PDA

View Full Version : Защо го правят и как да постъпя ?



mariqna_yy
05-03-2014, 13:01
Привет, хора.

Имам проблем и той прилича на един, за който бе пуснат тема в раздела, но така и не можах да я открия.
Момиче съм, в 9 клас. Съучениците ми ме обиждат, че съм грозна. Но аз се харесвам. Просто не знам.. дори обръщам толкова време на външния си вид, ужасно съм суетна, може би и повърхностна, но само към себе си. Момичета ме подиграват, момчетата също почнаха.. хайде, преди мислех, че ми завиждат, защото никоя от тях не се поддържа и не изглежда така както мен например или тези, които са наистина красиви, нито ме обиждат нито нищо. С тях си се разбирам за сега..
Била съм грозна.. засега това чувам. В аскове и фейсбуци почнаха да ме разнасят(под прякор "красивата", "красавицата"). Изградих много трудно самочувствие и не искам да ми го разбият ей- така.
Има и нещо друга- хората ме зяпат, по- често момчета, но и рандъм момичета- отглеждата ме от глава до пети или си ме зяпат право в лицето.. изобщо какво ли не ми се е случвало.. и не нямала съм нищо странно на себе си било то изчанчена дреха или да съм гримирана като клоун. Знам си мярката за всичко. Но с всеки изминал ден си мисля, че нещо аз не съм нормална или кво
Ще съм благодарна, ако ми дадете съвети

Lighting
05-03-2014, 14:59
Ако наистина беше толкова красива нямаше да те обиждат. Хвалиш ли им се, или просто се гримирваш по-различно от тях

mariqna_yyy
05-03-2014, 16:31
Ами те не се гримирват, само аз и няколко момичета от класа.
Не е нещо фрапиращо..

Lighting
05-03-2014, 18:16
Ами те не се гримирват, само аз и няколко момичета от класа.
Не е нещо фрапиращо..

Защо просто не поговориш с някой, защо те наричат така. Например сега в фейсбука.

RapExotic
05-03-2014, 18:58
Когато парадираш с нещо, то се набива на очи и започва да дразни околните. За това ти измислят прякори. Акцентирай поведението си върху нещо различно от изтъкване на вънността си за да те вземат на сериозно.

an7raks
05-03-2014, 19:03
Когато парадираш с нещо, то се набива на очи и започва да дразни околните. За това ти измислят прякори. Акцентирай поведението си върху нещо различно от изтъкване на вънността си за да те вземат на сериозно.

+ И самочувствие не се гради на база външен вид...
Ако се държиш като е*аси нахаканата кучка, нормално да те подиграват, особено, ако и не си чак толкова красива...

mariqna_y2
05-04-2014, 11:52
Ух, не знам защо не мога да си влезна в стария профил..

Благодаря ви, но днес попитах едно от момчетата, които ме обиждат в аск дали аз съм толкова красива и той отговори: Естестевно, че не, не разбрахте ли, че се ебавам..

draid
05-04-2014, 13:03
Мисля си, че се гримираш и обличаш неподходящо. Това е моето заключение.

Lighting
05-04-2014, 18:24
Благодаря ви, но днес попитах едно от момчетата, които ме обиждат в аск дали аз съм толкова красива и той отговори: Естестевно, че не, не разбрахте ли, че се ебавам..

Ти какво неразбра от написаното по-горе. Те много ясно, че те е*ават. Просто ги питай защо го правят, а не дали си хубава. Разбирам да те обиждат, че си ниска или дебела, ама че си хубава........... Ако само им са фукаш и се държиш като една разлегавена пикла, то не очаквай да спрат.

Lady Goddess
05-04-2014, 20:05
Колкото и да се правиш на скромна,май спадаш към Прекалено фукащите...околните мразят такива...ето даже тук ти самата не спираш да повтаряш колко мислиш,че си Красива....иии както каза Lighting,не питай дали си красива,а какво не е наред в теб?!?!!?! ;)