PDA

View Full Version : Дребните и не толкова дребните спорове



Difteen16
04-28-2014, 04:54
Здравейте, моля всеки да сподели колко често се кара с половинката си, за какво, как се справяте със ситуацията и това отразявали се на взаимоотношенията ви като цяло? Как гледате на честите спорове било то за по-сериозни или по-несериозни неща?

anonymous708973
04-28-2014, 08:50
Ох, имаме периоди, в които не можем да се чуем без да се сдърпаме повече или по-малко. Отразяват се зле, разбира се. Всеки път си мислиш как с тоя човек имате все по-малко общи неща и не можеш да решиш дали това наистина е така, или просто си афектиран от спора.
Как се справяме... ами, имам чувството, че чак сега се учим да общуваме един с друг. Опитвам се да не давам характеристики и да не измествам темата на спора, че иначе може до утре да се спори. Опитвам се да не се паля за глупости и да приема, че само защото едно нещо е очеизбождащо за мен, не означава, че и за него е така.

В общи линии... стоиш и се надяваш, че е временно положение.

Hayashi
04-28-2014, 10:45
Как сме се карали за история и за политика. И после не си говорим по няколко часа. Но решихме, че безумните спорове за ситуацията в Украйна трябва да минават малко по-кротко вече.
Обичам да споря много, въпреки че в един момент нещата излизат извън контрол. В момента, аз се опитвам да не се паля за пълни глупости, които нито ме касаят, нито пък ме дразнят чак толкова.

tori
04-28-2014, 11:09
Ох, имаме периоди, в които не можем да се чуем без да се сдърпаме повече или по-малко. Отразяват се зле, разбира се. Всеки път си мислиш как с тоя човек имате все по-малко общи неща и не можеш да решиш дали това наистина е така, или просто си афектиран от спора.
Как се справяме... ами, имам чувството, че чак сега се учим да общуваме един с друг. Опитвам се да не давам характеристики и да не измествам темата на спора, че иначе може до утре да се спори. Опитвам се да не се паля за глупости и да приема, че само защото едно нещо е очеизбождащо за мен, не означава, че и за него е така.

В общи линии... стоиш и се надяваш, че е временно положение.
Много точно казано. Идвало ми е да го изхвърля през единайстия етаж, защото не е съгласен с мен и след половин час - да го гушкам цял ден понеже ми е виновно, че сме спорили. И такива глупости.

girlwithblueeyes
04-28-2014, 11:22
С моят сме на коренон различни мнения по всякакви теми можем да спорим с часове доир без да си крещим . В момента чак ме е яд че го няма :D

Cloud9
04-28-2014, 11:24
Той е по-избухлив,аз се сърдя по-дълго.От съвсем скоро обичам драматично да излизам след някоя остра реплика,той пък се научи да псува.Обичам да мълча след като се скараме,защото ми е тежко за думите,които сме си наговорили.Но пък като дойде и ме погледне с тия красиви и големи очи и всичко се оправя.Винаги съм му повтаряла,че трябва да поддържаме комуникацията на ниво,защото повечето хора се карат и разделят заради недоизказани или неправилно казани неща.Та се налага да ми го повтаря това когато се цупя мълчаливо в моя ъгъл на спалнята.И аз се чудя как сме още заедно понякога и как ще се справим в бъдеще и ме наляга обичайното желание да си плюя на петите при първия проблем,но после се замислям,че не мога без него и никога не съм могла и стискам здраво палците и в бъдеще да сме толкова добри в междуличностната ни комуникация,както сега.

TheDevilInMe
04-28-2014, 12:53
Попринцип се караме рядко, когато имаме напълно различно мнение по конкретен въпрос. Като цяло хич не обичам да се карам с него, защото после ми е едно такова съвестно и смотано. Имали сме и сериозни караници, след които съм се чудили дали наистина имаме бъдеще и дали има смисъл в нашата връзка. Споровете и караниците значително намаляха, когато двамата разбрахме,че разбирателство има само тогава, когато има много говорене, обсъждане дори и на най- минималното, което може да се окаже сериозна спънка впоследствие. Наложи си през януари той да замине да работи в Англия и въпреки растоянието благодарение на изграденото ни умение за общуване не се стига до ненужни караници, които да ни нараняват и тормозят допълнително.

