PDA

View Full Version : Премахване на коремчето



BlackEyedPeas
04-24-2014, 16:19
Ходя на фитнес от около месец и виждам разлика в краката си, доста по-стегнати станаха, но работата е там, че не точно тях исках да оправя. Или поне не сега. Доста е дълга историята, но накратко - ужасно избухлив човек съм, нервна до голяма степен съм и наистина трудно се овладявам. Преди беше доста по-зле, когато някой ме изнерви се е случвало да посягам, което не е хубаво за едно момиче. Сега поне вече не посягам, но бързо се паля и лесно мога да шибна шамар на някой, но тъй като го надраснах - станах устата и говоря каквото ми е на момента. Но преди година, година и нещо от тези нерви си образувах една глупост - от нервната почва, която явно е била доста силна, започнах да имам проблеми с яденето. Като цяло никога не съм била дебела или пълна, а съм имала слабо коремче. Започнах да не мога да преглъщам и в началото беше доста леко, не някакво сериозно, но с ускорение на времето в рамките на седмици стана наистина зле. Не можех да пия, да ям, нищо не можех да правя, което ме срина и дори стигна до депресия. В началото си мислеха, че явно имам рак на щитовидната жлеза, но забелязах, че и майка ми се правеше на много убедена, че било нещо нормално, за да не ме плаши и че съм си била здрава. Нямаше как да отида тогава на лекар, защото бяха зимни празници, но след няколко седмици отидох до личният, говорихме, той ми каза да правя йога и такива неща, за да съм се успокоявала и ми изписа някакви успокоителни. Да допълня, че от този проблем отслабнах драстично. Работеха точно 1-2 месеца и хайде пак наново се появи и ме пратиха на невролог. При него нищо не стана, оттам на психолог. Изписа ми едни доста сериозно лекарства, които ги пих половин година. Накрая обаче ми образуваха един проблем и трябваше да ходя на гинеколог и ми казаха да ги спра, но и аз вече бях доста по-добре. Но, естествено, за да ми помогнат, те трябва и да ми навредят и напълнях. Не много, но бях около 50 кг, а от тях станах на 60 кг. Не станах дебела, просто се появи малко по-голямо коремче и бедрата ми се издуха. Проблема ми с преглъщането не се зачести, дори сега пак си го има, но не е като тогава, за което съм благодарна. Имам просто усложнения заради нервите. Отидох при личният и ми препоръча да ходя с фитнес, където да съм си изливала нервите. Преди това пробвах у нас с домашни упражнения да отслабна, но нещо не ми се получават. Не съм силна в тази област, но на фитнес реших, че ще ми е по-лесно. Добра съм доста в кардиото, но куцам в упражненията. Започнах да ходя там и има разлика, краката ми станаха затегнати, но коремчето ми не се маха. Основно съм си на пътечката и легналото колело. Фитнеса не ми помага за нервите, но ме мотивира да отслабна. Не, то всъщност не съм станала дебела, но това коремче страшно много ме дразни и не държа да стана слаба, да си правя плочки и тн, а просто да го стопя. Но ето го и главният ми въпрос - как? На какво примерно да наблегна когато ходя там, кое би ми помогнало? Не искам с диети, защото.. е.. досещате се. Откакто това се случи, не искам да си помислям да се отказвам от храна. Не се тъпча безобразно, дори почти не ям, от край време съм си така. Най-много сутрин, ако съм първа смяна и вечер, много рядко обед. Или ако съм втора, сутрин пропускам и ям само на обед и вечер.

strawberry88
04-25-2014, 13:03
Лошо е да пропускаш хранения. Яж си сутрин, обед и вечер. Както и нещо малко за междинно. 5 хранения на ден ми се струват добре. 3 основни и 2 междинни. :д

BlackEyedPeas
04-25-2014, 14:12
Да, но се страхувам, че ще напълнея още повече, а и нямам много апетит през деня сякаш о.О

sramejlivkaa
04-25-2014, 14:49
Ами опитай се да си промениш хрнителните навици. Може в началото да ти е малко странно ако през деня нямаш, но би трябвало да свикнеш с този режим.

strawberry88
04-25-2014, 19:51
Да, но се страхувам, че ще напълнея още повече, а и нямам много апетит през деня сякаш о.О

Грешка номер 1 при отслабващите - да се страхуваш от храната и да си мислиш, че като не ядеш ще постигнеш нещо. :Д Ако ядеш както трябва, в нормални количества и качествена храна, всичко ще е ок. ;)

Jaune
04-25-2014, 20:28
И все пак не яж, ако не си гладна.

~LadyCrawley~
04-26-2014, 19:13
А ако яде когато е гладна и не яде, когато не е, наистина на какво повече да наблегне във фитнеса? Защото само правилното хранене не редуцира корема, трябва и упражнения.

Runaway11
04-27-2014, 14:31
А ако яде когато е гладна и не яде, когато не е, наистина на какво повече да наблегне във фитнеса? Защото само правилното хранене не редуцира корема, трябва и упражнения.

Напротив корем се редуцира точно с правилно хранене ;) Просто трябва да ядеш повече, защото метаболизмът ти определено се е забавил от намаляването на храната. Ако се храниш в нормални количества по 5-6 пъти на ден ще го забързаш. Също така пий 2 литра вода на ден, това също помага.

Jaune
04-27-2014, 14:45
Силови тренировки, кардио и по-умерено с храната.

SonataArctica
04-27-2014, 16:59
Храненето и го оплюхте. Нали се сещате, че не е лесно да се променят хранителните навици? На мен лично ми отне близо половин година да си оправя режима на хранене.

Мен ме интересува следното: какво ти е кардиото и кога го правиш.

BlackEyedPeas
04-27-2014, 21:11
Ами всеки вторник и четвъртък ходя на фитнес и примерно съм с режим - първо 15 минути изкарвам на пътечката и си бягам, после продължавам примерно половин час на останалите уреди и накрая последните 10-12 минути ги изкарвам пак на пътечката.

А за яденето - смисъл.. сложно е. Просто не мога да преглъщам, не защото съм вманиачена, че съм дебела, никога до сега не съм си го мислела. Нито съм анорексичка, а просто на психическа основа се появи това със затрудненото преглъщане. Просто ми е трудно да преглъщам сякаш има греда или нещо такова и "забравям" как се преглъща и оттам ми идва проблема с яденето, а не, че не желая да ям.

Runaway11
04-28-2014, 08:04
Ами прави си храните по-лесни за преглъщане - например плодовете и зеленчуците ги прави на смутита и ги пий, може също да си правиш по-често супи (пилешка, рибена, леща, крем супи) има много варианти просто трябва да свикнеш - сигурно не е приятно, но е по-добре отколкото да гладуваш ;)