PDA

View Full Version : Кардио след тренировка



WildDog
05-05-2014, 17:48
Здравейте искам да попитам какво мислите за кардиото след тренировка? Понеже имам малко подкожни мазнини и искам да ги сваля (предимно на корема) реших да правя кардио след тренировка (5 мин ходене и 15 мин бягане на пътека.). Кардиото също помага за постигане на повече релеф. Та въпросът ми е освен пътеката друго да правя ли? И да кажа преди няколко дена започнах с кардиото още няма видим ефект, но до месец се надявам да въдя такъв.

snatural
05-05-2014, 20:39
Кардиото преди тренировка най- вече и не е много добре да е на пътечка. По- добре на стадиона или в някой парк. Просто от пътечката повече болят краката. Поне при мен е така де, но ако нямаш друга възможност използвай пътечката. и 15 минути е добре като за начало ако можеш да ги издържиш де. Гледай да не е в най- бавното темпо и не се отказвай :)

WildDog
05-05-2014, 20:44
Кардиото преди тренировка най- вече и не е много добре да е на пътечка. По- добре на стадиона или в някой парк. Просто от пътечката повече болят краката. Поне при мен е така де, но ако нямаш друга възможност използвай пътечката. и 15 минути е добре като за начало ако можеш да ги издържиш де. Гледай да не е в най- бавното темпо и не се отказвай :)
Благодаря колега, но ако започна кардиото преди тренировката няма да ми достигнат сили за тренировката, защото аз се стремя към по трудни упражнения и хабя доста енергия. Затова попитах какво мислите за кардиото след тренировка. Иначе имам всякаква възможност, но на пътечка ми е по- добре, защото иначе ще се откажа ако е навън и да не е на най- бавното темпо и си го издържам като се уморя много намалям съвсем леко за 1 мин почивка и после пак.

mayaaa
05-06-2014, 12:25
След тренировка не пречи да правиш кардио (така са ми казвали, не от лични наблюдения). А защо не правиш интервално кардио, т.е. 5 мин ходене, 5 мин бягане и после повтаряш?

Getyourfreakon
05-06-2014, 13:30
Кардиото се прави точно след тренировка :Д

redbul2
05-06-2014, 13:36
Затова попитах какво мислите за кардиото след тренировка.
След тренировката е добре да се прави когато целта е изгаряне на подкожни мазнини и орелефяване. В тоя случай се прави след физическа дейност (каквато е тренировката), която изразходва гликогеновите запаси в организма. След което той е принуден да гори мазнините за енергия.

BonnieandClyde666
05-06-2014, 13:50
Или в отделен ден на гладно сутрин също може.

WildDog
05-06-2014, 15:16
Благодаря ви за мненията и да redbul2 точно това ми е целта да изгарям подкожни мазнини и да правя релеф :)