RapExotic
04-28-2014, 14:44
Доста често влизаме в спорове, но да се караме е рядкост. Има разлика между това да спориш с някого, с нормален тон, прилагайки доказателства и опитвайки се да докажеш своята теза и това да се караш с някого, да го ругаеш и да му крещиш. Споровете влияят положително на връзката, тъй като така партньорите могат да видят силните си и слабите си страни погледнати отстрани. Могат да обменят опит и да научат нещо ново. От скандалите и ругатните полза няма.

Difteen16
04-28-2014, 15:02
Очаквах темата и въпросът, който повдигам да ми помогнат, но не очаквах да открия толкова... как да кажа - прекрасни отговори. Откривам нас (мен и приятелката ми) в това, което казвате и вие и това ми действа доста успокояващо, а и някои дребни подробности като говорене, спорене, а не каране и т.н са важни. Благодаря за споделянето.

anonymous708973
04-28-2014, 17:22
Как сме се карали за история и за политика.

Оооо, мислех, че сме само ние!!!
Добре, отдъхнах си 8-)

Colouring
04-28-2014, 17:25
Не помня да сме се карали. Спорили сме за глупости, но не сме се скарвали. Принципно, ако се сдърпаме нещо, то аз съм провокаторът просто защото понякога оставам неразбрана/не съм възприета както на мен ми се иска и тръгвам да се обяснявам как/кога/защо, а той си пада малко непукист и мен това ме изнервя. Общо взето - има моменти, в които адски много ме нерви, ама след това като ми каже нещо мило иииии... мда, забравям защо съм му била ядосана.
А, още нещо, не доизказва нещата. В смисъл, понякога е адски лаконичен и това ме изкарва извън нерви. Аз искам седнем ли да обсъдим всичко от-до, а не да "решим" всичко набързо.
Абе... хем си приличаме, хем сме страшно различни.

TheDevilInMe
04-28-2014, 18:27
Оооо, мислех, че сме само ние!!!
Добре, отдъхнах си 8-)

Ние,освен за това,много често спорим и за половете :cool:

anonymous708973
04-28-2014, 18:36
Ние,освен за това,много често спорим и за половете :cool:

Пхахаха.
ТЕМА НОМЕР 1!
МАЙКООО, няма такива дебати, като ми изтърси някъв мегамалоумен стереотип за мъже-жени, отношения етц.

Ето го пак: Пиша му "виж, не сме единствените, дето спорят за история и политика". Отговор: "Значи и други момичета си мислят, че разбират". Що не ми е под ръка да отнесе един зад врата!

TheDevilInMe
04-28-2014, 19:31
Пхахаха.
ТЕМА НОМЕР 1!
МАЙКООО, няма такива дебати, като ми изтърси някъв мегамалоумен стереотип за мъже-жени, отношения етц.


Жените сме винаги в неизгодна позиция какво да се прави :D Не можем да се сравним с "възвишения" мъжки пол.

xoxi
04-28-2014, 19:47
Караме се рядко.
Той е изключително търпелив и спокоен по характер, докато аз (естествено) имам периоди, в които съм много изнервена и се заяждам с него за всичко. Понякога и той си изпуска нервите, когато се случи да прекаля. Иначе само ме гледа и се смее, понякога пуска някоя шега и все гледа да обърне нещата на майтап.
За времето, в което сме заедно, само 1 или 2 пъти сме се карали наистина сериозно. Първият път даже помня, че почти ни докара до раздяла, но с течение на времето, нещата се стабилизираха.

DeHu
04-28-2014, 20:03
При мен е малко като при xoxi.Той е толкова спокоен,че и да искам ми е трудно да го изнервя и сякаш чувствам,че не е справедливо и аз да му се ядосвам.Макар че някой път чак ми писва и ми се струва,че е безчувствен и няколко пъти съм му пробвала границата на търпението :D В един момент разбрах,че не е безчувствен,просто дори и да е ядосан го показва едва едва.А сериозни поводи за караница досега е нямало :)

Hayashi
04-28-2014, 22:42
Пхахаха.
ТЕМА НОМЕР 1!
МАЙКООО, няма такива дебати, като ми изтърси някъв мегамалоумен стереотип за мъже-жени, отношения етц.

