PDA

View Full Version : Университет проблем/инцидент, Въпрос



789789789
04-25-2014, 23:14
Здравейте!
Искам да попитам нещо, ако някой знае нека отговори, Благодаря

Значи говорим за травма получена по-време на спортни занимания в един Университет: Футбол, остро влизане на друг студент в мен и доведе до тежка травма на коляното следваха, операции, разходи... и сега идва края на семестъра та въпроса ми е: ИМАМ ЛИ НЯКАКВИ ПРАВА И какви? , защото заради тази травма почти 2/3 от семестъра нямах възможност да ходя,. ,а тя стана по време на ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ СПОРТНИ ЗАНИМАНИЯ ОТ УНИВЕРСИТЕТА!

До, колкото си спомням ни правиха някакви застраховки, те играят ли някаква роля?
Ако някой е запознат нека каже, щото скоро ще трябва да ходя до университета да знаем как да подходим..

bloodyF
04-27-2014, 07:52
Отиди до отдел студенти и попитай там.
Би трябвало да искаш обезщетение, но сигурно ще трябват свидетели на инцидента, медицински, бележки за разходите и т.н.

BeTheOne
04-27-2014, 09:37
Ако имаш застраховка можеш да получиш обезщетение. Иначе от университета просто няма логика да ти изплащат, каквото и да е. В крайна сметка ти по собствена воля си в този университет, знаеш каква е програмата и знаеш потенциалните рискове. Обезщетение от причинителя на травмата трудно можеш да търсиш, защото отново с ясно съзнание влизаш в играта и знаеш рисковете.

Това, което можеш да направиш е да се освободиш от спортни занимания за напред ако имаш такова желание.

Зависи, кой е университета, защото всяко висше учебно заведение е автономна институция и следва свой правилник, имаш няколко възможности:

1. Да презапишеш годината;
2. Да подадеш заявление за удължаване на сесията ти;
3. Да подадеш заявление за прехвърляне на изпитите ти за следващи години.
4. Разни други неща, в зависимост от политиката на университета.

Така или иначе времето ти е загубено, а трябва да си вземеш изпитите. Това във всички случаи означава самоподготовка, освен ако не ходиш на лекции с други групи от по-малкия курс, след като вече си преминал в по-горен.


Поздрави!


BeTheOne

789789789
04-27-2014, 22:38
Благодаря за мнението, но за едно не съм съгласен.. ДА по собствена воля съм в Университета, но спорта не съм го записал ей така за кеф, защото е "задължителен" и то имах право да избирам от 5 вида спорт, Другото което е знам,че има рискове, но все пак инцидента е станал по време на задължителни спортни занимания, на които ако не отида няма да имам Заверка,

И най-тъпото което като стана инцидента тоя въпросния "треньор/даскал" дойде погледна ме и си отиде да чопли семки, след това 5-10минути първоначално до като се освестя защото аз не знам разтегнал ли съм кво съм направил "нечовешки мъки" тръгнах да си взема нещата от съблекалнята и го питам треньора- трябва да отида до Болницата доста е подуто - отоговор " ее няма страшно ще ти мине след 2-3дни.." шш алоо аз на улицата ли съм намерен..
Реших няма начин ще отида до болницата, но сам, едва стъпвах и нз какво може да стане и за целта му казах Може ли едно момче(мой познат) да дойде да ме придружи до Болницата. ОТГОВОРА " Е чакай ся де ще развалиш мача - Поравно са момчетата" WTF??????
И му казвам извикай момчето не ме интересува мача.. и така отидохме до болницата(едно лутане падна- Българска система) Най -накрая един лекар който да ме прегледа (подяволите, след толкова лутане а на тоя етаж, а онзи, ходи питай там ходи там..) Оказа се тежко положението от Там дирекно за София ме изпратиха и нататък няма смисъл какво да говоря..
ПРосто отношението на Човека който отговаря за провеждането на часа беше на ужасно ниско ниво...

789789789
04-27-2014, 22:41
Благодаря за мнението, но за едно не съм съгласен.. ДА по собствена воля съм в Университета, но спорта не съм го записал ей така за кеф, защото е "задължителен" и то имах право да избирам от 5 вида спорт, Другото което е знам,че има рискове, но все пак инцидента е станал по време на задължителни спортни занимания, на които ако не отида няма да имам Заверка,

И най-тъпото което като стана инцидента тоя въпросния "треньор/даскал" дойде погледна ме и си отиде да чопли семки, след това 5-10минути първоначално до като се освестя защото аз не знам разтегнал ли съм кво съм направил "нечовешки мъки" тръгнах да си взема нещата от съблекалнята и го питам треньора- трябва да отида до Болницата доста е подуто - отоговор " ее няма страшно ще ти мине след 2-3дни.." шш алоо аз на улицата ли съм намерен..
Реших няма начин ще отида до болницата, но сам, едва стъпвах и нз какво може да стане и за целта му казах Може ли едно момче(мой познат) да дойде да ме придружи до Болницата. ОТГОВОРА " Е чакай ся де ще развалиш мача - Поравно са момчетата" WTF??????
И му казвам извикай момчето не ме интересува мача.. и така отидохме до болницата(едно лутане падна- Българска система) Най -накрая един лекар който да ме прегледа (подяволите, след толкова лутане а на тоя етаж, а онзи, ходи питай там ходи там..) Оказа се тежко положението от Там дирекно за София ме изпратиха и нататък няма смисъл какво да говоря..
ПРосто отношението на Човека който отговаря за провеждането на часа беше на ужасно ниско ниво...