PDA

View Full Version : Объркана ситуация...



f4sh0n
04-25-2014, 12:46
Здравейте, ето че и моят ден настъпи. Ден в който имам истински проблем в любовен аспект и ще се наложи да попитам чужди /предпочитам да са непознати/ хора за собствената ми връзка.
Честно казано искам просто да чуя вие какво мислите по въпроса, не искам да ми помагате нито да ми правите психоаналитичен профил, това аз сам ще направя - просто изкажете мнението си в дадената ситуация, спрямо вашият опит и усещане. Какво вие бихте направили, ако бяхте на мое място.
Историята е следната.. живея в Холандия от доста дълго време, преди година и седем месеца срещнах тук едно Българско момиче, тогава тя на 16, а аз на 20 - запознахме се и не след дълго се залюбихме.. от тогава сме заедно и сме много щастливи, има само един проблем, тя е още ученичка и живее с родителите си в Хага, а пък аз уча висшето си образование в Амстердам. Да връзката ни е от разстояние, тежко ни е, но се справяме криво-ляво. Виждаме се сравнително често и прекарваме време заедно, но има един проблем. За да ви обясня какъв е той, трябва да ви разкажа част от миналото ми.
Първото което е, аз съм доста ревнив, защото са ми изневерявали в миналото.
Но на нея имам пълно доверие за абсолютно всичко, може да се каже, че не вярвам толкова на родителите си, колкото на нея.
Нея не я ревнувам или много малко, старая се да го държа в себе си, защото наистина й вярвам. Та и това не е проблема.
От около 1 месец обаче (внимание проблема) тя се измъква всеки ден за по 2-3 часа по обяд като не си вдига телефона/ не е на компютъра си през това време, а ако случайно ми вдигне, бързо ме разкарва с кратък и точен отговор (доста е заета наистина) И винаги причината поради която става е уважителна, не съм я ограничавал никога, но на мен в миналото са ми изневерявали и аз се вкарам в адски филми, като си мисля, че тя излиза с някой, а ми казва, че и е лошо и ще спи, има много да учи, ще излезе с приятелки на кафе, ще помага на майка си или нещо подобно, нямам проблем с тези нейни действия, но просто ме притеснява това, че от началото на месеца, тя всеки ден го прави, а в миналото за година и 6 месеца не съм забелязал подобно държание или поне не е било последователно. Случвали са се тези неща, даже доста често, но не ежедневно. (Искам да подчертая, че през другото време от деня/нощта, тя се държи абсолютно перфектно и нямам забележки, адски чаровна, гальовна, мила, сладка и влюбена е, както винаги, а и така изглежда отстрани.) Проблема не е в това, че не й вярвам, знам, че не е така. Наистина го знам, проблема е там, че вътрешно се разкъсвам, защото знам, че тя не прави нищо, а аз си вкарвам филми, знам, че тя нищо не е направила, но просто за кратък период от време всеки ден се депресирам, че тя е с някого и това ме дразни, не искам да е така (Не искам да се депресирам). Не искам да не й вярвам и да й нямам доверие, защото това не е така, адски много й вярвам и съм сигурен, че тя не е такава. Но миналото ме преследва, вкарвам проблеми от миналото си в новата връзка и това май я съсипва, а ако не друго то съсипва мен. Дразни ме фактът, че се побърквам и водя една мини война със себе си в съзнанието си всеки ден. Опитах се да говоря с нея (доверието и разговорите са разковничето за една успешна връзка) тя ми каза, че не ме лъже, със съвсем нормален и спокоен тон, опита се да ме успокои и каза, че това са глупости, които не трябва да мисля. Не се е заяждала нито се обиди, а просто ми обясни, спокойно, това също ме кара да вярвам, че нищо не прави. Искам само да спра аз да си набивам филми, защото се дразня сам на себе си какъв глупак съм и как ще си изпусна момичето. Всеки ден си казвам, няма смисъл да се дразня, то не е така, а после тя ми казва, че ще прави нещо и на мен ми става гадно отново и пак започвам с целия филм отначало.
Вярвам и, просто искам да спра да си набивам филми, защото по принцип съм уравновесен и спокоен, здраво стъпил на земята човек. А се държа като ученик, пък това въобще не ми приляга. Кажете вие бихте ли се филмирали така, ако сте имали нещо такова в миналото? За протокола обичам само нея, никоя бивша не значи нищо за мен. Преодолял съм всяка моя бивша, а на сегашната вярвам безпрецедентно. Има ли смисъл да се филмирам? Извинявам се, че темата е така хаотично написана, изливам си всичко през пръстите.. Вече даже забравих за какво пускам темата, ако искате коментирайте, аз просто си излях всичко и вече ми е малко по-добре.