Ето го пак: Пиша му "виж, не сме единствените, дето спорят за история и политика". Отговор: "Значи и други момичета си мислят, че разбират". Що не ми е под ръка да отнесе един зад врата!

Ние минаваме от твойта майка на твойта държава. Там пък как сме се наливали не е истина.
Добре, че поне за сексизма сме на едно мнение, че ако точно той ми изръси нещо секстикто ще го убия.
Ама пък имам познати/приятели, с които никога не може да се заформи хубав философски спор и това е толкова скучно.

anonymous708973
04-28-2014, 23:53
Какво значи "от твойта майка на твойта държава" :д

LadyDi
04-29-2014, 05:57
вместо да се ругаят на майка, се ругаят на държава :cool: предполагам

ние отдавна вече не водим спорове за политика и полове :)
сега се караме за битовизми, макар че като се замисля... и това не са толкова караници, колкото ежедневни дрязги, след които няма лоши чувства и се забравят на петата минута, в която си се хванал с нещо друго
въобще, смятам, че сме добър екип :)

girlwithblueeyes
04-29-2014, 09:34
Темамата за Украйна ни е толковааа любимаа :D имаме еднакво мнение но коренно различни гледни точки за всичко .

Лейди това някак звучи плашещо и сладко едновременно .Споровете за битовизъм обикновенон ги свързвам с една стабилна връзка вече .

sometimes_
04-29-2014, 09:47
При нас обикновено проблемът е в мен. Аз съм доста избухлива и не мога нищо да премълчавам. Другият основен проблем е егото ми, доста често решавам, че не ми се обръща достатъчно внимание и става скандал. Понякога си внушавам разни неща, които са много далеч от истината, ама никой не е в състояние да ме убеди, че не е така, както ми изглежда. Добре, че той е по-спокоен, уравновесен и търпелив, та успяваме да се оправим. ;)

102
04-29-2014, 10:10
по-забавна тема отдавна е немало
спорели за политика..
спорели за положението в украйна..
пхуахахах енненне

LadyDi
04-29-2014, 10:11
Лейди това някак звучи плашещо и сладко едновременно .Споровете за битовизъм обикновенон ги свързвам с една стабилна връзка вече .

Е, аз съм омъжена от пет години и половина. Не че тва принципно е критерий за стабилна връзка, ама... да речем.

anonymous708973
04-29-2014, 10:34
по-забавна тема отдавна е немало
спорели за политика..
спорели за положението в украйна..
пхуахахах енненне

Предпочитам да спорим 2 часа за политика и накрая да ми каже, че нищо не разбирам, а аз да му кажа, че му промиват мозъка, да се цупим половин ден и да се сдобрим отколкото темите ни за спор да се изчерпват с избора на кафене или дискотека, в която да идем. Имам нужда от интелектуален гъдел лично аз.

102
04-29-2014, 10:38
той явно не

tori
04-29-2014, 10:51
Ние обикновено като спорим, го правим на тема морални норми и собствени разбирания. На единия нещо му се случило и се замислил нещо, споделя с другия какво би направил и какви са му разбиранията. Вадим си вода не от девет, а от деветнадесет кладенеца. Примерно си спомням едно такова разчепкване за насилието в училище, расизма, както и за изневяра, ревност, грешките на родителите ни и тези на общи познати и тем подобни неща от всекидневието си. Намирам го за сладко, защото точно по тоя начин се учим един от друг и преценяваме нещата от сега, учим се от чуждите грешки и не чакаме самите ние да се опарим, а имаме готови варианти за почти всяка възможна ситуация. Освен това се учим и да спорим, да приемаме чуждото мнение без да сме съгласни и да не се сърдим един на друг за простотии. Както казах - идвало ми е да го метна през терасата, щото и двамата си държим на мнението и в началото трудно приемахме чуждото. Също както казах нагоре - чувствала съм се виновна, че тъпо и упорито му казвам нещо, той не разбира, аз давам примери и най-накрая ми писва и зарязвам нещата. За политика, Украйна и тям подобни не говорим, защото и двамата не сме твърде на „ти“ с нещата, а не обичаме да говорим за нещо, което не разбираме.

