PDA

View Full Version : Трябва ли да се бият децата..



golemiq_korab_minava
04-27-2014, 14:34
.. в името на възпитанието.
И до колко годишна възраст мислите, че това помага?
А действително карането, повишаването на тон и заплахите от страна на родителя доколко са полезни, ИЛИ само замазват временно положението?

Когато нормалния разговор не може да ограничи действията на един тиинейджър, защото той просто не слуша, то един голям бой от повече шамари би ли се отразил положително, или напротив - ще вдигне бариерата още повече?
А какъв е лека?
Как са процедирали вашите родители?

anonymous895156
04-27-2014, 15:05
Възпитание с бой и заплахи не се постига. Най-много да превърнеш детето си в същия простак като теб и да му вмениш чувство за страх от всекиго с малко повече сила.

AnarchyBoy
04-27-2014, 15:09
Възпитание с бой и заплахи не се постига. Най-много да превърнеш детето си в същия простак като теб и да му вмениш чувство за страх от всекиго с малко повече сила.

Това, че ти си нежен педал не значи, че всички са такива (за протокола нашите не са ме удряли.)

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 15:55
Сега и моето мнение.
Има деца и деца с различен характер.
В ранна детска възраст, когато детето е много малко и не разбира - мисля, че в краен случаи може да изяде някой лек шамар като част от наказанието. Така разбира кое е редно и кое не е.
По късно, когато вече започне да разсъждава и да мисли като по-голям човек - наказанията започват да придобиват все по-ограничен ефект. Не съм сигурен, че един хубав тупаник винаги ще е из в грешка. Момчето НЕ трябва да има страх от баща си, а респект и уважение. Един шамар никога не е нещо сериозно. Винаги обаче трябва да се знае от детето -защо.
Аз обаче мисля, че идва един момент, когато боя и караниците просто се изтъркват и утаяват . Само провокират агресия у младия, която после си я изкарва на другите.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 16:02
Разбира се - най-важното е добрия разговор и повече контакт в ежедневието.
Да обаче тийновете например искат отделение и свобода. Дискотеки и тнт.
Искат самостоятелен живот, за който не са готови.
Възникват много сложни проблеми и нали всички обичат да слушат повече модата и аверите си и не мислят трезво.
Тоест ти не можеш нито да им позволиш на се прибере след 11 вечерта, нито да му забраниш, за да го ,,пазиш''. А в същото време човек тря става.

EinGutesKind
04-27-2014, 17:32
Зависи от детето. Ако не разбира с добро, боят върши най-добра работа. Някои днешни деца са такива лайна, че дори на мен ми идва да им лепна няколко шамара (а съм толкова спокоен човек и им се радвам) :lol: Едно време в соца като са ги били, положението е било коренно различно.

SonataArctica
04-27-2014, 17:43
Всичко е до възпитанието, което си дал на детето. Някои са наистина разглезени и родителите се осъзнават прекалено късно (или изобщо не го правят) и почват да бият детето. Това не е начина. Говоря за разглезените, защото това е най-честия случай.

Lilanda
04-27-2014, 17:58
Не мога да разбера защо някои хора си мислят, че боят ще донесе нещо друго на детето освен страх...

Mary_Jane_69
04-27-2014, 18:07
Зависи от детето. Ако не разбира с добро, боят върши най-добра работа. Някои днешни деца са такива лайна, че дори на мен ми идва да им лепна няколко шамара (а съм толкова спокоен човек и им се радвам) :lol: Едно време в соца като са ги били, положението е било коренно различно.

Познай що са такива, и не е от липсата на бой.

EinGutesKind
04-27-2014, 18:11
Познай що са такива, и не е от липсата на бой.

Точно от липса на бой е. Един приятел ми е казвал, че баща му като бил малък, "сам го пращали да си намери жилава пръчка, с която да го бият" - и сега да видиш човек и мъж на място.

EinGutesKind
04-27-2014, 18:16
Не мога да разбера защо някои хора си мислят, че боят ще донесе нещо друго на детето освен страх...

Ами да, днешните деца нямат страх от нищо, затова са такива говеда.

yakuza_
04-27-2014, 18:23
За малките келеши само бой и ебанье!

Mary_Jane_69
04-27-2014, 18:30
Точно от липса на бой е. Един приятел ми е казвал, че баща му като бил малък, "сам го пращали да си намери жилава пръчка, с която да го бият" - и сега да видиш човек и мъж на място.

Извинявай, ама не.
Свестни хора и без да са третирани като животни (те са яки) има. Теб били ли са те, предполагам се смяташ за свестен?

EinGutesKind
04-27-2014, 18:35
Извинявай, ама не.
Свестни хора и без да са третирани като животни (те са яки) има. Теб били ли са те, предполагам се смяташ за свестен?

Не, ама и аз съм леке в много отношения. Ако нашите не ме оправяха, жив съм загинал :lol:

Lilanda
04-27-2014, 18:40
Аха..И какво ще постигнеш като детето го е страх от теб, Насе? Ще се крие и ще гледа да не го хващаш повече, а ако го хванеш, ще се оправдае; ще се отдалечи от теб и няма да ти споделя; ще те намрази; комуникацията ви ще е разрушена. Аз не виждам нищо добро в цялата работа..

Пази, Боже, да ти се роди детенце...

EinGutesKind
04-27-2014, 18:45
Аха..И какво ще постигнеш като детето го е страх от теб, Насе? Ще се крие и ще гледа да не го хващаш повече, а ако го хванеш, ще се оправдае; ще се отдалечи от теб и няма да ти споделя; ще те намрази; комуникацията ви ще е разрушена. Аз не виждам нищо добро в цялата работа..

Пази, Боже, да ти се роди детенце...

Нямам предвид да го смазвам от бой след всяка беля или всеки път като го видя, а просто няколко шамара за "отрезвяване" - и то в краен случай, както вече казах.

tori
04-27-2014, 18:45
Мне, боя не оправя нещата.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 18:53
Нямам предвид да го смазвам от бой след всяка беля или всеки път като го видя, а просто няколко шамара за "отрезвяване" - и то в краен случай, както вече казах.

Точно това. И в случай, когато не е преминало в етап пубертет, или не знам.
Принципно контакта и вниманието, разбирането, са най-важни, но не е лесно да влезеш в разсъжденията на всяко дете винаги, както и въобще да го накараш да те разбере и да те послуша.
Боя в някои случаи наистина помага, но в други - както детето, така и вече подрастващия тиин - се стресира и прочие.
Да шамаросаш детето ти не означава то да започне да се страхува от теб. Как ли? Ми като му покажеш след това правилното, като го награждаваш, като обичаш - то усеща. Като му обръщаш внимание, като играеш с него. Ако от два шамара нечие дете е придобило страх, то е само заради липса на любов.

Lilanda
04-27-2014, 18:58
Нямам предвид да го смазвам от бой след всяка беля или всеки път като го видя, а просто няколко шамара за "отрезвяване" - и то в краен случай, както вече казах.
Сещам се за един случай...Майка ми и брат ми се бяха скарали жестоко..Брат ми беше вече голям..Около 10-ти клас някъде е бил, след като го помня..Майка ми посегна на брат ми, той ѝ хвана ръката и ѝ каза само "Недей", след което я пусна и отиде в другата стая..Аз седях безучастно в страни, докато брат ми не излезе от стаята, а в момента, в който го направи, хукнах след него..След като влезе в стаята, той скочи на леглото и аз се свих до него и му казах, че ме е страх от мама.../след като той е бил 10-ти клас, аз съм била на 5-6/ Та доста дълго време се страхувах от майка, дори след операцията ми /която беше малко след това/ пожелах да видя брат си, а не майка ми..

Та мисълта ми е..Едно посягане, което дори не беше отправено към мен, ме накара да се страхувам от майка ми за около година и нещо, а камо ли шамар или недай си, Боже, нещо повече..

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:02
Бой ве... за двойка направо с шут в главата му влизаш, а това е едва началото. ;С

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:04
Сещам се за един случай...Майка ми и брат ми се бяха скарали жестоко..Брат ми беше вече голям..Около 10-ти клас някъде е бил, след като го помня..Майка ми посегна на брат ми, той ѝ хвана ръката и ѝ каза само "Недей", след което я пусна и отиде в другата стая..Аз седях безучастно в страни, докато брат ми не излезе от стаята, а в момента, в който го направи, хукнах след него..След като влезе в стаята, той скочи на леглото и аз се свих до него и му казах, че ме е страх от мама.../след като той е бил 10-ти клас, аз съм била на 5-6/ Та доста дълго време се страхувах от майка, дори след операцията ми /която беше малко след това/ пожелах да видя брат си, а не майка ми..

Та мисълта ми е..Едно посягане, което дори не беше отправено към мен, ме накара да се страхувам от майка ми за около година и нещо, а камо ли шамар или недай си, Боже, нещо повече..
Ти си момиче. . . Има разлика.
И страхът от наказание от родителите при децата до известна степен не виждам какво толкова пречи.

Lilanda
04-27-2014, 19:08
И каква е разликата?

Повярвай ми, и аз съм изяждала по някое друго шамарче на по-...зряла възраст и не е като да съм спирала да правя точно това след това../говорим за случай, в който нищо не съм направила и се защитавам, да не вземе да влезне една моя любимка в темата и да ме нападне за това/

EinGutesKind
04-27-2014, 19:08
Сещам се за един случай...Майка ми и брат ми се бяха скарали жестоко..Брат ми беше вече голям..Около 10-ти клас някъде е бил, след като го помня..Майка ми посегна на брат ми, той ѝ хвана ръката и ѝ каза само "Недей", след което я пусна и отиде в другата стая..Аз седях безучастно в страни, докато брат ми не излезе от стаята, а в момента, в който го направи, хукнах след него..След като влезе в стаята, той скочи на леглото и аз се свих до него и му казах, че ме е страх от мама.../след като той е бил 10-ти клас, аз съм била на 5-6/ Та доста дълго време се страхувах от майка, дори след операцията ми /която беше малко след това/ пожелах да видя брат си, а не майка ми..

Та мисълта ми е..Едно посягане, което дори не беше отправено към мен, ме накара да се страхувам от майка ми за около година и нещо, а камо ли шамар или недай си, Боже, нещо повече..

Значи не те обгражда с достатъчно любов, както казаха над теб. Аз не казвам родителите да са цял живот груби, но не и постоянно да оставят да им се качват на главата. Баланс, поощрения и санкции. Друг пример: едно лапе в блока нон стоп крещи, тропа, реве, тръшка се (без никаква причина) и някой като направи забележка на родителите - дете било ... на него като му кажеш нещо от тип да е по-тихо или да млъкне, отговорът е писък - е как да не му отвинтиш няколко шамара? Лиготия и инат на макс най не понасям.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:16
И каква е разликата?

Повярвай ми, и аз съм изяждала по някое друго шамарче на по-...зряла възраст и не е като да съм спирала да правя точно това след това../говорим за случай, в който нищо не съм направила и се защитавам, да не вземе да влезне една моя любимка в темата и да ме нападне за това/
Затова казах, че си е до детето и до 6-тата година възпитанието е е най-важно, нали така беше?
Аз съм ял шамари и караници, от които след това на пук съм правил още повече бели хахаха. Ама някои пишлемата, които си им изтървал началото да кажем, или попринцип, НЕ слушат? Аз познавам такива, лигави, нямат угодия как се оправят?
По логиката за безефектния бой - всяко наказание е без ефект. Като няма страх пък съвсем ще те прави на луда, ще бяга, ще мрънка, няма да знае и да чувства, че родителя има и отрицателна страна. безнаказано един вид.

