PDA

View Full Version : Как правилно да тренирам за корем



castela5
04-27-2014, 19:27
Сигурно темата е разисквана и преди, но понеже не видях такава ще си задам въпросите и се надявам да ми помогнете :)

Така.. значи аз от скоро правя упражнения за корем, и ходя на лостове. 6 дни в седмицата правя упражнения за корем, но напоследък чувам от приятели, че не било добре всеки ден да се правят упр. за корем . Ето ги и упражненията преди правех тези http://vbox7.com/play:d3b5de3768 и след една седмица ги смених на тези http://vbox7.com/play:0da2d49dd9

Та въпросът ми е колко пъти трябва да се правят тези упражненията, зада не прекалявам, но и да не е малко.


Мерси предварително :)

RapExotic
04-28-2014, 15:26
Два пъти в седмицата е достатъчно. От 6 дни няма да имаш по-голям ефект, тъй като за един ден мускулите ти не могат да се възтановят напълно от предишната тренировка.

castela5
04-28-2014, 19:02
Добре а упражненията, които правя добри ли са ?

snatural
05-01-2014, 19:53
Може и да прозвучи малко банално, но корем се прави в кухнята. Ако не се храниш правилно няма как да изкараш плочки или ако успееш те ще бъдат "мазни". А относно упражненията прави ги през ден. Мускула трябва да почива. Ако ходиш да тичаш прави най- вече спринтове и високо коляно. Много помагат за пресата.

castela5
05-02-2014, 09:16
Значи за храненето проблем нямам ям 3 пъти на ден, НЕ ЯМ МАКДОНАЛДС и подобни храни. Не тичам но тренирам в национала по хокей на лед така че мисля, че си набавям спринтовете многократно.

BonnieandClyde666
05-02-2014, 10:37
Въпросът е не по колко пъти на ден ядеш, а КАКВО ядеш!

snatural
05-02-2014, 14:22
Въпроса е и по колко пъти ядеш и какво ядеш. Хубаво е на ден да ядеш по 5 пъти. Естествено в малки количества. Разбира се зависи и дали тренираш. Щом казваш, че тренираш хокей гледай преди тренировка да ядеш нещо енергично като например банан също може и шоколад. След тренировка също може малко да се поотпуснеш. Иначе ми стана интересно, че тренираш хокей, а не тичаш. Не ви ли карат поне един път в седмицата да тичате? А за пресата най- добре след тренировката я прави докато мускулите ти са загряли.

BonnieandClyde666
05-02-2014, 14:35
Ей, разбирачи, сакън! Преди трен бананче, шоколадче, може и бисквитки, някоя вафличка да замези, па и пържени картофки, даже и една пица с 4 вида сосове така никак зле няма да и се отрази, а? После пък след трен може направо да отиде до кварталния МАКФАК ИЛИ ЛАЙНЕЕФСИ да се поотпусне малко! Със сигурност така, ше изкараш пресата, да знаеш! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

snatural
05-02-2014, 15:48
Ей, разбирачи, сакън! Преди трен бананче, шоколадче, може и бисквитки, някоя вафличка да замези, па и пържени картофки, даже и една пица с 4 вида сосове така никак зле няма да и се отрази, а? После пък след трен може направо да отиде до кварталния МАКФАК ИЛИ ЛАЙНЕЕФСИ да се поотпусне малко! Със сигурност така, ше изкараш пресата, да знаеш! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ха, като гледам и ти много му разбираш :) Не може един човек да изяде една малка салата и да ходи 2 часа да се блъска и да тренира усилено. Представи си, че трябва енергия, а не да му пречернява на човека по време на игра. Не разбирам кое му е лошото да изяде един банан час преди тренировка или пък да изяде 1-2 редчета черен шоколад. А след тренировка да може да си позволи една филия хляб. Може да не се заяждаш само ами да кажеш твоето мнение относно темата :)

sramejlivkaa
05-02-2014, 15:57
Ами краката?

snatural
05-02-2014, 16:03
Ами краката?

