PDA

View Full Version : Моля за съвет .



Anonymous95
04-25-2014, 16:24
Здравейте, реших да споделя своята история тук и се надявам да ми помогнете .
Аз съм момиче на 18г. и тази година завършвам . Проблемът ми е, че се колебая дали да се записвам да уча в университет. Тъй като преди около 2 години претърпях много тежка операция в Германия ( премахване на тумор) и все още не съм се възстановила напълно . (Аз съм от България). След операцията получих частично изкривяване на едната страна на лицето (доста си личи) и проблеми с равновесието. Освен това ми е трудно да изкачвам стълби . Оттогава съм в задочна форма на обучение.
Въпросът ми е има ли смисъл да се записвам редовна форма в университет ? Знам, че ще ми бъде много трудно. Незнам дали ще мога да се справя с напрежението. Много ме притеснява изкривяването на едната страна на лицето (не искам да ме гледат все едно съм някакъв изрод макар, че понякога се чувствам като такъв) .
Вие ако бяхте на мое място как бихте постъпили ?
Моля за сериозни отговори .
Благодаря на отзовалите се :)

RapExotic
04-26-2014, 19:12
Университетът не е като училището. Там хората са достатъчно зрели (или поне повечето), за да не ти се подиграват или гледат странно заради някакъв здравословен проблем. Освен това повечето университети имат възможност за достъп на трудноподвижни хора. В крайна сметка ако предцениш, че не ти е по силите да се справиш с това можеш да запишеш задочна или дистанционна форма на обучение.

xoxi
04-26-2014, 20:24
Подкрепям мнението на RapExotic.
Можеш да се запишеш задочно, дистанционно или ако не се чувстваш готова, просто да изчакаш. Всичко си зависи от теб и от физическото ти здраве. Въобще не трябва да се притесняваш кой какво ще си каже/мисли за теб. Не си никакъв изрод, а съвсем нормално момиче, което иска да учи и да се развива.