Lilanda
04-27-2014, 19:16
Значи не те обгражда с достатъчно любов, както казаха над теб. Аз не казвам родителите да са цял живот груби, но не и постоянно да оставят да им се качват на главата. Баланс, поощрения и санкции. Друг пример: едно лапе в блока нон стоп крещи, тропа, реве, тръшка се (без никаква причина) и някой като направи забележка на родителите - дете било ... на него като му кажеш нещо от тип да е по-тихо или да млъкне, отговорът е писък - е как да не му отвинтиш няколко шамара?
Повярвай ми, аз цял живот съм обградена от прекалено много любов от родителите си /чак понякога ме задушават хаха/, та страха не се е дължал на това...Пък и точно в този период /както споменах, малко след това беше животоспасяващата ми операция/ едва ли някой родител би спрял да показва обичта си към детето си..Дето има една дума, аз съм можела да умра на операционната, а тя ще се държи студено и т.н. Знаеш ли кога?

Относно твоя пример-това вече си е до възпитание, не до бой..Родителите са го глезили и то е започнало да пищи и да врещи като му се откаже нещо...Нито аз, нито брат ми сме правили такива изпълнения дори като бебета..

Lilanda
04-27-2014, 19:17
Затова казах, че си е до детето и до 6-тата година възпитанието е е най-важно, нали така беше?
Аз съм ял шамари и караници, от които след това на пук съм правил още повече бели хахаха. Ама някои пишлемата, които си им изтървал началото да кажем, или попринцип, НЕ слушат? Аз познавам такива, лигави, нямат угодия как се оправят?
По логиката за безефектния бой - всяко наказание е без ефект. Като няма страх пък съвсем ще те прави на луда, ще бяга, ще мрънка, няма да знае и да чувства, че родителя има и отрицателна страна. безнаказано един вид.
Аха..Ти викаш може да си го изтървем в началото, пък после нека си го бием като не ни слуша..

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:18
Значи не те обгражда с достатъчно любов, както казаха над теб.
не, не се изразих точно. но и страхът не е лошо чувство..

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:21
Салто и шут в главата иначе какъв родител си?

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:21
Аха..Ти викаш може да си го изтървем в началото, пък после нека си го бием като не ни слуша..
ами ще се бие, няма да става тъпа лигатня и майна газина... има цели книги за възпитание, не казвам, че боя е нещо с голяма възпитателна функция, напротив. Но според мен в някои случаи няма да попречи.

Lilanda
04-27-2014, 19:25
Ице, ти ако си искал да го възпиташ, си щял да го възпиташ от началото..

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:27
Шут със задна ножица падаш на крака и пийваш от ракията..

EinGutesKind
04-27-2014, 19:30
Салто и шут в главата иначе какъв родител си?

Може и с камшици по гърба :oops:

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:30
Сериозно трябва да си много слаб психически, че да си биеш децата..

Може да го заплашваш с бой а-у.. и после да му обясняваш, че не трябва/не е хубаво.. и после да го надъхваш, че противоположния пол няма да го хареса.. а-у.. Те са малки и глупави ще се вържат.

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:31
Може и с камшици по гърба :oops:

Това само на теб са ти го правили, щото си извратен. ;С

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:32
Ице, ти ако си искал да го възпиташ, ще си го възпиташ от началото..
няма безгрешен родител във възпитанието, нали знаеш? в началото са важни години, ама и следващите са не по-малко.
В твоя пример, който даде се разбира защо си се стреснала толкова много. Ами там е работата, че е защото нищо не си разбрала. Видяла си моментален изблик на агресия, истрерия и писъци, насилие и лудница с прилагане на много чувства.
Има си специален начин за биене, не на поразия както правят 99% от родителите и после се чудят що нищо не ставало :D

Lilanda
04-27-2014, 19:32
Може и с камшици по гърба :oops:
Като каза камшици, осъзнах защо смяташ боя за възпитателен..Ах ти, садомазохисте...:lol:

EinGutesKind
04-27-2014, 19:33
Това само на теб са ти го правили, щото си извратен. ;С

Ти каза че теб така са възпитавали, а аз не съм извратен :shock:

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:34
Е той Наско обича докато някой го е подхванал в позата позната от Китайците като Тигър нагъва жерав или инак казано нейния грузински етимологичен еквивалент изотзадзе по български казано задна прашка, някой да го бие с камшик, докато го държи на каишка.


BDSM much

EinGutesKind
04-27-2014, 19:35
Като каза камшици, осъзнах защо смяташ боя за възпитателен..Ах ти, садомазохисте...:lol:

Няма нищо по-ефикасно от тва да те вържат и шат шат до кръв :oops: :razz:

Lilanda
04-27-2014, 19:35
няма безгрешен родител във възпитанието, нали знаеш? в началото са важни години, ама и следващите са не по-малко.
В твоя пример, който даде се разбира защо си се стреснала толкова много. Ами там е работата, че е защото нищо не си разбрала. Видяла си моментален изблик на агресия, истрерия и писъци, насилие и лудница с прилагане на много чувства.
Има си специален начин за биене, не на поразия както правят 99% от родителите и после се чудят що нищо не ставало :D
Казах "от началото", но не съм казвала, че на 7-мата година трябва да се спре..:D

А иначе би ли ми обяснил за специалния начин на биене, че ми е много интересно?

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:35
Ти каза че теб така са възпитавали, а аз не съм извратен :shock:

Филмар, педал, извратеняк. ;С

EinGutesKind
04-27-2014, 19:36
Е той Наско обича докато някой го е подхванал в позата позната от Китайците като Тигър нагъва жерав или инак казано нейния грузински етимологичен еквивалент изотзадзе по български казано задна прашка, някой да го бие с камшик, докато го държи на каишка.


BDSM much
Май ти си по-запознат с тая област :shock:

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:36
Наско теб баща ти като те е бил да не си станал човек, пак си педал, демек и с бой и без бой, педала си остава педал.

Lilanda
04-27-2014, 19:36
Няма нищо по-ефикасно от тва да те вържат и шат шат до кръв :oops: :razz:
Поредно самопризнание ли усещам?

Ще започна да си ги записвам..:?

EinGutesKind
04-27-2014, 19:38
Камшици, колани, боздугани ... записвай :cool: а и белезници

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:39
Казах "от началото", но не съм казвала, че на 7-мата година трябва да се спре..:D

А иначе би ли ми обяснил за специалния начин на биене, че ми е много интересно?

Ами същия като възпитаване на куче. Колко си приличат с малките деца, нали? И двете лаят по свое си хахах :D :D
Специалния начин първо не се прилага (според мен) 15+ годишни и се състои в това, че не трябва да влагаш такива емоции и цирк както в твоята случка. И трябва да се извършва от бащата ПРИ ясно разбрано проявление, или нарушаване на наложените правила!

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:41
то трябва да знае ЗАЩО във всеки един момент
а за по-малките е вече с друг смисъл шамаренето

Lilanda
04-27-2014, 19:42
Камшици, колани, боздугани ... записвай :cool: а и белезници


Ее белезниците са много мека Мария...Ама хубаво, записвам ги..

А пенис колани ползваш ли? :?

Lilanda
04-27-2014, 19:44
Охх Ичко, Ичко...

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:45
Ее белезниците са много мека Мария...Ама хубаво, записвам ги..

А пенис колани ползваш ли? :?

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRUJJW5QNj2p_X_qk8GAJ3zNzoxz_oSf W5HhVkUuXGARWQRH-nF

Ето такова ползват с приятеля му, за максимум удоволствие едновременно.. ;)
Позата е дупе'О дупе

Преди време беше питал у форума от къде може да се купи такова (помня ;) ) Та сигурно за това му е трябвало.

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:46
Насе извратено копеле, изчезвай от форума.. :mad:

Lilanda
04-27-2014, 19:46
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRUJJW5QNj2p_X_qk8GAJ3zNzoxz_oSf W5HhVkUuXGARWQRH-nF

Ето такова ползват с приятеля му, за максимум удоволствие едновременно.. ;)

Преди време беше питал у форума от къде може да се купи такова (помня ;) ) Та сигурно за това му е трябвало.
Оо това съм го пропуснала..Записвам!

EinGutesKind
04-27-2014, 19:47
Във всеки секс шоп има, едва ли съм питал това :lol: А аз с моите приятели не правя такива неща :(

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:47
Охх Ичко, Ичко...

малка си още Линче ;)

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:48
Във всеки секс шоп има, едва ли съм питал това :lol: А аз с моите приятели не правя такива неща :(

Не се измъквай, пита пита!

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:48
малка си още Линче ;)

Е ти си много голям. ;С

Алфа, Менли, Стронг.

EinGutesKind
04-27-2014, 19:48
Насе извратено копеле, изчезвай от форума.. :mad:

Тая вечер трябва да ми помагате в убиването на скуката!

Lilanda
04-27-2014, 19:49
Във всеки секс шоп има, едва ли съм питал това :lol: А аз с моите приятели не правя такива неща :(
А значи приятели, не приятел..Добре..И това е записано..

Lilanda
04-27-2014, 19:49
малка си още Линче ;)
Точно бащата е този, който не трябва да посяга..Затова го казах..

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:50
На наско показалката за частните уроци..
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR3MBXsWNn8QGMGofS2WdqwIBCYWAqup OhI8qUayAtqZZ_ntt_TDQ
Така педалите възприемат по-добре, а ако някое дете не слуша, го "налага" с него, къде... Само той и малките херувимчета си знаят. ;С

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:50
Е ти си много голям. ;С

Алфа, Менли, Стронг.

ами минал съм ученическия период, пълнолетени сме от вече 2 години. не че разбирам от бащинство, ама почват да ми се изясняват някои неща, които преди 3, 4 и повече години не бях се и замислял и не вярвах.

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:51
Тая вечер трябва да ми помагате в убиването на скуката!

http://www.things4fun.com/images/products/detail/TSX11031011.jpg
Наско каква е тази снимка, която намерих във фейсбука ти? :shock:
Какво по дяволите е това?!

EinGutesKind
04-27-2014, 19:51
А значи приятели, не приятел..Добре..И това е записано..

Ми аз не живея в саксия, имам повече от един приятел в реалността :razz:

anonymous708973
04-27-2014, 19:52
Ти не беше ли учител? Доста по-задълбочени мнения очаквах, честно казано.

По темата:
Зависи много от детето. Аз съм била такава, че дето видя граница, не само съм я настъпвала, ами направо съм я прекрачвала, за да видя какво ще стане. Бая са ме наказвали, шамари съм си отнасяла също, бой съм яла само веднъж по спомен, ама беше стабилен. От майка ми :д Мисля, че от около 3 години не са ме удряли. За сметка на това сме водили дискусии до 3 през нощта.

Баща ми замахна с бутилка (не ме докосна), когато бях на 17. Месец и половина не му проговорих, а живеехме в една къща все пак. Месец и половина се подминавахме по коридора, дори "Добро утро" не си казвахме. Майка ми беше ужасно наранена, че беше между чука и наковалнята, макар че не я намесвахме.

Сестра ми е на 15 и още отнася чат-пат по някой шамар. Не е трагедия, не смятам, че е трагедия да си удариш детето, но това съм само аз. Има доста по-послушни деца, които не го заслужават и биха били същисани.

EinGutesKind
04-27-2014, 19:52
На наско показалката за частните уроци..
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR3MBXsWNn8QGMGofS2WdqwIBCYWAqup OhI8qUayAtqZZ_ntt_TDQ
Така педалите възприемат по-добре, а ако някое дете не слуша, го "налага" с него, къде... Само той и малките херувимчета си знаят. ;С

Хахахаха, аз не използвам показалка, а лазер. :cool:

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:52
ами минал съм ученическия период, пълнолетени сме от вече 2 години. не че разбирам от бащинство, ама почват да ми се изясняват някои неща, които преди 3, 4 и повече години не бях се и замислял и не вярвах.

