PDA

View Full Version : Защо нямам приятели.. защо така



rebecca7
04-24-2014, 15:32
Момиче в 8 клас, първа година в гимназия и нов клас. Всичко беше наред отначало, но след няколко месеца след започването на новата уч. година няколко хора започнаха да ми се ебават. Това спря за малко и наскоро пак се започна. От 3,4 човека станаха 20. Нищо не съм им направила. Няма за какво да ме подиграват, освен да ме имитират. Измислиха ми прякор. Казват, че съм "много хубава". И да, според мен съм красива и не, не само аз мисля така.
През междучасията и дори по време на часът се провикват и викат: "ей красавицата" и да им се "сопна", 20 човека ми скачат, г-жите не могат да ги озъптят. В класа имам 3,4 човека, с които си говоря нормално. Едната ми по- близка приятелка, започна да ме лъже, за да не идвам с нея някъде, подценяваме... и изобщо ситуацията е леш. В у-ще НЯМАМ приятели. Дори тези 3 момичета, с които уж се разбирам, започнаха да ИСКАТ да ме командват..
А момичетата, които отначало не ме харесват настройват и от ученици от други училища срещу мен..
Вече не знам какво да правя, няма да се преместя, толкова исках да съм с точно тази паралелка и се потрудих да влезна в тази гимназия.

BlackEyedPeas
04-24-2014, 15:46
Ох, еми, мила, няма как да стане всичко изведнъж. Просто.. приеми го, че така ще е известно време. Знаеш ги в днешно време, ако не си кифла или имаща до тук поне няколко броя гаджета, значи си някаква странна и не си за тях. Другата година има шанс да спрат с това, защото през ваканцията всеки изключва за даскало и после може да са като нови хора. Или е обратното - била си злобна кифла, за която града говори не малко и точно затова ти се подиграват. Нали знаеш - или си едното, или другото.

Lighting
04-24-2014, 15:50
Може би и в теб се крие причинaтa. Все пaк едвa ли случaйно сa ти измислили този прякор. Aко сaмо им кaзвaш колко си хубaвa, кaк ми стои новaтa тенискa и т.н, неочaквaй хубaво. Освен товa то имa знaчение и кaк се обличaш и кaк ходиш.

rebecca7
04-24-2014, 15:51
Не, не съм била злобна кифла, градът не е говорил за мен и да. Обикновена съм си, но е поддржам адски много, не съм надута и не знам.. те са обратното- адски надути и злобни, но като ги видиш се плашиш. Всички в тоя град са такива.

rebecca7
04-24-2014, 15:54
Може би и в теб се крие причинaтa. Все пaк едвa ли случaйно сa ти измислили този прякор. Aко сaмо им кaзвaш колко си хубaвa, кaк ми стои новaтa тенискa и т.н, неочaквaй хубaво. Освен товa то имa знaчение и кaк се обличaш и кaк ходиш.

НЕ! На никого не съм споменавала, че се харесвам примерно в еди коя си дреха или коя прическа ми стои добре. Нито, че се смятам за маалко красива(звучи странно)Просто съм адски суетна, но не и в у-ще. Обличам се, обличам се.. как да се обличам.. дънки, кецове, тениска/блуза или понякога нещо по- различно..

nickymiz
04-24-2014, 15:58
Знаеш ли какво...като вървя из даскало забелязвам, че още от 5-ти клас се убиждат, бият се и какво ли не. И не само 5-ти клас...аз съм в 11 клас и мога да ти кажа, че и на тези години има същите индивиди, които описваш. И няма какво да направиш...Бъди себе си, бъди перде, тегли им чертата и да не ти пука за такива невъзпитани хора :) И другото - не прави грешката, чрез всякакви действия, средства и думи да се опитваш да им се харесваш, защото това би ги кротнало за кратко и после пак ще започнат... И ако си малко по-буен характер сложи ги 1-2 пъти на мястото им пък може и да си научат урока :)

Lighting
04-24-2014, 16:01
Точно от товa се опaсявaх. Сaмо зaщото не си нaдутa и не си кaто тях сa ти измислили тaковa име.

A другите кaк се обличaт и фукaт ли сa те.

rebecca7
04-24-2014, 16:01
Аз често ги слагам на място, но те са някакви олигофренчета, смеят се и почват да ме имитират.. те не могат да скърпят едно изречение като хората.. просто са такива

rebecca7
04-24-2014, 16:08
Точно от товa се опaсявaх. Сaмо зaщото не си нaдутa и не си кaто тях сa ти измислили тaковa име.

A другите кaк се обличaт и фукaт ли сa те.

Те са лигльовци, само се лигавят..
Обличат се като мен, но по-... простакински.. по- спортно...
Ами фукат се.. нещо такова, едната ако има нов телефон и в съседните класове знаят..

Но все пак не разбирам смисъла да ми казват "красива"(сарказъм) и богинята на красотата (отново сарказъм)

nickymiz
04-24-2014, 16:10
Ясно - говоренето с тях няма да помогне... Аз лично съм на мнение, че действията оказват по-голямо влияние отколкото думите. Ако бях на твоето място досега да съм им хвърлила една гора бой, въпреки че не е правилно и може да си навлечеш проблеми в училище.

Lighting
04-24-2014, 16:14
Aми от тaзи информaция дето дaвaш и aз се чудя.

xNarcisseNoir
04-24-2014, 16:17
Нямаш приятели,защото всички все някога показват колко добре възпитани са те. Нямат елементарното уважение към едно момиче... С думи май няма как да се оправят нещата. Покажи им, че въобще не се интересуваш от техните простотии. Бъди силна! Успех! :)

BlackEyedPeas
04-24-2014, 16:24
Явно си казала нещо за едната, дори доста дребно да е, някакъв коментар и да не го помниш и другата го е чула или се е "изтървала" (това може навсякъде да се случи, все пак не забравяй, че общуваш с хора, които по някакъв друг начин ще познават някой, за който не си и предполагала) и оттам е настроила всички срещу теб с причина. Наистина, дори кифлите няма да скочат първи без да си намерят причина да се хванат (нищо, че обичат да се заяждат, но между заяждане и това твоето има разлика), а щом говорим за настройване - нещо има в цялата история.

