PDA

View Full Version : Проблеми с съня ми



mimi 258
04-26-2014, 18:05
Здравейте, около от 1-2 години имам сериозен проблем със съня.Има шанс да е от това че пия прекалено много кола за моята възраст (500 мл. - 1 л., може и да е малко повече , на ден),но просто не мога да е спра, също така може и да не е от колата, защото проблемът възникна около 1 - 2 години по- късно.Самият проблем е в това че често будувам, и ми отнема прекалено много време да заспя ( от 2 до 4 часа).Изпитвам голям прилив на енергия и понякога повече от колкото през деня.Казвала съм на майка ми,но тя твърди че е заради колата, макар че дори в дни когато не съм пила дори и глътка отново не мога да заспя, понякога моля майка ми и баща ми да ми вземат хапчета за спане, но се опасяват и винаги ми отказват, чела съм за нещо наречено хронично недоспиване и дори за болест при която хората не могат да спят седмици. Пробвала съм начини за по - лесно заспиване, но не се получава.Моля ако някой има същият проблем и знае как да го разреши да го напише, ще съм му много благодарна:)

Didko_Beats
04-26-2014, 18:33
Еми представям си те като някоя мързелана която цял ден стой пред компютъра с кола в ръка и си гледаш маникюра ...

Поправи ме ако греша ...

За какво ти е сън ? ти не изразходваш никаква енергия ... а и с тая кола за капак ...

Ай да висиш 4-5 часа по кошовете , няма да ти са спи ли ? ъхъ :D

1.Намали тоя боклук , ако е възможно изобщо спри да го пиеш
2.Почни да спортуваш нещо - бягане , упражнение , каквото и да е - просто да изразходваш излишна енергия

Според мен в това ти е проблема 8-)

mimi 258
04-26-2014, 18:37
не не съм дебелана и не стоя само на компютара, и освен това спортувам и редовно ходя пеш

BluE_s
04-26-2014, 21:42
Като имаш прилив на енергия през нощта вземи научи кога се пише "с" и кога "със". :) Иначе успех. Иди на лекар.

The Cheetah
04-27-2014, 06:52
Авторке, сигурно проспиваш и часовете по български..
И всъщност е толкова просто, спираш я тая кола, създаваш си режим на лягане

Bitch_Please
04-30-2014, 00:03
Аз също го имам тоя проблем от години и нищо не помага.
Единственото е преспивателни, ама на теб ти е рано още, а и са доста опасни.
Евентуално може да изразходваш повече енергия, спираш кола след 6 часа и мелатонин 1 час преди лягане при нужда (може да ти е прецакан циркадния ритъм)