Искаш ли да те светна нещо? След 3-4 години ще казваш същото, а след 7-8 познай? Пак същото.. ;)
Успокой се, далеч си от зрялост и готовност за семейство, даже за мен още мислиш по детски.. Щото в сериозните теми си мислиш, че пишеш сериозни неща, ама пишеш глупости. (в което няма нищо лошо, аз пиша глупости постоянно) :D

Lilanda
04-27-2014, 19:53
Ми аз не живея в саксия, имам повече от един приятел в реалността :razz:
Не се измъквай, не за такива приятели говореше..

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:53
Точно бащата е този, който не трябва да посяга..Затова го казах..

точно обратното, той е главата в семейството. как ли децата слушат повече бащите си, идея си нямам, ама жените все ги заплашват с мъже те си и все ги викат да въдворяват ред.

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:54
Ти не беше ли учител? Доста по-задълбочени мнения очаквах, честно казано.

По темата:
Зависи много от детето. Аз съм била такава, че дето видя граница, не само съм я настъпвала, ами направо съм я прекрачвала, за да видя какво ще стане. Бая са ме наказвали, шамари съм си отнасяла също, бой съм яла само веднъж по спомен, ама беше стабилен. От майка ми :д Мисля, че от около 3 години не са ме удряли. За сметка на това сме водили дискусии до 3 през нощта.

Баща ми замахна с бутилка (не ме докосна), когато бях на 17. Месец и половина не му проговорих, а живеехме в една къща все пак. Месец и половина се подминавахме по коридора, дори "Добро утро" не си казвахме. Майка ми беше ужасно наранена, че беше между чука и наковалнята, макар че не я намесвахме.

Сестра ми е на 15 и още отнася чат-пат по някой шамар. Не е трагедия, не смятам, че е трагедия да си удариш детето, но това съм само аз. Има доста по-послушни деца, които не го заслужават и биха били същисани.

Добре, че баща ти не е бил нинджа, че тогава ще видиш ти! Двоен ритник със завъртане, преди да си мигнала! :D

AnarchyBoy
04-27-2014, 19:56
точно обратното, той е главата в семейството. как ли децата слушат повече бащите си, идея си нямам, ама жените все ги заплашват с мъже те си и все ги викат да въдворяват ред.

А не може ли детето да е малко от малко интелигентно (щото и такива има) и да му се каже човешки СПРИ и то да спре!?
ДДз аз бях такова дете, че като ми кажат да спра и спирам.. Виж ся ако не са го казали предварително съм си правел простотиите.. Всичко е до възпитание и до структурата в семейството, ако се говори от ранна възраст и не се глези детето (което не значи да го биеш, а просто да не му позволяваш да е лигаво лайно) няма нужда от насилие. ;)

Lilanda
04-27-2014, 19:56
точно обратното, той е главата в семейството. как ли децата слушат повече бащите си, идея си нямам, ама жените все ги заплашват с мъже те си и все ги викат да въдворяват ред.
Главата на семейството е-факт. Това значи, че трябва при всяка беля да ходи и да бие ли?

Смея да твърдя, че баща ми е мъж на място..Единствения път, в който съм видяла да замахва /след което се спря, защото осъзна, че няма смисъл/, беше на котката, която беше раздрала цялата стена /с чисто нови тапети/..

Ако при теб баща ти е скачал да те бие на всяка беля, лошо за него /както и за теб, защото след време ти ще си същия вероятно/..

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 19:56
Искаш ли да те светна нещо? След 3-4 години ще казваш същото, а след 7-8 познай? Пак същото.. ;)
Успокой се, далеч си от зрялост и готовност за семейство, даже за мен още мислиш по детски.. Щото в сериозните теми си мислиш, че пишеш сериозни неща, ама пишеш глупости. (в което няма нищо лошо, аз пиша глупости постоянно) :D
ех , ех, за някои са глупости, за други истини.. прав си, ама сравнение с по-малките с 4 и повече години все пак ние сме напред, нали? или по-младите да учат по-напредналите? Колкото и да са 4 години, айде първи курс да учим 4-ти курс студентите? :D

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:00
Главата на семейството е-факт. Това значи, че трябва при всяка беля да ходи и да бие ли?

Смея да твърдя, че баща ми е мъж на място..Единствения път, в който съм видяла да замахва /след което се спря, защото осъзна, че няма смисъл/, беше на котката, която беше раздрала цялата стена /с чисто нови тапети/..

Ако при теб баща ти е скачал да те бие на всяка беля, лошо за него /както и за теб, защото след време ти ще си същия вероятно/..

пак ме караш да се повтарям, че боя не е задължителен за всяко дете ..
баща ми ме е бил много рядко, ама познавам много , които са яли бой и са наистина качествени хора и това не ги е накарало да мразят бащите си или да не водят контакт с тях.

Lilanda
04-27-2014, 20:00
Е сега..Едно е да си по-умен, друго е да казваш, че съм малка, защото имам друго мнение..:D

Lilanda
04-27-2014, 20:02
пак ме караш да се повтарям, че боя не е задължителен за всяко дете ..
баща ми ме е бил много рядко, ама познавам много , които са яли бой и са наистина качествени хора и това не ги е накарало да мразят бащите си или да не водят контакт с тях.
Едва ли са качествени хора, защото са яли бой, поврявай ми..

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:03
За мен разумният мъж умее да говори и да предразполага, знае кога, как и какво да каже (това е и добрият баща и съпруг, а също и алфа мъжкия.) Ако си изпускаш нервите пред хлапето си, нищо чудно да стане същия неудачник като баща си. Щото за да си изливаш яда върху детето си, трябва да си ебати лабилния задръстен тип. Добрият баща е строг, но справедлив, много по-добре да насърчаваш децата с позитивизъм отколкото с шутове. Мен са ме поощрявали като хлапе за всяко добро нещо, което съм правил и са ме санкционирали за всяка простотия (Но не с бой). Според мен с бой ще достигнеш само до едно, до нарастващо озлобяване, което рано или късно ще избие в някоя лоша посока. Аз живот и здраве като си имам семейство и дяца, няма да ги удрям, ще говоря с тях, щото като станат тинейджъри предпочитам да споделят с мен, както аз съм споделял с нашите, отколкото да правят мизерия след мизерия и аз да си късам косите от нерви по тях. Връзката родител-дете прави децата разумни и отговорни. А аз искам да имам доверие на децата си, както и те на мен. ;)

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:04
Е сега..Едно е да си по-умен, друго е да казваш, че съм малка, защото имам друго мнение..:D
знам, че си умна и то в много разклонения. Някъде си по-умна и от много по-дърти от теб, някъде и от мен и Цецо си по-умна, ама като цяло начинът на мислене ни се променя с трупането на опит и всяка следваща година ;)

Lilanda
04-27-2014, 20:05
За мен разумният мъж умее да говори и да предразполага, знае кога, как и какво да каже (това е и добрият баща и съпруг, а също и алфа мъжкия.) Ако си изпускаш нервите пред хлапето си, нищо чудно да стане същия неудачник като баща си. Щото за да си изливаш яда върху детето си, трябва да си ебати лабилния задръстен тип. Добрият баща е строг, но справедлив, много по-добре да насърчаваш децата с позитивизъм отколкото с шутове. Мен са ме поощрявали като хлапе за всяко добро нещо, което съм правил и са ме санкционирали за всяка простотия (Но не с бой). Според мен с бой ще достигнеш само до едно, до нарастващо озлобяване, което рано или късно ще избие в някоя лоша посока. Аз живот и здраве като си имам семейство и дяца, няма да ги удрям, ще говоря с тях, щото като станат тинейджъри предпочитам да споделят с мен, както аз съм споделял с нашите, отколкото да правят мизерия след мизерия и аз да си късам косите от нерви по тях. Връзката родител-дете право децата разумни и отговорни. А аз искам да имам доверие на децата си, както и те на мен. ;)
Именно..

an7raks
04-27-2014, 20:05
Ако нашите не ме оправяха...

Знаех си!

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:06
Знаех си!

:razz:

Lilanda
04-27-2014, 20:06
знам, че си умна и то в много разклонения. Някъде си по-умна и от много по-дърти от теб, някъде и от мен и Цецо си по-умна, ама като цяло начинът на мислене ни се променя с трупането на опит и всяка следваща година ;)
Не отричам, не отричам..

Lilanda
04-27-2014, 20:06
Знаех си!
:lol:

Геш, благодаря ти! И това отива в списъка! :D

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:07
знам, че си умна и то в много разклонения. Някъде си по-умна и от много по-дърти от теб, някъде и от мен и Цецо си по-умна, ама като цяло начинът на мислене ни се променя с трупането на опит и всяка следваща година ;)

Начина на мислене се променя от средата в която се намираш. ;)
А тя е определяща за нивото и качеството на "опита", който изкарваш.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:08
За мен разумният мъж умее да говори и да предразполага, знае кога, как и какво да каже (това е и добрият баща и съпруг, а също и алфа мъжкия.) Ако си изпускаш нервите пред хлапето си, нищо чудно да стане същия неудачник като баща си. Щото за да си изливаш яда върху детето си, трябва да си ебати лабилния задръстен тип. Добрият баща е строг, но справедлив, много по-добре да насърчаваш децата с позитивизъм отколкото с шутове. Мен са ме поощрявали като хлапе за всяко добро нещо, което съм правил и са ме санкционирали за всяка простотия (Но не с бой). Според мен с бой ще достигнеш само до едно, до нарастващо озлобяване, което рано или късно ще избие в някоя лоша посока. Аз живот и здраве като си имам семейство и дяца, няма да ги удрям, ще говоря с тях, щото като станат тинейджъри предпочитам да споделят с мен, както аз съм споделял с нашите, отколкото да правят мизерия след мизерия и аз да си късам косите от нерви по тях. Връзката родител-дете прави децата разумни и отговорни. А аз искам да имам доверие на децата си, както и те на мен. ;)
Правилно. Ама и тук шамаренто в някои етапи не е нещо, което да те разделя от тях. Сега, избухването и нервите, това което казах по-горе за вложените емоции - си е мизерия. За всичко останало иначе съм съгласен. ;)

Lilanda
04-27-2014, 20:08
Правилно. Ама и тук шамаренто в някои етапи не е нещо, което да те разделя от тях. Сега, избухването и нервите, това което казах по-горе за вложените емоции - си е мизерия. За всичко останало иначе съм съгласен. ;)
Къде си видял мъж да удари без да си е изпуснал нервите?

an7raks
04-27-2014, 20:11
Къде си видял мъж да удари без да си е изпуснал нервите?

Трябва ли да съм изнервен, за да му счупя таза? За няколко месеца ще му мине, а безценните спомени от игрите с баща му ще останат завинаги! :)

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:12
Ако си възпиташ децата и ги отгледаш като хората- занимаваш ги със спорт, учене, оставяш им свободно и не им се караш за всяко второ нещо, а само им помагаш и подкрепяш, няма да се налага да ги шамариш, дори и тук там да правят някоя простотия, просто говориш с тях, те както са свикнали да им помагаш, ще осъзнават много по-лесно, че им го говориш за добро.
Пример: на бала ми, чух една приятелка на нашите да пита баща ми, не го ли е страх за мен? При което той каза, че няма от какво, доказал съм му, че може да ми има доверие и че съм отговорен, той се гордее с мен и ми вярва безрезервно. /Той не знаеше, че слушам./
Е нямаш представа колко мило ми стана, ае кажи ми след тия думи, как да направя мизерия?
Поощряването, обогатяването на морала, възпитанието и приятелската връзка са много по-добър благодат отколкото боя. За каквото и да е. Да си мъж на място не означава непременно да раздаваш шутове, ако си истински мъж от теб и думите ти ще лъха респект без да се налага да се аргументираш със шамари.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:12
Начина на мислене се променя от средата в която се намираш. ;)
А тя е определяща за нивото и качеството на "опита", който изкарваш.