Тичане, клек, напъди. Много зависи коя част искаш да подобриш в краката. Бедра, дупе, прасец, глезен..

BonnieandClyde666
05-02-2014, 16:24
То щото с един банан и две редчета шоколад ше се засити и такава енергия ше й даде, че ше литне в облаците направо! Фактът, че не си чела, не си практикувала и не си експериментирала, сам говори, че си некомпетентна да даваш съвет на човек, който от скоро се занимава с някакъв вид спорт. А, ако си се интересувала и проявявала поне малко любопитство, ще знаеш, че човек съвсем спокойно може да тренира и на гладно. Имежду другото се пише нАпади. Като ше се тренира, да се тренира цяло тяло, не само да се акцентира на части от него!
И един приятелски, незаядлив съвет: Започни да четеш, да се информираш от достоверни източници относно храната и тренировките, а не просто да блуждаеш из женските списания и форуми, които ви пълнят главиците с тъпотии, митове и куп други бълвочи. ;)

Rakshy
05-02-2014, 19:30
Ха, като гледам и ти много му разбираш :) Не може един човек да изяде една малка салата и да ходи 2 часа да се блъска и да тренира усилено. Представи си, че трябва енергия, а не да му пречернява на човека по време на игра. Не разбирам кое му е лошото да изяде един банан час преди тренировка или пък да изяде 1-2 редчета черен шоколад. А след тренировка да може да си позволи една филия хляб. Може да не се заяждаш само ами да кажеш твоето мнение относно темата :)

Редиш 2 линии преди трен и всичко е точно ;)

snatural
05-02-2014, 20:50
То щото с един банан и две редчета шоколад ше се засити и такава енергия ше й даде, че ше литне в облаците направо! Фактът, че не си чела, не си практикувала и не си експериментирала, сам говори, че си некомпетентна да даваш съвет на човек, който от скоро се занимава с някакъв вид спорт. А, ако си се интересувала и проявявала поне малко любопитство, ще знаеш, че човек съвсем спокойно може да тренира и на гладно. Имежду другото се пише нАпади. Като ше се тренира, да се тренира цяло тяло, не само да се акцентира на части от него!
И един приятелски, незаядлив съвет: Започни да четеш, да се информираш от достоверни източници относно храната и тренировките, а не просто да блуждаеш из женските списания и форуми, които ви пълнят главиците с тъпотии, митове и куп други бълвочи. ;)


Ами аз пък ще те помоля да не говориш глупости. Не можеш всеки ден да тренираш на гладно. Не и ако искаш да постигнеш добри резултати в спорта с който си се заел. Питай който и да е спортист дали гладува преди състезание. И от 8-те реда, които си написала има само един смислен ред, който би помогнал на човека. Другото си е чиста заядливост, която не мога да разбера от къде идва, но често да ти кажа не ме и интересува. Ако искаш сподели хранителния си режим. Много би ми бил интересен :)

girlwithblueeyes
05-03-2014, 09:59
А ти колко спортиста познаваш;) ?
За всеки спорта изискванията към храненето са различни.Като художественна гимнастичка точно преди състезание съм се изхранвала почти сама с разни шейкове и т.н . В момента поради това че тренирам по-тежко увеличах и приема на храна и включих и храни които до преди това не съм понасяла.(изключение прави само месото)
От друга страна пък за отслабващи тренировка сутрин на гладно би се отразила по -добре .