anonymous708973
04-29-2014, 10:56
Оф, най-обичам да говорим на някаква конкретна тема и да го попитам "Добре, как можеш да говориш така, толкова е толкова лошо" и той да ми отговори: "Кой определя дефинициите за добро и лошо" 8-)
Направо ми идва да го изпаткам с нещо тежко!

girlwithblueeyes
04-29-2014, 11:53
по-забавна тема отдавна е немало
спорели за политика..
спорели за положението в украйна..
пхуахахах енненне

Не всичкi сме като теб да обичаме да спорим за числа ;p


Лейди не знаех че си омъжена желая ви много щастие :) .Имам предвит че обикновенно вече по стабилниет двойки се карат за битовизми.И това съм го забелязвала и при хора без общо съжителство с 3-4 годишни връзки .

xoxi
04-29-2014, 20:20
"Кой определя дефинициите за добро и лошо"

При нас това може да излезе от моята уста. 8-)
Той обаче хич не се дразни, а даже напротив - заформя се дискусия, която може да трае от няколко часа, до няколко дни.

Deadlock
04-29-2014, 23:16
ние спорим само на теми на високо интелектуално и снобарско ниво. от квантова физика и философия на науките нагоре!

и за чиините.

TheDevilInMe
04-30-2014, 06:45
Не сме водили дебати за Украйна, но пък за сметка на това сме обсъждали много Волен Сидеров хаха :cool:

anonymous708973
04-30-2014, 08:53
При нас това може да излезе от моята уста. 8-)
Той обаче хич не се дразни, а даже напротив - заформя се дискусия, която може да трае от няколко часа, до няколко дни.

То хубаво, ама това е евтин номер да отклониш темата.
Аз искам да говорим по конкретната тема и да разбере, че може би наистина не е постъпил добре, а него го избива на философия. Еми, дразнещо е.

dickiesx.
04-30-2014, 09:01
Аз примерно с половинката си се карам за ... дребните неща. Примерно много мразя да ми звънне и да ми каже "Ми да те чуя" , телефона не е за забавление (в определена степен). Или пък да ми казва, няма да се виждаш с тоз или оня, твойте приятели били еди си кви и такива работи ... :D

sometimes_
04-30-2014, 09:36
Аз примерно с половинката си се карам за ... дребните неща. Примерно много мразя да ми звънне и да ми каже "Ми да те чуя" , телефона не е за забавление (в определена степен). Или пък да ми казва, няма да се виждаш с тоз или оня, твойте приятели били еди си кви и такива работи ... :D

Ааа, това с приятелите е ужасно! И аз имах едно такова гадже, което смяташе, че може да определя с кого да се виждам и да преценя кой ми е приятел и кой - не. Имахме сериозни разправии по тоя повод и го изтърпях около 2 месеца. :D

dickiesx.
04-30-2014, 11:37
Имахме сериозни разправии по тоя повод и го изтърпях около 2 месеца. :D

2 месеца ... олее назад съм, аз я търпях 2 години :D

И другото примерно ако сте дълго време заедно, но не живеете на едно място следва: "Защо да спим у вас, хайде да спим у нас". Е мамка му вкъщи си ми е най хубаво :D

102
04-30-2014, 17:56
дики
ти си пузиор

fenastz
04-30-2014, 18:16
Предпочитам да спорим 2 часа за политика и накрая да ми каже, че нищо не разбирам, а аз да му кажа, че му промиват мозъка, да се цупим половин ден и да се сдобрим отколкото темите ни за спор да се изчерпват с избора на кафене или дискотека, в която да идем. Имам нужда от интелектуален гъдел лично аз.

Я сподели какви са неговите виждания и какви са твоите по тази тема, защото мми е доста интересна.

xoxi
05-01-2014, 07:09
То хубаво, ама това е евтин номер да отклониш темата.
Аз искам да говорим по конкретната тема и да разбере, че може би наистина не е постъпил добре, а него го избива на философия. Еми, дразнещо е.

