PDA

View Full Version : Ако може някакви съвети :)



MissMurillo
04-24-2014, 21:31
Здравейте, следния ми въпрос е този - По колко часа трябва да бъдат първите зареждания на един таблет и понатам дали ще има значение по колко часа ще го зареждам ? Също така съм чела, че не било хубаво винаги да пада на 0%, но не е и хубаво постоянно да се зарежда до 100%. Моля, който разбира от тези работи, да ми даде някакъв съвет :) Благодаря предварително!

Mary_Jane_69
04-24-2014, 22:38
Ти батерията толкова ли я следиш?
Лично на мен не ми се психясва, не мисля че това, което описа е изобщо удачно за практикуване.

С две думи...

npp
04-25-2014, 08:34
с презареждащите батерии е така че първото зареждане е добре да бъде с до 30% над времето определено за зареждане - това е за да може да се постигне максималният капацитет на батерията

RapExotic
04-25-2014, 16:37
Първото ти зареждане трябва да е до тогава, до когато ти покаже, че е зареден на 100%. Устройството автоматично прекъсва зареждането в този момент и дали ще го държиш включен в контакта или не няма никакво значение. Препоръчително е да го зареждаш, когато падне на около 20%-30%, но не е задължително, тъй като литиево-йонните батерии нямат памет-ефект. Тоест винаги можеш да го заредиш до някъде и после да го дозаредиш, без това да окаже влияние на батерията. Също така реално няма как батерията да падне на 0%, тъй като би се самовзривила. Таблета сам ще изключи, когато напрежението падне под 10% от допустимото.

koko95
04-26-2014, 22:59
Зареждаш до 100% и чакащ още 10-20 минути на зарядно ;).

Mary_Jane_69
04-27-2014, 10:41
РапЕкзотик, литиево-йонната батерия при падане на 0% не се взривява.
Плюс че днес телефона ми беше 3% и нищо не се самоизключваше като приложение.

JDeel
04-27-2014, 12:03
Аз съм ръчкал бая батерии преди и съм търсил информация кое е добре за тях и кое не, и общо взето всеки ще каже различно. Някои батерии от почти нови се скапват, други както и да ги зареждаш все си държат. Въпрос на късмет :)

RapExotic
04-27-2014, 14:31
РапЕкзотик, литиево-йонната батерия при падане на 0% не се взривява.
Плюс че днес телефона ми беше 3% и нищо не се самоизключваше като приложение.

Скалата по която телефонът показва на потребителя състоянието на батерията е вдигната с 10% нагоре от абсолютния минимум, и 10% надолу от абсолютния максимум при който батерията се унищожава. Процентите, които виждаш на дисплея като 0% всъщност са реално 10%, а тези който виждаш като 100% са 90%. Правил съм си експеримент с оригинални батерии от Сименс и Нокия и при абсолютното им разреждане батерията започва да се надува от налягането. При оригиналните има клапа, която при определено налягане се спуква, но при ефтините и китайските няма и може да експлодира или да се възпламени.

Mary_Jane_69
04-27-2014, 15:22
Обаче се сетих за пример с експлозията

В последните няколко секунди

https://www.youtube.com/watch?v=fkP-b1ADvbk