PDA

View Full Version : Да скъсам ли с него



qna_m
04-30-2014, 21:20
Здравейте, искам да ви споделя моя проблем - имам така да се изразя "връзка от разстояние" от 2 месеца - той учи и живее на квартира в друг град и се виждаме по 2пъти в седмицата, когато си дойде. Доста е трудно, защото му нямам доверие(може би се дължи на минал опит-изневерявали са ми и знам какво е) постоянно се караме за глупости, но накрая пак сме заедно. Била съм на крачка да скъсам с него, но когато ме погледне, когато ме прегърне...просто не мога.Когато си дойде постоянно излизаме вечер, казва че сутрин помагал нещо на родителите си и това е всеки път, вече ме дразни - искам да прекарваме повече време заедно. Когато е в другия град си говорим отвреме на време , ама той ми е казал, че му е по-приятно като си дойде да говорим, а не всеки ден, пише ми, но интересното е, че иска аз да го търся.Аз съм момиче, това не е ли негова работа?И за това се караме също.Като гледам приятелите на моите приятелки какви мили работи правят за тях, как постоянно ги търсят и как искат всяка свободна минута да прекарат с тях, се чувствам зле-искам и аз някой,който "ще умира за мен" а не някой, който ми казва"Разбери, че тук си имам живот и приятели, понякога не ти пиша, но това не е защото не те харесвам, а защото просто имам друга работа."Защо трябва да поставя всичко пред мен, не съм ли му важна? Постоянно се притеснявам къде е и какво прави, мисля за него доста често, а може би той не.Мисля, че аз държа на него повече, вече не мога да си представя ако го няма, толкова ми е забавно с него, но от друга страна когато го няма се чувствам ужасно-искам да замина и да живея с него, изпитвам огромна нужда да съм до него.Привързвам се прекалено много и се притеснявам, докато на него не му пука особено(или поне аз така си мисля- казва, че просто не го показва, не знам защо.Дразни ме и когато веднъж обеща да ми се обади, но не го направи, а отиде и се забавлява с приятели и когато си дойде все помага на техните...вече не знам какво да си мисля. Ами ако си има друга приятелка там?Запозна ме с приятелите си, но не съм близка с тях и те не биха ми казали.Веднъж се скарахме много жестоко и няма да забравя какво ми каза"Тогава си намери някой друг по-добър, ти заслуаваш нещо по-добро от мен!"Дали наистина не е така?Но вече не мога да си представя да целувам никой друг...но и се съмнявам във връзката ни, страх ме е, че много се привързвам и съм много емоционална.Понякога се съмнявам и в него...мислела съм си да не се измъчвам повече - да сложа край, но все нещо ме спира.Вече и аз не знам какво да правя-заради посочените по-горе неща струва ли си да прекратя връзката си или това са глупости?Да продължа ли, въпреки трудностите, струва ли си?Помогнете ми, благодаря предварително !

AliceSw
05-01-2014, 17:10
Не си емоционална, лигла си...ти живот и приятели нямаш ли си? А задължения? Знаела си, че приемаш, че няма да се виждате толкова като е в друг град, а след това какво - рев и скандали...преди да участвате във връзки и да се правите на големи, мислете дали можете да го понесете...

RapExotic
05-01-2014, 19:50
..пише ми, но интересното е, че иска аз да го търся.Аз съм момиче, това не е ли негова работа?

Не, не е. Ти да не си принцеса? Човека ти е казал в прав текст, че когато не ти пише и не ти звъни значи има някаква друга работа. Това не значи, че те слага на заден план. Твойто обсебващо поведение е леко параноично и това ще доведе само до проблеми. Не гледай твойте приятелки, на които гаджетата им, им свалят звезди, защото такива връзки се изчерпват и приключват най-бързо.

marilyn
05-02-2014, 07:26
Просто не схващаш, че начинът ви на живот се е променил. До колкото разбирам той е студент, а ти си в гимназията. Разбира се, че ще излиза, ще се забавлява. Това, че ти е казал, че ще се обади, а не го е направил, сигурно не е, защото не му пука за теб, а защото го е хванал купона и се е забавлявал.

Малко си обсебваща, което може да го отдалечи от теб. Представи си нещата от неговата страна. Той е в друг град, с много нови приятели, купони, различно ежедневие от твоето. Ти му звъниш често, искаш да си говорите, но той е зает или ти започваш да му вдигаш скандали. Ми... нормално е да не иска да си говорите толкова. Освен това не е ничие "задължение" да търси другия повече.

Мисля си, че ти просто искаш да имаш някакво гадже, което "умира за теб", а не си лудо влюбена именно в този човек.

Enchanting
05-02-2014, 15:32
Та ние трябва да кажем, дали да скъсаш с него?
Това си е твое собствен решение.
Но както казаха по - горе- държанието ти е обсебващо.
Щом си решила, да си във връзка от разтояние, то недостатъците са много.
И ако ти не можеш да си с него въпреки тях, то трябва да се разделите.

3oPuTy
05-02-2014, 15:40
Да, трябва да скъсаш с него.
Не, защото нямате бъдеще или защото той е направил нещо нередно, а защото ти проваляш връзката ви. Самия факт, че се допитваш до напълно непознати хора дали трябва да скъсаш с него прави отговора на въпроса ти положителен.
Хората имат и личен живот, с който половинките им трябва да се съобразяват.
По-горе ти го казаха - ти си лигла. И не, той като момче не е длъжен винаги да те търси първи ... :?