PDA

View Full Version : Кандидатстване след 8ми клас ?!?!



Chichi
04-26-2014, 08:11
Здравейте ,
сега съм 8 клас и съм за първа година в гимназия , но за жалост не попаднах в добър клас и мисля да се преместя.Гимназията в която съм е професионална , а аз искам да влезна в някое училище като 31 сучем или някое друго езиково. Някой знае ли как да се преместя или какво трябва да направя за да кандидатствам ??? От София съм . Благодаря за вниманието :-) :-) :-)

IcyHeart
04-26-2014, 10:01
Какво му е не доброто на класа ти?
Каква ти е гаранцията, че няма да попаднеш в по-гаден?
Защо си влезнала в професионална като искаш такава с езици?
За езикови гимназии мисля че има някакъв приравнителен изпит.
Питай в съответното училище дали приемат след 8ми и каква е процедурата, вероятно е нещо подобно на кандидатстването след 7ми клас.
http://www.rio-sofia-grad.com/web_folders/appl_files/2014_docs/profilirani_8klas.pdf това успях да извадя от сайта на Рио София-град, разгледай и ти.

iveto.wee
06-15-2014, 09:57
Здравейте! Аз имам почти същия проблем с кандидатстването сега съм 8ми клас и искам да кандидатствам в някоя гимназия проблема е че не съм от София, от няколко години живея вече тук и не знам училищата и не знам къде да кандидатствам, уча в обикновено училище там съм паралелка с анг.език и инф.тех. - подготвителна.. :) и искам да се преместя по причината че училището не ми харесва.. исках да кандидатствам в ТОХА но там искат отличен успех и няма да ме приемат а другия в Банкия ми е много далече.. За това ако може да ми предложите нещо или сайт в който да разлгедам училищата и тяхната специалност ще съм ви много благодарна :)