~LadyCrawley~
04-24-2014, 16:28
Измислиха ми прякор. Казват, че съм "много хубава". И да, според мен съм красива и не, не само аз мисля така.

Хмм, тук май се крие проблемът. Защо не "тъпа", "бавна", "особнячка" и тн? За да ти се подиграват точно с това и да твърдиш, че самочувствието ти е подкрепено и от думите на други хора, вероятно си изръсила нещо не както трябва. Занимаваш ли се професионално с нещо в тази област? Модел, актьорско майсторство? Знам ли, ако им го навираш на всички в лицето, нормално да тръгнат да ти се зъбят..

rebecca7
04-24-2014, 16:32
настройват, настройват.. няколко хора са свидетели на това как ме обиждат

rebecca7
04-24-2014, 16:36
Хмм, тук май се крие проблемът. Защо не "тъпа", "бавна", "особнячка" и тн? За да ти се подиграват точно с това и да твърдиш, че самочувствието ти е подкрепено и от думите на други хора, вероятно си изръсила нещо не както трябва. Занимаваш ли се професионално с нещо в тази област? Модел, актьорско майсторство? Знам ли, ако им го навираш на всички в лицето, нормално да тръгнат да ти се зъбят..

Не, не съм модел(за жалост :D) и не се занимавам с актьорско майсторство. Иначе и тна тъпа са ме обиждали и то не веднъж, но чисто и просто оценките ми са много по- добри от техните..
Нищо не съм изръсвала. Страстта ми към гримирването, гримовете, козметичните продукти си е тайна.
Нищо не навирам в лицата им, просто се гримирвам, никой от класа не си слага очна например..

BlackEyedPeas
04-24-2014, 16:38
Ами те вариантите са два - говориш много за някой или говориш много за себе си. Според мен оттам са те погнали.

The Cheetah
04-24-2014, 17:08
Ако си стеснителна и не говориш много..
Но по- добре говори с учител, училищен психолог!

Karina..!
04-24-2014, 17:21
На тази възраст, каквото и да правят им омръзва. Има начин просто да ги търпиш, но да се опитваш да общуваш с останалите.

ot_teb_zavisi
04-24-2014, 17:34
Просто още в началото са се сформирали групичките и са те приели за жертвата.И аз бях нещо такова в 8 клас,имах семейни проблеми,бях с ниско самочувствие,знам за какво говориш.Промяната ще е наистина трудна,трябва да се бориш сама срещу почти целия клас,но ако наистина го искаш ще ги накараш да те уважават ;) Ако искаш пиши на лично,мисля че мога да ти помогна

Kukuto
04-24-2014, 18:08
И аз съм от самотните вълци,не не приятелите ми започнаха да бягат от мен,а аз ги разкарах! :)

Kukuto
04-24-2014, 18:15
Страстта ми към гримирването, гримовете, козметичните продукти си е тайна.
Нищо не навирам в лицата им, просто се гримирвам, никой от класа не си слага очна например..
Ето я причината. Те виждат,че искаш да си хубава(използвайки тези гримове) и се дразнят! Ако наистина беше красива нямаше да ти измислят подобен саркастичен прякор! Спри ги тези гримове,че полеят ли т с една кофа вода,истината ще излезе наяве! :D

ws975
04-24-2014, 18:35
zdrasti prochetoh za tvoq problem,poznavam edno momche koeto beshe kato teb postoqnno go obijdaha daje i go bieha pri nego sega polojenieto se normalizira ot samo sebe si no pri teb po dobre gi sloji na mqstoto i pokajii im che i ti si chovek ne i se davai

Kukuto
04-24-2014, 18:41
http://9gag.com/gag/ay5Z4GV - За това говоря!

rebecca77
04-24-2014, 18:48
Ето я причината. Те виждат,че искаш да си хубава(използвайки тези гримове) и се дразнят! Ако наистина беше красива нямаше да ти измислят подобен саркастичен прякор! Спри ги тези гримове,че полеят ли т с една кофа вода,истината ще излезе наяве! :D

кажи ми, че се шегуваш :D
слагам една тънка очна линия

Kukuto
04-24-2014, 18:59
кажи ми, че се шегуваш :D
слагам една тънка очна линия
Няма как да знам! Само предполагам. :D

desperedbob
04-25-2014, 06:04
с к'фо ти се подиграват?

Lighting
04-25-2014, 15:17
Зaщо просто не попитaш някой от по-блиските ти момичетa.

Mischeto
04-28-2014, 21:41
Ако си стеснителна и не говориш много..
Но по- добре говори с учител, училищен психолог!

Ако говориш с очител ще дойдат и подигравки от рода на-клюкарка и т.н. и ще те намразят още повече.Аз ти предлагам два варианта
1.Сближи се с 1 момиче/момче(да има повечко приятели :д),и по някое време би трябвало да се сближиш с неговите/няйните приятли.
2.ОтМъЩеНиЕ!!!!Не говоря за малък номер или да ги затапиш,нито пък за такъв,от който да си навлечеш големи неприятности(е ако ще им отмъшаваш винаги ома последствивт,зависвт от ,,размера" на отмъщението).

Лия
05-07-2014, 12:41
Трябва да търсиш причина и в себе си. Вярно е, и другите изобщо не е редно да се държат така, но може би и в теб има нещо.