PDA

View Full Version : Лъжата



The One and Only
05-06-2014, 06:38
Как се отнасяте към лъжата? Във всяка една нейна форма и поради каквато и да подбуда? Как прощавате лъжа, как се доверявате отново на човек, който ви е излъгал повече от веднъж? Няма добра и лоша лъжа, нито приятна такава, но има лъжа и ЛЪЖА.. Аз говоря за тази с малките букви. Не говоря за изневяра, не говоря за таен живот и т.н., а просто обикновени лъжи.. Но как да знам, че след като човек е способен да излъже за нещо елементарно, не би ме излъгал за много по-големи неща?

dickiesx.
05-06-2014, 06:42
Има разлика м/у лъжа и лъжа. Бих простил лъжа ако тя е благородна, както има много такива в повечето случаи. Не бих простил нещо голямо, но пък и след време сигурно ще ми мине. С 2-3 думи бих простил всякаква лъжа : )

The One and Only
05-06-2014, 06:47
Подчертах, че не става дума за нещо огромно тип "изневяра", а за различни малки неща тип "за да не се дразниш". Въпреки че милион пъти съм казвал да ми се казва истината, ако на някого го е грижа за моето здраве, защото с нескопосани лъжи най-много да ми побелее косата, вместо да им се размине..

Не питах дали бихте простили, а как се справяте със самата лъжа? Предразполагат ли ви като се държат добре с вас, вдъхват ви доверие чрез допълнителни подробности в бъдеще? Лъжата я прощавате, а доверието връщате ли го?

dickiesx.
05-06-2014, 06:51
Как да се справя с една лъжа. Ми или я приемаш или не, то друго няма. Какво да взема да се преборя с нея ли?
Лъжеш ме за нещо = даваш ми празни надежди. Казваш ми истината = давам си празни надежди. Това е положението : )

The One and Only
05-06-2014, 06:59
Имам предвид загубата на доверие.. Когато някой те излъже, ти му прощаваш, след като продължаваш да си покрай него, с него, разговаряш с него и рано или късно - ден-два след това ти минава.. Питам за СЛЕД това.. Доверието? В следващата съмнителна ситуация как стоят нещата?

xoxi
05-06-2014, 09:10
Ако разбера, че някой ме е излъгал, независимо за какво, доверието ми към него напълно изчезва. Дори да съм разбрала истината от същия човек. Дори след най-дребната и невинна лъжа, ще си имам едно на ум и няма да приемам нищо казано от този човек като чиста монета.
Не обичам хора, които лъжат. Евала правя на всеки, който има смелостта и дързостта да казва истината.

RiB
05-06-2014, 09:39
Доверието към този човек се изстрелва като ф16 и повече не се връща. Поне не ми се е случвало да се връща.

SummerMakesMeHappy
05-06-2014, 10:41
мога да простя, но доверието ми изчезва, като после е почти невъзможно да се върне

The One and Only
05-06-2014, 13:11
Сега искам да ми се поставите на мястото, как съм простил няколко такива безсмислени леки лъжи и всяка от тях ми е убивала доверието.. Е, винаги са ми казвали, че съм прекалено доверчив, но си мисля, че ме взеха за подигравка.. За една година ме излъгаха няколко пъти, няколко пъти простих и няколко пъти със собствени усилия градях нейното доверие у мен... Ще ме попитате защо? Защото я обичам! А лъжите бяха наистина "дребни", "невинни".. Струваше си, сигурен съм! И пак ще се опитам да й помогна да си върне доверието след поредната невинна лъжа, но с всеки следващ път ми става по-трудно.. Да простя е лесно, но да забравя и да върна доверието - адска мъка..

xoxi
05-06-2014, 13:25
Aвторе, ще ме извиняваш, но това твоето както го описваш, граничи с глупост вече.
Има хора, които са толкова добри и толкова доверчиви, че се държат буквално като глупаци понякога и позволяват всеки да си играе с тях и да им се подиграва.
Това, че обичаш някого, не е причина да му търпиш глупостите, да му лазиш в краката и да потъпкваш собственото си достойнство.

Getyourfreakon
05-06-2014, 13:28
Просто спирам да им вярвам, споделям и тн. иначе си поддържам приятелски отношения с тях. А за приятел (гадже) бих приключила връзката си с него.

tori
05-06-2014, 14:25
Страшно много зависи кой и за какво ме е излъгал. Ако са ме излъгали, че в еди-кои-си дънки изглеждам добре, няма да загубя доверие, защото намирам това за излишно губене на време, а лъжата - за дипломатизъм. На приятеля си няма да простя лесно ако ме излъже, че ще е с еди-кой-си приятел, а е с няква мацка, защото нямам против да излиза с други женски, но чак пък доверие да загубя... Много ми идва, не знам. Иначе не са ме лъгали чак много, че да се стига до изгубено доверие, но едва ли ще ми е особено лесно и едва ли при нещо по-сериозно ще продължа да съм гъста с лъжльото.

RapExotic
05-06-2014, 15:32
Не вярвам на човек, който ме е излъгал за нещо. Колкото и да се опитвам да му/и простя винаги си имам едно на ум след това.