PDA

View Full Version : Деинсталиране на програми?



I love Music
05-02-2014, 15:47
Здравейте! Има ли програма която с 1 клип да деинсталира и заличи всичко инсталирано на Уиндоус?

Mary_Jane_69
05-02-2014, 15:54
http://s3.amazonaws.com/dk-production/images/13270/small/JesusFacepalm2.png?1356029243
За контрол панел не си чувал

I love Music
05-02-2014, 16:58
Искам програма която с 1 клик да заличи всички програми все едно съм преинсталирал уиндоус-а и няма нищо инсталирано. Искам адекватен отговор а не напушени марихуани

anonymous908491
05-02-2014, 18:09
Искам адекватен отговор а не напушени марихуани

Ти си олигофрен, не пуша и не пия.

yakuza_
05-02-2014, 18:50
Едва ли има такава програма, че да изтрива всички други програми, под това може да се разбират игри и тн.. Непрактично е, а непрактичните неща са загуба на време и никой няма да тръгне да губи време да го прави. Не вярвам да имаш 3000 програми.

I love Music
05-02-2014, 19:41
Отнасяше се за Mary_Jane_69 :D преведено Марихуана :D

Както има програма за изтриване на хард диска с един клик би трябвало да има и това.

Mary_Jane_69
05-02-2014, 20:14
Отнасяше се за Mary_Jane_69 :D преведено Марихуана :D

Както има програма за изтриване на хард диска с един клик би трябвало да има и това.

Извинявам се, но как е чувството да живееш всеки ден с мисълта, че си много залюхан?

anonymous908491
05-02-2014, 20:17
Както има програма за изтриване на хард диска с един клик би трябвало да има и това.

Ти правиш разлика между триене и деинсталиране ?
Ти програма за триене на харда ли ще сложиш, защото не знаеш как без такава да го направиш.

RapExotic
05-02-2014, 21:56
Няма такава програма. Ако има, то тя би била вирус и ще бъде блокирана от съответния софтуер.

JDeel
05-02-2014, 22:07
Няма такава програма. Е, има, това е инсталационния диск на Windows.
Има обаче програмки дето трият малко повече неща от нормалния деинсталатор, аз например ползвам "Revo Uninstaller", но има други, най-често имат думата Uninstaller в името си.

Има и една команда "sfc /scannow" дето проверявая за променени системни файлове и ги връща в оригиналния им вариант ако се налага. Поне такава е идеята. Ако си с XP трябва да имаш набутан и инсталационния диск.

Auriss
05-03-2014, 00:30
^и покрай тези 'малко повече неща' затриват регистъра и env variable-и наред. И после се чудиш що не ти бачка софтуера и пищи я за лиценз, я за някоя липсваща директория, я за конкретни файлове или най-великото - някой спрян service.

Ни съм фен аз на тези екстри. Метнал съм си темп директорията на win в D:\temp и апп дата в D:\--- и трия на ръка всичко като махам софт. Само в регистъра не смея да ровя, но пък щайгата е самолет вече няколко години без да съм сменял ОС-то , та така.

npp
05-03-2014, 16:51
проблемът с това е, че има софтуер, от който други програми са зависими, например такива като .net framework, без който други не могат да работят, затова когато деинсталираш трябва да познаваш кое след кое следва - обикновено самият windows предупреждава за това, но може и да не е във всички случаи, така че може да се направи и такава програма, а нищо чудно и вече да има такава, която деинсталира посочените неща като спазва последователността