PDA

View Full Version : Има ли чувства ?



smile_girl
04-29-2014, 19:09
Здравейтее! Аз съм момиче на 17 и преди три месеца се запознах с едно момче от моето училище, което е 1 год. по-голямо. То е много срамежливо и изобщо не влизаше във фейсбук, но след като му писах за пръв път взе да влиза редовно. Така си пишехме всеки ден, цели часове и се опознахме доста добре, всичко си казвахме..имах чувството, че го познавам от години. И така се влюбих...стигна се дотам, че му признах за чувствата си, но в нета и той също ми каза, че изпитва същото. Започнахме да излизаме, като аз му казах първа да излезем. Навън си говорихме много по 3-4 часа не усещахме как минаваха, но само общи неща - без теми за чувства и т.н. Дойде момент, в който всеки път, когато му казвах да излизам, той казваше че е изморен и др. оправдания..така не излизахме 1 месец. Аз не издържах и му казах, че ако не иска нищо да ми каже, а той ми каза, че ще излезем, когато кажа. Искам да уточня, че през цялото време във фейсбук се държахме като гаджета, а и той каза, че съм му повече от приятелка и иска връзка. НО работата беше там, че не правеше нищо. Както казах е срамежлив, аз също, но се реших да направя крачката. Когато излязохме веднъж го хванах за ръка и така вървяхме, стискаше силно ръката ми и бях най-щастливата. До нас го прегърнах, а той не отвърна, когато го попитах защо ми каза, че трудно изразява чувствата си.
След тази моя крачка усетих, че взе да се държи по-различно - не влизаше толкова често във фейсбук или ако влезеше за много малко. Усещах го и го питах директно какво иска и да се разбере най-после със себе си, за да не ме държи в неведение. Той видя съобщението и след ден като влезе каза, че най-добре да сме само приятели....не знам как да опиша как се почувствах. До преди дни ми казваше, че има чувства и иска връзка, а сега приятели..Когато го срещнах и попитах защо мълчеше. Не отговаря на смс-ите ми и ме отбягва. Какво да си мисля. Аз искам да се боря за него, но ако той се е отказал от мен? Има ли чувства и защо бяга (досега не е има връзка)? Да не би да съм го убидила..от две седмици сме така и не знам какво да си мисля...много съм объркана..:(

mm28
04-29-2014, 19:46
Бори се за някой, за който има смисъл. В случая е повече от ясно, че той не иска същото, което и ти.

RapExotic
04-29-2014, 20:20
Аха, значи срамежливите не влизат много във фейсбука .. Не разбирам защо сте се запознавали в интернет, когато учите в едно и също училище? И защо си му признавала чувствата си в чата? Ако му беше казала всичко това на живо щеше да видиш реакциите му и вероятно разговорът щеше да тръгне в съвсем различна посока. Но както и да е. Явно той е харесал повече образът, който си си изградила в чата, от колкото самата теб. Не си губи времето повече с него. Вместо това си вземи поука от грешката си и не я допускай в бъдеще.

smile_girl
04-29-2014, 20:25
Не че срамежливите не влизат във фейсбук, а той просто не влизаше..На живо не се запознахме, защото и аз не съм от много смелите ;д Възможно е да е така, както казваш..в момента не знам какво да си мисля.

sometimes_
04-30-2014, 06:32
Просто не го кефиш, не се занимавай. Може да си е харесал някоя друга у фейсбук-а.

smile_girl
04-30-2014, 10:14
Сигурно, но не си обяснявам защо точно няколко дни преди да ми каже, че иска да сме само приятели, ми каза, че има чувства към мен, постоянно мисли за мен и иска връзка. Възможно ли е да е от страх защото не е имал приятелка, а и е притеснителен?

dickiesx.
04-30-2014, 11:29
Всичко си има обяснение, може да е "емо", да крие свръх естествена тайна, или пък да е зависим от родителите си ...
Описа го така, все едно е от книга извадено (и за пример давам "Паднали ангели"), а може просто да не знае какво иска със сигурност : )