PDA

View Full Version : Пъпки и суха кожа [снимки]



nikeadidaspuma
05-02-2014, 13:27
Момче съм. Много пъпки по челото и слепоочията почнаха да ми се появяват, а кожата ми е супер суха. Имам и пърхот и много сух скалп? Възможно ли е да се появяват от пърхота тъй като косата ми се опира в челото и тва да ги причинява? Пробвам със салицилов спирт2% и с акне аут крем и гел не помага. Вижте как изглежда

http://i.imgur.com/YNl83FN.png?1
http://i.imgur.com/JmDldSZ.png?1?1281

Издути са и релефни, не могат да се изстискат ами са по-скоро червени и нищо ги не маха

Summer..lov3
05-02-2014, 18:45
Аз се справям с пъпките с Далацин спирт.Изписа ми го лекар и се мажех сутрин и вечер.Пъпките ми изчезнаха за няколко седмици.

skatew
05-02-2014, 18:48
Повече хигиена.

Hayashi
05-02-2014, 19:05
Добре де, как да ти помогнат спирт и акне аут след като пъпките ти се появяват именно, защото кожата ти е суха и изтормозена.
По-добра хидратация и го махай го този спирт. Вземи си и възможно най-лекия гел за лице за СУХА кожа (и в никакъв случай за мазна). Препоръчвам и био авокадово масло. На мен ми помага много за всякакви раздразнения, а е страшно подхранващо.

nikeadidaspuma
05-02-2014, 20:57
Крем Здраве дали ще помогне?

Runaway11
05-03-2014, 18:04
Нали не очакваш евтин крем за два лева да ти оправи такъв голям проблем. За хора с една-две пъпки - да, ама при теб проблема е доста по-сериозен. Според мен дерматолог е най-добре да посетиш. Всяка кожа е различна ние не сме специалисти и не може да ти кажем кой точно продукт ще ти помогне. Със сигурност с този спирт само още повече си влошил проблема, защото той не само, че ти исушава кожата, но й разваля естествения предпазен слой на кожата, който те предпазва от бактериите. Трябва ти подхранващ крем - по възможност от аптека и съответстващ на твоя тип кожа!

Summer..lov3
05-03-2014, 20:34
Така е, най-добре отиди на лекар.

The Cheetah
05-04-2014, 17:03
Нали не очакваш евтин крем за два лева да ти оправи такъв голям проблем. За хора с една-две пъпки - да, ама при теб проблема е доста по-сериозен. Според мен дерматолог е най-добре да посетиш. Всяка кожа е различна ние не сме специалисти и не може да ти кажем кой точно продукт ще ти помогне. Със сигурност с този спирт само още повече си влошил проблема, защото той не само, че ти исушава кожата, но й разваля естествения предпазен слой на кожата, който те предпазва от бактериите. Трябва ти подхранващ крем - по възможност от аптека и съответстващ на твоя тип кожа!

++

nikeadidaspuma
05-04-2014, 20:07
Моля ви, ако няма да споделяте различно мнение, което да е съдържателно и смислено, да се въздържате от такива мнения от рода на "++". Никому не са полезни. Ако целта ви е да трупате постове, моля, не използвайте моята тема за това.

Lady Goddess
05-04-2014, 20:46
Хей,послушай ме сега...купуваш си от аптеката ментолов спирт (тубичка) и хлорнитромицин ( 6 капсулки ти трябват за тази цел) ,ще ти струва не повече от 6лв. макс.....иии отваряш капсулките и ги разтваряш в тубичката със спирта , затваряш го и разклащаш....взимаш памук или тампони под ръка да си имаш иии се мажеш следобед и вечер ...Вечер е задължително!!!!! Напълно сериозна съм! А и казвам ти вечер,защото спирта горчи на кожата след като изсъхне....та за това ... за да не ти е толкова суха кожата си купуваш някакво кремче за лице за чувствителна кожа и сутрин се мажеш само с него ...Преди години и аз имах такива проблеми иии това наистина действа,един мой чичо ми го каза,той е кожен лекар! Така,че действай..докато е време...а и последно ..не ги пипай,дразни и стискай (може само когато имат наистина много гной и изглежда гадно) ...защото остават белези ,ако ги пипаш...прави това ,което ти казах иии даже няма и белези да имаш ... Дано съм ти била от полза!!! :)

