PDA

View Full Version : Пигментопривилегировани vol. 2



AnarchyBoy
04-29-2014, 21:13
Защо според вас цветнокожите се ползват с привилегии заради цвета на кожата си? Имат ли това правило? Защо не правим нищо по въпроса? Според вас това правилно ли е? А честно ли е? Това, че ние сме повече и по-образовани прави ли нас будали, защото те живеят живот на муфта, на наш гръб. Какво можем да сторим? Бихте ли ги яли? Какви са цивилизованите и не до толкова цивилизовани мерки, които можем да предприемем? Чувал съм, че на скара са вкусни. Всъщност има ли какво да се направи? Те голям или малък проблем ли са? Веднъж намери ли се правилният подход, кой ще следи за контрола? Дали наистина са вкусни? Дори и да се намерят правилният подход и метод за справянето с тях, от къде пари? Има ли начин да ги интегрираме? Или да ги изгоним? Всъщност какво мислите като цяло за тях?!





ПС: На климатроника му е забранено да пише в темата!
ПС2: Обичам кетчуп и картофи.. и съм гладен..
ПС3: Свобода на словото!

OoVasKoO
04-29-2014, 22:13
нека ги удавим циганорите в морйето
защо да хабим ресурси, за да ги правим на сапун?!
:cool:

an7raks
04-30-2014, 09:32
нека ги удавим циганорите в морйето

:cool:

Мама ти софийска аз на тебе! Няма никой да ни цапа морето!

Lychezar
04-30-2014, 10:43
Прочетох темата за циганите, но тъй като е заключена, ще направя тук коментар.

Повечето от нас се стремят към по-висок социален статус било чрез образование, било чрез придобиване на някакви качества, което да ни осигури по-добро заплащане. До тук добре, но проблемът идва, когато вече се мислиш за извисен, че си едно ниво над простолюдието, над "простите" работници и естествено, изпитваш пренебрежение към тях, защото видите ли, си много по-способен.

Тъй като циганите представлят най-долната съслойка общество - те са неграмотни, черни, мързеливи, издържат се от социални помощи, а на всичкото отгоре крадат, то естествено повечето ги недолюбват, пък даже чета крайни коментари. На мен обаче са ми симпатични точно тези нещастни хорица, които обществото ги е натирило в няква дупка, от която не могат да излязат. Каква е логиката - по времето на социализма всички цигани са работили, голяма част от тях са се образовали, спазвали са обществените норми, а по време на демокрацията живеят в гета? От тук не следва ли логичният извод, че проблемът е в системата, а не в циганите? Защото когато те оставят без работа, когато те дискриминират, когато трябва да издържаш децата ти, то естествено, че ще крадеш и разчиташ на социални помощи. Толкова ли са плиткоумни хората, за да не виждат откъде идва проблемът? Някои политически партии умишлено насаждат омраза към малцинствата, само за да извлекат дивиденти, много е лесно да се нападат слабите...

LadyDi
04-30-2014, 10:53
Анархи, сериозно ти казвам, спри се с тая лиготия и с тия тъпи опити за финтиране покрай правилата. Не си уцелил с кого да се заиграваш.

OoVasKoO
04-30-2014, 11:44
Мама ти софийска аз на тебе! Няма никой да ни цапа морето!
Добре тогава, ще наемем от тия големите товарни самолети и ще ги изсипем в Тихия океан. :D

an7raks
04-30-2014, 16:09
Добре тогава, ще наемем от тия големите товарни самолети и ще ги изсипем в Тихия океан. :D
Така по-съм склонен. :)
Всъщност, най-добре би било да ги хвърляме на прасетата, а после да ядем прасетата. Нещо като перпето мобиле за храна ще се получи. :)

AnarchyBoy
04-30-2014, 19:24
Извинявай кака, ебавката за ядене настрана, аз наистина искам да коментираме терминът "пигментопривилегировани по рождение." True, False? Why? Why not? Why at all? Какъв е смисъла? Има ли смисъл? сек'ви там простотии, които не са свързани с консумирането на развалено месо.

an7raks
04-30-2014, 20:23
Извинявай кака, ебавката за ядене настрана

Вече не те познавам!

AnarchyBoy
04-30-2014, 20:25
Вече не те познавам!

А да те изконсумирам с малко картофи, желаеш ли?

an7raks
04-30-2014, 20:31
А да те изконсумирам с малко картофи, желаеш ли?
Що, много ли обичаш Хамбургски Народен с картофки?

AnarchyBoy
04-30-2014, 20:45
http://www.movingimage.us/images/exhibitions/media/reaction_gif/nathan-filliion-speechless.gif

OoVasKoO
05-11-2014, 06:30
Ето това е много подходящо за заглавието на темата - Пигментопривилегировани vol. 2:
http://www.novini.bg/news/199721-ес-ще-дава-по-6000-евро-за-бежанец.html

Sugarr
05-14-2014, 20:41
Силно се надявам статиите на новини.бг да не са верни.. особено тва последното - "Всеки пети бежанец изявява желание да остане в България за постоянно"

Пфф.. сигурно не ни стигат мангалите, които са навсякъде и съсипват всичко. Не са достатъчни и турците, които населяват цели градове в Кърджалийска област, ами хайде сега и тая паплач от Сирия да подслоним. Накрая в България няма да останат българи

Тези гнусни,мършави подобия на хора от Сирия, никъде другаде не ги желаят и хоп .. в България. ( нали тук на никой от управляващите не му пука ) .. превръщаме се в гетото на Европа, направо ми е жал.

anonymous895156
05-14-2014, 22:51
Тези гнусни,мършави подобия на хора от Сирия, никъде другаде не ги желаят и хоп .. в България. ( нали тук на никой от управляващите не му пука ) .. превръщаме се в гетото на Европа, направо ми е жал.

o.o

Stoqn_Trakiev
05-26-2014, 09:40
Защо според вас цветнокожите се ползват с привилегии заради цвета на кожата си? Имат ли това правило? Защо не правим нищо по въпроса? Според вас това правилно ли е? А честно ли е? Това, че ние сме повече и по-образовани прави ли нас будали, защото те живеят живот на муфта, на наш гръб. Какво можем да сторим? Бихте ли ги яли? Какви са цивилизованите и не до толкова цивилизовани мерки, които можем да предприемем? Чувал съм, че на скара са вкусни. Всъщност има ли какво да се направи? Те голям или малък проблем ли са? Веднъж намери ли се правилният подход, кой ще следи за контрола? Дали наистина са вкусни? Дори и да се намерят правилният подход и метод за справянето с тях, от къде пари? Има ли начин да ги интегрираме? Или да ги изгоним? Всъщност какво мислите като цяло за тях?!





ПС: На климатроника му е забранено да пише в темата!
ПС2: Обичам кетчуп и картофи.. и съм гладен..
ПС3: Свобода на словото!

Мисля че си за тях че реално са генетично увреден вид. Уж са хора и имат разум, а живеят като животни. Водят се от животински мераци и инстинкти и действат максилално първосигнално. Между другото е пълно с личности който са на същия принцип. Това не трябва да продължава, защото няма организация която да подкрпя некаърните и мързеливи хора за сметка на останалите и да същствува много дълго време. ( Прави пари http://iconomicabg.blogspot.com/p/blog-page_2.html )