Средата е още по-важна, ама възрастта винаги си казва думата. Средата, в която Линчето расте не е Марс или юпитер, ами нормално училище и клас, от което излизат много много хора . Дори тези, които растат в по - забутани среди им се променя светогледа и разбирането с годините , винаги има една линия, която ги разделя.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:14
Къде си видял мъж да удари без да си е изпуснал нервите?

Това по-скоро при жената е.

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:14
С това за средата друго исках да кажа, но както и да е.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:15
Едва ли са качествени хора, защото са яли бой, поврявай ми..

Качествени са защото не са лигавени и превръщани в лигавета. ;)

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:18
Качествени са защото не са лигавени и превръщани в лигавета. ;)

Не е задължително да биеш децата си за да не са лигави. ;)
Както казах, ако си истински мъж от теб и думите ти ще струи респект и няма да има нужда да защитаваш аргументацията си (пред по-слабите от теб, че даже и децата ти) с шамари.

Lilanda
04-27-2014, 20:18
Качествени са защото не са лигавени и превръщани в лигавета. ;)
OH, YOU DON'T SAY! Я ми припомни аз какво казах в началото на спора? Не беше ли именно това?

ПС: Това да НЕ глезиш някой, не значи задължително да го биеш...

an7raks
04-27-2014, 20:21
Не е задължително да биеш децата си...
Не е... ама е готино...

Сериозно... Шамарите в подходящите моменти и на подходящата възраст не са излишни... Дори са и препоръчителни за някои индивиди... Под шамар да не се разбира да го вкараш в 6-месечна кома...

Lilanda
04-27-2014, 20:24
Не е... ама е готино...

Сериозно... Шамарите в подходящите моменти и на подходящата възраст не са излишни... Дори са и препоръчителни за някои индивиди... Под шамар да не се разбира да го вкараш в 6-месечна кома...
Не са излишни, но като може и без тях, защо да ги има?

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:25
Не е... ама е готино...

Сериозно... Шамарите в подходящите моменти и на подходящата възраст не са излишни... Дори са и препоръчителни за някои индивиди... Под шамар да не се разбира да го вкараш в 6-месечна кома...

В крайна сметка, всеки да си възпитава децата както иска. Моите независимо от пола си, ще тренират бойни спортове от ранна детска възраст, но ще са научени да не злоупотребяват със силата си. Ще си учат, но винаги ще имат време за себе си, ще им помагам с каквото мога и същевременно ще ги оставя да си живеят живота без да им насаждам моето, за тогава остаряло мислене. Най-добрият начин да станеш добър човек е да се учиш от грешките си. Аз ще ги оставя, само ще ги напътствам и ще давам съвети нищо повече. Те ще са свободни с всеки техен избор, като изпатят веднъж, два пъти - ще се научат. Аз съм баща за да им помагам с развитието им, не да ги карам да треперят от страх само като ми чуят гласа. Пък и аз ако имам деца ще са за да ме радват, не за да си избивам комплексите върху тях.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:26
Ако си възпиташ децата и ги отгледаш като хората- занимаваш ги със спорт, учене, оставяш им свободно и не им се караш за всяко второ нещо, а само им помагаш и подкрепяш, няма да се налага да ги шамариш, дори и тук там да правят някоя простотия, просто говориш с тях, те както са свикнали да им помагаш, ще осъзнават много по-лесно, че им го говориш за добро.
Пример: на бала ми, чух една приятелка на нашите да пита баща ми, не го ли е страх за мен? При което той каза, че няма от какво, доказал съм му, че може да ми има доверие и че съм отговорен, той се гордее с мен и ми вярва безрезервно. /Той не знаеше, че слушам./
Е нямаш представа колко мило ми стана, ае кажи ми след тия думи, как да направя мизерия?
Поощряването, обогатяването на морала, възпитанието и приятелската връзка са много по-добър благодат отколкото боя. За каквото и да е. Да си мъж на място не означава непременно да раздаваш шутове, ако си истински мъж от теб и думите ти ще лъха респект без да се налага да се аргументираш със шамари.

Естествено. Моралът е нещо много трудно за усвояване и придобиване. Родителите не са Богове, те не винаги успяват в това отношение. Не можеш през цялото време да си с детето. То не смуче и не се учи само от родителят си.
Така на приказки е наистина много хубаво казано и всеки би искал така да процедира всичко, но очакваното не винаги се проявява и в реалността, защото има хиляди различни фактори и действия, с които трябва да се бориш.
Така времето минава и разбираш, че много от плануваното не се осъществява.
Тогава идва КРАЙНИЯ момент, когато може и не възприемам за лошо нещо в някои случаи да се дърпането на ухо или шамара трябва да се приложи. Аз мисля, че темата се изчерпа ;)

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:29
Темата е изчерпана от първия пост - всеки да си възпитава децата, както пожелае.

an7raks
04-27-2014, 20:30
Не са излишни, но като може и без тях, защо да ги има?

Щото няма как да обясниш на малкия келеш, че няма начин да има всичко, което му хареса и, че не може да прави, каквото и когато му скимне... То си знае, че иска играчка като на Пешо и не го интересува нито, че на Пешо баща му е шеф на магазина за играчки, а ти нямаш 5лв в джоба, нито че начина да си поиска нещо не е тръшкане и врещене. Това е съвсем примерно... Малкото дете не разсъждава, то е на инстинкти и като му втълпиш, че когато се тръшка ще има шамар, а когато "слушка" ще има играчка, всичко върви...

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:32
Боят в една или друга форма присъства от хиляди години в традиционното възпитание. Както в детската градина са дърпали уши, така и в училище. Хората не случайно на времето са били много по-дисциплинирани от днес.
ТВА ми мнение е твърде крайно, но от една страна и това си е факт. ;)

an7raks
04-27-2014, 20:32
Пък и аз ако имам деца ще са за да ме радват, не за да си избивам комплексите върху тях.
Викаш жената ти е за т'ва...

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:33
Викаш жената ти е за т'ва...

По нагоре казах, че не си мъж ако си биеш жената и децата. ;)

Lilanda
04-27-2014, 20:34
Щото няма как да обясниш на малкия келеш, че няма начин да има всичко, което му хареса и, че не може да прави, каквото и когато му скимне... То си знае, че иска играчка като на Пешо и не го интересува нито, че на Пешо баща му е шеф на магазина за играчки, а ти нямаш 5лв в джоба, нито че начина да си поиска нещо не е тръшкане и врещене. Това е съвсем примерно... Малкото дете не разсъждава, то е на инстинкти и като му втълпиш, че когато се тръшка ще има шамар, а когато "слушка" ще има играчка, всичко върви...
Съжалявам, че пак давам пример със себе си, но защо нито аз, нито брат ми никога не сме се държали както в описания от теб пример, а същевременно шамари сме получавали на по четири-петнайсет еднократно и то не защото не сме "слушкали"..

an7raks
04-27-2014, 20:34
По нагоре казах, че не си мъж ако не си биеш жената и децата. ;)
fixed

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:35
Съжалявам, че пак давам пример със себе си, но защо нито аз, нито брат ми никога не сме се държали както в описания от теб пример, а същевременно шамари сме получавали на по четири-петнайсет еднократно и то не защото не сме "слушкали"..

ти от къде помниш колко шамара си яла на 6 :Д хах

an7raks
04-27-2014, 20:36
Съжалявам, че пак давам пример със себе си, но защо нито аз, нито брат ми никога не сме се държали както в описания от теб пример, а същевременно шамари сме получавали на по четири-петнайсет еднократно и то не защото не сме "слушкали"..

И какво ми казваш с това? Просто баща ви явно е от тези, дето бият за щяло и нещяло и далеч не с възпитателна цел...

Lilanda
04-27-2014, 20:37
ти от къде помниш колко шамара си яла на 6 :Д хах
Съвсем случайно нашите, а и брат ми, имат нещо наречено уста, с което разговарят с мен..

an7raks
04-27-2014, 20:37
ти от къде помниш колко шамара си яла на 6 :Д хах

Ох... помни се... :D

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:37
Защото сте възпитани интелигентно и разумно мило.
Тарикатлъка е да занимаваш децата, с нещо. Докато са хлапета спорт, после спорт + учене + хоби. Подтикваш го към такива неща, а то само си се захваща. Родителите са за пример, не за страх.
Като си биеш малкия келеш, той ще бие неговия и така до безкрай, което е доказателство, че тая система не е ефективна. При наличието на друга по ефективна, бих използвал нея. Децата ми ще са заети, със спорт, учене, хобита.. Няма да са няк'ви лентяи, ще си излизат и насам натам, но първо задълженията, които ще ги изградят като хора и характери.
Спорта ще ги дисциплинира, ученето ще ги направи логични и последователни, хобитата ще ги направят любознателни - а съвкупността от трите ще ги направи интелигентни и осъзнати достойни за уважение и доверие.

Lilanda
04-27-2014, 20:38
И какво ми казваш с това? Просто баща ви явно е от тези, дето бият за щяло и нещяло и далеч не с възпитателна цел...
Хаха по-рано казах, че баща ми не ми е и посягал..:D

Далеч друго имах предвид иначе..Ако прочетеш няколко мои поста, ще разбереш..;д

an7raks
04-27-2014, 20:39
Хаха по-рано казах, че баща ми не ми е и посягал..:D

Далеч друго имах предвид иначе..Ако прочетеш няколко мои поста, ще разбереш..;д

А, нз ко си писала по-назад, аз сериозните мнения ги прескачам... :D
В последният ти пост пишеше, че сте яли шамари без нищо да сте направили и то на по 14-15 години...

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:39
Съвсем случайно нашите, а и брат ми, имат нещо наречено уста, с което разговарят с мен..

еххехе, те приказките на родителите ги знаем всички :д
Не, че нещо, ама пак казвам - ти си момиче, за брат ти не ми говори, не го познавам.
И пак казвам, до детето си е. Има лигави деца, има и по-малко лигави.
Ама личните примери не са добри.
Както и идеални родители няма.

Lilanda
04-27-2014, 20:45
А, нз ко си писала по-назад, аз сериозните мнения ги прескачам... :D
В последният ти пост пишеше, че сте яли шамари без нищо да сте направили и то на по 14-15 години...
Едно е, че е без да е имало непослушание и съвсем друго без да сме направили нищо..

Получавала съм шамар от майка си при спор между мен и нея, който е прераснал в голяма кавга...Брат ми е получил посягане един-единствен път, което той спря с едно простичко "недей"..Отново от майка ми..Та нда..

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 20:47
Защото сте възпитани интелигентно и разумно мило.
Тарикатлъка е да занимаваш децата, с нещо. Докато са хлапета спорт, после спорт + учене + хоби. Подтикваш го към такива неща, а то само си се захваща. Родителите са за пример, не за страх.
Като си биеш малкия келеш, той ще бие неговия и така до безкрай, което е доказателство, че тая система не е ефективна. При наличието на друга по ефективна, бих използвал нея. Децата ми ще са заети, със спорт, учене, хобита.. Няма да са няк'ви лентяи, ще си излизат и насам натам, но първо задълженията, които ще ги изградят като хора и характери.
Спорта ще ги дисциплинира, ученето ще ги направи логични и последователни, хобитата ще ги направят любознателни - а съвкупността от трите ще ги направи интелигентни и осъзнати достойни за уважение и доверие.

