PDA

View Full Version : Компютърна конфигурация



vaseto952
05-01-2014, 05:21
Хора преди 9 месеца си взех нов компютър и аз си му избрах частите ето ги и тях: Рам 8 гб ; Видео карта мси АМД хд7850 1гб ; процесор амд фх х6-6300 (шестядрен) и 550 W захранването исакам да ви питам ви има ли начин FPS да е не само от видеото а и от Монитора защото според мен компа си го бива а монитора ми е стар от първите плазми 2007.Играя някоя игра:Мафия 2 или крисис 2 и вървят ,но има има игри които цепят а дори са малко по леки от тези двете?

npp
05-01-2014, 18:39
причини за насичане могат да бъдат:

- бавен хард диск - дефрагментирането може да реши проблема, също и подравняването(align) на дяловете може да направи дисковите операции по-бързи

- високи температури на видеокартата и(ли) др. компоненти - решението е подобряване на охлаждането

- background процеси, които товарят процесора и харда, например торент клиент - решението е да бъдат изключени поне по време на игра

- некачествена/лоша инсталация на софтуер от рода на видеодрайвери, .net framework, и т.н. - в този случай почистване на системния регистър и(ли) преинсталация може да реши проблема

- хакери, които бърникат в компа докато играеш - решението е добра защитна стена и is превенция

за друго не се сещам

vaseto952
05-01-2014, 19:09
Мерси много

JDeel
05-01-2014, 19:21
Харда едва ли е причината, дори и да е бавен. Нали затова тия видеокарти имат гигабайти РАМ, за да се зареждат там графики и всякакви боклуци дето играта ползва в даден момент. Нали затова преди да тръгне играта има "Loading...".

Иначе монитора не насича сам по себе си. Има си някаква честота на опресняване и тя се отнася до замазването на бързо движещи се обекти.

Отвори си Task Manager-a, особено ако си на Windows 8 ще имаш доста подробности за разглеждане (процесор, памет, хард, мрежи...). Пускаш играта - играеш - излизаш - гледаш кои от показанията са ударили тавана - вече знаеш къде ти е слабото място :)

vaseto952
05-02-2014, 05:49
Лошото е че не съм на 8-ца но благодаря за отговора.Иначе уш ми е силен компютъра ,защото и видеото го взех преди 3 месеца за 280лв...