение. Успях да направя някои неща които облекчиха нещата, но ефекта е доста ограничен и ми трябва по-ефективно решение. Надявам се някой да има ефективни идеи. Благодаря

DarkTemplar
04-25-2014, 21:56
Иди на психолог, той може би ще ти даде по-адекватен съвет.

sramejlivkaa
04-25-2014, 22:34
Брат не става така... гледай да не мислиш за момичето и ще започнеш с времето да се сещаш по-малко. Аз не мисля, че съм спрял да я обичам, но се сещам по-рядко колко много я обичам реално..

Става то, става!

DeeDFTW
04-27-2014, 08:49
Концентрирай се в други неща като спорт, приятели например и доста бързо ще я забравиш :) при мен поне така се получи де, сега си излизаме просто като приятели, но не е същото , както преди , когато имах чувства към нея ;)

fenastz
04-27-2014, 20:49
Намери друга

WayWard
04-28-2014, 19:25
Отиваш в контрол панел, в меню "чувста", маркираш избраната девойка и натискаш "Remove". После може да дадеш един Рестарт с 2-3 чашки уиски и си готов. :D

След рестарта влизаш в app store и си намираш нова.

Mr.Killer
04-29-2014, 21:26
Пробвай със свръх доза! :D

skatew
04-30-2014, 19:11
“И най-милото ще отмилее, и най-близкото става далечно.”
— Пеньо Пенев, “Пътека”

yakuza_
04-30-2014, 19:44
секунда да си взема пикнята от кентавър и книгата за екзорсизъм

bebeemalko
04-30-2014, 22:18
Ако ставаше така, този раздел във форума нямаше да го има.

dickiesx.
05-01-2014, 03:23
Концентрирай се в други неща като спорт, приятели например...

То хубаво, ама не си ли се замислял следното: Играеш футбол (вид спорт) обаче си казваш "Еййй сега ако беше тук да ме види как играя .. много щеше да е яко." или пък "Ако беше тук при НАС (с приятелите) щях на всички да покажа че това е моето момиче...". И такива подобни, според мен не става така ;)

DeeDFTW
05-03-2014, 07:10
То хубаво, ама не си ли се замислял следното: Играеш футбол (вид спорт) обаче си казваш "Еййй сега ако беше тук да ме види как играя .. много щеше да е яко." или пък "Ако беше тук при НАС (с приятелите) щях на всички да покажа че това е моето момиче...". И такива подобни, според мен не става така ;)
Пич при мен стана нещо подобно. Играя футбол в отбор и съм централен нападател. Последните мачове направо мачкаме наред и вкарах някои важни голове при което на последния мач бившата ми писа , че ще дойде , за да ме гледа... Това се случи вчера всъщност и познай :D Бихме и вкарах пред нея , така че да , може и това да е стимул да играя по-добре, но не зная .. Като че ли при мен няма голямо значение дали тя ще е на мача или не (каза ми , че съм играл много добре и съм вкарал много хубав гол и че ще дойде пак на следващия мач :D )