BonnieandClyde666 Не може да се акцентира точно само върху опредалена част на тялото .Но тренировката може да се раздели по дни за различните мускулни групи нали така ? Което за начинаещи май не е много добър вариант всъщност.
:)

D*Rose
05-03-2014, 13:15
Ами аз пък ще те помоля да не говориш глупости. Не можеш всеки ден да тренираш на гладно. Не и ако искаш да постигнеш добри резултати в спорта с който си се заел. Питай който и да е спортист дали гладува преди състезание. И от 8-те реда, които си написала има само един смислен ред, който би помогнал на човека. Другото си е чиста заядливост, която не мога да разбера от къде идва, но често да ти кажа не ме и интересува. Ако искаш сподели хранителния си режим. Много би ми бил интересен :)

Бих ти казал да млъкнеш, но ще е много грубо.

Не се тренира на гладно ли? Имаш ли понятие от intermittent fasting и как работи? Абе аз само като прочетох за банан/шоколад преди тренировка ми стана ясно колко разбираш.. за "напъдите" не искам и да коментирам.

Защо спориш като не си достатъчно компетентна и изобщо адекватна на тая тема? Уверявам те, че тялото има енергия и без да е хранено - взима се от мазнините; наричат се запаси. Ако се интересуваш - питай, но, моля ти се, недей да се изхвърляш така с тия съвети, че не си само ти в тоя форум - хората, които не знаят ти четат мнението, което в повечето случаи е невярно.

Rakshy
05-03-2014, 16:33
Бих ти казал да млъкнеш, но ще е много грубо.

Не се тренира на гладно ли? Имаш ли понятие от intermittent fasting и как работи? Абе аз само като прочетох за банан/шоколад преди тренировка ми стана ясно колко разбираш.. за "напъдите" не искам и да коментирам.

Защо спориш като не си достатъчно компетентна и изобщо адекватна на тая тема? Уверявам те, че тялото има енергия и без да е хранено - взима се от мазнините; наричат се запаси. Ако се интересуваш - питай, но, моля ти се, недей да се изхвърляш така с тия съвети, че не си само ти в тоя форум - хората, които не знаят ти четат мнението, което в повечето случаи е невярно.

+1

castela5
05-03-2014, 17:27
Браво казахте ми точно нищо, но все пак разбрах най-важното и за това ви благодаря.

Реших, че всеки ден ще правя различни неща, примерно

Понеделник: гърди + гръб + лицеви
Вторник: бицепс + корем
Сряда: крака + рамо
и т.н

BonnieandClyde666
05-03-2014, 17:51
Имаш ли необходимия стаж и опит, за да започнеш да тренираш по тоя сплит?

anonymous708973
05-03-2014, 19:28
Не се тренира на гладно ли? Имаш ли понятие от intermittent fasting и как работи?

Мне. Никакво понятие си нямам даже, но знам идеално, че час и половина тренировка по бокс на гладно не мога да изкарам. Още на бягането за загрявка, понеже е тип бягай-бягай-падни за лицеви-бягай-бягай-падни за коремни-бягай-бягай-патешко ходене, както ми е ниско кръвното, направо ще припадна при тия подскачания, ако съм гладна. Трябва да съм яла стабилно час и половина преди това. Ако не е стабилно - най-често ям ядки, банан, шоколад, каквото ми се намира.

ultras88
05-04-2014, 12:21
Яжте каквото си поискате , важното е да се тренира усилено. Не винаги красивото е силно.

D*Rose
05-04-2014, 23:28
Мне. Никакво понятие си нямам даже, но знам идеално, че час и половина тренировка по бокс на гладно не мога да изкарам. Още на бягането за загрявка, понеже е тип бягай-бягай-падни за лицеви-бягай-бягай-падни за коремни-бягай-бягай-патешко ходене, както ми е ниско кръвното, направо ще припадна при тия подскачания, ако съм гладна. Трябва да съм яла стабилно час и половина преди това. Ако не е стабилно - най-често ям ядки, банан, шоколад, каквото ми се намира.