Тук пак почна да преувличаваш.
Като не му е интересен спорта, ако ще и на 100 го заведи, няма да стане.
По-добре ще е да му ограничиш достъпа до Интернет и игрите на компа..
И как тази система е работила от децата на адам и ева масово с малки изключения, а сега ще я промениш , нали защото сме така наложило демокрацията в 21 век.
Никой не ти говори за масов бой. Едно да го нашамаросаш заради пълно неподчинение и лиготия, с която не си могъл да се справиш, като между временно му не си изливаш нервите от горе му, друго е системен безсмислен и тъп бой.

an7raks
04-27-2014, 20:48
Едно е, че е без да е имало непослушание и съвсем друго без да сме направили нищо..

Получавала съм шамар от майка си при спор между мен и нея, който е прераснал в голяма кавга...Брат ми е получил посягане един-единствен път, което той спря с едно простичко "недей"..Отново от майка ми..Та нда..

Майка ти много бойна, бе! Приличате ли си?

an7raks
04-27-2014, 20:51
По-добре ще е да му ограничиш достъпа до Интернет и игрите на компа...

Що? На мен, пък, ми действа доста добре да размажа от бой няколко баби на улицата в GTA-то... Струва ми се, че и бабите пред блока имат полза от това...

Lilanda
04-27-2014, 20:53
Майка ти много бойна, бе! Приличате ли си?
А нинам..Милото да каже..:oops:

an7raks
04-27-2014, 20:54
Миилоооо, спуква ли те кака Лил от бой?

tori
04-27-2014, 20:55
Щото няма как да обясниш на малкия келеш, че няма начин да има всичко, което му хареса и, че не може да прави, каквото и когато му скимне... То си знае, че иска играчка като на Пешо и не го интересува нито, че на Пешо баща му е шеф на магазина за играчки, а ти нямаш 5лв в джоба, нито че начина да си поиска нещо не е тръшкане и врещене. Това е съвсем примерно... Малкото дете не разсъждава, то е на инстинкти и като му втълпиш, че когато се тръшка ще има шамар, а когато "слушка" ще има играчка, всичко върви...
Последното изречение не ми харесва. Да възпитаваш посредством шамарената фабрика, не е начин. Като е по-мъничко и не разбира, просто отминаваш магазина в пълно мълчание пък нека си иска и да се тръшка. Дай па, щото си е навило на пръста, че нам-кво ТРЯБВА да е негово, да му блъсна някой в лицето и да ревне още повече. Да не съм си намерила спокойствието на улицата? Като попорасне малко, обясняваш, че еди-кво-си не му е нужно или нямаш пари и толкова.

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:55
Напротив не преувеличавам, това, че ти очевадно си достатъчно глупав, за да не знаеш, че децата копират от теб не е мой проблем. Как ще го накарам да му харесва спорта ли? Като тренирам същото. Така ще имаме за какво да си говорим, с какво да му помагам, а то ще се надъхва да ми се доказва. Станах шампион по плуване, защото баща ми на времето е бил, той ме зариби, а на мен ми харесваше да го виждам усмихнат като печеля, той пък освен с усмивка ми се отблагодаряваше и с други награди, като добро държание, уважение, доверие и материални облаги.
Нашите никога не са ми забранявали да излизам късно, защо? Защото ми имаха доверие, аз от своя страна не злоупотребявах най-късно 10:30-11:00 в нас! Така до 16 години, след това съм излизал по купони и за цяла нощ, а майка ми не ми е звъняла по 98 пъти по телефона за да ме пита дали съм добре (Това не е незаинтересованост, а доверие) Пък приятелите ми ги прибираха в 11 още и то насила, с 15 позвънявания и заплахи по телефона, на другия ден като излизам, всеки си псува родителите, а аз съм си се забавлявал цяла нощ и съм им благодарил за това, а те познай с какво ми отвръщат за благодарността? С уважение, доверие и материални блага (пари). Ем да ти кажа, това ми харесва много повече, отколкото баща ми да ме бие. Нашите са ме възпитали така, че да няма нужда да си биеш детето, това се опитвам да ти обясня, Ице, ама явно си тъп да го схванеш. Ако си добър родител, няма да има нужда да го биеш. Е това е цялата система с децата.

AnarchyBoy
04-27-2014, 20:57
Миилоооо, спуква ли те кака Лил от бой?

:lol: Мне, при нас не са нужни такива неща.. ;)

an7raks
04-27-2014, 20:58
Последното изречение не ми харесва. Да възпитаваш посредством шамарената фабрика, не е начин. Като е по-мъничко и не разбира, просто отминаваш магазина в пълно мълчание пък нека си иска и да се тръшка. Дай па, щото си е навило на пръста, че нам-кво ТРЯБВА да е негово, да му блъсна някой в лицето и да ревне още повече. Да не съм си намерила спокойствието на улицата? Като попорасне малко, обясняваш, че еди-кво-си не му е нужно или нямаш пари и толкова.
Спокойствие? Докато влачиш крещящо дете по улицата? Я пак?!
Пък и, ако ще си гледаме само спокойствието, то детето е най-грешният избор...

an7raks
04-27-2014, 21:00
:lol: Мне, при нас не са нужни такива неща.. ;)

Ясноо... Първата фаза е отрицанието... :/ Съжалявам, никой не го е еня за правата на мъжа... :(

Lilanda
04-27-2014, 21:00
Напротив не преувеличавам, това, че ти очевадно си достатъчно глупав, за да не знаеш, че децата копират от теб не е мой проблем. Как ще го накарам да му харесва спорта ли? Като тренирам същото. Така ще имаме за какво да си говорим, с какво да му помагам, а то ще се надъхва да ми се доказва. Станах шампион по плуване, защото баща ми на времето е бил, той ме зариби, а на мен ми харесваше да го виждам усмихнат като печеля, той пък освен с усмивка ми се отблагодаряваше и с други награди, като добро държание, уважение, доверие и материални облаги.
Нашите никога не са ми забранявали да излизам късно, защо? Защото ми имаха доверие, аз от своя страна не злоупотребявах най-късно 10:30-11:00 в нас! Така до 16 години, след това съм излизал по купони и за цяла нощ, а майка ми не ми е звъняла по 98 пъти по телефона за да ме пита дали съм добре (Това не е незаинтересованост, а доверие) Пък приятелите ми ги прибираха в 11 още и то насила, с 15 позвънявания и заплахи по телефона, на другия ден като излизам, всеки си псува родителите, а аз съм си се забавлявал цяла нощ и съм им благодарил за това, а те познай с какво ми отвръщат за благодарността? С уважение, доверие и материални блага (пари). Ем да ти кажа, това ми харесва много повече, отколкото баща ми да ме бие. Нашите са ме възпитали така, че да няма нужда да си биеш детето, това се опитвам да ти обясня, Ице, ама явно си тъп да го схванеш. Ако си добър родител, няма да има нужда да го биеш. Е това е цялата система с децата.
ДА, ДА, ДА, МИЛИОН ПЪТИ ДА!

Ех защо и аз не мога да се изразя така, та да ме разберете от първия пост, а не от 15-тия..

an7raks
04-27-2014, 21:02
Ех защо и аз не мога да се изразя така, та да ме разберете от първия пост, а не от 15-тия..

Щото не са те били достатъчно... :/
Аре, няма ви спамя повече, лека!

Lilanda
04-27-2014, 21:03
Щото не са те били достатъчно... :/
Аре, няма ви спамя повече, лека!
Утре ше говоря с нашите да ме бият повече!

Лека и мека..;д

AnarchyBoy
04-27-2014, 21:07
Ице, само не излизай с остарели комунистически виждания. Факт е, че аз децата няма да си удрям, защото съм намерил и видял по-добра система, която е изпитана и доказана лично за мен (върху мен), което е ясен признак, че работи. Да си биеш децата е признак на слаби нерви и наличието на комплекси. Като реве или говориш с него или го мъчиш с мълчание, много по-ефективно е.

tori
04-27-2014, 21:07
Спокойствие? Докато влачиш крещящо дете по улицата? Я пак?!
Пък и, ако ще си гледаме само спокойствието, то детето е най-грешният избор...
Е, едно е да ми се разпищи три пъти повече по улицата, щото съм го шамаросала и не мога да го намеря да му се извиня, съвсем различно - да мрънка и реве „Искам камионче.“. Едното се преживява, другото е усложняване на живота.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 21:13
Цецко, спри да ме разсмиваш. хахха :Д
Децата копирали точно и ставали копия едва ли не родители те си .-Пълни бисери.
Това, че ти си успял да се заребиш по спорта на баща ти ама в никакъв случаи не значи, че синът ти като го взимаш ще заобича истински твоя спорт. Ама все едно от небето падаш ейй май никакви примери освен своя си не си виждал?
Много и адски много са били случаите, когато децата въпреки цялото им усилие и любов към различни дейности от страна на родителя - те не са се чувствали добре. Трябва ли моят брат да е страстен ловджия по тази логика, защото баща ми го е водил в гората? Или пък въобще трябва ли да обича това, което той обича? Много си филмиран, честно, голям роман..
Пък тва, че са ти имали доверие на 16 и са те пускали нощно време по дискотеки сам, ама хииич не говори за добро възпитание и не знам кое му е гордостта на това. 16 годишните сами си вярват, че много знаят, че няма да направят нищо лошо, а грам акъл нямат. Някое гадже им завърва главите по всевъзмножни начини и накрая някви наркомани като нищо ги набарват на саме и тоя пиклю нали на мъж се прави да защити момичето и ае намушкани... Пълно доверие имат родителите, ама само за пълнолетните им.. Боже, та аз познавах такива безрасъдни родители на приятели, които не се занимаваха с тях и им имаха такова голямо доверия. Че накрая едни се дрогираха направо. В други случаи и удавени има, ама доверия брат ае осъзнай се

AnarchyBoy
04-27-2014, 21:25
Ми да чукна на дърво жив и здрав съм. А това, че при теб не е имало доверие, не означава, че при мен не е имало.
Съжалявам, но ако едно дете покаже на родителите си, че може да му се има доверие, е напълно възможно, но и родителите трябва да заслужат доверието на детето, не става едностранно. Аз ще направя децата си интелигентни и осъзнати, съответно ще мога да им имам доверие и да разчитам на тях.
А дали са бисери или не. Психологически е заложено да копираш единия от двамата родители. Също така търсиш половинка със сходни характеристики на срещуположния родител. Тоест момчетата търсят момичета като майките им, а момичетата момчета, като бащите им. Това е доказано.
В крайна сметка е който както си го направи. Да ти кажа ли защо съм любознателен? Защото вкъщи се гледа NG, Discovery, History Channel и т.н., а като бях малък нашите всеки месец на заплата ми купуваха нова енциклопедия. Това е побутване, от там нататък аз си станах любознателен и сега си умирам да гледам/чета разни такива неща. Нали знаеш, че ако у вас се слуша само Планета, ще си див чалгар примерно? Аз слушам рок, познай като кой? Като баща ми. Разговорлив и дипломатичен съм като майка си. Много още съм взел от родителите си и съм благодарен за това, ако ме бяха били нямаше да ги гледам с тези очи. Важно е да им изградиш обща култура, не да ги биеш, ама късно ще го осъзнаеш, надявам се като имаш деца да си спомниш някой ден думите ми. ;)

Както и да е Ице, не ми се спори повече с теб, едно си баба знае, едно си баба бае.
Бий си децата, възпитавай си ги в остарелите социалистически виждания и се надявай да не станат като теб. Защото като гледам ти още от сега си решил да гледаш на децата си като на по низши от теб. А това е много голяма грешка, с правилното възпитание децата ти ще станат много повече от колкото ти някога ще бъдеш. Но явно имаш достатъчно комплекси, че да не можеш да го проумееш. Мисленето, колкото и да си мислиш, че ти е уникално, ти е абсолютно средностатистическо спрямо България. Просто мислиш посредствено. Както и да е, спирам, не се чувствай длъжен да ми отговаряш, няма какво да ти кажа по тая тема повече.

golemiq_korab_minava
04-27-2014, 21:28
Айде лека ;)
Надявам се като имаш деца наистина да успееш да ги възпиташ добре и да наследят твоите интереси. Това го иска всеки баща, за съжаление не винаги се получава така, но важното е да се стараем ;)

Ivaaaaa
04-27-2014, 22:14
не им завиждам на бъдещите ми деца, студена съм. дано да омекна :Д

поне няма да ги притискам. ще бъдат такива, каквито искат.

anonymous708973
04-28-2014, 00:05
Нашите никога не са ми забранявали да излизам късно, защо?

