PDA

View Full Version : Дали е сперма !?



Bordwide00
04-28-2014, 17:39
На 14 съм при мастурбация вече при възбуда излиза от пениса гъст и леко бял но прозрачна течност.. Въпроса ми може да бъде за някой смешен за други полезен но въпроса ми е дали е сперма или вече се ще става такава ?

Overkill_Teen
04-29-2014, 12:58
Да, може да се каже че е сперма. :D
В началото е нормално да е по-малко като количество, по-рядка и бих казал...не така наситено бяла...
С времето качеството и ще се подобри. :D

RapExotic
04-29-2014, 19:51
Спермата попринцип си е прозрачна. Белият цвят идва от това, че е силно разпенена. На твоята възраст е нормално да имаш сперма.

SunnyDJ
04-30-2014, 08:08
Спермата попринцип си е прозрачна. Белият цвят идва от това, че е силно разпенена. На твоята възраст е нормално да имаш сперма.

Поредното умотворение........
И кое точно я разпенва? :clap:

RapExotic
04-30-2014, 08:25
И кое точно я разпенва? :clap:

Може би множеството движения, които правиш с пениса си преди да излезе спермата. Ако не вярваш сложи няколко капки сперма върху едно стъкло и го остави за 2-3 минути да се успокои течността. Ще видиш, че е толкова прозрачна, колкото и стъклото.

SunnyDJ
04-30-2014, 08:28
Може би множеството движения, които правиш с пениса си преди да излезе спермата. Ако не вярваш сложи няколко капки сперма върху едно стъкло и го остави за 2-3 минути да се успокои течността. Ще видиш, че е толкова прозрачна, колкото и стъклото.

Уааааааааахахахахахаха.....

Хайде бе хораааааа............ малко се образовайте преди да напишете някаква глупост!!!!

Сперма
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Сперма или семенна течност е вещество, което се отделя от пениса на мъжа при еякулация. Спермата е основният преносител на мъжките полови клетки - сперматозоидите, произвеждани от тестисите. Тя е смес от овлажняващи вещества, отделени от жлезите на Купър, простатен секрет, хормони и сперматозоиди.
Нормалната човешка сперма е средно гъста течност с бял, до жълтеникав или пък леко синеещ цвят, с много специфична миризма. В нея се виждат бели ивици (резки) и части, които са по-скоро безцветни. Във въздушна среда много бързо губи своята гъстота. Видът и количеството на спермата са индивидуални и зависят от честотата на семеизпразване. При по-честа дейност на половите органи тя е светло бяла и гъста. При продължително въздържание спермата става по-жълтеникава. Обикновено за нормални стойности се приемат от 2 до 10 мл или от около половин чаена лъжица до цяла супена лъжица.

SunnyDJ
04-30-2014, 08:38
На 14 съм при мастурбация вече при възбуда излиза от пениса гъст и леко бял но прозрачна течност.. Въпроса ми може да бъде за някой смешен за други полезен но въпроса ми е дали е сперма или вече се ще става такава ?

А стигаш ли до оргазъм?
Защото това може да е простатен секрет, който се отделя при възбуда за да има къде да плуват сперматозоидите след изпразването във влагалището.

RapExotic
04-30-2014, 08:40
Да, но това, което казваш е от потребителска гледна точка. Също както казваме, че морето е синьо, но като гребнем шепа вода от него, тя е прозрачна. Казваме, че захарта е бяла, но ако вземем едно кристалче от нея ще видим, че то е прозрачно. Същото е и при спермата - на пръв поглед е бяла при определени условия, но реално е безцветна и прозрачна течност.

SunnyDJ
04-30-2014, 08:51
Да, но това, което казваш е от потребителска гледна точка. Също както казваме, че морето е синьо, но като гребнем шепа вода от него, тя е прозрачна. Казваме, че захарта е бяла, но ако вземем едно кристалче от нея ще видим, че то е прозрачно. Същото е и при спермата - на пръв поглед е бяла при определени условия, но реално е безцветна и прозрачна течност.

