PDA

View Full Version : Порязан пръст



yamaha436
04-29-2014, 00:12
Здравейте,преди около месец може би два не помня точно кога беше ще ви излъжа - Февруари,Март както и да е тогава си порязах пръста много кофти на една чаша още като го порязах ми изтръпна горната част където е порязан не усещах толкова болка колкото нещо като схващане(изтръпване) кървеше обилно минаха поне 15-20 минути докато спре кръвта превързах го имаше стъкло до колкото помня махнах го но не почистих кръвта защото трябваше да го търкам беше засъхнала а не мислех,че е добра идея да човъркам прясна рана не можех да го свивам от болка та легнах да спа на сутринта беше горе-долу в същото положение отидох до аптеката купих сулфатизол(не съм сигурен дали се казва така прахче е),риванол и марли поръсих от сулфатизола промих го с риванол и го превързах,на другият ден беше малко по добре но все още го имаше това изтръпване и безчувственост точно от страната на порязването от другата страна(другият край на връхчето) си беше нормален но все още не можех да го свивам та нека не изпадам чак в такива подробности по дни а да ви кажа какво е състоянието му в момента след като са минали 2-3 месеца - Все още не го чувствам от едната страна където е порязан сигурно е засегнат някой нерв но просто не мога така,дразни ме мога да го свивам напълно въпросът ми е към тези които са се порязвали така дали отминава тази безчувственост защото аз съм едва на 15 години и може да имам проблеми с него в бъдеще.

Благодаря на всеки който си направи труда да пише и да помогне с каквото може. :)

Red_Hair
04-29-2014, 05:24
Ами, честно казано, щом въпросното място е безчувствено на допир, вероятно си засегнал някой аферентен нерв, т.е. такъв, който провежда импулси към ЦНС.Можеш да извършваш пълно свиване, тъй като сгъвача(мускул) на въпросния пръст е останал интактен.

sometimes_
04-29-2014, 07:18
Що не идеш на лекар?

Dagichka
04-29-2014, 17:53
лекар веднага.

skatew
04-29-2014, 20:08
Ами, честно казано, щом въпросното място е безчувствено на допир, вероятно си засегнал някой аферентен нерв, т.е. такъв, който провежда импулси към ЦНС.Можеш да извършваш пълно свиване, тъй като сгъвача(мускул) на въпросния пръст е останал интактен.
сложните думички, а

По темата - отиди на лекар

yamaha436
04-30-2014, 01:50
Ходил съм на лекар ГП-то ми каза ми,че може да ми остане така за цял живот...
EDIT: Има оток в пръста още от както съм се порязал мога да дам снимки сравнение на порязания и на другата ръка пръста.

sometimes_
04-30-2014, 06:19
Кажи на личния си лекар да си гледа работата и да ти даде направление за по-свестен доктор.

draid
04-30-2014, 15:22
Вероятно вече е доста късно за да се оправи. При такива срязвания, при които има изтръпване, безчувственост и т.н. се ходи веднага не лекар, а не се чака 2 месеца. Предполагам срязването е от долу. Ако още има подуване, то отиди веднага на лекар и се надявай да няма останало някое парченце стъкло, че цял живот ще ти дава ядове.

Getyourfreakon
04-30-2014, 15:26
Аз имам абсолютно същия проблем- порязах се преди 4 месеца и все още не го чувствам и ме боли когато трябва да го напрегна, да има тежест върху него и така нататък (не знам дали ме разбра), даже имам белег.

draid
04-30-2014, 15:33
Хаха, нормално е да имаш белег. Ти какво очакваше ?

Getyourfreakon
04-30-2014, 15:38
Очаквах да спре да ме боли и да си го усещам, не ми пука за белега.

RiB
04-30-2014, 15:39
Един приятел така беше си порязал пръста и след няколко месеца умря.

draid
04-30-2014, 15:40
От мен ще знаете, че са бели кахъри това. Трябваше да се притеснявате ако не можете да го свивате :)

Getyourfreakon
04-30-2014, 15:42
Е да, ама и това не е едно от най-приятните неща.