Това е добре и е логично, но говориш вече за един късен период.
Я да поговорим за 8-10-12-годишно дете?

Ще дам пример със себе си. Правя нещо тъпо/грешно, обяснява ми се... ама ми се обяснява така, че се съмнявам някой от вас да е говорил толкова дълго и напоително с родителите си. Обяснява ми се защо е грешно с ЧАСОВЕ. БУКВАЛНО.
Аз отивам и го правя пак. Наказват ме - без компютър, примерно. Изтърпявам си наказанието (нямах по-голяма сестра, която да ме пуска чат-пат тайно) и правя същото. Вкарват нова тактика - карат ме да се чувствам виновна. Това ми държи влага, накрая го правя пак, като вече и лъжа за това. При положение, че първо нашите мразят да ги лъжа, което са казвали милион пъти, аз съм прекрачила границата... за пореден път. Е, яла съм шамарите.
Доста труден тийнейджър бях, честно казано. И съм лъгала нашите, и съм се крила, и ме е било страх да не ме накажат, кофти поведението ми си имаше pattern. Понякога ми е било кофти, че нямахме приятелска връзка. Майка ми казва "Приятели ще имаш много, родители - само двама" и е напълно права. НЯМАШЕ как с тийнейджър като мен да се има приятелски отношения, другата причина е, че изключително лесно се влияех от хората около мен, а когато съучениците ти в 8 клас вече прекарват по цяла нощ навън, което нашите смятат за пълен абсурд, няма как да си доволен, че те ограничават. И са прави. ПЪЛЕН абсурд е, сестра ми е 8.клас и просто бих си изяла ноктите до дъно, ако ми скитори навън до 22-23 часа, камо ли цяла нощ. А лапето е доста по-неподатливо на "модерните течения"... за разлика от мен.

Не си представяйте като бой с колан или нещо такова. Правете разлика между "удрям" и "бия". Истински бой съм яла веднъж, не беше готино, ама си го бях изпросила. И доста иновативни наказания съм имала... в резултат на които в момента подреждам (когато желая) с такава скорост, че свят ще ви се завие 8-)

Та, в резултат на всичко това... смятам, че доста готина личност съм се пръкнала 8-) Не съм озлобена... имало е моменти, в които съм била, ама... дали е било заради нашите, или заради лудите хормони, един Бог знае. Не само че не съм, а едва сега осъзнавам значимостта на всички усилия, които са били положени с мен. Имам родителите си за изключителен авторитет и стена зад гърба, а особено майка ми е човек, до чието мнение се допитвам изненадващо често дори за самата себе си. Изпитвам нужда да комуникирам с нея. Не всеки ден, не постоянно. Отдавна не ми звъни да ме проверява, защото съм чула същите думи за доверие, които и Анархи. В комплект с "Гледай сега, аз ако до тия години не съм си свършила работата с теб... няма какво повече да направя". Най-редовно наднича във форума и получавам изненадващи съобщения във фейсбук как съм била права за еди-кое-си и колко слаба била аргументацията на еди-кой-си. (Казвала ми е и когато съм грешала, разбира се!)
Достатъчно независима съм обаче, за да не се държа за полата на маминка. В този смисъл... съм в перфектната среда, което пак е някакво проявление на възпитанието ми.

Предполагам, че заключението от цялата работа е, че за пореден път ще ви посъветвам да не бъдете толкова сигурни за ситуации, в които не сте попадали :) Да си мислиш, че си открил "цялата система с децата" на 15-18 години... е наивно. За 18-ти път го казвам, но е. Да възпиташ парче мръвка до отговорен млад индивид, който е балансирана личност със силни и слаби страни, социални умения... не е лесно. Какво по-добро място да го видите от този форум? Не намеквам нищо, но... огледайте се. Ясно си личи в колко различни семейства ме расли някои от нас. Някои са ги глезили и са им впълпявали, че са центърът на вселената; други страдат от комплекс за малоценност; трети смятат, че насилието от мъж към жена е нещо напълно нормално и необходимо; четвърти са диви феминистки...
А предполагам, че родителите на всички тези деца са тръгнали с нагласата да бъдат "добри родители". Наистина ли сте толкова арогантни да смятате, че сте проумели някакви универсални истини за възпитанието, които те не са?
Универсален метод няма. Няма и точна дефиниция за "добър родител". Родителите са хора, които са натоварени с много тежка задача. Затова нека им простим, когато си изтърват нервите чат-пат. (Не говоря за системни случаи на побой, моля да не ми се вменява това значение на думите.)
Имайте го предвид :)

tireheb
04-28-2014, 00:22
Ще дам пример със себе си. Правя нещо тъпо/грешно, обяснява ми се... ама ми се обяснява така, че се съмнявам някой от вас да е говорил толкова дълго и напоително с родителите си. Обяснява ми се защо е грешно с ЧАСОВЕ. БУКВАЛНО.
Аз отивам и го правя пак. Наказват ме - без компютър, примерно. Изтърпявам си наказанието (нямах по-голяма сестра, която да ме пуска чат-пат тайно) и правя същото. Вкарват нова тактика - карат ме да се чувствам виновна. Това ми държи влага, накрая го правя пак, като вече и лъжа за това. При положение, че първо нашите мразят да ги лъжа, което са казвали милион пъти, аз съм прекрачила границата... за пореден път. Е, яла съм шамарите.



ебати гадното
все едно чета за сестра си
отвратително хлапе (в тва отношение)
като се върна вкъщи, 2 часа след тва вече съжалявам

Auriss
04-28-2014, 00:49
@PinkPan7her, значи е окей да си изкривиш лапето от бой, което просто толкова му е акъла, но на жена да отвъртиш една плесница като много й знае устата е жалка постъпка ?

// не че бих ударил жена ... или собственото си дете. Просто ми е любопитно какво ще ми отговориш.

AnarchyBoy
04-28-2014, 04:39
"Както казах, не е ли тройно задно салто с шут в главата, какъв родител си за бога?! :shock:
Т'ва да не си биеш децата не го намирам за нормално.. Възпитава се с шутове.
Звучи ми някак нередно.. все едно да не си биеш жената.. :? :shock:"

Е така ми изглеждат родителите, които бият децата си (мъжете по-скоро). Жалко е.

anonymous908491
04-28-2014, 04:52
Деца обсъждат дали трябва да ги бият.
Не съм чувал за дете умряло от бой, но знам доста, които си заминаха, защото не са ги били или не е било достатъчно.
Били са ме доста, но винаги съм го заслужавал, не че съм станал човек от това, но можеше да бъда и много по-зле.

girlwithblueeyes
04-28-2014, 05:45
За мен боят е метод на родителите изтървали възпитанието на децата си . Много е лесно да не си свършиш работата като родител и после да раздаваш шамари . Децата се възпитават с разговори ако ти като родител имаш подход и от едно просто наказание или разговор ще има ефект .

golemiq_korab_minava
04-28-2014, 07:23
Това е добре и е логично, но говориш вече за един късен период.
Я да поговорим за 8-10-12-годишно дете?

Ще дам пример със себе си. Правя нещо тъпо/грешно, обяснява ми се... ама ми се обяснява така, че се съмнявам някой от вас да е говорил толкова дълго и напоително с родителите си. Обяснява ми се защо е грешно с ЧАСОВЕ. БУКВАЛНО.
Аз отивам и го правя пак. Наказват ме - без компютър, примерно. Изтърпявам си наказанието (нямах по-голяма сестра, която да ме пуска чат-пат тайно) и правя същото. Вкарват нова тактика - карат ме да се чувствам виновна. Това ми държи влага, накрая го правя пак, като вече и лъжа за това. При положение, че първо нашите мразят да ги лъжа, което са казвали милион пъти, аз съм прекрачила границата... за пореден път. Е, яла съм шамарите.
Доста труден тийнейджър бях, честно казано. И съм лъгала нашите, и съм се крила, и ме е било страх да не ме накажат, кофти поведението ми си имаше pattern. Понякога ми е било кофти, че нямахме приятелска връзка. Майка ми казва "Приятели ще имаш много, родители - само двама" и е напълно права. НЯМАШЕ как с тийнейджър като мен да се има приятелски отношения, другата причина е, че изключително лесно се влияех от хората около мен, а когато съучениците ти в 8 клас вече прекарват по цяла нощ навън, което нашите смятат за пълен абсурд, няма как да си доволен, че те ограничават. И са прави. ПЪЛЕН абсурд е, сестра ми е 8.клас и просто бих си изяла ноктите до дъно, ако ми скитори навън до 22-23 часа, камо ли цяла нощ. А лапето е доста по-неподатливо на "модерните течения"... за разлика от мен.

Не си представяйте като бой с колан или нещо такова. Правете разлика между "удрям" и "бия". Истински бой съм яла веднъж, не беше готино, ама си го бях изпросила. И доста иновативни наказания съм имала... в резултат на които в момента подреждам (когато желая) с такава скорост, че свят ще ви се завие 8-)

Та, в резултат на всичко това... смятам, че доста готина личност съм се пръкнала 8-) Не съм озлобена... имало е моменти, в които съм била, ама... дали е било заради нашите, или заради лудите хормони, един Бог знае. Не само че не съм, а едва сега осъзнавам значимостта на всички усилия, които са били положени с мен. Имам родителите си за изключителен авторитет и стена зад гърба, а особено майка ми е човек, до чието мнение се допитвам изненадващо често дори за самата себе си. Изпитвам нужда да комуникирам с нея. Не всеки ден, не постоянно. Отдавна не ми звъни да ме проверява, защото съм чула същите думи за доверие, които и Анархи. В комплект с "Гледай сега, аз ако до тия години не съм си свършила работата с теб... няма какво повече да направя". Най-редовно наднича във форума и получавам изненадващи съобщения във фейсбук как съм била права за еди-кое-си и колко слаба била аргументацията на еди-кой-си. (Казвала ми е и когато съм грешала, разбира се!)
Достатъчно независима съм обаче, за да не се държа за полата на маминка. В този смисъл... съм в перфектната среда, което пак е някакво проявление на възпитанието ми.

