PDA

View Full Version : Любовта или Свободата?



ellzyy
05-02-2014, 19:01
Здравейте,
От вече година и малко имам връзка с едно момче, досега всичко беше перфектно, но той започна да ме ограничава..в смисъл такъв, че му е неприятно, когато излизам с приятелки, когато излизам някъде без него. Ревнува ме страшно много и доста често ми вдига скандали и то за дребни неща.. а аз не издържам с това негово държание, чувствам се като вързана. Искам да имам малко лично пространство, но го обичам адски много! Да бъда с него и да свиквам с правилата му или да си живея живота по моя си начин? Помогнете..

Colouring
05-02-2014, 19:07
Поставила си така въпроса, сякаш двете са взаимноизключващи се неща. А не са. Това, че си във връзка, не означава, че си вързан за този човек. Освен ако не си му дала повод за ревност, не виждам как и защо да не му кажеш чисто и просто, че имаш нужда от лично пространство. Сядате, говорите и няма друг вариант, освен да те разбере. Нима той не излиза никъде без теб?

ellzyy
05-02-2014, 19:18
Ами, да, говорили сме, но той не разбира. Казва да си избера, а според мен т`ва е страшно детско за неговите години изказване..А аз съм човек, който обича да излиза сред природата, да се забавлява, но той винаги го разбира по някакъв негов начин. Според мен всичко е заради ревността..И да, той излиза без мен, но казва, че това било различно.. не мога повече така, защото ми и писнало от скандали всеки ден, но чувствам, че не мога и без него.. Незнам! :(

dickiesx.
05-02-2014, 19:33
Вземи му дай един игнор една седмица и ще видиш как ще почне да се вслушва в това което ти искаш .. а именно малко лична свобода и пространство :)

leadyflame
05-02-2014, 20:03
Кажи му, че проблема е в неговата черепна кутия и ако иска да бъде с някого, то трябва да започне да се замисля за проблемите си и тяхното решение, не това да ограничава проявата на действния от отсрещната страна.

RapExotic
05-02-2014, 21:35
Или ти няма доверие, или е маниак. Ако е първото потърси причината и се опидай да решиш проблема. В никакъв случай не се изолирай от приятелите си заради него.

ellzyy
05-03-2014, 09:39
Благодаря за мненията.. ще му дам игнора, както ми казахте по-горе и стискайте палци да се вразуми малко

li0n
05-03-2014, 10:41
Ох, милата, напълно те разбирам. И аз бях така, ограничаваше ме, не ме пускаше да излизам, държеше ми сметка за всичко.. Спомням си една от последните му реплики към мен "Не съм готов на чак толкова отворена връзка, че да си пишеш с други". Зарежи го, докато не е прекалено късно. Такъв човек може и да ти посегне, от личен опит ти казвам.
Любовта на тази възраст минава, няма да сте вечно заедно, но поне се избави от едното зло и сложи края по-бързо.

ellzyy
05-03-2014, 12:02
Ох, милата, напълно те разбирам. И аз бях така, ограничаваше ме, не ме пускаше да излизам, държеше ми сметка за всичко.. Спомням си една от последните му реплики към мен "Не съм готов на чак толкова отворена връзка, че да си пишеш с други". Зарежи го, докато не е прекалено късно. Такъв човек може и да ти посегне, от личен опит ти казвам.
Любовта на тази възраст минава, няма да сте вечно заедно, но поне се избави от едното зло и сложи края по-бързо.
За съжаление съм в същата, даже бих казала абсолютно същата ситуация.. и съм объркана, защото го обичам, но тези негови правила просто ме съсипват и рядко се радвам на хубави моменти

granger
05-03-2014, 12:33
Изпитала съм го на гърба си. Бягай надалеч,защото отначало всичко ти се струва розово и прекрасно,докато в един момент не се усетиш,че си с тиранин. Ограничава те, обвинява те, вдига ти скандали от едното нищо...не си го причинявай, повярвай ми нещата не се оправят. Може временно да се кротне, а след това става още по-зле.

psychopath
05-03-2014, 17:32
Постарай се да постигнеш и двете...