Зависи.
Ако наистина се използва като начин да се отклони темата, не е много приятно.
В нашия/моя случай, по-скоро питам, защото не съм съгласна с неговите виждания за добро-лошо, красиво-грозно, правилно-неправилно и т.н. Искам да разбера защо мисли или какво го кара да мисли така, защото определено аз мисля и разбирам нещата по друг начин. Аз ако примерно направя нещо, което той определя като неправилно, а в моите очи е било абсолютно належащо и правилно, вместо да спорим за самата постъпката, по-добре да се опитаме да разберем гледната точка на другия, а това ще стане само като обсъдим какво в неговите очи е правилно и какво - неправилно.
Аз не го приемам като да те "избие на философия", а като начин да се постигне разбирателство между двете спорещи страни.
Като цяло, тези са ми едни от любимите неща за обсъждане. 8-)

DisappointedDreamer
05-01-2014, 07:28
В нашия/моя случай, по-скоро питам, защото не съм съгласна с неговите виждания за добро-лошо, красиво-грозно, правилно-неправилно и т.н. Искам да разбера защо мисли или какво го кара да мисли така, защото определено аз мисля и разбирам нещата по друг начин

Абсолютно същото е и в нашия случай. Постоянно му задавам въпроси за нещата, които изброи. :Д

Cloud9
05-01-2014, 08:15
ние спорим само на теми на високо интелектуално и снобарско ниво. от квантова физика и философия на науките нагоре!

и за чиините.

+1

Аз пък не мога да разбера цупенето за политически теми.Да,ние обсъждаме такива теми,но винаги избягваме да спорим,защото това са неща,зависещи от гледната точка.всеки има право на такава.Ако толкова не съм съгласна с неговото виждане за света защо тогава съм с него?Не казвам че трябва на 100 процента да съм съгласна с всичко,което казва,ама да се нацупя че той смята финансовата политика на германия за най-великото нещо на света,а аз смятам че не са чак толкоз добри...Верно че сме женени и живеем заедно от бая време,но спора за чиниите ми се вижда по-логичен в случая.
И да не забравим спорчето кой кого обича повече!

dickiesx.
05-01-2014, 09:58
дики
ти си пузиор

И как го разбра ахаха :D

anonymous708973
05-01-2014, 10:07
Я сподели какви са неговите виждания и какви са твоите по тази тема, защото мми е доста интересна.

Хубаво е да ти е интересно ;)

Хохи, точно това е. Той не се опитва да разбере моята гледна точка, а аз няма как да разбера неговата, защото не изказва такава. Почва с "ние сме продукт на манипулация, всичко ни манипулира, дрън-дрън, дори твоите разбирания за "добро" и "лошо" са резултат на манипулация"...
КАК да говориш за нещо конкретно? То просто ти се убива желанието. Няма разбирателство, просто вдигам ръце и забравям темата.

102
05-01-2014, 10:59
И как го разбра ахаха :D

тъпак си мен
не ме цитирай

fUcKsMiLe
05-02-2014, 09:49
Сякаш никога не сме се карали за сериозни неща. Единствените неща, за които се сещам са, ако сме били 24/7 заедно и вече искаме да правим нещо друго и почваме да се караме, защото всеки харесва и други неща от общите м/у нас. Другия вариант е ако единия е изнервен да спре да обръща внимание на другия и стават едни леки дразги, защото пак нещо не можем да се разберем, но до там. 2 Пъти ми е било наистина гадно, но и аз съм била толкова виновна колкото и той.

Отделно от тези неща водим постоянно дискусии за нещо и да не кажа, че почти винаги вижданията ни се разминават в началото, а в края сме на едно мнение или спираме дискусията, защото става твърде нажежено и ни убива кефа.

fenastz
05-11-2014, 20:41
Хубаво е да ти е интересно ;)



Нещо не зацепи какво ти се казва, ще ти задам въпроса възможно най-просто: Какво е мнението на приятеля ти за ситуацията в Украйна? Какво е твоето мнение?