Извинете ме за правописните и пунктуационните грешки, не живея в България от много време и рядко използвам езика ни.. Чао.

vali97
04-25-2014, 13:47
Няма смисъл да влизаш във филм. Щом се държи през другото време добре с теб и е мила и т.н. значи може и наистина да има работа. А и спри да си мислиш такива глупости щом е имала уважителна причина значи може и да се е налагало. Недей да я притискаш всеки път да говорите по Skype и т.н. Не се съмнявай толкова много, защото така само ще я отблъснеш от себе си.

f4sh0n
04-25-2014, 14:58
Всъщност не я притискам, всеки от нас има време за себе си и никога не съм изисквал нещо от нея директно. Иначе осъзнавам, че така я отблъсквам от мен, а отделно и сам си тровя нервите, та ще е по-добре и за двамата, ако спра. А и за връзката ще е по-добре.

Lelwut
04-25-2014, 15:18
Много си писал . Предлагам да обобщиш написаното в горният коментар защото съм почти сигурен , че който влезе в темата не би прочел тази стена от текст...

f4sh0n
04-25-2014, 16:10
Накратко. Аз се филмирам за излишни глупости, че ме лъже и прочие, докато й имам доверие, а филмите произлизат от отминали мой връзки и преживявания, цялото това филмиране и вътрешна борба ме дразнят и искам да спра, но не знам как.

tireheb
04-25-2014, 16:44
е в крайна сметка проблемът ти не е във връзката, а си е лично твой

според мене разсъждаваш неправилно, "измъквала се" за по 2-3 часа всеки ден
е, има си право на 2 часа на ден за себе си, не смяташ ли
изобщо не й трябва причина, камо ли пък да трябва да бъде УВАЖИТЕЛНА, за да не ти дигне и да не е онлайн

тва, че са ти изневерявали някога е ирелевантно във всяка следваща връзка след тва
пък ако те метне и тая.. еми, еби го, стаат такива работи
нема стоиш на нокти постоянно, я

BeTheOne
04-25-2014, 18:24
Първо поздравления за правилния ни език. Има много хора в България, които използват постоянно този език, а не могат нито да го говорят правилно нито да го пишат.

Няма как да не се направи психоанализа по проблема, защото той е пряко свързан с това. :)

Поста ти е доста смислен, ясен и последователен. Имаш проблем. Знаеш за него, осъзнал си го. Това е първата крачка към решението му.

Разбираш, че ревността води след себе си само лоши последствия. Ревност = няма доверие = на караници = раздяла.
Добре е, че си го обсъдил с нея. Нищо не пречи пак да го обсъждане, но не като я питаш има ли друг, а като казваш, че знаеш, че няма друг, но имаш проблем и искаш да го решиш.

Замисли се дали не я ревнуваш от това, че просто не е с теб. Не е задължително да я ревнуваш от друг мъж, може да е от приятелки, от неща, които прави без теб. Онова чувство "ех, защо не е до мен", "защото прави нещо друго" е именно пътя към ревността. Просто трябва да приемеш факта на по-дълбоко ниво. Явно си давате достатъчно свобода, което е добре и за двамата и за връзката ви.

Най-доброто нещо, което можеш да направиш е да се посъветваш с психолог. Не хапе и може даде много смислени решения.

При всички случаи работи по въпроса, защото явно връзката ви е добра, а ревността ти ще води само негативи.


Поздрави!