Момче, белият цвят го правят сперматозоидите. съдържанието на спермата е около 60% простатен секрет (това е прозрачното за което ти говориш), фруктоза, и така на татък. Реално серматозоидите са между 2 и 7%. Това за което ти говориш се вижда само с увеличение, а той едва ли си е гледал секрета с микроскоп!

Образно казано е като да гледаш локва пълна с попви лъжички от далеч, и ше казваш че е черна. Но като се приближиш достатчно близо е прозрачна вода с попови лъжички.
тук не става въпрос за гледане под микроскоп!!!
така че цвета на спермата е БЯЛ!!!!

SunnyDJ
04-30-2014, 09:11
На 14 съм при мастурбация вече при възбуда излиза от пениса гъст и леко бял но прозрачна течност.. Въпроса ми може да бъде за някой смешен за други полезен но въпроса ми е дали е сперма или вече се ще става такава ?

А ти вместо да задаваш глупави въпроси виж тук:

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/324083-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0

neizvestenBG
05-01-2014, 16:49
На 14 съм при мастурбация вече при възбуда излиза от пениса гъст и леко бял но прозрачна течност.. Въпроса ми може да бъде за някой смешен за други полезен но въпроса ми е дали е сперма или вече се ще става такава ?
Не, мляко е!

anonymous908491
05-01-2014, 17:39
Не, мляко е!

Това всеки го знае, израза 'Ела да лапнеш биберона' се ползва често.

The Cheetah
05-01-2014, 17:48
Това е мозъчен сок, който излиза от израстъка ти

marilyn
05-02-2014, 07:31
Спермата се разпенвала :razz: Деца, нормални ли сте???

SunnyDJ
05-02-2014, 11:34
Спермата се разпенвала :razz: Деца, нормални ли сте???

Ееееееее...... Е как може да незнаеш! Когато мааш чайки е като да разбиваш Мисело Кляко! И то се пени..... :D

marilyn
05-02-2014, 11:36
Мислех, че съм виждала достатъчно сперма за да знам как изглежда, но явно при някои мъже е пенлива. Добре, че не съм попадала на такъв! :D :D :D

Роберто
05-02-2014, 11:36
На 14 съм при мастурбация вече при възбуда излиза от пениса гъст и леко бял но прозрачна течност.. Въпроса ми може да бъде за някой смешен за други полезен но въпроса ми е дали е сперма или вече се ще става такава ?

Сперма е споко! Вече си Мъж трябва да отидеш и да наебеш някоя пичка ;)

SunnyDJ
05-02-2014, 11:42
Мислех, че съм виждала достатъчно сперма за да знам как изглежда, но явно при някои мъже е пенлива. Добре, че не съм попадала на такъв! :D :D :D

И е добре че не си попаднала на такъв, че знаеш ли какви ги има? На някой им е като полиоретанова пяна

SunnyDJ
05-02-2014, 11:43
Сперма е споко! Вече си Мъж трябва да отидеш и да наебеш някоя пичка ;)

а да ли стига до крайният момент или на първите 30 секунди гледа че нещо се случва?

Роберто
05-02-2014, 11:49
не те разбрах


а да ли стига до крайният момент или на първите 30 секунди гледа че нещо се случва?

SunnyDJ
05-02-2014, 11:55
не те разбрах

Да не би да е простатният секрет, който изтича при възбуда.......

The_Boy
05-02-2014, 19:09
Спокойно, сперма е. Нормално е в началото да е по - малко като количество и цветът да е прозрачен (и да жълтее). След време ще стане повече и ще придобие мръснобял цвят. Някой спомена, че спермата променяла цвета си, ако се остави някъде или върху нещо. Тогава спермата става прозрачна, защото сперматозоидите умират в кислородна среда и губят цвета си.