Предполагам, че заключението от цялата работа е, че за пореден път ще ви посъветвам да не бъдете толкова сигурни за ситуации, в които не сте попадали :) Да си мислиш, че си открил "цялата система с децата" на 15-18 години... е наивно. За 18-ти път го казвам, но е. Да възпиташ парче мръвка до отговорен млад индивид, който е балансирана личност със силни и слаби страни, социални умения... не е лесно. Какво по-добро място да го видите от този форум? Не намеквам нищо, но... огледайте се. Ясно си личи в колко различни семейства ме расли някои от нас. Някои са ги глезили и са им впълпявали, че са центърът на вселената; други страдат от комплекс за малоценност; трети смятат, че насилието от мъж към жена е нещо напълно нормално и необходимо; четвърти са диви феминистки...
А предполагам, че родителите на всички тези деца са тръгнали с нагласата да бъдат "добри родители". Наистина ли сте толкова арогантни да смятате, че сте проумели някакви универсални истини за възпитанието, които те не са?
Универсален метод няма. Няма и точна дефиниция за "добър родител". Родителите са хора, които са натоварени с много тежка задача. Затова нека им простим, когато си изтърват нервите чат-пат. (Не говоря за системни случаи на побой, моля да не ми се вменява това значение на думите.)
Имайте го предвид :)
Ето....
За това поправих Анки да не се изживява толкова много, защото едно е да искаме друго е да можем и да приложим върху детето. Едни родители не харесват възпитанието на своите си родители и прилагат противоположни методи за гледане на децата си. Въпреки усилията отново не успяват това, което са искали и мислили. Други родители пък обратното, много доволни от начините по който са възпитавани те, ги прилагат същите върху своите деца и не излизат точни схемите..
Да имаш приятелска дружба с децата си е меко казано невъзможно. Не можеш ту да им бъдеш родителска упора и възпитател, ту да падаш на техния малък акъл.. Правете разлика между добри контакти и разговори и приятелски връзки..
А за доверието е според зависи. На 12 е абсурдно да имаш доверие, но и на 16 трябва да има една граница. Умно, възпитано дете може да е, ама не е зрелостник. Ще го обучиш, той ще ти покаже, че разбира и знае кое как, но въпреки всичко - може да се поддаде на нещо. Това не означава, че трябва да го изолираш от света, ами просто да спазва мярка.
И последното, за майка ти и форума показва, че вие имате доста тесни връзки помжеду си и тя като родител много добре разбира с какво се занимаваш и с кого пишеш. При мен не е баш така, срам ме или по-точно не искам майка ми да ми се бърка в личния живот, форумите които посещавам и фацебоок. Ето за това може би и като по-малък, родителите ми се притесняваха и настояваха да гледат с кой си пиша. Аз обаче държах на своето си пространство. Именно така се къса и доверието, ама всеки си иска своето. И да, на 14, 15 не означава, че трябва някой родител да следи детето си кога и какво порно е гледал. хах

yakuza_
04-28-2014, 07:58
Деца обсъждат дали трябва да ги бият.
Не съм чувал за дете умряло от бой, но знам доста, които си заминаха, защото не са ги били или не е било достатъчно.
Били са ме доста, но винаги съм го заслужавал, не че съм станал човек от това, но можеше да бъда и много по-зле.
38-годишен баща уби собствената си дъщеря на връх Великден. 7-годишното момиченце е било прието в безжизнено състояние в русенската болница. Медиците само са констатирали смъртта му и са подали сигнал в
Областната дирекция на МВР.

3-годишно момченце е починало в добричкото село Крушари след жесток побой

Само от тази година (имаше и още). Къде някой е чувал хора да умират след бой.

AnarchyBoy
04-28-2014, 08:09
:lol:

anonymous708973
04-28-2014, 08:26
@PinkPan7her, значи е окей да си изкривиш лапето от бой, което просто толкова му е акъла, но на жена да отвъртиш една плесница като много й знае устата е жалка постъпка ?

// не че бих ударил жена ... или собственото си дете. Просто ми е любопитно какво ще ми отговориш.

Коя част от поста ми чете, като през три реда пиша, че говоря за ШАМАР като средство за съпикясване, не за бой като възпитателна мярка.
И знаех, че някой ще направи паралела.
Е, да, ама паралел няма. Щото жената не е до теб, за да я възпитаваш... противно на мнението на един куп "мъже" в тоя форум. Ако нещо не те устройва в нея, знаеш къде е вратата, винаги можеш да си тръгнеш. Да си партньор (може да) е нещо временно, обаче си родител цял живот.

anonymous708973
04-28-2014, 08:27
И последното, за майка ти и форума показва, че вие имате доста тесни връзки помжеду си и тя като родител много добре разбира с какво се занимаваш и с кого пишеш. При мен не е баш така, срам ме или по-точно не искам майка ми да ми се бърка в личния живот, форумите които посещавам и фацебоок.
И при мен беше така до преди 2 години, примерно. Даже я имам във фейсбук отскоро, и то защото направихме сделка със сестра ми, хаха 8-)

Auriss
04-28-2014, 09:30
Коя част от поста ми чете, като през три реда пиша, че говоря за ШАМАР като средство за съпикясване, не за бой като възпитателна мярка.
И знаех, че някой ще направи паралела.
Е, да, ама паралел няма. Щото жената не е до теб, за да я възпитаваш... противно на мнението на един куп "мъже" в тоя форум. Ако нещо не те устройва в нея, знаеш къде е вратата, винаги можеш да си тръгнеш. Да си партньор (може да) е нещо временно, обаче си родител цял живот.

И ако малко насилие е окей вкъщи, то какво става това дете като излезе на улицата с тази нагласа ?

Целият ти пост изчетох. Просто не виждам разлика между шамар и това да ти избият зъбите в чисто психологически аспект.

В една скандинавска държава е забранено със закон (от '79-та ! ) да си биеш детето и можеш да хвръкнеш в затвора за подобно нещо. Да ти кажа ли на какво ниво им е престъпността, безработицата сред младежите и % висшисти ? Как си го обясняваш това ?

Лапетата правят простотии. С годините повечето се очовечават. Бас хващам, че ще намериш повече пропадняци, които са ги млатили като деца, отколкото образовани, интелигентни хора със завиден социален статус.

За мен е безсмислено да си посягаш на детето с "възпитателна" цел. Ефект няма да има - всеки от нас е имал приятели, които като малки са ги шамарили и те са си вършили същите глупости.

Неслучайно има разходки по училищата преди да си запишеш детето там. Отиваш, оглеждаш хубаво децата и родителите им и ако надушиш мърша - не си записваш детето при отпадъка. Просто е.

anonymous708973
04-28-2014, 09:47
E, моля те, след шамар се чувстваш малко унизен, просто моментално се освестяваш.
След побой ще те е страх да си влезеш вкъщи.
Как няма да има разлика?

Че то и в Америка е забранено да си удряш детето, пък там си има стабилно отпадък.
Пак ти казвам - говоря за шамар, не за бой.

an7raks
04-28-2014, 10:01
:lol:
За жалост, няма нищо смешно в това... И аз за това се сетих след тази поредна мъдра мисъл..

girlwithblueeyes
04-28-2014, 11:09
Така нека и аз се изкажа .

Чак ми е странно но съм съгласна с Анархи и Лина . Шамарите не възпитават и трябва да имаш пропуски като родител за да си позволиш да удариш детето си .
Мог да твърдя че на мен също са ми били шамар за глупости и далеч не става дума за това че съм закъсняла след вечерен час или съм направила нещо на своя глава . Разбирам че децата не трябва да ти се качват на главата но е хубаво човек да има други подходи различни от шамара .
Ако детето от малко се научи на ред и дисцплина то тогава няма да има нужда се стига до шамари . Запиши го на спорт или на танци или на каквото и да е . Нещо с което мозъка му да е зает и да го кара да се старае . Питайте ме дали на 13 години възраст в която всичките ми приятелки тръгнаха по дискотеки дали съм имала време да излизам и да се лигавя след 5-6 часови тренировки в залата . Да може би съм пропуснала доста неща от ежедневието на всеки нормален тинейджър била съм ограничавана и програмата ми е била запълнена със всевъжможни неща . Но в момента не се съжалявам за начина по който съм възпитана . Да методите на майка ми не са най-подходящите но в моменат донякъде съм й благодарна за начинът по който ме е възпитала .

golemiq_korab_minava
04-28-2014, 11:27
Няма животно на света ,което да не е яло шамари никога :D

anonymous908491
04-28-2014, 11:36
38-годишен баща уби собствената си дъщеря на връх Великден. 7-годишното момиченце е било прието в безжизнено състояние в русенската болница. Медиците само са констатирали смъртта му и са подали сигнал в
Областната дирекция на МВР.

3-годишно момченце е починало в добричкото село Крушари след жесток побой

Само от тази година (имаше и още). Къде някой е чувал хора да умират след бой.

Те и от самолетни, влакови и автомобилни катастрофи загиват хора, да ги забраним, за да сме в крак с тъпаци като теб.

tori
04-28-2014, 11:37
Деца обсъждат дали трябва да ги бият.
По Великден в Русе едно седем-годишно момиченце умря от побой от баща си. Искало да отиде на тарлата за памук. Както каза Якузата - не е единственото дете, аз лично повтарям случая, защото се е случило покрай мен, в моя град и е от скоро. Често се съобщава по новините за побой над невръстни деца.

AnarchyBoy
04-28-2014, 11:44
Няма животно на света ,което да не е яло шамари никога :D

Има. ;)

golemiq_korab_minava
04-28-2014, 11:46
Има. ;)
е, срещат се и пришълци, зомбита ефектирани, динозаври и жени, дам. xasxax :D :D

AnarchyBoy
04-28-2014, 11:47
Аз не бих посегнал на детето си, не знам вие с каква съвест бихте ги удряли. Та вие сте му за пример, то трябва да ви се възхищава, не да се страхува от вас. Аз смятам да си обичам децата, не да ги тормозя и да избивам комплекси върху тях.

girlwithblueeyes
04-28-2014, 11:50
Аз не бих посегнал на детето си, не знам вие с каква съвест бихте ги удряли. Та вие сте му за пример, то трябва да ви се възхищава, не да се страхува от вас. Аз смятам да си обичам децата, не да ги тормозя и да избивам комплекси върху тях.

Точно .

AnarchyBoy
04-28-2014, 11:51
е, срещат се и пришълци, зомбита ефектирани, динозаври и жени, дам. xasxax :D :D

Баща ми ме е удрял 2 пъти на ебавка / ма смисъл хептен на ебавка, просто си се борехме, даже не съм усетил и грам болка или озлобяване../
А втория път даже беше смешно, щото както се борехме и се "удряхме" той си счупи ръката от мен, а аз не усетих нищо.. :D
Смисъл ударихме се ръка в ръка и след 2 дни му правиха рентген к'во да видиш.. кокала от китката до лакътя напукан.. 8-)

Та мога да ти кажа, че аз бой от нашите не съм ял. ;)
Нито шамари, но съм се борил и с брат ми и с баща ми.. Виж с брат ми съм се бил (не ме е бил, забележи) Много злобно.. Чупене на носове.. разбиване на вежди.. а-у.. 8-) Ама сме братя, бием се, квичим и после пием бира.. :D

golemiq_korab_minava
04-28-2014, 11:56
овиваш го в един ноапрен, вата, чувал, бронирана жилетка хващаш го за крата, засилваш се, за да направи обиколка във въздуха на 180 градуса и го хвърляш на висооко, за да падне във втрината, ритане до хладилника, събаряш хладилна от горе му, скачаш о горе, вадиш револвера стреляш, бум бум бум, чакалака, и за десерт в кенефа с глава та на пред и после пускаш водата ...


Не, сигурен съм, че и ти си ял шамари.