Hayashi
05-04-2014, 21:44
Моля ви, ако няма да споделяте различно мнение, което да е съдържателно и смислено, да се въздържате от такива мнения от рода на "++". Никому не са полезни. Ако целта ви е да трупате постове, моля, не използвайте моята тема за това.

А ти последно какво направи?

The Cheetah
05-05-2014, 05:40
Хей,послушай ме сега...купуваш си от аптеката ментолов спирт (тубичка) и хлорнитромицин ( 6 капсулки ти трябват за тази цел) ,ще ти струва не повече от 6лв. макс.....иии отваряш капсулките и ги разтваряш в тубичката със спирта , затваряш го и разклащаш....взимаш памук или тампони под ръка да си имаш иии се мажеш следобед и вечер ...Вечер е задължително!!!!! Напълно сериозна съм! А и казвам ти вечер,защото спирта горчи на кожата след като изсъхне....та за това ... за да не ти е толкова суха кожата си купуваш някакво кремче за лице за чувствителна кожа и сутрин се мажеш само с него ...Преди години и аз имах такива проблеми иии това наистина действа,един мой чичо ми го каза,той е кожен лекар! Така,че действай..докато е време...а и последно ..не ги пипай,дразни и стискай (може само когато имат наистина много гной и изглежда гадно) ...защото остават белези ,ако ги пипаш...прави това ,което ти казах иии даже няма и белези да имаш ... Дано съм ти била от полза!!! :)

НЕ,НЕ
Авторе отивай на дерматолог, той ще ти препоръча най- подходящия продукт ЗА ТВОЯТА КОЖА!




Моля ви, ако няма да споделяте различно мнение, което да е съдържателно и смислено, да се въздържате от такива мнения от рода на "++". Никому не са полезни. Ако целта ви е да трупате постове, моля, не използвайте моята тема за това.

С тия "++" показвам, че съм напълно съгласна с цитирания от мен комнетар на Runaway11 и да напиша нещо, ще е абсолютно същото.

Имали смисъл кажи ми?

nikeadidaspuma
05-05-2014, 09:45
Ами, не, няма смисъл, по-добре не пиши нищо. Повярвам ми никой няма да приеме мнението/съгласието на човек, който пише "++".


А ти последно какво направи?

Реших да отида на дерматолог, но трябва да изчакам до 7-ми (сега почиват) да взема направление от личния лекар.

Runaway11
05-05-2014, 18:34
Ами, не, няма смисъл, по-добре не пиши нищо. Повярвам ми никой няма да приеме мнението/съгласието на човек, който пише "++".



Реших да отида на дерматолог, но трябва да изчакам до 7-ми (сега почиват) да взема направление от личния лекар.

Да знаеш, че някой не уцелват добри дерматолози - може да направиш проучване в нета за добър дерматолог в твоя град вместо да си загубиш времето с някой, който не струва!

C0oKieS
05-06-2014, 15:58
отиди на дерматолог

nikeadidaspuma
05-15-2014, 17:23
Изписа ми AKNICARE cleanser и Nadixa 1%. Като ги прилагам кое от двете трябва да слагам първо щото и двете са сутрин и вечер?

SociopathicAsshole
05-16-2014, 10:45
Zinerit?

nikeadidaspuma
05-16-2014, 18:13
Zinerit?

Що за мнение е това? Няма никакъв смисъл в него, но в този форум често се случва, малоумни мнения от по една дума, които въобще не отговарят на зададения въпрос.

sramejlivkaa
05-16-2014, 20:10
Крем Здраве дали ще помогне?

Крем Здраве помага за много неща. Така че опитай ако искаш, нищо че е около 2 лева това не значи, че не върши работа.