PDA

View Full Version : Котката ми полудя!!!



turnadowwe
05-04-2014, 22:40
Става дума за коте на 10 месеца. Вкъщи е от 8 месеца и досега сме нямали проблеми с нея като оставим белите на страна. От 2 - 3 дена почти постоянно стои до вратата на антрето и се мъчи да я отвори като я дърпа с нокти и мяука. Отвориш ли вратата към антрето, тя като куршум се изстрелва до входната врата и като отидеш до нея започва да мяучи жално. Невъзможно е да я прибереш вкъщи бутайки я с крака, защото ги прескача и пак отива до вратата. Някой път мирясва и ляга да спи или идва при мен, защото иска да я галя. Много е дразнещо да мяучи и да драска шумно по вратата като се има в предвид, че го прави и през нощта. Досега се е разгонвала два пъти, но не е искала да излезе, а сега дори не е разгонена. Не знам какво да правя моля ви помогнете ми!!!

RapExotic
05-05-2014, 16:51
Ако имаш двор я пусни да излезе и да постои отвън. Ако си в апартамент я изведи на разходка. Не само кучетата имат нужда от извеждане. И котките имат нужда от пространство и движение.

turnadowwe
05-05-2014, 19:32
Ако имаш двор я пусни да излезе и да постои отвън. Ако си в апартамент я изведи на разходка. Не само кучетата имат нужда от извеждане. И котките имат нужда от пространство и движение.
Не мога да я пусна на двора, защото е сляпа!

RapExotic
05-06-2014, 16:02
Е поне можеш да я изведеш под твой котрол за малко.

turnadowwe
05-06-2014, 19:54
Е поне можеш да я изведеш под твой котрол за малко.
Правил съм го 3 - 4 пъти за 5 минути, но не помага!!!

yakuza_
05-06-2014, 20:40
Трябва да я преспиш, съжалявам.

turnadowwe
05-07-2014, 10:41
Трябва да я преспиш, съжалявам.
И аз съжалявам ама НЕ! Ако беше твоята котка или куче така ли безсърдечно щеше постъпиш?

dimitar_ak
05-07-2014, 10:57
Не мога да я пусна на двора, защото е сляпа!

Последно сляпа ли е или се изстрелва като куршум? Нещо не ми се връзва.

turnadowwe
05-07-2014, 13:04
Последно сляпа ли е или се изстрелва като куршум? Нещо не ми се връзва.
Кое не ти е връзва?

Lonsdale.
05-11-2014, 19:28
Ветеринар?

BlackAngel24
05-22-2014, 12:26
Моята също понякога прави така....Като се разгони или като усети движение в коридора на блока. Два пъти е падала през прозорци, веднъж стигна до третия етаж, ние сме на първия. Тракай с купичките за да и разсееш вниманието. Моята веднага хуква към кухнята.

А по въпроса с драскането -свиквай. Моята от три години или откакто е у нас по цял ден тотмози вратите и мяучи. Сутрин започва още в пет без нещо, обикаля апартамента, в крайна сметка само аз я пускам в стаята ми о се кротва за двайсетина минути. После става и започва да си точи ноктите навсякъде, а накрая ми вади чаршафа от леглото с нокти :/

Съвет: ако е разгонена не я закачай, просто чакай да й мине. Обаче ако не е и вземи някакви играчки с връвка накрая и я разигравай из къщата по-дашеч от вратата. А може и да й вземеш каишка за котки и да я разхождаш. Моята има и спокойно - в началото се дърпа, но е напълно безопасно като свикне. Само да е по мярка.

prosto_chovek
05-22-2014, 15:12
Вижда демони. Викай поп да ти освети къщата.

draid
05-22-2014, 17:49
Разгонвала се е два пъти и е на 10 месеца ??? Явно не е на 10 месеца. Котките не обичат много да им е затворено, като цяло може да я кастрирате и сигурно ще е по-спокойно.

babity
05-22-2014, 19:51
Просто е разгонена. Кастрирайте я. И знам, че Ноновулина е по-евтин от кастрацията, ама тя пък е по-евтина от терапията на рецидивиращи тумори на млечните жлези (които между другото много често се съчетават с нимфомания).

turnadowwe
05-23-2014, 23:32
Благодаря ви много за съветите.....е поне на някои!!! :)