И въобще, човек трябва да бъде поне малко бит като малък, на всички се е случвало, всеки е ял тупаник, за да стане човек. ;)

golemiq_korab_minava
04-28-2014, 11:59
Баща ми ме е удрял 2 пъти на ебавка / ма смисъл хептен на ебавка, просто си се борехме, даже не съм усетил и грам болка или озлобяване../
А втория път даже беше смешно, щото както се борехме и се "удряхме" той си счупи ръката от мен, а аз не усетих нищо.. :D
Смисъл ударихме се ръка в ръка и след 2 дни му правиха рентген к'во да видиш.. кокала от китката до лакътя напукан.. 8-)

Та мога да ти кажа, че аз бой от нашите не съм ял. ;)
Нито шамари, но съм се борил и с брат ми и с баща ми.. Виж с брат ми съм се бил (не ме е бил, забележи) Много злобно.. Чупене на носове.. разбиване на вежди.. а-у.. 8-) Ама сме братя, бием се, квичим и после пием бира.. :D
и кво искаш да ти кажа, че и аз не съм ял?
Ми, да, спомени за шамарите ми са много малко, ама не означава, че ги е нямало..
и майка ми е дърпала уши, и баща ми , а има хора дето наистина са бити (не добро възпитание), ама си имат уважение и обич пак към бащите си ;)

therichbitch
04-28-2014, 12:47
Ще кажа едно 'браво' на Пантерата за последната част от поста ѝ. Наистина на повечето тук им се струва като детска играчка възпитанието на едно дете, но не е, особено във време като нашето- на грозна подмяна на ценностите. Без да искам да съм груба, ще кажа, че един немалък % от форума се състои от чисто и просто отрепки. Това достатъчно ясно показва колко добре са си свършили работата родителите и че очевидно се искат големи усилия.

Относно шамарите (ясно е, че не обсъждаме почупване на ребра, спрете да въртите едно и също като стара плоча) съм раздвоена.

Има деца/младежи,които наистина са адски трудни и не могат да се убедят с думи, но тук се запитвам аз защо е така. Възпитанието не започва, когато ножът опре до кокала,а от невръстна, дори несъзнателна възраст. Ако не си съумял да въдвориш ред в главицата на детето си през първите седем години, когато то е най- податливо и имаш реална възможност да поставиш основите, то е ясно, че после ще ти трябват и 'силови' методи.

Много родители имат и криворазбрана логика за това кое е правилно за детето и смятат, че галейки го с перце и винаги оправдавайки го, то ще израсне като отговорен млад човек с реална самооценка, от която в голяма степен резултира и поведението спрямо другите.

Не че не са ме шамарили, можеше да ме убедиш с думи, аз отлично разбирах, че майка ми е права, но моят пуст инат си казваше думата. Ще дам пример с една съседка, над който често размишлявам.
Майката винаги адресираше дъщерята с умалителни прекрасни думучки дори когато момичето беше сгафило супер много. Когато се карахме по площадките всички деца, винаги тя беше невинната, майката казваше как тя е идеална и не може да е виновна. Никога не й се с карала, не е повишила тон и не й е казала, че тя всъщност не е права, за удряне да не говорим. Тя просто си растеше в свят от райска градина, в която тя беше принцесата, а другите бяха плебеи.
След няколко години, вече бяхме поотраснали, моята майка и нейната се срещнаха и си разправяли кой накъде е и докъде е стигнал- училище, кандидатстване, ала бала. Онази започнала да разправя отново колко идеална е нейната дъщеря , та стигнала чак до съвети за възпитаване и рекла на майка ми, че веднъж като ме шамаросала на площадката, много била ме съжалила. И майка ми най- спокойно й отвърнала, че ако търси дъщеря си, може да я намери зад блока им, където тя редовно се друса, докато аз си събирам багажа за Германия.

Така че златната среда е много трудна за намиране и само ако се уцели, може да се отгледа достоен индивид.

П.П. Никога не са ме наказвали, нито поощрявали с пари, ако еди- какво си. Според мен,а и очевидно според родителите ми, вменяването на вина и доброто поведение като разменна монета е адски грешен подход. Трябва да се разбере същността на дадено поведение, защо не е правилно само по себе си, а не да се използват санкции за предотвратяването му.

yakuza_
04-28-2014, 13:30
Те и от самолетни, влакови и автомобилни катастрофи загиват хора, да ги забраним, за да сме в крак с тъпаци като теб.

Да те питам, колко пъти те е удрял случаен ритник?

Lilanda
04-28-2014, 14:48
Чак ми е странно но съм съгласна с Анархи и Лина .
Аз съм обидена...

Инке, на теб само ще ти кажа, че поне веднъж някъде из коментарите казах, че това е моето МНЕНИЕ..Не съм го насаждала на никой, просто обичам да провокирам Ицо да защитава тезата си..И в същото време защитавах и своята..Та нда..

Повече по темата не мисля, че имам какво да кажа..Както и който и да е от вас между другото..

AnarchyBoy
04-28-2014, 15:32
Повече по темата не мисля, че имам какво да кажа..Както и който и да е от вас между другото..

Аз пък мисля, че може да споделяме кой с какви супер яки нинджа умения пребива детето си? Позволявате ли си да му чупите разни неща или това е само по коледа? Тук може някой да се похвали, че му е избил зъб.. а-у

golemiq_korab_minava
04-28-2014, 15:39
Аз съм обидена...

Инке, на теб само ще ти кажа, че поне веднъж някъде из коментарите казах, че това е моето МНЕНИЕ..Не съм го насаждала на никой, просто обичам да провокирам Ицо да защитава тезата си..И в същото време защитавах и своята..Та нда..

Повече по темата не мисля, че имам какво да кажа..Както и който и да е от вас между другото..
taka znachi, provokator :D :D

Lilanda
04-28-2014, 15:49
taka znachi, provokator :D :D
И аз те обичам, Ице..8-)

an7raks
04-28-2014, 15:56
Тук може някой да се похвали, че му е избил зъб.. а-у

На моите ще има избия кътниците, за да нямат ядове, като вземат мъдреци да им никнат. :)

anonymous708973
04-28-2014, 17:12
:lol:
Това е изключително практично!!


Трябва да се разбере същността на дадено поведение, защо не е правилно само по себе си, а не да се използват санкции за предотвратяването му.

Защо представяш това като взаимоизключващи се понятия?
На мен винаги са ми обяснявали кое правя грешно и защо е грешно... с часове. Даже няколко пъти преди да ме накажат.

therichbitch
04-28-2014, 18:54
Може да има дълги обяснение, но резултатът, който е налице накрая, е наказание, което неминуемо остава като основна асоциация в съзнанието на детето. То е може да оцени достатъчно адекватно, че родителят се е опитал да му обясни, а се тюхка, че са го наказали.. отново.

anonymous708973
04-28-2014, 23:56
Има го и тоя момент 8-)

Обаче когато САМО са ти обяснили - при първо провинение, де - и не са те наказали... и ти пак си го направил, какво им остава?

girlwithblueeyes
04-29-2014, 07:29
Просто всичко е толкова субективно .Примерите дадени от един форумец могат да имат коренно различен обрат от живота на друг форумец.
Едно дете дори да не е бито и да е глезено пак може да излезе страхотен човек .И не говоря за себе си понеже аз далеч не съм глезена . Друго дете което е шамарено и са му били налагани дълги разговори и наказания може да стане наркоман или пияница . Всичко зависи от много фактори не само от родителите му

RagioL
04-29-2014, 08:43
доста сериозни теми сте подели напоследък, развалихте раздела

AnarchyBoy
04-29-2014, 15:56
https://www.facebook.com/photo.php?v=694969313892770&set=vb.141436279246079&type=2&theater

an7raks
04-29-2014, 16:29
https://www.facebook.com/photo.php?v=694969313892770&set=vb.141436279246079&type=2&theater

Дейба, попиках се да се хиля! :lol:
Едит: Подозирам, че не трябваше да ми е толкова смешно...

AnarchyBoy
04-29-2014, 16:43
^ Що е това е майка мечта, само чакай да се прибере и бащата, шут със завъртане на челядта, а ако няма ракия и салата на масата, булката трябва да отнесе някой и друг шут в главата. Идилията ми за семейство. :)





Not! 8-)

AnarchyBoy
04-29-2014, 16:45
Добре, как не те е жал да удариш такава принцеса?
Т'ва трябва да си ебати изрода, а пък и ти е дете ве. Апфу. :mad:
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/10252169_569375869827269_1991464555095272251_n.jpg

AnarchyBoy
04-29-2014, 16:47
На такива родители им пожелавам да се разболеят от рак и бавно, но мъчително да умрат съвсем сами без никой да им помогне.

golemiq_korab_minava
04-29-2014, 16:47
Aз ще взема да ви изленадам с още една тема ;д

golemiq_korab_minava
04-29-2014, 16:51
На такива родители им пожелавам да се разболеят от рак и бавно, но мъчително да умрат съвсем сами без никой да им помогне.
Не!
Прости им Боже!
Прости им, те не разбират какво правят, слепи са, тъпи са!
Няма как да научиш някой и нечия душа на нещо правилно, без да разберат те самите, защо.

galaxy29
05-03-2014, 00:52
ще цитирам едно хубаво размишление от любимите ми "антон и точица":
"ЧЕТИРИНАДЕСЕТОТО РАЗМИШЛЕНИЕ СЕ ОТНАСЯ ДО УВАЖЕНИЕТО
В предишната глава има едно изречение, което заслужава да се спрем още веднъж на него. Там се казваше за госпожа Поге така: „Тя никога не бе уважавала много мъжа си, защото той беше прекалено добър към нея“. Може ли изобщо човек да бъде прекалено добър към някого? Смятам, че да. Там, гдето съм роден аз, казват: „Добър до глупост.“ От много любезност и добрина човек може да стане чак глупав. А не бива така. Децата първи подушват, когато някой е прекалено добър към тях Когато са направили някоя пакост, заради която самите те смятат, че заслужават наказание, и наказанието не последва, те се чудят. А повтори ли се това, те малко по малко изгубват всяко уважение към съответния човек.
Уважението е нещо много важно. Някои деца от само себе си постъпват почти винаги правилно, но повечето трябва най-напред да се научат. И затова им трябва барометър. Трябва винаги да чувствуват: „Олеле, това което току-що сторих, не беше правилно. Заслужавам наказание!“
Но ако не последва наказание или урок, ако децата получат шоколад заради това, че са били лоши, може би ще си кажат: „Ще бъда лош и занапред нали ми дават шоколад!“
Уважението е необходимо. Необходими са и достойни за уважение личности дотогава, докато децата, пък изобщо и ние, хората, сме несъвършени."
а зверски бой, разбира се, че е изключено



майка ми казва, че като съвсем мънички със сестра ми не сме яли шамари, не са ни и наказвали, не сме били толкоз неразбрани, пък и аз нямам спомени
обяснявано ни е, карали са ни се и туй

обаче в пубертета сме имали нужда и то наказания и от шамари, но за съжаление, не сме ги получили... единствено някакви шамари, които не мисля, че са били на място и въобще връзката между родител и дете се беше изгубила
така ми се иска да съм била шамарена и наказвана за лошите неща, които съм правила или по-скоро предпазена от тях
и сестра ми също е трябвало, защото уважението доста и се губи
но специално аз и сама доста съм се поучила и самонаказвала и знам, че и на сестра ми ще и светне лампичката
но не виня майка ми, защото, след като сме изгубили баща ни, тя едва е смогвала да ни осигури нужните грижи и да ни даде всичко, че да не се чувстваме лишени и се е справила, справя се и до ден днешен
просто това явно не е успяла да усъвършенства тогава
но пък не е изгубена кауза, защото в последно време общуването ни и въобще възпитанието ни, се подобриха и се подобряват разбира се
пагубно е когато няма напредък и развитието върви наобратно