Гугълни го, ако те интересува. При такъв режим, в такъв период от време (16-20 часа) без храна в тялото пада хормона лептин, както и кръвната захар, така че е нормално някои хора да усещат прилошаване. При мен работи, ефективно е, защото изгаря най-вече мазнините в тялото (ако се използва в комбинация с калориен дефицит и тренировки); чувствам се добре и ми допада.

anonymous708973
05-06-2014, 18:41
16-20 часа без да ям?! Бе ти добре ли си?
Как съществуваш изобщо? Как се съсредоточаваш, как учиш?

DownloadVirus
05-06-2014, 18:52
Лесно,стига с тия broscience шитни ,как се съсредоточаваш.Даже обратното,как се съсредоточаваш като ядеш попитай след като се вдига инсулина и те праща за сън. :)

anonymous708973
05-06-2014, 20:06
Пия само едно кафе дневно - именно веднага след обяда, защото периодът 14-17 ми е ужасно сънлив. Независимо дали съм яла.
Ама.. всичко зависи от зора, нали знаеш. Като имаш да четеш една камара неща, някак си намираш начина. Ама и зависи какво имаш предвид под съсредоточаване, разбира се.
Обаче начинът със сигурност (поне за мен) не е да ям на 16-20 часа.

_ivi_
05-06-2014, 20:17
Корема си е труден обаче...

DownloadVirus
05-06-2014, 20:31
Пия само едно кафе дневно - именно веднага след обяда, защото периодът 14-17 ми е ужасно сънлив. Независимо дали съм яла.
Ама.. всичко зависи от зора, нали знаеш. Като имаш да четеш една камара неща, някак си намираш начина. Ама и зависи какво имаш предвид под съсредоточаване, разбира се.
Обаче начинът със сигурност (поне за мен) не е да ям на 16-20 часа.

Евентуални проблеми може да почнеш да имаш,то не са проблеми точно де ,но може да се каже,че са такива след около 96 часа без храна (интервалът е 72-96) 3-4 дена без храна и само на вода,което не е никак много,но не е и малко. Чел съм просто в този случай за хора как направо усещат как се покачва много здраво растежния хормон и даже не могат да спят.
Е този хормон запазва мускулната ти маса,която е нужна на тялото и то зависи кога ще ти случи това от много неща. В нормални обстоятелства такъв е интервалът горе-долу.

D*Rose
05-06-2014, 23:29
16-20 часа без да ям?! Бе ти добре ли си?
Как съществуваш изобщо? Как се съсредоточаваш, как учиш?

Добре съм, благодаря :)

Как съществувам ли? Сега ще те открехна относно еволюцията на човеците -> хомо еректус като се събуди сутрин определено не си отваря хладилника и не започва да яде. Ловуват, след което ядат, заспиват и на другия ден пак. При тигрите, примерно, е същото - когато си намери плачка яде я наведнъж и след това с дни не се храни.

anonymous708973
05-06-2014, 23:37
Седми клас нали си завършил? Значи знаеш колко етапа има след хомо еректус.
Само не ми обяснявай как тигърът извършва повече мисловна дейност от мен.

D*Rose
05-07-2014, 18:05
Седми клас нали си завършил? Значи знаеш колко етапа има след хомо еректус.
Само не ми обяснявай как тигърът извършва повече мисловна дейност от мен.

Да, ей сега гугълнах - знам колко етапа има след хомо еректус и именно това е факт за еволюцията, че са се справили и без да ядат като станат. ;)

Препоръчвам ти да не се правиш на по-глупава от тигър, а да гугълнеш и ти за intermittent fasting, за да може, ако имаш възражения да започнем един нормален спор. :)

Rakshy
05-07-2014, 21:25
Кефи ме как хората спорят само защото им се струва "екстремно". Keep up the good laugh

sramejlivkaa
05-08-2014, 09:12
Мне. Никакво понятие си нямам даже, но знам идеално, че час и половина тренировка по бокс на гладно не мога да изкарам..

И аз съм така. Ако е кардио или нещо такова ок ама силови упражнения абсурд, трябва поне един плод да изям преди това.