BeTheOne

nepowtorima
04-25-2014, 18:34
Според моята гледна точка ти си ревнив (не безгранично, но си) и се опитваш да ни убедиш нас и себе си като повтори поне 10 пъти, че не я ревнуваш и имаш доверие. Щом се "бориш със себе си" значи я ревнуваш и дори мъъничко и нямаш доверие.

Това сам трябва да си го преодолееш. Никой не може да ти помогне. Тя сама ти е казала, че нищо не прави, но ти при все всичко продължаваш да си буташ филми. Нормално е, когато обичаш някой да искаш да ти е верен безрезервно, но все пак и тя си има личен живот там и си излиза/почива и т.н. с приятели.

f4sh0n
04-25-2014, 18:58
Не не ме разбираш, явно и тайрхаб не е разбрал. Аз и вярвам. Това не е ревност. Това е филм.
Историята ми е много по-дълбока, но реших да не ви занимавам излишно.
Няколко последователни пъти в последователни връзки са ми изневерявали, до преди нея бях ревнив даже много, а вече не съм, даже ни най-малко, дори и да ревнувам, никога не го показвам, не позволявам на ревността да ме обземе и контролира.
Това тук е филм. Аз си го тълкувам по един мой начин, но ще го споделя пък вие се надявам да си изкажете мнението.
Преди бях за сериозните връзки, изневериха ми не веднъж и се отказах от сериозното. Поживях си малко, а после се появи тя и ме върна към сериозните връзки, а може би не съм бил готов все още? Мисля си, че започва да ме е страх от сериозността на връзката ни (което е едновременно хубаво нещо /показвам сериозност/ и лошо нещо /показвам несериозност/ иди разбери..) и си търся причина да разваля всичко и/или вкарвам стари проблеми в тази връзка (тук не знам каква е целта).
Аз така си мисля. До потребителя над мен искам да кажа, че наистина не я ревнувам и че вярвам на момичето си на 120 процента, не се съмнявам дори и в най-мъничкото нещо, което каже, това което изпитвам "филмите" са нещо странично обземащо ме напоследък и нищо общо с мен самият.
Искам да кажа, че съм напълно съгласен, с тайрхаб, че всеки трябва да има време за себе си и аз й го осигурявам, притеснява ме това, че тя започна всеки ден да има да прави нещо по едно и също време, пък преди не е било така, смисъл излиза си (нямам проблем) но не всеки ден по едно и също време и преди не ме режеше по телефона. Пак казвам през останалата част на деня всичко си е екстра, адски мила, грижовна и прочие. Сигурен съм, че нищо не прави, разбирате ли, осъзнавам, че всичко е в главата ми и искам просто да спра да се филмирам. Защото връщам стари страхове, които нямат място в отношенията ми с нея, защото аз вярвам изцяло и единствено на нея. Не виждам логиката в това да връщам стари болежки в новата си връзка, но е факт, че го правя и ме интересува как да спра да го правя.
Защото освен това сега, връзката ми като цяло е перфектна и не мога да се оплача. Не, че не се караме, но се справяме, с всичко много лесно, чрез разговори, доверие и подкрепа, надявам се и с това да се справим така лесно, но все пак реших да потърся и чуждо мнение,а може би и помощ.
Като поговорихме всичко беше наред наистина и ми вдъхна доста кураж, смятам, че ще мога да се преборя, с проблема, но ще ми трябва нейната помощ определено. Отделно говорих с баща ми, който ме насочи към добър психолог и в понеделник ще отида да си поговорим, ако не друго, да си поговоря с някой страничен освен приятелката ми за проблема, би помогнало. Пак е доста хаотично и неподредено, надявам се да го разберете.

AnarchyBoy
04-26-2014, 11:33
Ами какво да ти кажа в подобна връзка съм от 6 месеца и половина, но при нас тези проблеми вече минаха, каквото и да правиш трябва да мислиш позитивно. Казваш, че й вярваш защо тогава с тия депресии и филми ненужни? Просто се отърси от глупостите.
Просто си вярвай на мацката, ако е точна като моята, съм сигурен, че не те лъже. ;)